[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 087
13 487
113
Ezek szerint Magyarországon mégiscsak van sajtószabadság, bárki bármit megírhat, még csak meg sem ölik érte.

Na és Hollandiában miért is ölték meg az újságírót a nyílt utcán?
Ja, csak az egész szerkeztoségnek lehúzzák a rolóját. :oops: Írjon csak, ha val hol lekozolnie és azt lesz ki elolvassa ... :rolleyes: Amúgy az olasz maffia is már nem oli az ujságírokat - addig kuldozgetik a nyakukra az ugyvédeket, míg teljesen el nem lehetetlenítik.
Ujságírókat az európai kontinensen már csak totál hulyék gyilkolnak ... no még az oroszok, de azok elvbol.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 013
113
Ezek szerint Magyarországon mégiscsak van sajtószabadság, bárki bármit megírhat, még csak meg sem ölik érte.

Na és Hollandiában miért is ölték meg az újságírót a nyílt utcán?
Nem tudod értelmezni amit mond. Annyira leszarják itthon, mi derül ki, mert annyira nem nyomoznak semmilyen kiderült disznóság ügyében, hogy teljesen felesleges megölni bármilyen újságírót. Arról nem is beszélve, hogy a sajtó (írott és elektronikus média) 90-95%-a a kormány pórázán lóg, így azt hallgatnak el, amire parancsot kapnak. Elég messze vagyunk az igazi sajtószabadságtól. A tót atyafiaknál legalább megír(hat)ta a gyerek, még ha utána ki is nyírták.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Szlovákia egy fertő, egy maffiaállam, amely a külföldi távirányitás lehetősége végett ilyenkor be van téve egy fiókba, hogy a "systém" nyugodtan működhessen.
Hitler (és a jelenlegi németország) utolsó fricskája nekünk, kíváncsi vagyok, mikor kapnak észbe (hahaha soha) a németek és elengedik a kezüket végre.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nem igazán. OV sem tudott megnevezni 6 "ellenzéki" orgánumot. Illetve megnevezett hatot, de abból 3 már a kormány emlőjén lóg.
HVG. 24.hu, RTL-Klub, Telex, Azonnali, Mérce, ATV, Klub rádió, Népszava, Nyugati Fény, Élet és Irodalom, 168 óra, Alfahír, 444.hu, G7, Ezalényeg.hu, Mancs, Hócipő...
..
Csak hirtelen ezek jutottak eszembe. Én a konzervatív oldal irányába vagyok elfogult, ezt nem titkoltam, de ez a csúsztatás a 90% pluszos médiatúlsúlyról, azért nagyon durva. Szerintem még így is kisebbségben van a konzervatív médiatartalom!
 
T

Törölt tag 008

Guest
HVG. 24.hu, RTL-Klub, Telex, Azonnali, Mérce, ATV, Klub rádió, Népszava, Nyugati Fény, Élet és Irodalom, 168 óra, Alfahír, 444.hu, G7, Ezalényeg.hu, Mancs, Hócipő...
..
Csak hirtelen ezek jutottak eszembe. Én a konzervatív oldal irányába vagyok elfogult, ezt nem titkoltam, de ez a csúsztatás a 90% pluszos médiatúlsúlyról, azért nagyon durva. Szerintem még így is kisebbségben van a konzervatív médiatartalom!
google, facebook, twitter, startlap
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 013
113
HVG. 24.hu, RTL-Klub, Telex, Azonnali, Mérce, ATV, Klub rádió, Népszava, Nyugati Fény, Élet és Irodalom, 168 óra, Alfahír, 444.hu, G7, Ezalényeg.hu, Mancs, Hócipő...
..
Csak hirtelen ezek jutottak eszembe. Én a konzervatív oldal irányába vagyok elfogult, ezt nem titkoltam, de ez a csúsztatás a 90% pluszos médiatúlsúlyról, azért nagyon durva. Szerintem még így is kisebbségben van a konzervatív médiatartalom!
Nos, ugyan sajtótermékről beszélt a szépreményű Viktor, és ugyebár az összes vidéki lap a fidesz markában van (bár lehet, hogy tudsz egyet-kettőt, ami nem).
Ugye napilap egyedül a Népszava az - de azt is szorongatják, és ugyanazt a sorsot szánják neki, mint a Népszabadságnak.
Ja, és abból a hatból is csak nagyon nagy tódítással lehet hármat a kormányt kritizálónak nevezni...
 
