Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
A tény nem vélemény. Amit a Challanger csinált az tény.
Ott tartunk kedves dudi, hogy a vajdázós negan komolyabban vehető vitapartner nálad!
Ő legalább érvekkel próbál vitatkozni. Te meg csak beböffentesz valamit, majd "angolosan" távozol.
Nyilván.
Bullshit.
Készséggel elhiszem neked.
Ha és amennyiben megindoklod észérvekkel, hogy a Chally rekordja miért valid, a T-80-é miért nem.
Az olyan magyarázatokat, hogy aszongya a "ruszkik mindig hazudnak" meg az "a brit hadsereg szava szent" lécci az óvonénidnek süsd el kérlek!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 457
113
Ott tartunk kedves dudi, hogy a vajdázós negan komolyabban vehető vitapartner nálad!
Ő legalább érvekkel próbál vitatkozni. Te meg csak beböffentesz valamit, majd "angolosan" távozol.

Készséggel elhiszem neked.
Ha és amennyiben megindoklod észérvekkel, hogy a Chally rekordja miért valid, a T-80-é miért nem.
Az olyan magyarázatokat, hogy aszongya a "ruszkik mindig hazudnak" meg az "a brit hadsereg szava szent" lécci az óvonénidnek süsd el kérlek!
Akkor a fenének beszélsz bele, ha mással beszélgetek?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 977
32 927
113
No,akkor mindenki figyelmezzen,mert amerikai a legmesszebb lévő harcjármű kilövési rekord.Ugyanis Koreaában M26 hk-kat használtak közvetett tüzérségi tűzre,ferde rámpára állitva őket 15+km lőtávra is.És jelentések szerint ilyen tűzcsapásban semmisültek meg kommcsi harcjárművek..... :cool:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Készséggel elhiszem neked.
Ha és amennyiben megindoklod észérvekkel, hogy a Chally rekordja miért valid, a T-80-é miért nem.
Az olyan magyarázatokat, hogy aszongya a "ruszkik mindig hazudnak" meg az "a brit hadsereg szava szent" lécci az óvonénidnek süsd el kérlek!
Majd ha validálva lesz nemzetközi szaksajtóban, nem csak orosz bemondásra.
De már maga az atgm is olyan felemás, mégsem egy szó szoros értelmében vett lövedék.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 971
113
Ami most kipukkant ukrán Chally2 az mit kaphatott vajon hogy így szétsült? Nem hiszem hogy akna, tüzérségi telitalálathoz meg keveslem a környezetében a pusztítást, talán ATGM, vagy hk baszott neki oda?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Micsooooodaaa?

Ukrajna a szabad világ védelmezője, Európa megmentői, épp mindjárt kitúrják a mocskos ruszki orkokat Szevasztopolból!!!

Nehogy elhagyjon a hited ;) :D !!!
Már többször mondtam, hogy nem lieblingjeim a szlávok.
A geopolitikai érdekes és a status quo mos ezt kívánja. Ennyike.

De ezért tényleg kár volt odaadni ezeket a technikákat.
Rendszerben használni nem képesek. Így nem is meglepő, hogy kiszedik ezt is.

És ráadásul Ben Wallace-nek is igaza volt, hogy még csak nem is elég hálásak...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 971
113
Már többször mondtam, hogy nem lieblingjeim a szlávok.
A geopolitikai érdekes és a status quo mos ezt kívánja. Ennyike.

De ezért tényleg kár volt odaadni ezeket a technikákat.
Rendszerben használni nem képesek. Így nem is meglepő, hogy kiszedik ezt is.

És ráadásul Ben Wallace-nek is igaza volt, hogy még csak nem is elég hálásak...
Mondjuk az hogy nem lesznek hálásak, kurva rég ordított szerintem!

Amit a németekkel csináltak, az már vérlázító!

