Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
FnTn66YWAAADw_D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Kit érdekel a löveg. Mi lesz a Dorchesterrel?

Ha nagyon egyedi löveged és lőszered van, amit a világon senki nem használ, rajtad kívül, és a te iparod is rég meghalt, felszámolták, akkor mihez kezdenének az ukránok az ilyen alapon elpasszolt Chally 1-esekkel ? Az ilyen hogyan segíti őket ?

Ezzel nem segítik az ukránokat, csak feleslegesen elhúzzák a harcokat, még több ukrán kiskatona fog úgy meghalni, hogy effektíve nem is tudnak harcolni velük.

Meg nem is holnapra / egy hét múlvára érnének be a gépek, hanem 1 év múlva, addigra meg csak még rosszabb lesz a harci helyzet ...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113

Aufgrund dieser – durchaus berechtigten – Sorge vor einem Verlust einen Challenger 2 an Russland sind nun bei der britischen Armeespitze drei Szenarien in Planung:

Erstens soll die Ukraine vermeiden, die britischen Kampfpanzer an Frontabschnitten einzusetzen, an denen es zu einem Kollaps der Verteidigungslinien kommen könnte – diese Vorgabe wird das Armeekommando in Kiew nicht wirklich begeistern.

Zweitens soll mit allen Mitteln versucht werden, an der Front beschädigte und fahruntaugliche Challenger in das ukrainische Hinterland abzuschleppen.

Bei einem russischen Vorstoß sollen primär ukrainische Einheiten dafür abgestellt werden, die Panzer vor einer drohenden Erbeutung durch russische Truppen zu sichern. Als absolute Notfall-Maßnahme könnten auch “private Söldnereinheiten” für diese Rettungsversuche eingeflogen werden. Die britische Armeeführung will also bei dieser heiklen Mission nicht allein ukrainischen Streitkräfte vertrauen.


A britek előre félnek, hogy még a tönkrement, leharcolt Chally 2-est is tanulmányoznák nagy erőkkel az oroszok, ezért

először is) Ukrajnának kerülnie kell a brit harckocsik bevetését olyan frontszakaszokon, ahol a védelmi vonalak összeomolhatnak – ez a követelmény nem igazán fog tetszeni a kijevi hadseregparancsnokságnak.

másodszor) minden erőfeszítést meg kell tenni annak érdekében, hogy a fronton tönkrement és nem futóképes Challengereket az ukrán hátországba vontassák.

harmadszor) orosz előrenyomulás esetén elsősorban ukrán egységeket kell beosztani, hogy biztosítsák a tankokat az orosz csapatok közelgő zsákmányolásától. Feltétlenül szükséges intézkedésként "zsoldos" egységek is bevethetők ezeknél a mentési kísérleteknél. A Brit Hadsereg vezetése nem akarja egyedül az Ukrán Hadseregre bízni a Challenger-ek bevetését.

És a Leó 2-eseknél is ez lesz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
A britek előre félnek, hogy még a tönkrement, leharcolt Chally 2-est is tanulmányoznák nagy erőkkel az oroszok, ezért

először is) Ukrajnának kerülnie kell a brit harckocsik bevetését olyan frontszakaszokon, ahol a védelmi vonalak összeomolhatnak – ez a követelmény nem igazán fog tetszeni a kijevi hadseregparancsnokságnak.

másodszor) minden erőfeszítést meg kell tenni annak érdekében, hogy a fronton tönkrement és nem futóképes Challengereket az ukrán hátországba vontassák.

harmadszor) orosz előrenyomulás esetén elsősorban ukrán egységeket kell beosztani, hogy biztosítsák a tankokat az orosz csapatok közelgő zsákmányolásától. Feltétlenül szükséges intézkedésként "zsoldos" egységek is bevethetők ezeknél a mentési kísérleteknél. A Brit Hadsereg vezetése nem akarja egyedül az Ukrán Hadseregre bízni a Challenger-ek bevetését.

