[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 115
113
tudod mikor megyek át nyílt fedetlen terepen? akkor ha ahol vagyok és maradok 100% hogy megdöglök. máskülönben nincs az az isten mert mészárlás lessz a vége. gyalog. inkább talpalok x km el többet fedetten csak ne nyuvadjak ki
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 697
5 175
113
Ez egy álcaháló, ugyanolyan mont bármelyik másik álcaháló, csak speckó anyagból.
Rendben, ezt rosszul tudtam.
Viszont nem volna rá szükség, ha nem rikító sárgát használnánk.

Az egész történet azért rossz, mert:

1. Hozzánemértés eredménye.
2. Átment a rendszeren.
3. Amikor előjöttek a problémák, akkor sem hajlandóak változtatni.

Ez nagyon rossz képet fest a honvédségről.
Egyáltalán nem "adaptív", hanem rossz kommunista hozzáállás.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 405
79 389
113
Rendben, ezt rosszul tudtam.
Viszont nem volna rá szükség, ha nem rikító sárgát használnánk.

Az egész történet azért rossz, mert:

1. Hozzánemértés eredménye.
2. Átment a rendszeren.
3. Amikor előjöttek a problémák, akkor sem hajlandóak változtatni.

Ez nagyon rossz képet fest a honvédségről.
Egyáltalán nem "adaptív", hanem rossz kommunista hozzáállás.
Kérsz az ellátótól 3 flakon fújós festéket és lefújod vele a sárgat. Ezen az óriasi problémám folyik az agyalás.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 535
14 773
113
5f50e9ef50aa4545792724.jpg

5f50ec1da3548495583115.jpg

szerintem a boci is elég jól rejtett semmi katasztrófa nem volt benne annyi hogy nem a kiégett pusztába való szín de a napégette nyílt terepeket amúgy is ildomos kerülni
5f50ec205f590666292327.jpg
Ezeket most pozitív pèldának raktad be?:D

Konkrètan olyan sötèt volt kb feketènek hatott.
Rendesen világított minden terepen(mègha ez furcsa kifejezès is egy ilyen sötèt ruhára)
Persze egy sötèt erdőben ahol amúgyis kb 50m a látótávolság nem akkor gond. o_O

Mindazonáltal elötte már használta a magyar haderő azt a 3 szín nyomásost(nem tudom a megnevezèsèt) ami geci jó volt.
Főleg ősszel.
De amúgy is kenterbeverte a bocit(nem nehèz).
A szabása meg egyenesen király volt.
Magasságra,derèkmèretre tudtam venni nadrágban.
Volt túráztunk leültem az avarba ès nem láttuk a lábamat.
Majdnem sírtunk olyan jó volt :D

Èn azèrt nem cserèltem amit kaptam, mert az agyonmosott kopott már picit jobb volt. Ismèltem picit.

Mindegy a mostani szerintem jól sikerült ránèzèsre.
Ti akik hordjátok jobban meg tudjátok ítèlni.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 697
5 175
113
Kérsz az ellátótól 3 flakon fújós festéket és lefújod vele a sárgat. Ezen az óriasi problémám folyik az agyalás.
Úgy legyen! A következő 30 évben így kell csinálni.
Az mh-nak kellene jól végeznie a dolgát, és nem a katonáknak mókolniuk. Persze, hogy meg lehet oldani, csak az volna az elvárható, hogy ne legyen rá szükség.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 115
113
Úgy legyen! A következő 30 évben így kell csinálni.
Az mh-nak kellene jól végeznie a dolgát, és nem a katonáknak mókolniuk. Persze, hogy meg lehet oldani, csak az volna az elvárható, hogy ne legyen rá szükség.
álcázásra mindig szükség van ez pont a HK-soknál jól meg is figyelhető a délszláv háború előkezű tapasztalatai miatt nincs olyan hogy gyakorlaton a HK-k ne legyenek álcázva adott környezethez és évszakhoz igazítva feladatvégrehajtás során. begyakorlás kiképzés más tészta. a mész és a diszperzit is előkerülne télen. GGny megtanulta hogy elengedhetetlen dolog. és meg is van az engedély még zománcal is kentek át 72 est teljesen eltérő színre.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 103
22 910
113
szerintem @Ocses kolléga téved, nem katasztrófa volt a boci, hanem valódi világégés , akkora kalap szart még életemben nem láttam, mint ami a boci volt, szó szerint világított benne az ember

