[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ezt néztem:

https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tsdde220.html
https://hu.wikipedia.org/wiki/Teljes_termékenységi_arányszám
A teljes termékenységi arányszám (TFR, Total Fertility Rate) a szülőképes korú (15-49) nőkre számított hipotetikus gyermekszám, amelyet egy szülne élete folyamán, ha az adott évi gyakoriság egész élete folyamán állandósulna,[1] egyszerűbben: a szülőképes korú női népességre jutó születések átlaga.

Vagyis csak a szülőképes nőkre számolja a KSH is.

Ajánlom figyelmedbe a torzító jellegű kiegészítést zárójelben berakták: (feltételezve, hogy a nők száma minden korban ugyanaz). Na innentől borul kb az egész statisztika.
Az nem vitás, hogy még jó darabig fogyunk, mivel az idősebb generáció népesebb. Egy 7,5-8 millió főnél lehet először fordulópont. Ez azt jelenti, hogy bizony 2050-ig minimum negatív számok jönnek minden egyes évben. De most ez a helyzet, ebből kell a legjobbat kihoznunk.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Dehogynem. :(
A két megyét 550000-en lakják, fél év alatt 2152-en születtek. Magyarországon 9,7 millió ember él és 90000 gyerek születik egy évben. Eszerint Székelyföldön még rosszabb a születésszám, mint Magyarországon. :(
"Az Erdélyre és elsősorban az erdélyi magyarokra vonatkozó statisztikai adatokat elemző Erdélystat közleménye szerint Erdélyben is csökkent 0,7 százalékkal a születések száma az év első felében a tavalyi adatokhoz képest (a halálozások száma is csökkent egy százalékkal), viszont a két magyar többségű székely megyében idén január–május között 4,8 százalékkal nőtt az élveszületések, és 1,7 százalékkal csökkent a halálozások száma. (Ez a 4,8 százalék számszerűen 98 gyerekkel többet jelent a tavalyi adatokhoz képest, összesen 2152 gyerek jött a világra az elmúlt hónapokban.) Hargita és Kovászna megyében így a népességfogyás mértéke figyelemre méltó mértékben, 17,4 százalékkal csökkent.

A szintén jelentős arányban magyar lakta régió, a Partium (Bihar, Szatmár, Szilágy megye) is csatlakozott a pelenkás honfoglaláshoz (az ilyen kifejezésekre tágulnak igazán a SRI-s szemek), itt 6,5 százalékkal csökkent a népességfogyás; 47-el több gyerek jött a világra tavalyhoz képest, összesen 4363 születést regisztráltak. Összerdélyi szinten azonban ugyancsak népességfogyás figyelhető meg: 2019. január–májusban 25256 gyermek jött világra Erdélyben, ami 439 fővel, 1,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi, 2018. január–májusi születésszámnál."

Ez nem éves reláció volt. Egyszerűen felszorozva is 2,4-el fel kellene szorozni... 5164 fő egy kalkulált éves születésszám, ha ez így maradna. Persze népességfogyás csökkenésről beszélnek ők is, de részint reménykeltő, részint a román adatokkal kell összenézni őket. :rolleyes: Ja! Székelyföldön nincs szapora etnikum (mondjuk én speciel őket is magyarnak a nemzet részének tartom fenntartások nélkül), mint nálunk. Élek a gyanúval, hogy echte székely babákról beszélünk.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Ezt néztem:

https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tsdde220.html
https://hu.wikipedia.org/wiki/Teljes_termékenységi_arányszám
A teljes termékenységi arányszám (TFR, Total Fertility Rate) a szülőképes korú (15-49) nőkre számított hipotetikus gyermekszám, amelyet egy szülne élete folyamán, ha az adott évi gyakoriság egész élete folyamán állandósulna,[1] egyszerűbben: a szülőképes korú női népességre jutó születések átlaga.

