Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 734
82 699
113
Vagy ha elírás, akkor az R betű is kimaradt.
Amúgy szerintem a tár túl egyenes ahhoz, hogy 39M lőszer legyen. Ha megnézed, akkor az SzVD 10 lőszeres tára íveltebb mint ez és ebben biztosan nem csak 10 lőszer van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 617
127 152
113

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
274
744
93
Tegnap voltam felvidéki haveroknál, elvittek lőtérre is.
Volt ott egy srác aki egy átépített SKSel lőtt, reddottal. Azt hittem beszarok hgy a srác milyen jól lőtt vele, nem hittem hgy látok ilyet. Azt mondja 800€volt a karabély, kb1400 a kiegészítők így most van egy féláras versenyfegyvere. Utánanéztem nálunk mibe fájna de elkeseredtem. Amerikai piacon 300usd az alapfegyver, itthon meg esélytelen vagyok rá.
Valakinek innen esetleg van tapasztalata Sks-el?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 734
82 699
113
Tegnap voltam felvidéki haveroknál, elvittek lőtérre is.
Volt ott egy srác aki egy átépített SKSel lőtt, reddottal. Azt hittem beszarok hgy a srác milyen jól lőtt vele, nem hittem hgy látok ilyet. Azt mondja 800€volt a karabély, kb1400 a kiegészítők így most van egy féláras versenyfegyvere. Utánanéztem nálunk mibe fájna de elkeseredtem. Amerikai piacon 300usd az alapfegyver, itthon meg esélytelen vagyok rá.
Valakinek innen esetleg van tapasztalata Sks-el?
nehéz dobálni.
 
  • Vicces
Reactions: nyugger and Lupus80

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 023
113
Tegnap voltam felvidéki haveroknál, elvittek lőtérre is.
Volt ott egy srác aki egy átépített SKSel lőtt, reddottal. Azt hittem beszarok hgy a srác milyen jól lőtt vele, nem hittem hgy látok ilyet. Azt mondja 800€volt a karabély, kb1400 a kiegészítők így most van egy féláras versenyfegyvere. Utánanéztem nálunk mibe fájna de elkeseredtem. Amerikai piacon 300usd az alapfegyver, itthon meg esélytelen vagyok rá.
Valakinek innen esetleg van tapasztalata Sks-el?
nekem de mint kiderült kinai változattal. színtén szlovákia.
qvara bejött pontos könnyen jól kezelhető fegyver. én is imádtam.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 775
10 304
113
A szászvári lőtéren 3 éve még láttam SZKSZ-t, és ha jól emlékszem SZVT-40-est is. Mindegyikkel lehetett lőni is. Persze nem ingyen. Nekem sajnos nem jött össze, mert nem azért mentem.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 124
16 603
113
Nem szeretném félbeszakítani az SzKSz-ről szóló diskurzust, de ha lehetne, én is kérdezek más témában:

Mitől függ a vöröspontos irányzékok ára ?

Megéri az olcsóbbal kísérletezni ?

A Holosun vöröspontos irányzékai 150 000 - 250 000 között terjednek.

A Sightmark modelljei meg 35 000 - 130 000 között terjednek.
 
  • Hűha
Reactions: ravenlord

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 734
82 699
113
Nem szeretném félbeszakítani az SzKSz-ről szóló diskurzust, de ha lehetne, én is kérdezek más témában:

Mitől függ a vöröspontos irányzékok ára ?

Megéri az olcsóbbal kísérletezni ?

A Holosun vöröspontos irányzékai 150 000 - 250 000 között terjednek.

A Sightmark modelljei meg 35 000 - 130 000 között terjednek.
Mitől függ bárminek az ára? Hát a minőségétől.
 
  • Tetszik
Reactions: Lupus80

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
274
744
93
Nem szeretném félbeszakítani az SzKSz-ről szóló diskurzust, de ha lehetne, én is kérdezek más témában:

Mitől függ a vöröspontos irányzékok ára ?

