[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 483
24 104
113
Főleg így...
Németek is ott voltak romániába aztán mégis átáltak....
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
425
1 656
93
Főleg így...
Nem számít, ellopják a kerozint és nem is tudnak felszállni! :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 906
30 665
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 906
30 665
113
Légvédelemképtelenség...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 906
30 665
113
A románok a pirosra és a feketére is tesznek tétet...remélem ez legább egy duplanullás asztal...
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Igen mert nekik van pénzük nekünk meg nincs!
így van, sokkal sokkal több
Hát igen, kellett nekünk a gyorsforgalmi úthálózatra költeni, meg a vasútra. Lassan mindenhova elér az autópálya a vonatok meg a 160 km/h-t ostromolják. Bezzeg a románoknál alig van autópálya és az sem összefüggő, a vasút meg egy rakás nulla elavult pályákkal és szerelvényekkel. Így aztán bőven maradt pénzük csúcs harcjárművekre.
Szóval térjetek már észhez gyerekek!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Hát igen, kellett nekünk a gyorsforgalmi úthálózatra költeni, meg a vasútra. Lassan mindenhova elér az autópálya a vonatok meg a 160 km/h-t ostromolják. Bezzeg a románoknál alig van autópálya és az sem összefüggő, a vasút meg egy rakás nulla elavult pályákkal és szerelvényekkel. Így aztán bőven maradt pénzük csúcs harcjárművekre.
Szóval térjetek már észhez gyerekek!
ennyire nem ment át a szarkazmusom? :D
 
  • Vicces
Reactions: Flamand and Kávé

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 748
113
Ostromolják... azaz még nem érték el. ;) De jó úton haladnak.
Hát így is lehet mondani, de ami pályát megcsináltak 160km/h-ra mire kész lesz az ETCS L2 már úgy leromlik a pálya, hogy kirakják majd a 120-as lassújelet, de ha a pálya engedné is csóró v42 120-nál akkor se tud többel menni ha megszakad az a pár modern mozdony meg nem elég mindenhova....
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 437
113
Hát igen, kellett nekünk a gyorsforgalmi úthálózatra költeni, meg a vasútra. Lassan mindenhova elér az autópálya a vonatok meg a 160 km/h-t ostromolják. Bezzeg a románoknál alig van autópálya és az sem összefüggő, a vasút meg egy rakás nulla elavult pályákkal és szerelvényekkel. Így aztán bőven maradt pénzük csúcs harcjárművekre.
Szóval térjetek már észhez gyerekek!
Hat nem tudom hogy te milyen román vasúton utaztal de mikor én megyek az éves anyós simogatasomra vonattal kell elmenni oda és kegyetlen állapotok vannak ott ilyen téren
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 437
113
Nincs is jobb a retkes, büdös román vagnoknál :D
Itt is van ilyen nem arról van szó de ott nagyon durván el van h anyagok a az egész párom meg volt lepődve mikor először látta a délig h milyen szép majdnem elajultam mondom ez szeeeeep? Az ország szégyene :confused:
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 748
113
Itt is van ilyen nem arról van szó de ott nagyon durván el van h anyagok a az egész párom meg volt lepődve mikor először látta a délig h milyen szép majdnem elajultam mondom ez szeeeeep? Az ország szégyene :confused:
Románia ilyen téren tényleg mordor egyébként... a vagonjaikon kívülről lehet érezni, hogy olyan büdös, mintha valaki tojásos babot evett volna aztán a vagonba eresztette volna...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 437
113
Románia ilyen téren tényleg mordor egyébként... a vagonjaikon kívülről lehet érezni, hogy olyan büdös, mintha valaki tojásos babot evett volna aztán a vagonba eresztette volna...
Nekem a kedvencem az volt mikor olyan vonat mint nálunk a flirt oldalsó nagy ablaka be volt törve illetve hiányzott és celluxal volt oda rakva valami szar plexi mondtam is paromnak hogy én ezzel nem megyek sehova
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
745
1 426
93
Hát igen, kellett nekünk a gyorsforgalmi úthálózatra költeni, meg a vasútra. Lassan mindenhova elér az autópálya a vonatok meg a 160 km/h-t ostromolják. Bezzeg a románoknál alig van autópálya és az sem összefüggő, a vasút meg egy rakás nulla elavult pályákkal és szerelvényekkel. Így aztán bőven maradt pénzük csúcs harcjárművekre.
Lehet hogy le vannak pukkanva az utak s a vasút! Amit már nem annyira tapasztalok! Hamarabb meg volt építve a határig a kétvágányú pálya a román oldalon 160-ra mint a magyar oldalon! Mondjuk!
Mi ott kínlódtunk az egyvágányú 60km-es magyar szakaszon!

- Ám meg tudják védeni magukat s hazájukat! Mi megtudjuk védeni magunkat? Esetlegesen tőlük? Mivel akkor a NATO nem fog beleavatkozni! Tessék? Hogy mondod? Kitérjen észre?
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Szarkazmus volt? Akkor bocs, elnéztem. ;)
Az lett volna :D

Nos Urak, én hétfőn értem haza Marosvásárhelyről..... sok sok emberrel beszéltem, nagyon helyre tett ( sok év után voltam ismét kint) ami azt illeti hogyan kell rájuk nézni, meg azokra akik annyira agyon szopkodják őket, tudjátok a "bezzeg románia" fanatikusok, kocsival mentünk, Nagyváradnál léptük át mordor határát, a sztorihoz hozzá tartozik hogy apósom beszopatott mert azt mondta hogy az egyetlen A3-as autópályájukat elhozták a határig, gondoltam fúúú de jó, hát nem hozták el.... az a lepukkant állapot, azok a falvak ( kivéve persze a "Vajda falu" BánffyHunyad)

én azt mondom hogy aki jött itt hogy nekik mennyi pénzük van, meg a "bezzeg románia így meg úgy" hát az még sosem volt Erdélyben...