• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 990
32 949
113
Az nem képzés, hogy lőssz vele párat.
;)
Ezek inkább örömlövészetek.
Amivel amúgy nincs baj.

A szerkezete meg amihez, hozzáférsz szögegyszerű.
Ezért nagy képzés nem kell.

Eddig kétszer írtam le, hogyan kell belőni.
Harmadjára nem fogom. :D
Ami kész katasztrófa.

No mindegy.
Örüljünk a sero sikerének ha igaz a hír.
Ami azt illeti @krisss és @dudi nincsenek annyira elragadtatva a GM6-tól.Ahogy kiveszem,klasszikus hadi használatra túl érzékeny a koszra,inkább városi aszimetrikus harcokra jó.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 581
14 879
113
Ami azt illeti @krisss és @dudi nincsenek annyira elragadtatva a GM6-tól.Ahogy kiveszem,klasszikus hadi használatra túl érzékeny a koszra,inkább városi aszimetrikus harcokra jó.

Szegény krisss szerintem már vagy 5 alkalommal leírta, hogy jó fegyver, csak könnyen koszolódik.
Rendőröknek jó.

Dudi meg írta, hogy az SF azért más mint egy hagyományos katona.
Ebből nekem az jön le lehet nekik is jó erre-arra.

Az sas egyik százada mindíg terrorkészültséget ad.
Ott simán használható lehet a fegyver,nagyon nem fog koszolódni.

De egy fontos ember/esemény biztosításánál is jól jöhet.

Vagy sealeseknek olvastam egy csomó bevetését, irak/afgán amikor oda mennek adott célponthoz, ledarálják, eljönnek járművel.
Itt sem kell napokig sárban mocsokban csúszkálni.
Főleg városi környezetben ahogy írod.

Szóval ha igaz a hír nem klasszikus hadi használat a cél valószínűleg.
Bár mondom nekem a 150db kicsit soknak tűnik ha csak az sas venne.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 990
32 949
113
Szegény krisss szerintem már vagy 5 alkalommal leírta, hogy jó fegyver, csak könnyen koszolódik.
Rendőröknek jó.

Dudi meg írta, hogy az SF azért más mint egy hagyományos katona.
Ebből nekem az jön le lehet nekik is jó erre-arra.

Az sas egyik százada mindíg terrorkészültséget ad.
Ott simán használható lehet a fegyver,nagyon nem fog koszolódni.

De egy fontos ember/esemény biztosításánál is jól jöhet.

Vagy sealeseknek olvastam egy csomó bevetését, irak/afgán amikor oda mennek adott célponthoz, ledarálják, eljönnek járművel.
Itt sem kell napokig sárban mocsokban csúszkálni.
Főleg városi környezetben ahogy írod.

Szóval ha igaz a hír nem klasszikus hadi használat a cél valószínűleg.
Bár mondom nekem a 150db kicsit soknak tűnik ha csak az sas venne.
Annyira nem sok.A harcok egyértelműen tolódnak el a városi gerilla irányba.Nyilt terepen,ahol egy komolyabb haderő kihasználhatja a fölényét a mindenféle hátsósufniai fegyveresek teljesen esélytelenek.Ráadásul ma már nyugaton fontos a minnél kisebb járulékos károkozás.Átlag városi fedezéket simán átlövik GM6-tal,és mégiscsak kisebb rombolással,mintha egy 30milis gá-val tennék,vagy egy rendes ngp-vel,hogy komolyabb cucrol már ne is beszéljünk.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Annyira nem sok.A harcok egyértelműen tolódnak el a városi gerilla irányba.Nyilt terepen,ahol egy komolyabb haderő kihasználhatja a fölényét a mindenféle hátsósufniai fegyveresek teljesen esélytelenek.Ráadásul ma már nyugaton fontos a minnél kisebb járulékos károkozás.Átlag városi fedezéket simán átlövik GM6-tal,és mégiscsak kisebb rombolással,mintha egy 30milis gá-val tennék,vagy egy rendes ngp-vel,hogy komolyabb cucrol már ne is beszéljünk.
tlag városi fedezéket simán átlövik GM6-tal

wtf?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Annyira nem sok.A harcok egyértelműen tolódnak el a városi gerilla irányba.Nyilt terepen,ahol egy komolyabb haderő kihasználhatja a fölényét a mindenféle hátsósufniai fegyveresek teljesen esélytelenek.Ráadásul ma már nyugaton fontos a minnél kisebb járulékos károkozás.Átlag városi fedezéket simán átlövik GM6-tal,és mégiscsak kisebb rombolással,mintha egy 30milis gá-val tennék,vagy egy rendes ngp-vel,hogy komolyabb cucrol már ne is beszéljünk.
OPERATION SERVAL mond valamit?
 
