1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing B–17 Flying Fortress

Diskurzus a(z) 'Második világháborús vagy azelőtti repülőgépek' témában - weasel007 által indítva @ 2014. július 5..

1. weasel007

weasel007 Well-Known Member

"Repülő erőd", melyből mai szemmel nézve iszonyatos mennyiséget, 12731 db-ot gyártottak.

2. weasel007

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Volt szerencsém látni egy a háborúban lezuhant példány maradványait egy erdei tisztáson még gyerekként. Hatalmas méretei voltak sokáig nem is tudtam mi lehetett az míg öreganyám fel nem homályosított róla aki aznap megnézte mikor lezuhant.

Szittya likes this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ma egy Szu 34es hat ilyet helyettesít. Két fővel. Így kell számolni.

5. antigonosz

Hát a fene tudja de ebből 6 a fejem felett bombákat oldva elég lenne hozzá hogy tele legyen a gatyám.

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez hol és mikor volt?

7. antigonosz

86 körül, Csepreg felett az erdőben, egy osztálykiránduláson. Nem messze tőle még egy német/magyar rohambilit is találtam csak az osztályfőnöknő behisztizett és eldobatta.
    Azt mondta a nagyanyám hogy minden égett körülötte és tele volt a környéke hevederekkel meg miegymással. Az egyik a személyzetből egy fán lógott mikor a csendőrök megtalálták.

8. antigonosz

Azóta sem találtam meg egyébként de láttam egy pár éves fotót az egyik gépfegyver toronyról ami még kilátszott a földből. Amúgy akkor a törzskeret még meg volt, benn mászkáltunk a belsejében mi gyerekek.

9. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Tavaly láttam élőben, majd berosáltam a hangjától, és látványnak is félelmetes mind a mai napig. Nem csodálom, hogy minden fronton be voltak fosva tőle! :D :D

10. weasel007

11. weasel007

12. nyugger

nyugger Well-Known Member

13. antigonosz

14. wankel

wankel Well-Known Member

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Japán felségjeles repülő erődök.

fishbed likes this.
  15. antigonosz

Az volt a durva ahogy ezeket irtották. Teljesen szembe kellett repülni vele 3km távolságból 15 másodperc múlva ütközés. Aztán az ütközés előtt 2,5 másodperccel 550m-ről tüzelés, majd 220 m-nél 1 másodperccel az ütközés előtt kitérni.

16. papajoe

papajoe Well-Known Member

Nem kevés videó van fenn a csövön,ahogy a luftwaffe gépei hátulról,simán lekapkodják őket,mert egyenesen,lassan repültek,úgy emlékszem akkorák voltak a bombázó veszteségek az elején,hogy leállították a nappali bevetéseket,csak éjszaka repültek.
    Aztán megváltoztak az erőviszonyok....

antigonosz likes this.
  17. wankel

wankel Well-Known Member

Kingman Army Airfield, Arizona, 1946, B-17-esek várják a sorsuk beteljesedését, régiek és újak egyaránt.

fishbed and arbalest like this.

Ezen oldal megosztása