Nem tudtok nekik mást adni, mert ami volt kb. a világon ex VSZ, meg közel keleti, afrikai elfekvő készlet, az már elfogyott. Szétkúrták a gyenge oroszok. Most a tietiek jönnek, más nem maradt, leo2, Chally2, Abrams felkészül.
Az is pont így fog égni, azt gyanítom.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
nem tudom min csodálkoztok ennyire,
nem hálásak? hát nem
nagy az arc? ja, eléggé
nagy lenne az arc az első 3 napban átadott páncélelhárító arzenál nélkül is? nem, mert már nem lenne Ukrajna
volt értelme kiképzeni őket nyugitai tachnikára és nyugati doktrinára? hát láthatóan nem sok
elégséges volt ez a kiképzés nyugati technikára és doktrinára? háát mondjuk ezt sem tudnom biztosra állítani
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 241
8 114
113
Már többször mondtam, hogy nem lieblingjeim a szlávok.
A geopolitikai érdekes és a status quo mos ezt kívánja. Ennyike.

De ezért tényleg kár volt odaadni ezeket a technikákat.
Rendszerben használni nem képesek. Így nem is meglepő, hogy kiszedik ezt is.

És ráadásul Ben Wallace-nek is igaza volt, hogy még csak nem is elég hálásak...
De legalább követelőznek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 971
113
nem tudom min csodálkoztok ennyire,
nem hálásak? hát nem
nagy az arc? ja, eléggé
nagy lenne az arc az első 3 napban átadott páncélelhárító arzenál nélkül is? nem, mert már nem lenne Ukrajna
volt értelme kiképzeni őket nyugitai tachnikára és nyugati doktrinára? hát láthatóan nem sok
elégséges volt ez a kiképzés nyugati technikára és doktrinára? háát mondjuk ezt sem tudnom biztosra állítani
Ukrajnának két célja van, katonailag legyengíteni az oroszokat, gazdaságilag meg kicsontozni az EU-t.

Jól halad a project második része, sajnos!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Majd ha validálva lesz nemzetközi szaksajtóban, nem csak orosz bemondásra.
De már maga az atgm is olyan felemás, mégsem egy szó szoros értelmében vett lövedék.

Ó, értem! Na és mégis melyik az a "nemzetközi szaksajtó" az, amelyiknek lordságod hisz?
Na most ha elkezdesz nekem amerikai vagy más angolszász oldalakat sorolni, akkor pont azt teszed, amire kértelek, hogy ne csináld, idézem magamat: "hogy aszongya a "ruszkik mindig hazudnak" meg az "a brit hadsereg szava szent".
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ó, értem! Na és mégis melyik az a "nemzetközi szaksajtó" az, amelyiknek lordságod hisz?
Na most ha elkezdesz nekem amerikai vagy más angolszász oldalakat sorolni, akkor pont azt teszed, amire kértelek, hogy ne csináld, idézem magamat: "hogy aszongya a "ruszkik mindig hazudnak" meg az "a brit hadsereg szava szent".
1991-ben még nem mondta senki,hogy a ruszkik mindig hazudnak stb.
Annak az esetnek van 'irodalma', ennek az orosznak nincs.
Én meg nem vagyok hajlandó elhinni fenntartások nélkül, tekintve mennyi dologról derült ki az elmúlt évben, hogy kamu.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 977
32 927
113
Ó, értem! Na és mégis melyik az a "nemzetközi szaksajtó" az, amelyiknek lordságod hisz?
Na most ha elkezdesz nekem amerikai vagy más angolszász oldalakat sorolni, akkor pont azt teszed, amire kértelek, hogy ne csináld, idézem magamat: "hogy aszongya a "ruszkik mindig hazudnak" meg az "a brit hadsereg szava szent".
Itt nem csak erről van szó.10km egyszerűen túl van az oroszok által megadott maximális lőtávon.Ki lehet cselezni ugyan a dolgot,mint fentebb láthatod a koreai példán,de csak terület célokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 985
12 782
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 663
113
x_33P7gaLTw.jpg