Cseh haderőfejlesztési program (2035) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 079
13 472
113
A csehek új terepminát fejlesztenek maguknak:

normal_FIcB6n3XIAQswyn.jpg

( a kép teljes felbontásban http://www.palba.cz/album/displayimage.php?pid=39517&fullsize=1 )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 217
119 866
113
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Ahogy látom:
A régi hazai és sivatagi terepmimta van ott.

Felül a szlovák digitális vz. 2007-hez hasonló csak sötétebb a zöldje.

Alatta egy nagyon nyilvánvaló multicam copi

Legalul a régi terepmimtájuk multisítva.
Nem a multicam copy az új minta?
Csak mert a digitalis az olyan, mint a lengyelek színvilága.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 217
119 866
113
Nem a multicam copy az új minta?
Csak mert a digitalis az olyan, mint a lengyelek színvilága.
Nekik amúgy az teljesen jó (a lengyelek színvilága) csak szerintem ők is meg akarják spórolni a 2 féle színű egyenruhát.

A sima multicam szerű (ott sem ugyan azok a színek teljesen) szerintem túl fakó oda.

A multizott cseh jónak néz ki.

De szerintem még nincs eldöntve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Nekik amúgy az teljesen jó (a lengyelek színvilága) csak szerintem ők is meg akarják spórolni a 2 féle színű egyenruhát.

A sima multicam szerű (ott sem ugyan azok a színek teljesen) szerintem túl fakó oda.

A multizott cseh jónak néz ki.

De szerintem még nincs eldöntve.
Azért arra kíváncsi leszek, hogy a multizott verzió mennyibe fog kerülni, meg milyen technológiával fog készülni, mert ha jobban megnézed az egy igen becsapós minta/szín.
Ugyanis ahhoz, hogy ezt a mintát kinyomtassák, szinre kell bontani a mintát, nem lehet véges mennyiségű direkt színnel foltokat nyomtatni, mint a hagyományos rejtőszínek esetén.
Azon ha megnézed, van a foltokon belül is színátmenet.
 
H

Hummen23

Guest
Nekik amúgy az teljesen jó (a lengyelek színvilága) csak szerintem ők is meg akarják spórolni a 2 féle színű egyenruhát.

A sima multicam szerű (ott sem ugyan azok a színek teljesen) szerintem túl fakó oda.

A multizott cseh jónak néz ki.

De szerintem még nincs eldöntve.
A 2015 m-nek voltak kihívói?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 217
119 866
113
Azért arra kíváncsi leszek, hogy a multizott verzió mennyibe fog kerülni, meg milyen technológiával fog készülni, mert ha jobban megnézed az egy igen becsapós minta/szín.
Ugyanis ahhoz, hogy ezt a mintát kinyomtassák, szinre kell bontani a mintát, nem lehet véges mennyiségű direkt színnel foltokat nyomtatni, mint a hagyományos rejtőszínek esetén.
Azon ha megnézed, van a foltokon belül is színátmenet.
Semmi csoda nincs benne. Ő nekik van hozzá könnyű iparuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 079
13 472
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Semmi csoda nincs benne. Ő nekik van hozzá könnyű iparuk.
A kérdés az, hogy egy ilyen technológia megéri-e, illetve mennyire lesz tartós.
Mert szerintem rejtés szempontjából halál mindegy, hogy raszterezett a minta rajta, vagy homogén foltos.
Ráadásul a raszterezés esetén sokkal nehezebb tartani a referenciaszíneket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 217
119 866
113
A kérdés az, hogy egy ilyen technológia megéri-e, illetve mennyire lesz tartós.
Mert szerintem rejtés szempontjából halál mindegy, hogy raszterezett a minta rajta, vagy homogén foltos.
Ráadásul a raszterezés esetén sokkal nehezebb tartani a referenciaszíneket.
Alapanyagfüggő. De majd megoldják ha akarják.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 079
13 472
113

Az 50 milliárdos páncélos vásárlás bizonytalan. Černochová jogi elemzést akar

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/bv...a-pasove-obrnence.A220107_134005_zpr_nato_inc

Továbbra is kérdéses, hogy a hadsereg számára 210 új lánctalpas harcjárművet vásárlása 50 milliárd koronáért. A védelmi minisztérium még nem döntött a cseh történelem legnagyobb fegyverrendelésének sorsáról, és jogi elemzést készít a következő lépésekről.

"Egyértelmű jogi elemzésre van szükségem arról, hogy ez mit jelent a Cseh Köztársaság és a hadsereg számára, hogy melyik változatban kerülhet szóba" - mondta Jana Černochová védelmi miniszter pénteken a 7. gépesített dandárnál Hranice-ban tett látogatásán.