És a Leó 2-eseknél is ez lesz.
Már volt az ukránosban.
Btw erre még írtam is, hogy 'én bezzeg megmondtam' LoL De lesavaztál :/
/ti. Chobham.../
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Már volt az ukránosban.
Btw erre még írtam is, hogy 'én bezzeg megmondtam' LoL De lesavaztál :/
/ti. Chobham.../

Tudom, hogy aquarell posztolta, de sokakat nem érdekelt, így jobbnak láttam a típus topicban kihirdetni.

Mikor véleményezted, hogy így fogják használni ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Azért ezt pusztán presztízs okoknak tulajdonítani sztem kevés.

Nézd, a Challenger 3 programban eleve torony és páncélelem csere lesz.
Másrészt az M1-esek is angol NERA-val vannak szerelve. Azokból volt már N+1 kilőve, megnézve stb...
És most az Ipari kémkedésről nem is beszélve. Ha nekem vannak képeim a gyártásról, akkor hidd el, hogy az orosz szolgálatoknak még jobbak vannak, doksikkal mindennel együtt. Nem hiszem, hogy bármi újat tudna mutatni nekik az a tank. :)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Azon akadékoskodtam, hogy pl ott van a Chobham is, ami titkosított.
Azért ezt pusztán presztízs okoknak tulajdonítani sztem kevés.

A Chally 2-es az 1994-es. Az M1A2 Abrams 1992-es.

Csak az Abrams-en azóta három alkalommal is cseréltek páncélzati csomagot, addig a Challenger-nél látványosan elhanyagolták a modernizációkat, erősítgetéseket.

Nem csak FIP-nek vannak képei a Chally gyártásáról, hanem az oroszoknak is, sőt még az Abrams gyártástechnológiáját is ismerik az oroszok, és posztolt arról Andrej Taranszkó, az USA örömére, akkor mi az, ami titok ? :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
A Chally 2-es az 1994-es. Az M1A2 Abrams 1992-es.

Csak az Abrams-en azóta három alkalommal is cseréltek páncélzati csomagot, addig a Challenger-nél látványosan elhanyagolták a modernizációkat, erősítgetéseket.

Nem csak FIP-nek vannak képei a Chally gyártásáról, hanem az oroszoknak is, sőt még az Abrams gyártástechnológiáját is ismerik az oroszok, és posztolt arról Andrej Taranszkó, az USA örömére, akkor mi az, ami titok ? :)
Felőlem.
Akkor nyilván csak passzióból lenne az, amit az osztrákok megírtak.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Felőlem.
Akkor nyilván csak passzióból lenne az, amit az osztrákok megírtak.

Nyíllövedék nincs a Chally-hez, és marad a HESH lövöldözése, mobil bunkerként, meg iszonyatos presztízst építettek fel köre.

A Leó 2-esnél viszont ki nézné jó szemmel, hogy az A6-osok mennének arrafelé SLERA-val és DM-63-assal ?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 095
113
Ha nagyon egyedi löveged és lőszered van, amit a világon senki nem használ, rajtad kívül, és a te iparod is rég meghalt, felszámolták, akkor mihez kezdenének az ukránok az ilyen alapon elpasszolt Chally 1-esekkel ? Az ilyen hogyan segíti őket ?

Ezzel nem segítik az ukránokat, csak feleslegesen elhúzzák a harcokat, még több ukrán kiskatona fog úgy meghalni, hogy effektíve nem is tudnak harcolni velük.