T

Törölt tag 008

Guest
az összes vidéki lap
Amit kb senki sem olvas.
és ugyanazt a sorsot szánják neki, mint a Népszabadságnak.
Mármint, hogy még a saját komcsijaik sem veszik?
Ostoba vagy Bugsy...:D
Ez egy szép ballib megnyilvánulás volt. Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, hülyézd le.

Startlap: 700 000 ember kezdőlapja, csak ballib terméket ajánl ki. Holland kézben van.
Face, csak a külügyminiszterünket és az igazságügy miniszterünket cenzúrázta, ezen kívül több jobbos oldal profilját törölte (pl 888/VH)
Google, nézd meg a feedjüket. 444/telex/index. Origórol max az autós rovatot ajánlja.
Twitter based_hungary says hello. Meg az összes based vagy nagyobb jobbos account.....meg Trump.

De élj csak boldogan az echochamberedben. :p
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 054
6 511
113
Nem tudod értelmezni amit mond. Annyira leszarják itthon, mi derül ki, mert annyira nem nyomoznak semmilyen kiderült disznóság ügyében, hogy teljesen felesleges megölni bármilyen újságírót. Arról nem is beszélve, hogy a sajtó (írott és elektronikus média) 90-95%-a a kormány pórázán lóg, így azt hallgatnak el, amire parancsot kapnak. Elég messze vagyunk az igazi sajtószabadságtól. A tót atyafiaknál legalább megír(hat)ta a gyerek, még ha utána ki is nyírták.
Természetesen értettem amit PavolR írt, csak mindössze eszembe jutott a jó öreg történet a kismadárról, aki kiesett a fészekből és érezte, hogy itt valami nincs rendben és fázik is, ezért elkezdett hangosan csipogni.
Arra jött a tehén, megsajnálta, gondolta ha magasról sz*rik rá, akkor legalább jó melegben lesz és befogja a száját.
Ezt meg is tette, a kismadár biztonságos melegben volt, de érezte, hogy valami itt azért nagyon bűzlik, ezért még hangosabban csipogott.
Ezt meghallotta a macska, aki kikaparta a kakiból és (gusztus dolga) megette.
A tanulság pedig az volt, hogy ha valaki magasról tojik ránk, azzal nem biztos, hogy rosszul járunk, aki meg előszed a kakiból, azzal meg nem biztos, hogy jól járunk.

Véleményem szerint a tiszta lelkiismeretű politikus egy anakronizmus, lényéből fakadóan nem létezhez, mindegy, hogy magyar, szlovák, német, francia, amerikai, … mind korrupt és sáros, csak az egyik megelégszik annyival, hogy magasról tesz arra, hogy mit ír a sajtó (főleg mivel általában a médiában megjelenő dolgok 80%-a ha nem is teljesen hazugság, de legalábbis erőteljes csúsztatás), a másik meg tesz ellene. Szerencsére Magyarországon az utóbbira még nem volt példa.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Sztem teljesen ne csesszétek szét a szlovák topikot magyar belpollal, amíg ideiglenesen papíron külföld. :)

Komolyan inog nemcsak a politikai osztály, de a bíróság, ügyészség, titkosszolgálat, rendőrség. Ez akkora hitelességi deficit lassan, nem is igazán látom ebből hogyan fognak kijönni. Mert egyre inkább a teljes paletta benne van.

Amit nem tudok, a helyi magyar pártokat, hogyan érinti??
Az hogy ki kavarja a xart és miertet sem értem. Régen, Meciar alatt, elég erős orosz befolyás volt és ez Ficonal is érezhető volt, sőt Matovic is kikacsintott Putyinra.

