1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Ejder Yalcin

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - borisz által indítva @ 2019. május 18..

1. Tegin

Tegin Well-Known Member

Szerintem olvasnak minket ;), látták, hogy lényegében kint van az info a nyilvánosságban, meg lehet írni.
    Annál is inkább így gondolom, mert a Defence Turkey valóban írt több százas nagyságrendről, de az összeszerelő üzemről a Nurol vezérigazgatója beszélt egy német szaklapnak adott interjúban, a DT egy szóval sem említette.
    Mindkét forrást linkeltem a fórumra korábban.

kamm, tonyo, Hegylakó and 5 others like this.
  2. hlln

hlln Member

Milyen szerepet kaphatnak majd ezek a járművek? Yörük és Ejder Yalcin, minimum 200 darabos flottában?

3. borisz

borisz Well-Known Member

Igen. :)

silurusglanis and dkes like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Honnan tudsz ilyen számokat?

5. Szittya

Szittya Well-Known Member

A tobbszaz db bol tudja hogy a tobb minimum 2 :) /boccs hogy helyette valaszoltam./

Heim, hlln and borisz like this.
  6. hlln

hlln Member

A török sajtóban azt olvasni, hogy "több száz példányt" vettünk ebből a két típusból. Ugye ez minimum 200 db. Talán a misszós feladatokra kell pár tucat Yalcin, a nagyja meg valószínűleg a Yörük lesz?

7. borisz

borisz Well-Known Member

Erről beszéltünk az egész topikban.
    Nincs válasz, de nyugodtan olvasd vissza. ;)

8. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

Benkő Miniszter Úr tartott a múlt hét végén egy háttérbeszélgetést amelyen részt vettem. A török járművek darabszámáról, felszereléséről stb. nem adhatott nyilvánosság részére tájékoztatást, de a közeljövőben lesz már bejelentenivaló..

9. borisz

borisz Well-Known Member

Azt azért csak elmondhatod, hogy mit gondolsz, milyen érzésekkel távoztál, nem?

ibanez de bobadilla and SilvioD like this.
  10. AlbaRegia

AlbaRegia Member

A török mrapokból szerintem 300-500 db között szerzünk be! Fele fele arányban! Azért gondolom hogy ennyi lesz mert lesz itthon (Kaposvár?) szerelő és fejlesztő üzem a darabszám nagysága miatt!

tong djagbu, anonim999, arcas and 2 others like this.
  11. Hummen23

Hummen23 Active Member

Erre én is kíváncsi volnék.

12. blogen

blogen Well-Known Member

Minden évben van születésnapotok, akkor is ekkora hisztit vágtok le hónapokkal előtte, hogy mi lesz, mi lesz? ;)

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Egy hasonló szerződés itthonra is jó lenne!!!

Google translate
    Az üzbég cég Tarlon és Ejder Yalçın 4x4 páncélozott járműveket gyárt
    https://www.armyrecognition.com/def...on_and_ejder_yalcın_4x4_armored_vehicles.html

2020. július 21-én az Üzbég Köztársaság Védelmi Iparának Állami Bizottsága bejelentette, hogy a Kran Va Maxsus Texnikala LLC helyi társaság Taskentben elindítja a Tarlon nevû 4x4-es könnyû páncélozott jármû gyártását, írja a Live Journal.

A Tarlon egy páncélozott személyi hordozó, toronyval felszerelve, amely helyet hagyhat az RWS számára. A jármű gyártható különféle változatokban. Valahogy ez egy valószínűleg a török Nurol Makina társasággal folytatott fejlesztés.

Valójában a Tarlon gyártása mellett az üzbég autóipari vállalkozással, az UzAuto-val 2017-ben aláírt egyetértési nyilatkozat tényleges végrehajtása Üzbegisztánban az elmúlt 1000 török létesítményeiben Ejder YalçınElindultak a 4x4-es páncélozott járművek, amelyeket a török Nurol Makina fejlesztett ki. Az Ejder Yalcin egy 4x4 kerekes taktikai páncélozott jármű. A hajótest hegesztett acélból készült páncélszerkezetből áll, amely ballisztikus védelmet nyújt a kézi lőfegyverek és a héj szilánkok lövése ellen. A jármű monokokk szerkezeteken alapul, beépített V alakú páncélozott testtel, amelyek növelik a jármű és a személyzet életképességét azáltal, hogy egy felfelé irányított robbantást a taposóaknából vagy a továbbfejlesztett robbanóeszközökből (IED) a járműtől távol tolnak el, miközben lejtős páncélfelületet mutatnak. Az Ejder Yalcin motorját egy Cummins dízelmotor hajtja végre, amely 300 lóerőt fejleszt 3100 fordulat / perc sebességgel, és egy teljesen automatikus sebességváltóhoz kapcsolódik, hidrodinamikus nyomatékváltóval. A jármű elérheti a 110 km / h sebességet, maximális utazási távolsága 600 km.

A megállapodás előírja az UzAuto-ban összeszerelt páncélozott járművek harmadik országokba történő szállítását is.

14. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Ha minden igaz,min 12db megy tatára a pct-khez,és ezekről az hirlik,hogy augusztusban megérkeznek,Vizont még ők sem tudták,hogy milyen eszköz lesz rápakolva,hogy a feladatát ellássa.

honved, geseft, vasszekely and 10 others like this.
  15. borisz

borisz Well-Known Member

Konkursz? :D

tonyo and vasszekely like this.
  16. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Hallani olyan hireket,hogy kivonják,meg a metiszeket is.Folyosói pletyka,csak jó folyosói...De ugye ez is csak akkor derül ki,ha ténylegesen igy lesz.

honved, tonyo, geseft and 3 others like this.
  17. tong djagbu

tong djagbu Well-Known Member

Jement is jó gyorsan elfoglalták

DTheo likes this.
  18. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Nekem egyre jobban bejönnek ezek a kebabos kocsik. A Yorük meg a Yacin is.

Jó lenne ha MANPAD rakétákat - akár török gyártású Verbát, akár PorSav-ot - meg ATGM-et - akár Mizrak-Umtas-t akár török Kornetet - is szerválnánk tőlük.

krokomach, tonyo and antigonosz like this.
  19. kamm

kamm Well-Known Member

Lattad mar terkepen a ket orszagot?

20. tong djagbu

tong djagbu Well-Known Member

Valószínűleg jóval többször mint te. Persze az Öböl-menti emirátusokat(Bahrein, Katar, UAE, Kuvait) nem lenne ellenfél. De a jemeni zaidi törzsekbe elég csúnyán beletört a bicskájuk, ahogy a 1960-as években Egyiptomnak is. Pedig akkor éppen a szaudiak voltak a jemeni monarchisták fő támogatói.

Ezen oldal megosztása