Meg nem is holnapra / egy hét múlvára érnének be a gépek, hanem 1 év múlva, addigra meg csak még rosszabb lesz a harci helyzet ...
A Chally 1-hez van lőszer, nem is kevés, nézd meg, mennyit gyártottak belőle, és mennyit adnak. Mennyi javadalmazás lehet. Az más kérdés, hogy mennyire segíti az EU, az EUN kivüli UK, USA stb. Kanada stb. az ukránokat. Nos. Ukrajna 100 évre eladódott. Kvázi mindent ingyen kap. A stratégiai cél mi? Ha a szakadár körzetek és a Krim visszafoglalása, nos arra nukleáris fegyver szükséges, mert az orosz föderáció része mindkettő. Ha arra, hogy a további előrejutását az oroszoknak megakadályozzák segítség. Ha ellentámadása a fenti nagy célra, akkor nem elegednő, de a nyugat sem akarja hogy az ukránok visszafoglalják se a Krímet, se a megyéket, mert akkor meg az oroszok elleni progromokat folytatnák. Nem hülye az EU. Annyit kapnak az ukránok, hogy ne kelljen megadni magukat, de ha elfecsérlik felesleges nagy támadásokra, akkor meg elvéreznek. A háború a poltiika más eszközökkel.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
A Chally 1-hez van lőszer, nem is kevés, nézd meg, mennyit gyártottak belőle, és mennyit adnak. Mennyi javadalmazás lehet. Az más kérdés, hogy mennyire segíti az EU, az EUN kivüli UK, USA stb. Kanada stb. az ukránokat. Nos. Ukrajna 100 évre eladódott. Kvázi mindent ingyen kap. A stratégiai cél mi? Ha a szakadár körzetek és a Krim visszafoglalása, nos arra nukleáris fegyver szükséges, mert az orosz föderáció része mindkettő. Ha arra, hogy a további előrejutását az oroszoknak megakadályozzák segítség. Ha ellentámadása a fenti nagy célra, akkor nem elegednő, de a nyugat sem akarja hogy az ukránok visszafoglalják se a Krímet, se a megyéket, mert akkor meg az oroszok elleni progromokat folytatnák. Nem hülye az EU. Annyit kapnak az ukránok, hogy ne kelljen megadni magukat, de ha elfecsérlik felesleges nagy támadásokra, akkor meg elvéreznek. A háború a poltiika más eszközökkel.

Az L11A5-ös löveg az 1966-os, a Chally 1-es az 1983-as, és van a briteknek 35 éves lőszerük ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Azon akadékoskodtam, hogy pl ott van a Chobham is, ami titkosított.

Already in 1968 the British FVRDE was working on a set of armor modules.

The glacis / upper front plate and noseplate of the Chieftain tanks was to be fitted with Burlington armor. This armor consisted of three plates in a spaced configuration with a combined weight of 0.75 tons. The addition of a burster plate increases the total weight of the additional armor to 1.05 tons. It was capable to withstand multiple hits.

In 1970 the British MoD considered Burlington/Dorchester armor as ready for use in a series production version of a tank. Following the rather disappointing results of investigating the feasibility to upgrade the existing Chieftain with Burlington armor, it was decided to develop a new tank based on already existing components.

Meanwhile the German - American project, the KPz-70 / MBT-70 was a failure due to unproven technology, the British pressured the United States to adopt Chobham armor. In order to prevent the further development of Burlington armor without British participation, the informations given to Germany were limited on a "need to know" basis, the same had been done earlier with the information released to the United States.



Nem tudom, hogy vagy más típusokkal, az Abrams topicjába a 148 - 49-es oldalon posztoltam a gyártásfolyamatáról, úgy, hogy semmi közöm az oroszokhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Already in 1968 the British FVRDE was working on a set of armor modules.

The glacis / upper front plate and noseplate of the Chieftain tanks was to be fitted with Burlington armor. This armor consisted of three plates in a spaced configuration with a combined weight of 0.75 tons. The addition of a burster plate increases the total weight of the additional armor to 1.05 tons. It was capable to withstand multiple hits.

In 1970 the British MoD considered Burlington/Dorchester armor as ready for use in a series production version of a tank. Following the rather disappointing results of investigating the feasibility to upgrade the existing Chieftain with Burlington armor, it was decided to develop a new tank based on already existing components.

Meanwhile the German - American project, the KPz-70 / MBT-70 was a failure due to unproven technology, the British pressured the United States to adopt Chobham armor. In order to prevent the further development of Burlington armor without British participation, the informations given to Germany were limited on a "need to know" basis, the same had been done earlier with the information released to the United States.



Nem tudom, hogy vagy más típusokkal, az Abrams topicjába a 148 - 49-es oldalon posztoltam a gyártásfolyamatáról, úgy, hogy semmi közöm az oroszokhoz.
Nem engem kell meggyőzni. Nem én találtam ki, hogy nem juthat orosz kézre semmi körülmény között. :d
Én csak jósoltam :D