[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 280
2 449
113
Azért nem véletlen, hogy Putyin úgy próbál nyomást gyakorolni, hogy a legmagasabb készültségbe helyezi az orosz nukleáris erőket biztos vagyok benne, hogy nem ilyen kemény reakcióra számított a Nyugattól...
Most komolyan….
NATO-é(pontosabban benne az USA-é) a világ második legnagyobb atomcsapásmérő ereje ugye…
S ezzel fenyegetőzni ?
Most ekkora a baj oroszoknál?
Vagy
Tényleg elgurult a gyógyszer?
HH NATO doktrína szerint ilyen esetben aranyos megtorlasra számíthatott a SZU+VSZ.
Szar világ jön ha a ruszkik ezt a játékot akarjak újra kezdeni….
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nem nem kérem, mivel azzal igazat adnék egyik vagy másik oldalnak.
Ugyanis a megszállók az összes Ukrajnában lévő katonára értendő, őket nevezzed,nevezik, nevezzük megszállóknak ugye, vagy az egész orosz népet?
A banderista fasiszta nácik meg csak egy bizonyos csoportot jelent az ukrán haderőben. (sajnos integrálták őket)

Elnézést ha esetleg nem tudod követni logikámat.
Nemrég olvastam, teljesen ledöbbentem, hogy 102-105e ilyen vadbarmot fegyvereztek fel.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 430
113
Kivancsi vagyok mennyit veszitenek a GDP-n. 1400 milliard most. 20-30%-ot vagy ez meg optimista?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 661
113
NATO előrenyomulás sebessége az első öbölháborúban:
7b0f519e4e6e62b412349b6112193822--evolution-maps.jpg


Az orosz előrenyomulás kapcsán nem feltétlen a lassúsága a meglepő, hanem az, hogy az utánpótlási vonalakon túl erőltetik, aminek következtében az elmúlt napokban itt képek és videók tucatjait láthattuk elhagyott, teljesen ép orosz technikáról, ami nagy valószínűséggel az üzemanyaghiány miatt jutott erre a sorsra. Egyszerűen szükségből vagy felelőtlenségből túlságosan előreszaladnak, a logisztika gyakran nem tudja követni őket!
 
W

Wilson

Guest
Most komolyan….
NATO-é(pontosabban benne az USA-é) a világ második legnagyobb atomcsapásmérő ereje ugye…
S ezzel fenyegetőzni ?
Most ekkora a baj oroszoknál?
Vagy
Tényleg elgurult a gyógyszer?
HH NATO doktrína szerint ilyen esetben aranyos megtorlasra számíthatott a SZU+VSZ.
Szar világ jön ha a ruszkik ezt a játékot akarjak újra kezdeni….
Nem hiszem, hogy megnyomná a gombot, ez szerintem azt jelzi, hogy a szankciók fájni fognak.....

Amúgy meg ne sz .....jon be senki mondtam a páromnak, hogy képzeld Putyin a legmagasabb készültségbe helyezte az orosz atomerőt....

Mire ő.....

Nehogy azt hidd, hogy emiatt meguszod azt, hogy a jövő héten neki kezdj megcsinálni a kerti tavat.....:)
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 280
2 449
113
Kivancsi vagyok mennyit veszitenek a GDP-n. 1400 milliard most. 20-30%-ot vagy ez meg optimista?
Az orosz gazdaság monokultúrás,nyersanyag exportra épülő viszonylag zárt( értsd nem import függő) gazdaság komoly tartalékokkal.
Nem valami fényes teljesítményekre képes, de nem is sérülékeny ha megy az export.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 280
2 449
113
Nem hiszem, hogy megnyomná a gombot, ez szerintem azt jelzi, hogy a szankciók fájni fognak.....

Amúgy meg ne sz .....jon be senki mondtam a páromnak, hogy képzeld Putyin a legmagasabb készültségbe helyezte az orosz atomerőt....

Mire ő.....

Nehogy azt hidd, hogy emiatt meguszod azt, hogy a jövő héten neki kezdj megcsinálni a kerti tavat.....:)
Tudom….
+ a tavi rózsák !
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Allitolag nem 1 db ketuleses a tegnap lelott SZu-25, hanem 2db egyuleses Szu-25, allitolag mindketto ukran. Allitolag halott pilotak is vannak, de a kepeket roluk kegyeleti okokbol nem raktak fel.

Vannak. Az egyik felismerhetlenségig szénné éget, a másik nem de kikandikálnak a belei… nem diznis. alacsonyan kattinthattak mert ott van mellettük a félig kinyílt ernyő.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
De megközelíthetjük másfelől is.

II. vh-ban minden német katona náci volt? persze, hogy nem.

Arra vannak bizonyítékok, hogy hogy nácik voltak,vannak harcoltak,harcolnak ukrán színekben. Legalább is horogkeresztes zászlóból erre lehet következtetni, de lehet ott az mást szimbolizál (!).
Arra, hogy oroszok mit akarnak egy győzelem után arra nincs, lehet hogy virágokat ültetni(!), majd ha megszállják ukrajnát akkor lehet megszállásról beszélni, de akkkor is előbb tisztázni kell megszállás fogalmát.

Addig maradjuk orosznál meg ukránnál.
 
  • Tetszik
Reactions: Tomsan1974

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
Konkrétum sehol sincs....
Ami tény hogy körbezárnak, tovabbállnak....körbezárt város hátország nélkül meddig tart ki? Tegnap pont átbeszéltük hogy úgy nyomulnak előre hogy nem rombolják az infrát, sőtt üzemeltetik is harcközben.
Így az idő nekik dolgozik.
Pénz? Nem tart egy hete a háború....
Az oligarchák dodóban tartják a pénzt...
Az utolsó mondatod igaz.
A technikát, embert váltani kell.
A lakosság nem áll az oldalukra, a nyugati eszközök, hírszerzési infók az ukránokat segítik, az orosz sorkatonák holttestei nehezítik a kettyós putyin helyzetét.
Az idő nem nekik dolgozik.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 950
113
Azért nem véletlen, hogy Putyin úgy próbál nyomást gyakorolni, hogy a legmagasabb készültségbe helyezi az orosz nukleáris erőket biztos vagyok benne, hogy nem ilyen kemény reakcióra számított a Nyugattól...
A Nyugat GAZDASÁGI szankciókat vezet be és kézifegyvereket küld. Kisujjal avatkozik be.
Erre ez a vadbarom aktiválja a nukleáris erőket, a vezérkar meg engedelmeskedik....
Ez így nagyon nem működik, hogy mindent Oroszországra végzetes fenyegetésként akarnak eladni, és mindenért atommal fenyegetőznek. Teljesen aránytalan a reakciójuk.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 977
93
Nem hiszem, hogy megnyomná a gombot, ez szerintem azt jelzi, hogy a szankciók fájni fognak.....

Amúgy meg ne sz .....jon be senki mondtam a páromnak, hogy képzeld Putyin a legmagasabb készültségbe helyezte az orosz atomerőt....

Mire ő.....

Nehogy azt hidd, hogy emiatt meguszod azt, hogy a jövő héten neki kezdj megcsinálni a kerti tavat.....:)
Kezdj neki nyugodtan, legfeljebb befejezed, mint atombunkert :)