Vagyis csak a szülőképes nőkre számolja a KSH is.
Érdekes, itt 1,49-t ír: https://www.ksh.hu/thm/2/indi2_1_3.html
 
T

Törölt tag 008

Guest

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
  • Tetszik
Reactions: rappali_

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 607
113
Borzasztóan primitív, állati szinten lévő lények ezek a románok.

A rendőrségnek minden román rendszámú autót, amit román sofőr vezet, rommá kéne büntetni.
És az osztrákokat is, csak viszonzásképpen, már ha igazak a videóban elhangzottak.

És a román kamionos aki nap mint nap rója Európa útjait

 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Borzasztóan primitív, állati szinten lévő lények ezek a románok.

A rendőrségnek minden román rendszámú autót, amit román sofőr vezet, rommá kéne büntetni.
És az osztrákokat is, csak viszonzásképpen, már ha igazak a videóban elhangzottak.
Ausztriába 2015-ig sokat jártam, de nem tapasztaltam ilyeneket. Ismerősök dolgoznak Schwechaton egy magyar cégnél, tehát rendszeresen ingáznak, de tőlük sem hallottam hasonlóakat sem. Szerintem a videóban a nyilvánosságot kapott 1%-ot lehet látni.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Borzasztóan primitív, állati szinten lévő lények ezek a románok.

A rendőrségnek minden román rendszámú autót, amit román sofőr vezet, rommá kéne büntetni.
És az osztrákokat is, csak viszonzásképpen, már ha igazak a videóban elhangzottak.

A határ után 10km-rel az összes Osztrák kocsit lefoglaltatnám, és 10-20.000 euró bírságot szabnék ki, a kocsi azonnali bezúzása mellett. Adva olyan papírt, hogy ez az osztrák rendőrség akciójára történő válasz, jogorvoslati lehetősége további 30.000 euró befizetés után, amit többet nem kaphat vissza. (Közösen a Horvátokkal, Szlovákokkal Lengyelekkel kéne akciózni, hogy 1 osztrák se jusson keletre többé autóval.)
 

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
A határ után 10km-rel az összes Osztrák kocsit lefoglaltatnám, és 10-20.000 euró bírságot szabnék ki, a kocsi azonnali bezúzása mellett. Adva olyan papírt, hogy ez az osztrák rendőrség akciójára történő válasz, jogorvoslati lehetősége további 30.000 euró befizetés után, amit többet nem kaphat vissza. (Közösen a Horvátokkal, Szlovákokkal Lengyelekkel kéne akciózni, hogy 1 osztrák se jusson keletre többé autóval.)

Szerintem nyugodjál meg és vedd be a gyógyszered. :D
 

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
Ausztriába 2015-ig sokat jártam, de nem tapasztaltam ilyeneket. Ismerősök dolgoznak Schwechaton egy magyar cégnél, tehát rendszeresen ingáznak, de tőlük sem hallottam hasonlóakat sem. Szerintem a videóban a nyilvánosságot kapott 1%-ot lehet látni.


Lehetséges..én nem járok Ausztriába rendszeresen, ezért tettem oda, hogy "ha igazak a videóban elhangzottak."
Az ATV-t azért fenntartásokkal kell kezelni...
 

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
A poénos trollkodást nem kell véresen komolyan venni, 1-1 vicc néha belefér. Sajnálom, ha olyan sivár a gondolkodásod, hogy nem tudsz viccelődni.
Mindenki más levágta, hogy poénról van szó.

Jólvan, nem kell megsértődni.
Én is levágtam, hogy trollkodsz, csak nem tudtam, hogy mire fel... ha ladagrant írta volna, ráhagyom, mert tudom, hogy tőle nem várható több.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Jólvan, nem kell megsértődni.
Én is levágtam, hogy trollkodsz, csak nem tudtam, hogy mire fel... ha ladagrant írta volna, ráhagyom, mert tudom, hogy tőle nem várható több.

Néha 1-et 1-et el kell lőni, hogy ébren maradjon a társaság. De ügyeltem, hogy egyértelmű legyen, nehogy bárki komolyan vegye.
 
Status
Not open for further replies.