Hadtörténeti Múzeum (Budapest)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Több helyszínen nyit kiállítást a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum...

Erről Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes beszélt a Hír TV „Napindító” című reggeli műsorában május 26-án, pénteken.
Így kell faszán szétverni egy múzeumot, alibizni, hogy úgy sem volt modern - csak mert
kell egy spannak a várbeli panoráma.
Egyébként szép eufemizmus arra, hogy a gyűjtemény hogyan lesz felaprózva, súlytalan kiállításokat gründolva
mert rohadtul nincs hely és akarat sem arra, hogy rendezve legyen a sorsa.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 343
113
347228550_925133931886826_7963254715794004989_n.jpg


Hadtörténeti Múzeum kettős bemutatkozása Székesfehérváron
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 015
11 836
113
Akkor jöjjön egy kis élménybeszámoló!

Meglátogattam a Bálnában a "175 éves a Magyar Honvédség" című kiállítást.
Röviden: kizárólag azért érdemes elmenni, mert ingyen van.
A kiállított tárgyak még csak töredéke sem annak, amit a régi budavári épületben megtekinthető volt - egy-egy korszakot egy nagyobb vitrin reprezentált, amelyekben alig volt valami.
Inkább berendezett életképek vannak.
Nincs légkondi, ez még most elviselhető volt, de ha megjön a kánikula, vagy tömeg van (elmondásuk szerint iskolai csoportok látogatása idején 300 fő is lehet), akkor gőzfürdő lesz.
A múzeumi dolgozók kihozták azt, amit ebből a helyzetből kihozható, rajtuk tényleg nem múlott.
Van 2-2 Gripen és MiG-29 szimulátor, lehet egymás ellen légiharcot vívni (de csak a migek egymással és a Gripenek egymással), a Gripenek be vannak kötve Kecskemétre is, az ottani pilótákkal is lehet légiharcot vívni.
Lehet airsoftos fegyverekkel lőni (Skorpió, Bren 2, valamilyen forgó-tolózáras mesterlövész puska és CZ pisztoly).
Volt még bevetési központot szimuláló szobarészlet, magyar 60 mm-es rpg a 2 vh-ból.
Egy falból kitörő Lynx IFV volt még említésre méltó.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 514
113
Akkor jöjjön egy kis élménybeszámoló!

Meglátogattam a Bálnában a "175 éves a Magyar Honvédség" című kiállítást.
Röviden: kizárólag azért érdemes elmenni, mert ingyen van.
A kiállított tárgyak még csak töredéke sem annak, amit a régi budavári épületben megtekinthető volt - egy-egy korszakot egy nagyobb vitrin reprezentált, amelyekben alig volt valami.
Inkább berendezett életképek vannak.
Nincs légkondi, ez még most elviselhető volt, de ha megjön a kánikula, vagy tömeg van (elmondásuk szerint iskolai csoportok látogatása idején 300 fő is lehet), akkor gőzfürdő lesz.
A múzeumi dolgozók kihozták azt, amit ebből a helyzetből kihozható, rajtuk tényleg nem múlott.
Van 2-2 Gripen és MiG-29 szimulátor, lehet egymás ellen légiharcot vívni (de csak a migek egymással és a Gripenek egymással), a Gripenek be vannak kötve Kecskemétre is, az ottani pilótákkal is lehet légiharcot vívni.
Lehet airsoftos fegyverekkel lőni (Skorpió, Bren 2, valamilyen forgó-tolózáras mesterlövész puska és CZ pisztoly).
Volt még bevetési központot szimuláló szobarészlet, magyar 60 mm-es rpg a 2 vh-ból.
Egy falból kitörő Lynx IFV volt még említésre méltó.
Hát a buta robokutty? :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 343
113
Akkor jöjjön egy kis élménybeszámoló!