Megéri az olcsóbbal kísérletezni ?

A Holosun vöröspontos irányzékai 150 000 - 250 000 között terjednek.

A Sightmark modelljei meg 35 000 - 130 000 között terjednek.
Mi lenne ha vennél használtat, harmadáron.
Aztán azon nem bux nagyot ha nem kell ha meg bejön akkor mégjobb.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 124
16 603
113
Mi lenne ha vennél használtat, harmadáron.
Aztán azon nem bux nagyot ha nem kell ha meg bejön akkor mégjobb.

Néztem az MDLSz fórumát, ott puskák, pisztolyok, tárak, és tokok cserélnek gazdát, optikát ritkán tesznek fel adásvételre.


Mitől függ bárminek az ára? Hát a minőségétől.

Holosunnál eredetileg HS510C vöröspontos irányzékot szerettem volna, azt úgy reklámozzák, hogy tud még 50 000 óra üzemidőt is, amivel én amatőrként nem tudok sokat kezdeni. Addig a Sightmark az mindössze 250 órás üzemidővel tud előrukkolni, hobbilövészként nem értek hozzá, hogy az mennyire elégséges, vagy rossz teljesítmény.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
274
744
93
Néztem az MDLSz fórumát, ott puskák, pisztolyok, tárak, és tokok cserélnek gazdát, optikát ritkán tesznek fel adásvételre.




Holosunnál eredetileg HS510C vöröspontos irányzékot szerettem volna, azt úgy reklámozzák, hogy tud még 50 000 óra üzemidőt is, amivel én amatőrként nem tudok sokat kezdeni. Addig a Sightmark az mindössze 250 órás üzemidővel tud előrukkolni, hobbilövészként nem értek hozzá, hogy az mennyire elégséges, vagy rossz teljesítmény.
A Holosun más kategória, legalábbis nekem. Az olyan mint a keresőben a swaro vagy a Zeiss.
Eotech meg túlhájpolt.
Ha van 30k egy prób@ra akkor nézd meg a firefieldet. Halál olcsó és ugyan nem karabélyon hanem félautomata sörétesen használja 2barátom is, hajtásokon meg korongozáson. Soha rosszabb élményt.
Dudi olyan felhasználói tapasztalatokból meríthet ahol szarbanhugybansárbanütvevágva van és bírnia kell (ezt most csak gondoltam).
Pályán azért más a körülmény.
 
  • Hűha
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 124
16 603
113
Ha van 30k egy prób@ra akkor nézd meg a firefieldet. Halál olcsó és ugyan nem karabélyon hanem félautomata sörétesen használja 2barátom is, hajtásokon meg korongozáson. Soha rosszabb élményt.

Sörétessel mivel másabb lőni, mint sima puskával ? Mondjuk én nem tervezek soha sörétest venni, és használni.

Ezeknek a mutatgatott irányzékoknak a lövésállóságát papíron a .308-as, és akár a .338-as kaliberig reklámozzák, nekem meg úgyis 9 milisre, és eshetőlegesen 556-osra kell.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 848
4 467
113
Nem szeretném félbeszakítani az SzKSz-ről szóló diskurzust, de ha lehetne, én is kérdezek más témában:

Mitől függ a vöröspontos irányzékok ára ?

Megéri az olcsóbbal kísérletezni ?

A Holosun vöröspontos irányzékai 150 000 - 250 000 között terjednek.

A Sightmark modelljei meg 35 000 - 130 000 között terjednek.
Szia,

Vettem egy idoben nehany olcso red-dotot: kidobott penz volt.
Ennel rosszabb vetel csak az a belorusz gyartamanyu szereleksin volt, amire azt irtak, hogy soretes Saigara valo. Kb 3-t lottem vele (soretes Saigan), amikor eszrevettem, hogy az egyik resze osszegyurodott, a masik meg eltort. Ui. marmint nem 3 alkalommal lottem vele, hanem az elso alkalommal, a 3. loves utan valt hasznalhatatlanna.