Az amcsi desszantos pártok nemigen rúgták legutóbb labdába, az államelnök asszony Amerikából pénzelt pártja nem jutott be. Talan 1 kis jobblib párt, bevették a mostani kormányba, kötődik erősen az USA-hoz. A többi elég távolságtartónak tűnik. Ha innen nézem lehet 1 verzió az amcsi kavarás az ügyek mögött, de ez részemről nagyon ködszurkálás.

A román helyzetre emlékeztet, de ott a Korrupcióellenes Ügyészség munkája egyértelmű volt. Mkit levadászni, aki nem az USA érdekeit tolja. Itt ezt ennyire nem látom. Inkább egy egyre zavarosabb káosz. Nem irányított elitváltás.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 087
13 487
113
Sztem teljesen ne csesszétek szét a szlovák topikot magyar belpollal, amíg ideiglenesen papíron külföld. :)

Komolyan inog nemcsak a politikai osztály, de a bíróság, ügyészség, titkosszolgálat, rendőrség. Ez akkora hitelességi deficit lassan, nem is igazán látom ebből hogyan fognak kijönni. Mert egyre inkább a teljes paletta benne van.

Amit nem tudok, a helyi magyar pártokat, hogyan érinti??
Az hogy ki kavarja a xart és miertet sem értem. Régen, Meciar alatt, elég erős orosz befolyás volt és ez Ficonal is érezhető volt, sőt Matovic is kikacsintott Putyinra.

Az amcsi desszantos pártok nemigen rúgták legutóbb labdába, az államelnök asszony Amerikából pénzelt pártja nem jutott be. Talan 1 kis jobblib párt, bevették a mostani kormányba, kötődik erősen az USA-hoz. A többi elég távolságtartónak tűnik. Ha innen nézem lehet 1 verzió az amcsi kavarás az ügyek mögött, de ez részemről nagyon ködszurkálás.

A román helyzetre emlékeztet, de ott a Korrupcióellenes Ügyészség munkája egyértelmű volt. Mkit levadászni, aki nem az USA érdekeit tolja. Itt ezt ennyire nem látom. Inkább egy egyre zavarosabb káosz. Nem irányított elitváltás.
Valasztás elot a hitelességi deficit nem volt szinte semmivel se kisseb, mind most. Matovič az utolsó hajrába azért ugrot 6%-ról 25%-ra, mert a vállasztók elhitték neki, hogy kirobbantsa azt, ami most van (es még a személységén is szemet hunytak). Leginkább anyi változot, hogy már a Fico szavazoi, akik ezidái "semmit nem láttak, nem hallottak", is maffiaállamot kiabálnak - persze másért, mint amiért kellene. :oops::D

Ami a magyar pártokat illeti, a Bugárék már a válastás elot totál lenullázták magukat és most belevegultek az Alianciába.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Valasztás elot a hitelességi deficit nem volt szinte semmivel se kisseb, mind most. Matovič az utolsó hajrába azért ugrot 6%-ról 25%-ra, mert a vállasztók elhitték neki, hogy kirobbantsa azt, ami most van (es még a személységén is szemet hunytak). Leginkább anyi változot, hogy már a Fico szavazoi, akik ezidái "semmit nem láttak, nem hallottak", is maffiaállamot kiabálnak - persze másért, mint amiért kellene. :oops::D

Ami a magyar pártokat illeti, a Bugárék már a válastás elot totál lenullázták magukat és most belevegultek az Alianciába.
Ez a hír igy még érdekesebb.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 355
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 087
13 487
113
Már elsore is átroppent a fejemen, hogy Pasik a csúcson és Csajok a csúcson után lehetnek a Konzervatívok is a csúcson ... erre ma találtam egy szinte tokéletesen rezonáló mémet:

1.png


Boris Kollár: "Vekszelo vagyok, maffiózó, csempész, Kočner valamint Bašternák barátja, szekszeltem ezernyi novel és fiatalkoru lányokat is erre buzdítok, de, ahogy tudjátok transznemueket se vetem el. Nagyon boldog vagyok, hogy ma itt lehetek azokkal, akikkel ugyanazokon az értékekken osztozok és megnyithatom ézt a Konzervatív Csúcsot."
 
Status
Not open for further replies.