Meglátogattam a Bálnában a "175 éves a Magyar Honvédség" című kiállítást.
Röviden: kizárólag azért érdemes elmenni, mert ingyen van.
A kiállított tárgyak még csak töredéke sem annak, amit a régi budavári épületben megtekinthető volt - egy-egy korszakot egy nagyobb vitrin reprezentált, amelyekben alig volt valami.
Inkább berendezett életképek vannak.
Nincs légkondi, ez még most elviselhető volt, de ha megjön a kánikula, vagy tömeg van (elmondásuk szerint iskolai csoportok látogatása idején 300 fő is lehet), akkor gőzfürdő lesz.
A múzeumi dolgozók kihozták azt, amit ebből a helyzetből kihozható, rajtuk tényleg nem múlott.
Van 2-2 Gripen és MiG-29 szimulátor, lehet egymás ellen légiharcot vívni (de csak a migek egymással és a Gripenek egymással), a Gripenek be vannak kötve Kecskemétre is, az ottani pilótákkal is lehet légiharcot vívni.
Lehet airsoftos fegyverekkel lőni (Skorpió, Bren 2, valamilyen forgó-tolózáras mesterlövész puska és CZ pisztoly).
Volt még bevetési központot szimuláló szobarészlet, magyar 60 mm-es rpg a 2 vh-ból.
Egy falból kitörő Lynx IFV volt még említésre méltó.
Nem fotóztál? Állítólag nem lehet fotózni fényképezőgéppel, csak mobillal engedik. Ez igaz?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 015
11 836
113
Nem fotóztál? Állítólag nem lehet fotózni fényképezőgéppel, csak mobillal engedik. Ez igaz?
Én mobillal fotóztam, nem tudom, hogy mi értelme van a fényképező géppel való fotózás korlátozásának - ez utóbbiról nem informáltak, de lehet, hogy csak azért, mert enm volt nálam fényképezőgép.
Hát a buta robokutty? :D
Igen, az is volt, de az inkább parasztvakításnak/gyerekmágnesnek gondolom ebben a formában.
Amúgy kereskedelemben is már elérhető robotkutyáról van szó.
 
Last edited:

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 514
113
igen, az is volt, de az inkább parasztvakításnak/gyerekmágnesnek gondolom ebben a formában.
Amúgy kereskedelemben is már elérhető rorotkutyáról van szó.
Igen, az inkább a gyerekekeknek van, a hasonló katonai modellek keltette hypot meglovagolva.
Jópofa a videók alapján amit láttam. De nem több mint egy drága játék
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Úr isten a vadonat új mistral rakéták már a bálnában vannak...
Na erre a villámgyors beszerzésre varjon gombot a rheinmetall...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Úr isten a vadonat új mistral rakéták már a bálnában vannak...
Na erre a villámgyors beszerzésre varjon gombot a rheinmetall...
Ööö... Vadonatúj??? :rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 343
113

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 063
6 825
113
Tudnál írni egy kis élménybeszámolót a kiállításról is?
Hát katonák kedvesek voltak,de fáradtak azt vettem észre rajtuk, meg nyalogathattam a fegyvereket amik nálunk nincs rendszerben tetszett az optika de én őszintén azt hittem lesz kint legalább gestleman vagy hogy írják ahol a szimulátor volt oda most figyeljetek a múzeumok éjszakáján 2500ft egy jegy amúgy meg ingyenes…pofam leszakadt o_O nem volt egy nagyon durranás aki nem állt le beszélgetni az egy durván 30perc alatt végig nyalta az összes stukit azt kalap kabát…
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 063
6 825
113
Tudnál írni egy kis élménybeszámolót a kiállításról is?
őszintén…kihagyott lehetőségként tapasztalom az ilyen eseményeket mindig csak a kis gyerekekre fókuszálnak akik meg életük során 100x meg gondoljak magukat hogy mik lesznek, mikor lehetne azokra akik most tanulnak tovább ezen belül is 8os de meg inkább a most érettségizők meg korai 20as ok, magamból ki indulva kurvara nem tudtam mit szeretnek csinálni húztam egy pár egyenruhát akkoriban…de ha ott jobban figyelnének az ilyen személyekre amilyen akkor voltam sok más haverommal h nem
Tudta merre arccal na akkor kellett volna egy ilyen jó kis toborzás ami mutat egy irányt egy célt. A 18-22evesekben van egy olyan potenciál akik frissen esnek ki közép suliból vagy egyetemről es nem tudják merre menjenek es most is ezt éreztem…hogy nem nekünk szól hanem a gyerekeknek.Kis gyerekre is kell fókuszálni de én nagyobb hangsúlyt fektetnek a nagy életbe kieső korosztalyomra.
Remelem normálisan meg tudtam fogalmazni mire celzok.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 343
113
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről