Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 185
93
Jó akkor leírom harmadszorra is abban az országban, ahol Mária Terézia óta elvileg mindenkit megtanítanak írni-olvasni, leírom egyszerű magyarsággal: senki nem beszélt arról hogy az arcodba vágná a hüvelyt.

Ezt írtam: "hogy ne a pofád előtt repkedjenek a hüvelyek". Próbáljátok meg közösen értelmezni akkor, hogy ez mit jelent. Zavaró.
Egyébként utóbb ezért raktak az M16-osra is egy bütyköt a hüvelykivető mögé (előre dobja a hüvelyt).



Ott meg is oldják, itt is meg lehetett volna oldani, nem bonyolult.
Bal kezes vagyok. Bevallom neked, hogy soha észre sem vettem hogy jobb oldalra veti ki az AK a hüvelyt. Lőttem már alsókulcsos vadászpuskával is, meg pumpással is, és ott sem tünt fel, mikor vállból töltöttem csőre.

Amúgy szerintem az AK rendszer bal kezes lövőnek kényelmesebb, mint jobb kezesnek. Én mindig úgy cseréltem tárat, hogy jobb kézzel kivettem kiforgattam bal kézzel balra a markolaton keresztül, és úgy raktam be az új tárat. Csőre tölteni is kényelmes volt jobb kézzel. A biztosító is szerintem kényelmesebb bal kezesként, mert jobb kézzel ráfogtam a tárra, és jobb hüvelykujjal simán lehetett biztosítani.

Nekem pont a kolumbiaiak által használt Galil volt rossz tapasztalat, mert a markolat felett bal oldalon a biztosítót nem tudtam fogásváltás nélkül használni bal kezesként, szóval volt ott számomra egy "felesleges" alkatrész.

Ami talán zavaró lehetne, az a pisztoly lövészetnél a jobbra kivetett hüvely, csak már megszoktam. Mert azt mindig látom a szemem sarkából. Szerintem egy jobb kezes meg nem, mert én jobb kézzel lőve is bal szemmel célzok, de a jobb kezesek meg jobb szemmel. Nekik már szerintem nincs benne a látószögükben az oldalra-felfelé száló hüvely. Nekem meg a jobb szemem sarkából mindig látható a szálló lőszerhüvely.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 773
113
Bal kezes vagyok. Bevallom neked, hogy soha észre sem vettem hogy jobb oldalra veti ki az AK a hüvelyt. Lőttem már alsókulcsos vadászpuskával is, meg pumpással is, és ott sem tünt fel, mikor vállból töltöttem csőre.

Amúgy szerintem az AK rendszer bal kezes lövőnek kényelmesebb, mint jobb kezesnek. Én mindig úgy cseréltem tárat, hogy jobb kézzel kivettem kiforgattam bal kézzel balra a markolaton keresztül, és úgy raktam be az új tárat. Csőre tölteni is kényelmes volt jobb kézzel. A biztosító is szerintem kényelmesebb bal kezesként, mert jobb kézzel ráfogtam a tárra, és jobb hüvelykujjal simán lehetett biztosítani.

Nekem pont a kolumbiaiak által használt Galil volt rossz tapasztalat, mert a markolat felett bal oldalon a biztosítót nem tudtam fogásváltás nélkül használni bal kezesként, szóval volt ott számomra egy "felesleges" alkatrész.

Ami talán zavaró lehetne, az a pisztoly lövészetnél a jobbra kivetett hüvely, csak már megszoktam. Mert azt mindig látom a szemem sarkából. Szerintem egy jobb kezes meg nem, mert én jobb kézzel lőve is bal szemmel célzok, de a jobb kezesek meg jobb szemmel. Nekik már szerintem nincs benne a látószögükben az oldalra-felfelé száló hüvely. Nekem meg a jobb szemem sarkából mindig látható a szálló lőszerhüvely.
Hámertenemérteszhozzámegatestedistorz!!! Zavarómerzavaró!!!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 896
21 391
113
Amúgy én a HK-t kuuurvára túlárazottnak tartom, szóval annyira nem érdekel a dolog csak nem értettem ezt a hüvely merre repül problémát.
Keresztbe nyúlni szarabb mint, hogy a hüvely az arcodtól jó messze merre megy ki, én pl az AK-n utáltam forgatni meg nyúlkálni.
Kicsit úgy érzem nem tudod összerakni fejben a kétkezes használat miértjét katonáéknál.
Inkább mondjuk úgy, hogy német fegyver ára van. Schmeisser sincs 3200 € alatt, ahogy egy SIG sem.
Egyébként nem tudom pl. a BREN-ek mennyit kóstálhatnak, de ha jól emlékszem akkor a Soldat & Technik anno azt írta, hogy a HK-k nettó 2000/db áron kerültek be a Bundeswehrbe. Az azért pedig már nem olyan égbekiáltóan rohadék ár, mint amúgy a 3700-4000 €.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 622
3 880
113
Sziasztok,

Ti tudtatok, hogy egy atlagos felnott magassaga 100 yard tavolsagrol 65 szogperc?
Eotech iranyzek kepe 100y:
range_est_100yds-01.png

200 y Eotech reddottal nezve:
range_est_200yds-01.png
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
547
1 367
93

The UNSC Just Adopted A New Battle Rifle: The BR55​



Kedvenc fegyver buzi barátunk, Garand Thumb újabb alkotása. :)