Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Milyen szempontból?


Háát, a GaN alkalmazásában elég jól állnak (mondjuk, amíg nem tudjuk, milyen szubsztrátot használnak, mert SiC, vagy pláne gyémánt a tuti, sima szilíciummal a hőelvezetés korlátai miatt nem annyira jelentős előrelépés a GaAs-hez képest, addig ez önmagában nem sokat jelent), vagyis már pár éve tolják.
A NASAMS meg, hááát, az aktív radaros ESSM-el nem (lesz) rossz, sőt nagyon is jó szerintem, de AMRAAM-mal nekem kicsit karcsúnak tűnik a hatótávolsága.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Hardveres reszrol hogy peasa. De elsosorban en a szoftveres reszre gondoltam. Legvedelmi eszkozoknel koztuk a radart is en ezt sokkal fomtosabbnak tartom /egy radartanyer merere vagy teljesizmenye komnyeden novelheto a szoftveres reszhez kepest.../ a 3 c komunikacio a saab nal szerintem egy tok jo dolog szinte minden eszkoz kozott atjarhato komunikaciot enged. /nem csak link16 mondjuk/ es nem csak egy egy szegmensen bellul mint mondjuk az osszes x vagy x es y tipusu radart koti egy rendszerre hanem szinte barmi beleintegralhato /katonai radarok meteorologiai polgari radarok infra erzekelok civil telefonostelefonos mobil szorok /gondolom zavaras es jel kepzes/ optikai rendszerek./ es vadaszgeppekkel is nem csak kuldeni tud fogadni is tudja a fenti helyzetkepet es azt illeszteni a sajat foldi rendszer adataiba es mind ezt megosztani a tobbi erzekelo kozt /tehat tenyleg kozel teljes legihelyzetkepet biztosit / emellett komunikal mas szakcsapattal es fegyvernemmel haderonemmel is. Ami az elss el nyer jelentoseget kepes nem csak a gyors celpontok erzekelesere detektalasara hanem a kicsi lassuakera vagy a kicsi gyors celpontokera is. /uav k tuzersegi granatok/ ez a kepesseg es a c3 komunikacio eggyutt azt eredmemyezi hogy tuzersegi elorrejelzo radarkent is funkcional a mellett hogy a legteret pasztazza. 2 az 1 ben. /haditengereszeti technologia az altalam felsorolt mindegyike nem egyedul allo kepesseg a vilagon foldi fix telepitesu radaroknal is elofordulelofordulnak ilyan vagy meg jobb kepessegek /leonardo/ de a giraffe egy mobil eszkoz kis kozepes felderito es megis sikerult a meretkorlatok ellenere is bezsufolni mind ezt a kepesseget es ebbe azthiszem egyedul allo a kategoriajaban. De ha nem akkor is hatalmas elorrelepes es teljesitmeny... Mindem eserre szerintem a komunikacio felprgese a legvedelem legfelderites kovetkezo lepcsofoka. /hisz ha megfelello szamu erzekelo van egy adott teruletena miknek a kepet egyesiteni tudod es az altaluk mert adatokat a lopakodas kvazi kiesik/
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 114
113
Lehet tudni hogy júni 18-19-én az ETAP-T keretében milyen gépek lesznek Pápán és kb hogyan fognak mozogni? Ugyanis a vizsgák sikeres túlélése után kimennék egy kicsit spotterkedni a bázishoz. (egyben tudnátok jó spotter helyet is ajánlani?)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 361
113
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Lehet tudni hogy júni 18-19-én az ETAP-T keretében milyen gépek lesznek Pápán és kb hogyan fognak mozogni? Ugyanis a vizsgák sikeres túlélése után kimennék egy kicsit spotterkedni a bázishoz. (egyben tudnátok jó spotter helyet is ajánlani?)

Hogy pontosan mi repül az kérdéses, de nem egy gép az tuti.
18.-19.-én a tervezett időszakok: 10:00–18:00 + 19:00–22:00

34-es iránynál a tanyára bevezető úton és környékén érdemes mozgolódni.
16-os iránynál kb itt kell szobrozni: 47.378037, 17.488993 (autót itt lehet lerakni: 47.382930, 17.490275)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 361
113
Azt lehet tudni, hogy pontosan mely körzetek lesznek érintettek?
A légtér.hu-n erősen megszaporodtak a korlátozott légterek, de (kb. két hónapja néztem utoljára) ezek már állandó érvényességű korlátozások.

Nemzetközi Katonai Gyakorlat (TOLY18-ETAP-T) 2018.06.05 - 2018.06.21 - ETAP-T légterek

http://www.hungarocontrol.hu/downlo...etap-gyakorlatok-modositott-idotablazata.xlsx


De ha minden igaz, itt is ugyanezek vannak már feltüntetve: https://terkep.legter.hu
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
Hogy pontosan mi repül az kérdéses, de nem egy gép az tuti.
18.-19.-én a tervezett időszakok: 10:00–18:00 + 19:00–22:00

34-es iránynál a tanyára bevezető úton és környékén érdemes mozgolódni.
16-os iránynál kb itt kell szobrozni: 47.378037, 17.488993 (autót itt lehet lerakni: 47.382930, 17.490275)

Én tegnap ezt a tippet kaptam face-en: egyik pöttynél autó lerak, aztán másik pöttyhöz begyaloglás.

http://kepkuldes.com/images/2215cb6e2b2cd9d879845b6e29c4c574.png
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
Igen. Úgy kell helyezkedni hogy legyen egy jó 300m a final tengelytől ha fotózás a cél. 16-nál dettó, én nem mennék be irány alá mert fotózni nem igazán lehet.

Köszi. Pályairányt lehet tudni esetleg előre majd?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 361
113
Na, úgy néz ki, mégis az An-26 megy ma Pápára. ( a "radar" alapján)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Most húzott el egy Airbus A400 a házunk felett! Ha jól láttam, francia volt.
Megcélozta a Westel tornyot, és kb. 10 méterrel felette szállt el. :) Utána még fordulózott is.
Először csak valami halk fütyülést, morajlást lehetett hallani, aztán pár másodperc múlva már itt is volt. Feltünően halk gépezet! Csak azért láttam meg időben, mert hátul voltam a kertben málnát szedni. Ha nálam a telefon, szerintem akkor sem lett volna időm lefényképezni, videózni. De ha mégis, akkor nagyon menő kép-videó lett volna! :D
Remélem lesz földim, akinek sikerült megörökítenie, vagy visszafelé is erre jön, és nem ilyen meglepetésszerűen!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
Most húzott el egy Airbus A400 a házunk felett! Ha jól láttam, francia volt.
Megcélozta a Westel tornyot, és kb. 10 méterrel felette szállt el. :) Utána még fordulózott is.
Először csak valami halk fütyülést, morajlást lehetett hallani, aztán pár másodperc múlva már itt is volt. Feltünően halk gépezet! Csak azért láttam meg időben, mert hátul voltam a kertben málnát szedni. Ha nálam a telefon, szerintem akkor sem lett volna időm lefényképezni, videózni. De ha mégis, akkor nagyon menő kép-videó lett volna! :D
Remélem lesz földim, akinek sikerült megörökítenie, vagy visszafelé is erre jön, és nem ilyen meglepetésszerűen!

Merre van a kerted? :) radarokon most semmit se látni :/