W

Wilson

Guest
Ami azt illeti @krisss és @dudi nincsenek annyira elragadtatva a GM6-tól.Ahogy kiveszem,klasszikus hadi használatra túl érzékeny a koszra,inkább városi aszimetrikus harcokra jó.
Kis pontosítás @krisss a napokban leírta, hogy a madnem 10 évvel ezelött tesztelt példány volt érzékeny a koszra azóta valószínüleg ezen a téren is fejlesztettek rajta...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Kis pontosítás @krisss a napokban leírta, hogy a madnem 10 évvel ezelött tesztelt példány volt érzékeny a koszra azóta valószínüleg ezen a téren is fejlesztettek rajta...
mit? nézd meg magát a konstrukciót. A Szép féle mp. effekt: lőtérre, rendőrséi felhasználásra ok, hadifegyvernek nem.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Már pedig biztosan javult ezen a téren a helyzet, ha az SAS vásárol belőle, mivel ők ezeket a harctéren fogják használni, és ha ezen a téren probléma lenne a fegyverrel akkor nem kellene az SAS-nek.
nem, nekik esetle kell valami amit a VIP védelem magával visz, és elfér a csomagtarban. Für alle falle. Aztán vagy használja, vagy nem ld, a G3 géppisztolyméretűre kendácsolt változatát. Terepre ott van nekik ha kell a Barrett 82???, -ennek a típusait mindig keverem, az AW-50 -erről van egy képem brit specforce fickóval,
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 581
14 879
113
Érdekes, hogy ezen a fórumon körömszakadtáig védeni kell egy fegyvert a "szarozóktól", amit a világ egyik legerősebb hadserege éppen rendszeresít.
Érdekes, hogy itt a fórumon néhányan nem tudnak szövegetértelmezni. ;)
De ha nem tudják mi egy M1/M2 gepárd és egy M6 Lynx között a különbség, akkor utánolvashatnának. :rolleyes:

Véleményt én úgy alkotok a gepárdról/annak használhatóságáról a lőtéren/külföldi missziókba,minőségéről/értelméről hogy itt is ott is dolgoztam vele.

Az lynxről pedig tőlem negatívumot nem olvashattál. :cool:

Az angol hadsereg a világ egyik legerősebbje?:D

Mégha azt írtad volna, hogy a világ egyik legjobb elit alakulata a rendszeresítő. o_O
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Kis pontosítás @krisss a napokban leírta, hogy a madnem 10 évvel ezelött tesztelt példány volt érzékeny a koszra azóta valószínüleg ezen a téren is fejlesztettek rajta...
Így igaz,a belinkelt vidit én végig néztem,és az amcsi fazon aki tesztelte,elmondta hogy nem érzékeny a porra,és dícsérte a precíz illeszkedéseket is. A porvédő ami a tetején van,az elégséges ahhoz amire tervezték. Nyilván ha extrém módon nem pucolják,lehet akadás,de normál karbantartással teljesen üzembiztos. Más a betölteni kívánt funkciója ennek a fegyvernek,ez nem egy tucat ,tömeg termék. Felesleges,és eszement dolog egy mezei AK-val összevetni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 990
32 949
113
OPERATION SERVAL mond valamit?
Spec egy franci művelet ugrik be róla igy hirtelen a 80as évekből
Kis pontosítás @krisss a napokban leírta, hogy a madnem 10 évvel ezelött tesztelt példány volt érzékeny a koszra azóta valószínüleg ezen a téren is fejlesztettek rajta...
Hát,a hosszú hátrasiklásos konstrukciót ilyen kompakt méretben elég nehézen lehet kosztűrő módra konstruálni.
De csak filmen láttam,nincs vele gyakorlati tapsztalatom.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
W

Wilson

Guest
nem, nekik esetle kell valami amit a VIP védelem magával visz, és elfér a csomagtarban. Für alle falle. Aztán vagy használja, vagy nem ld, a G3 géppisztolyméretűre kendácsolt változatát. Terepre ott van nekik ha kell a Barrett 82???, -ennek a típusait mindig keverem, az AW-50 -erről van egy képem brit specforce fickóval,
Nem tudom, én tamáskodom azzal kapcsolatban, hogy csak VIP védelemre használnák, mivel az SAS, az SBS és a különleges felderítő ezred állítólag 150 darabot vásárolt a puskából így nehezen hiszem el, hogy csak VIP védelemre akarják használni...


"A Special Forces member said: “The GM6 is fantastic.

“It’s like going into battle carrying an artillery piece.
“The troops call it the Howitzer.

“It is an absolutely massive punch.”
They added: “The rounds it fires can stop a truck bomb in its tracks.

“A team equipped with one of these could take out half a dozen very expensive fighters or helicopters very quickly.


 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 398
67 553
113
Az nem képzés, hogy lőssz vele párat.
;)
Ezek inkább örömlövészetek.
Amivel amúgy nincs baj.

A szerkezete meg amihez, hozzáférsz szögegyszerű.
Ezért nagy képzés nem kell.

Eddig kétszer írtam le, hogyan kell belőni.
Harmadjára nem fogom. :D
Ami kész katasztrófa.

No mindegy.
Örüljünk a sero sikerének ha igaz a hír.
@Xpert kedvéért naaa. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
nem, nekik esetle kell valami amit a VIP védelem magával visz, és elfér a csomagtarban. Für alle falle. Aztán vagy használja, vagy nem ld, a G3 géppisztolyméretűre kendácsolt változatát. Terepre ott van nekik ha kell a Barrett 82???, -ennek a típusait mindig keverem, az AW-50 -erről van egy képem brit specforce fickóval,
A cikkben az szerepelt, hogy nem csak az SAS, de az SBS, és várhatóan a sima ejtőernyősök is kapnak majd belőle.