Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Rögtön helyesbítettek a németek, hogy nem perelni fognak, hanem "minden EU-s jogi lehetőséget felhasználnak", hogy megakadályozzák, bármit is jelentsen ez.

Paks II. kapcsán is volt mindenféle EU-s pitty-putty, és mégis mindenből jól jött ki a projekt, ha jól emlékszem. Szóval ezzel villoghatnak a választóiknak, de ha a lengyelek ésszel csinálják, úgysem találnak rajtuk fogást, szerintem.

Paks II. is a magyar hatóságok vakaródzása miatt akadt el, most meg már valszeg úgyis mindegy.

Sinkovics Ferenc beszélget Süli Jánossal Paks 2-ről.
https://demokrata.hu/magyarorszag/osszhang-kell-nem-zsarolas-2-481865/

"Az ellenzék feljelentett bennünket Brüsszelben, át is vizsgálta az ügyletet az Európai Bizottság, de mindent rendben talált. Más kérdés, hogy a vizsgálat idejére, vagyis tizenhat hónapra le kellett állítanunk a bővítést. "
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Ezt elnéztem és a #13 198 -re ment volna.
Dzsizüsz, még csak az első 5 percnél járok , de sorba álltak a mamikák, mert "kaptak" 100 márkát", hát szerintem náluk is volt éves valuta limit és nem kapták hanem vették azt a márkát.
A szekrényzsebből előtúrtam a "Valautalap"-om, amiben vannak pénztári cetlik, pl '93-om őszén az éves 300 dodóból kivettem 150-et ami akkor 14.673 Huf volt és engedélyt adtak a valuta 90 napon belül kivitelére, egy '95-ös osztrák shillinges valuta vásárlási cetlin még azt is odaírták, hogy "egyszeri alkalommal"-ra szól az engedély.

'89-ben a németeknél volt az apjánál, a rendszerváltás Amerikában érte . . . . oké nem egy ligában focizunk :D
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Ha a magyar hatóságok vakaródzása alatt azt érted, hogy az ellenzéki összemosás minden lehetséges jogi és adminisztratív eszközzel küzd a megvalósítás ellen akkor igen.
Ez így erős csúsztatás.
MZP a partizános interjúban azt mondta, hogy felül kell vizsgálni a szerződéseket, és amit lehet vagy érdemes, azt újratárgyalni. Ha a felmondással rosszabbul járna az ország, akkor megvalósítják.
Szerinte az atomerőműre szüksége van az országnak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez így erős csúsztatás.
MZP a partizános interjúban azt mondta, hogy felül kell vizsgálni a szerződéseket, és amit lehet vagy érdemes, azt újratárgyalni. Ha a felmondással rosszabbul járna az ország, akkor megvalósítják.
Szerinte az atomerőműre szüksége van az országnak.

Az senkit érdekel szerinte mi az érdeke az országnak, ha közben az lmp gőzerővel áskálódik. Ezért komolytalan az egész összemosás...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Az senkit érdekel szerinte mi az érdeke az országnak, ha közben az lmp gőzerővel áskálódik. Ezért komolytalan az egész összemosás...
Gondolom, az elképzelhetetlen, hogy megegyezésre jussanak egymás között...
Sőt, az egyik energetikai szakijuk, aki volt valami energiapolitikáért felelős államtitkár vagy mi a fidesz alatt, az is atomenergia párti.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Szia,

Nem, az azert akadt el, mert nem kepesek beadni egy megfelelo engedelykerelmet.
Benne vagy a projektben?
Én laikusként, a sajtóban megjelent infók alapján ugyanezt gondolom. Ugyanaz a baj az orosz atomerőművel, mint az orosz vakcinával. Lehet hogy mindenben megfelel, és jó, csak nincs megfelelően dokumentálva.

A gyógyszer nagykereskedelmet ismerem közelről. Ott ég és föld a különbség az EU csatlakozás előtti és utáni helyzet között. Az EU csatlakozás előtt a hűtős gyógyszert betették egy hűtőládába, a patikánál meg a patikus áttette a saját hűtőkébe. Soha nem volt ebből probléma. Most rendes hűtő van az autókban, és műholdon keresztül folyamatosan nyomon követik és rögzítik a hőmérsékletet. Erre azért van szükség, mert van egy EU irányelv, ami azt mondja, hogy a gyártól a betegig igazolnod kell, hogy a gyógyszert megfelelően tárolták. Nem elég ha azt gondolod hogy jól tárolták, hanem bizonyítani is kell. Volt hogy személyesen részt vettem OGYI auditon. Fogtuk a fejünket hogy mit meg nem néztek, és semmi olyat nem kértek, amire azt mondtuk volna, hogy ez hülyeség.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
  • Szomorú
Reactions: formosa1

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Szia,

Nem, az azert akadt el, mert nem kepesek beadni egy megfelelo engedelykerelmet.

Sinkovics Ferenc beszélget Süli Jánossal Paks 2-ről.
https://demokrata.hu/magyarorszag/osszhang-kell-nem-zsarolas-2-481865/

"Az ellenzék feljelentett bennünket Brüsszelben, át is vizsgálta az ügyletet az Európai Bizottság, de mindent rendben talált. Más kérdés, hogy a vizsgálat idejére, vagyis tizenhat hónapra le kellett állítanunk a bővítést. "
 
M

molnibalage

Guest

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113

Sinkovics Ferenc beszélget Süli Jánossal Paks 2-ről.
https://demokrata.hu/magyarorszag/osszhang-kell-nem-zsarolas-2-481865/

"Az ellenzék feljelentett bennünket Brüsszelben, át is vizsgálta az ügyletet az Európai Bizottság, de mindent rendben talált. Más kérdés, hogy a vizsgálat idejére, vagyis tizenhat hónapra le kellett állítanunk a bővítést. "

Attól még hogy eljárás volt Brüsszelben, lehetett volna dolgozni a terveken. Az EU 2017 -ben engedélyezte a projektet. Az atomenergia hivatal meg 2021 -ben nem találta megfelelőnek a terveket.

Ez a tipikus esete annak, hogy valaki nem megfelelően dolgozik, és utána másra próbálja hárítani a felelősséget.

7 év nem volt elég arra, hogy a terveket rendesen elkészítsék. !!! :(
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Attól még hogy eljárás volt Brüsszelben, lehetett volna dolgozni a terveken. Az EU 2017 -ben engedélyezte a projektet. Az atomenergia hivatal meg 2021 -ben nem találta megfelelőnek a terveket.

Ez a tipikus esete annak, hogy valaki nem megfelelően dolgozik, és utána másra próbálja hárítani a felelősséget.

7 év nem volt elég arra, hogy a terveket rendesen elkészítsék. !!! :(
Szerinted ki fog erőforrást allokálni egy projektre, ahol az output értéke lehet 0, ha nem jó a folyamat végeredménye?
Bakker...
Szerintem nem kéne szakérteni olyan területen, amiről lövésed nincs.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Szerinted ki fog erőforrást allokálni egy projektre, ahol az output értéke lehet 0, ha nem jó a folyamat végeredménye?
Bakker...
Szerintem nem kéne szakérteni olyan területen, amiről lövésed nincs.
Csak politika által irányított projektek esetében van olyan, hogy először megvan a győztes, és utána kezdik el fejleszteni a terméket. Piaci alapon mindenki ki akarja próbálni a terméket, meg referenciát kér.

Vagyis ha el akarsz adni valamit, akkor egy csomó munkát bele kell tenned a marketingbe, és a termékfejlesztésbe. Enélkül senkinek nem tudsz eladni semmit. És nincs garancia arra, hogy a végén jól jössz ki a projektből.

Ha egy 12 milliárd EUR -os projekt amiatt csúszik, mert nem mernek elkölteni néhány 10 millió eurót a tervezésre, akkor ott szerintem nagy baj van van a fejekben. Számold ki, hogy mekkor veszteséget okoz egy éves késés egy ekkor beruházásnál.

Amikor ilyeneket írsz, akkor nagyon kiderül hogy mennyire elméleti szakember vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel
M

molnibalage

Guest
Csak politika által irányított projektek esetében van olyan, hogy először megvan a győztes, és utána kezdik el fejleszteni a terméket. Piaci alapon mindenki ki akarja próbálni a terméket, meg referenciát kér.

Vagyis ha el akarsz adni valamit, akkor egy csomó munkát bele kell tenned a marketingbe, és a termékfejlesztésbe. Enélkül senkinek nem tudsz eladni semmit. És nincs garancia arra, hogy a végén jól jössz ki a projektből.

Ha egy 12 milliárd EUR -os projekt amiatt csúszik, mert nem mernek elkölteni néhány 10 millió eurót a tervezésre, akkor ott szerintem nagy baj van van a fejekben. Számold ki, hogy mekkor veszteséget okoz egy éves késés egy ekkor beruházásnál.

Amikor ilyeneket írsz, akkor nagyon kiderül hogy mennyire elméleti szakember vagy.
LOL, ekkorát nem is tévedhettél.
Ez emberi erőforrás kérdése te nagyon te, nem pénz.

Elméleti szakember, amikor világ életemben ipari projekteken dolgoztam és P2-benm is benne voltam.
Hallod, jót nevettem.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
LOL, ekkorát nem is tévedhettél.
Ez emberi erőforrás kérdése te nagyon te, nem pénz.

Elméleti szakember, amikor világ életemben ipari projekteken dolgoztam és P2-benm is benne voltam.
Hallod, jót nevettem.
Az eredeti felvetés az volt, hogy azért csúszott a projekt, mert eljárás volt Brüsszelben. Erre írtam, hogy emiatt nem kellene csúszni a projektnek. Ha nincs megfelelő munkaerő, az nem a vizsgálat miatt van.

Az emberi erőforrás egyébként csak pénz kérdés. Nézd meg az öböl menti arab országokat, hogyan csinálnak óriási projekteket úgy, hogy nincs hozzá megfelelően képzett munkaerő. :D
 
  • Tetszik
Reactions: bel