A szakértői bizottság november elején megállapította, hogy mindhárom pályázó ajánlata nem felelt meg minden követelménynek, tovább nem értékelhető.

Černochová felhívta a figyelmet, hogy a pályázaton csak az árajánlatokat zárták ki. A jelentkezőket ezek nem kötik. Ezért nem lehet megbecsülni, hogy végül mennyibe kerülhet a modern páncélzat beszerzése.

"Nem tudom, hogy az új páncélosok jelenleg 90 vagy 80 milliárd vagy 50, esetleg 40 milliárdba kerülnének" -
mondta. Kiemelte ugyanakkor, hogy az alapanyagok és a különféle felszerelések, alkatrészek hiánya miatt emelkednek az árak, ezért az új katonai felszerelések drágulására lehet számítani.

"A pénzügyminiszterrel abban állapodtam meg, hogy ha a szerződés 2022 végéig megvalósulhat, akkor a keretet meghaladó összeget kapok" - mondta Černochová, hozzátéve, ennek is szerepelnie kell a kormányhatározatban.

Több változat is lehetséges. A pályázat törlésétől annak valamilyen formában történő folytatásáig. Černochová ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a pályázatra jelentkező cégek mindegyike jelentős – több tíz-százmillió korona – forrást fektetett már be.

"Ha most rossz döntést hozunk az útkereszteződésben, az sok pénzébe kerülhet Csehországnak a bírósági eljárásokban" - figyelmeztetett Černochová, hozzátéve, hogy hivatalba lépése után nem tud röviddel dönteni a pályázatról.

"Ehhez több időre van szükségem, és természetesen szükségem van neves ügyvédi irodák véleményére" - tette hozzá.

Az eredeti megbízás szerint a gyártóknak három kulcsfontosságú területen kellett sikereket elérniük. Az elsődleges, hogy az ár nem haladhatja meg az 51,6 milliárd koronát. A végső értékelésben az ár legfeljebb 55 százalékos, a műszaki paraméterek 20 százalékos, az egyéb paraméterek, köztük a hazai fegyveripar érintettsége 15 százalékos súlyú lehet.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113

Az 50 milliárdos páncélos vásárlás bizonytalan. Černochová jogi elemzést akar

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/bv...a-pasove-obrnence.A220107_134005_zpr_nato_inc

Továbbra is kérdéses, hogy a hadsereg számára 210 új lánctalpas harcjárművet vásárlása 50 milliárd koronáért. A védelmi minisztérium még nem döntött a cseh történelem legnagyobb fegyverrendelésének sorsáról, és jogi elemzést készít a következő lépésekről.

"Egyértelmű jogi elemzésre van szükségem arról, hogy ez mit jelent a Cseh Köztársaság és a hadsereg számára, hogy melyik változatban kerülhet szóba" - mondta Jana Černochová védelmi miniszter pénteken a 7. gépesített dandárnál Hranice-ban tett látogatásán.

A szakértői bizottság november elején megállapította, hogy mindhárom pályázó ajánlata nem felelt meg minden követelménynek, tovább nem értékelhető.

Černochová felhívta a figyelmet, hogy a pályázaton csak az árajánlatokat zárták ki. A jelentkezőket ezek nem kötik. Ezért nem lehet megbecsülni, hogy végül mennyibe kerülhet a modern páncélzat beszerzése.

"Nem tudom, hogy az új páncélosok jelenleg 90 vagy 80 milliárd vagy 50, esetleg 40 milliárdba kerülnének" - mondta. Kiemelte ugyanakkor, hogy az alapanyagok és a különféle felszerelések, alkatrészek hiánya miatt emelkednek az árak, ezért az új katonai felszerelések drágulására lehet számítani.

"A pénzügyminiszterrel abban állapodtam meg, hogy ha a szerződés 2022 végéig megvalósulhat, akkor a keretet meghaladó összeget kapok" - mondta Černochová, hozzátéve, ennek is szerepelnie kell a kormányhatározatban.

Több változat is lehetséges. A pályázat törlésétől annak valamilyen formában történő folytatásáig. Černochová ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a pályázatra jelentkező cégek mindegyike jelentős – több tíz-százmillió korona – forrást fektetett már be.

"Ha most rossz döntést hozunk az útkereszteződésben, az sok pénzébe kerülhet Csehországnak a bírósági eljárásokban" - figyelmeztetett Černochová, hozzátéve, hogy hivatalba lépése után nem tud röviddel dönteni a pályázatról.
Ezért xar a nyilvanos tender ezért nem tudnak 6 éve dönteni. Már most a bírósági ítéletektől félnek. Mivel ez geopolitikai döntés is és az nincs bent a pályázati szempontok között.