1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Atlas-2 Misztral

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Luthero

Luthero Well-Known Member

Ja és legalább 4-6 indításra kész rakétával.

2. magic

magic New Member

http://en.wikipedia.org/wiki/Crotale_%28missile%29
    Néhány Crotale NG rendszerrel többre mennénk.
    Egy azon járművön van a kereső(30 km hatótáv), a célravezető radar és a rakéták is.
    A kezelő az infra és a sima kamera segítségével is célra tudja vezetni a rakétát.
    8 rakéta / jármű.
    3.5 Mach sebesség.
    A jelenlegi rakéta 11km hatótáv, 6000m max magasság és 13 kg robbanófej.
    A most fejlesztett mk3 16km hatótáv és 9000m max magasság.
    Teszten 500 méter magasan repülő drónt lőttek le vele 15 kilóméter távolságból.

3. fip7

fip7 Well-Known Member

magic

Amit linkeltél az más kategória. Nem ember által hordozható légvédelmi rakéta.
    A Mistral-nak is az a legnagyobb hibája, hogy nem lehet vállról indítani. E miatt nem tartom komoly harcértékű rendszernek. Egy platós teherautót a levegőből észlelni és kilőni nagyságrendekkel könnyebb, mint egy embert. Ráadásul az ember hordozta rendszerek nagyon könnyen rejthetőek. Láttam olyan videót ahol kocsi hátsó üléséről szedte elő a turbános az Iglát , kicsit arrébb sétált és úgy lőtt vele az izraeli Apachra. Hozzáteszem, le is lőtte.
    Ehhez képest a Mistrál egy erősen korlátolt konstrukció szerintem.

Egy háborúkban bizonyított jó konstrukció:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Igla-S

Hozzáteszem, hogy egy Stinger-el vagy egy Grom-al is ki lennék békülve a Mistral helyet.

4. magic

magic New Member

Tudom hogy nem egy kategória.
    Úgy gondolom, hogy 2-3 Crotale NG vel felszerelt jármű többet ér mint egy Magyar Mistral üteg.
    Abban teljesen egyetértünk, hogy a Mistral elég suta ha a hordozhatóságot nézzük.
    Ebből a szempontból a RBS 70 is sokkal jobb a most Magyarországon használt indítóállásnál.
    A Stingerel meg egy lapon se lehet említeni.

5. magic

magic New Member

A Grom elég szimpatikus abból a szempontból, hogy Lengyel és európai így egyrészt nem megy olyan messzire az érte kiperkált pénz. A lengyelek meg nagyobb valószínűséggel hajlandóak utánpótlást szállítani hozzá.

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Sikeresen összevetetted az almát a dinnyével... Kb. annyi értelme van, mint az Igla vs. Tunguska vagy Tor összehasonlításnak...

7. molnibalage

Ha a hordozhatóság és kompaktság a fontos, akkor a MANPAD kategóriában az Avenger a verhetelen.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Az AVANGER csak akkor MANPADS ha elbírsz a hátadon egy HMMWV-t az indítóval.

9. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Tehát azt mondod, hogy erre nem képesek a magyar honvédek? Nyuszi vagy McFly? :p :D

10. molnibalage

HMZ-re értettem. Ezen felül tudtommal kikapható bármikor a rendszerből és kézi indítóra is rakhatod a cuccost.

11. GrGLy

Ezen felül tudtommal kikapható bármikor a rendszerből és kézi indítóra is rakhatod a cuccost.

</blockquote>

Jap, de ez szerintem a MANPAD-ből farigcsált légvédelmi rendszerek nagy részére is igaz.

12. dudi

dudi Well-Known Member

molnibalage

Man-portable air-defense systems márpedig az AVANGERT nem bírod el a Stingert igen de az Avangert nem.Amúgy van a rendszerhez készletezve Stinger MANPADS változatban azon kívül amit betöltesz az indítóba.

13. molnibalage

Figyelsz te rá? Most tényleg <b>NEKEM</b> magyarázod azt, hogy mi a MANPAD...?

14. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor írd oda,ne csak utólag.

15. molnibalage

Nem utólag, magamat idéztem...

16. dudi

dudi Well-Known Member

molni

Ezt te írtad és ezután <b>utólag</b> írtad,hogy:

17. GrGLy

Utólag írtad molni, és vita lezárva.

Egyébként valaki árulja már el, hogy mi a túrót jelent a HMZ, mert a google is csak molni hsz.-eit dobálja vissza.

18. arcas

arcas Well-Known Member

Na jó,...zóna, ahonnan már nincs menekvés....vagy valami hasonló. (Hatudnám milyen Megsemmisítési Zóna)

19. GrGLy

Harci Megsemmisítési Zóna? Hatékony Megsemmisítési Zóna?

20. arcas

arcas Well-Known Member

Harci lesz az szerintem...
    Egyébként a zóna külső határait (ergo lőtáv vagy befogási táv) már feszegeték feljebb,....de van minimális határ is? (Na jó a pofám előtt elhúzó gépre nem sütök el egy rakit reflexből...,de)

Ezen oldal megosztása