Aztan vettem 2 db Eotech-et, az elsonek megvettet kb 10 eves koraban kicsit meg kellett csiszolni az elemtartojat, ugy mukodott meg kb 2 evet, a masik legalabb 10 eves, es hibatlanul mukodik.

Valoszinuleg a Holosun is eleg jo minoseg, de en azokat szemelyesen nem probaltam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 617
127 152
113
Néztem az MDLSz fórumát, ott puskák, pisztolyok, tárak, és tokok cserélnek gazdát, optikát ritkán tesznek fel adásvételre.




Holosunnál eredetileg HS510C vöröspontos irányzékot szerettem volna, azt úgy reklámozzák, hogy tud még 50 000 óra üzemidőt is, amivel én amatőrként nem tudok sokat kezdeni. Addig a Sightmark az mindössze 250 órás üzemidővel tud előrukkolni, hobbilövészként nem értek hozzá, hogy az mennyire elégséges, vagy rossz teljesítmény.
A holosun neked tökèletes szerintem főleg a 9 milisre.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Mark1993

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
274
744
93
Szia,

Vettem egy idoben nehany olcso red-dotot: kidobott penz volt.
Ennel rosszabb vetel csak az a belorusz gyartamanyu szereleksin volt, amire azt irtak, hogy soretes Saigara valo. Kb 3-t lottem vele (soretes Saigan), amikor eszrevettem, hogy az egyik resze osszegyurodott, a masik meg eltort. Ui. marmint nem 3 alkalommal lottem vele, hanem az elso alkalommal, a 3. loves utan valt hasznalhatatlanna.

Aztan vettem 2 db Eotech-et, az elsonek megvettet kb 10 eves koraban kicsit meg kellett csiszolni az elemtartojat, ugy mukodott meg kb 2 evet, a masik legalabb 10 eves, es hibatlanul mukodik.

Valoszinuleg a Holosun is eleg jo minoseg, de en azokat szemelyesen nem probaltam.
Hála a Jóistennek más is beszopta azokkal a fehérorosz sz@rokkal...
De ahogy olvasom Te is elégedett vagy eotech-el.
Én 11év után se nyúltam hozzá, számomra no.1.
Egy baja volt, 1szer, amikor a lányom 3éves volt, telepakolta homokkal (sütit sütött ugye a homokozóban és szerette volna ha viszek magammal), de ennyi.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 124
16 603
113
Szia,

Vettem egy idoben nehany olcso red-dotot: kidobott penz volt.
Ennel rosszabb vetel csak az a belorusz gyartamanyu szereleksin volt, amire azt irtak, hogy soretes Saigara valo. Kb 3-t lottem vele (soretes Saigan), amikor eszrevettem, hogy az egyik resze osszegyurodott, a masik meg eltort. Ui. marmint nem 3 alkalommal lottem vele, hanem az elso alkalommal, a 3. loves utan valt hasznalhatatlanna.

Aztan vettem 2 db Eotech-et, az elsonek megvettet kb 10 eves koraban kicsit meg kellett csiszolni az elemtartojat, ugy mukodott meg kb 2 evet, a masik legalabb 10 eves, es hibatlanul mukodik.

Valoszinuleg a Holosun is eleg jo minoseg, de en azokat szemelyesen nem probaltam.

Hála a Jóistennek más is beszopta azokkal a fehérorosz sz@rokkal...
De ahogy olvasom Te is elégedett vagy eotech-el.
Én 11év után se nyúltam hozzá, számomra no.1.
Egy baja volt, 1szer, amikor a lányom 3éves volt, telepakolta homokkal (sütit sütött ugye a homokozóban és szerette volna ha viszek magammal), de ennyi.

EOTech-et lehet venni Magyarországon ?

Vagy hol, Európában ?

Az EOTech mellett még az Aimpoint modelljeit reklámozzák, mint a jó öreg M68 CCO-t, amit átkereszteltek Patrol Rifle Optic (PRO) -ra.