Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Azért feltételezem ehhez azért kell egy masszív földi infrastruktúra (operation center) amit a AEW géppel egy oda-vissza műholdas datalink köt össze.Eszméletlen milyen kompakt lett ez a koncepció. 40 éve ehhez IL-76 vagy B707 méretű platform kellett.
Pont erről beszélek. Anno nem tudtak ennyi adatot mozgatni kódoltan. A Link 16 sávszélessége csak kódolatlanul 56kbit/sec tája, kódolta a fele, nagy táv esetén asszem a negyede. Emiatt is kell sok operátor a gépen. Meg persze így fért el rá a kellően nagy mecha legyezésű radar és annak gépészete, stb.Azért feltételezem ehhez azért kell egy masszív földi infrastruktúra (operation center) amit a AEW géppel egy oda-vissza műholdas datalink köt össze.
A gépen lévő a radart kiszolgáló operátorok száma v.színű csökkent (ezért lehet kisebb a hordozó gép), de a többi operátorok (pl. a SIGINT felelősök) nem tűntek el csak a földön maradnak.
Az adatokat datalinken keresztül kapják meg, és a földön hozzák a döntéseket.
A levegőben lévő többi gépnek meg a megszokott módon Link 16-on lövik át a helyzetképet, úgyhogy amit ez a kis dög lát, azt látja az összes saját gép is.
Igen. Valójában a Patriot FDC koncepciója is már részben ez. A '70-es évek beli E-2 is lesugározta az adatok egy részét a CV(N)-ek harcászatijába és képes volt adatkapcsolatra az F-14-gyel.Azt gondolom hogy ahhoz hogy ki lehessen használni egy ilyen AEW gép képességeit minimum kell hogy legyen a földön valahol egy "Operációs Központ" ahol összefutnak az összes földi és légi telepítésű radaroktól (pl. fönti AEW gép), drónoktól, passzív ELINT szenzoroktól származó elektronikus és videó jelek, a saját csapatok pozíciói stb…
Itt dolgozgatnak azok az operátorok akinek már nem muszály hogy a gép fedélzetén legyenek és vannak azok a döntéshozók akik a beérkező és rendszerezett adatok alapján megfelelő döntéseket tudnak hozni.
Valami olyasmire gondolok mint az Izraeliek MOIC (Mission Operation Intelligence Center) drón központja.
Kép nincs hozzá?EMB 145SA (R-99A) – Airborne Early Warning model
EMB 145RS (R-99B) – Remote sensing model
EMB 145MP/ASW (P-99) – Maritime patrol model
EMB 145H (Hellenic Air Force) – Airborne Early Warning model
EMB 145I (Indian Air Force) – Airborne Early Warning model
Brazilian Air Force : R-99A/B
Hellenic Air Force : R-99A
Mexican Air Force : R-99A/P-99
Indian Air Force: NETRA
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..