Szerintem a kolléga csak próbált szofisztikált maradni, elvégre mégiscsak hazai darab volt… :D
láttam én is hogy bokorcsoportba erdőbe nem láttam a figurákat. elég sokszor

Ennek egyetlen oka lehetett: pont pislogtál. :D
 
  • Imádom
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 115
113
Szerintem a kolléga csak próbált szofisztikált maradni, elvégre mégiscsak hazai darab volt… :D


Ennek egyetlen oka lehetett: pont pislogtál. :D
lehet de rejt ott ahol kell. azu meg hogy a nyílt fedetlen terepen a mezőn hogy rejt 20adlagos mert ha nincs ott ellen nem számít akár hupililába is lehet az ember ha meg nem biztosított a terület és úgy megy be egy alegység akkor a parancsnokot hadbíróság elé kell álítani (és ha kiderül hogy nem a biztos halál várt az alegységre és és mégis bevezette ilyen terepre az embereit gyalog akkor elitélni márha egyáltalá
n lenne aki túlélné.) mert a nyílt mezőn de jól rejt ez meg az a divat érv. amikor nyílt terepre már 100 éve tudjuk jó sok vér árán hogyha nem biztos a halál vár ott ahol vannak nem szabad kimenni mert ott a mezőn színte biztos halál várja a kitévedőket...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 115
113
hát jó, nem értünk egyet de elfogadom a véleményed
nyílt fedetlen terepre csak a legvégső esetbe szabad kimenni gyalog. ha mégis muszály valamivel legalább bombatőlcséreket kell csináltatni hogy valami esély legyen a túlélésre. a takarás az ami egyedül életet ment legyen az földtöltés vagy egy bokor. a nyílt mezőn csak megdögleni lehet harcérintkezésbe. vagy valami bármilyen járművet szerezni... ez leküzdhető terepszakaszokra nem vonatkozik de azok nevébe benne is van hogy leküzdhető. (de az is küzdelem)
 

tcskhun

New Member
2021. május 30.
6
15
3
Ezeket most pozitív pèldának raktad be?:D

Konkrètan olyan sötèt volt kb feketènek hatott.
Rendesen világított minden terepen(mègha ez furcsa kifejezès is egy ilyen sötèt ruhára)
Persze egy sötèt erdőben ahol amúgyis kb 50m a látótávolság nem akkor gond. o_O

Mindazonáltal elötte már használta a magyar haderő azt a 3 szín nyomásost(nem tudom a megnevezèsèt) ami geci jó volt.
Főleg ősszel.
De amúgy is kenterbeverte a bocit(nem nehèz).
A szabása meg egyenesen király volt.
Magasságra,derèkmèretre tudtam venni nadrágban.
Volt túráztunk leültem az avarba ès nem láttuk a lábamat.
Majdnem sírtunk olyan jó volt :D

Èn azèrt nem cserèltem amit kaptam, mert az agyonmosott kopott már picit jobb volt. Ismèltem picit.

Mindegy a mostani szerintem jól sikerült ránèzèsre.
Ti akik hordjátok jobban meg tudjátok ítèlni.
Az "eje" gyakorlora gondolsz amit a HÖR-ök hordtak a 90-es évek közepétől?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 115
113
"Rába" terepszín
igen a rába egy különösen jó minta sátorlapból ha lehet a mai napig csak rábamintást választanék.
de sajnos a sátorlap valami hülyeség miatt már nem divat valaki szerint fent már nem hasznos nincs rá szükség :( pedig nagyonhasznos és szerintem a mai napig szükség van rá. eddig sem sátor volt belőlle csinálva elsősorban se esővédőponcsó mégis mindig előkerült.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and beat

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Az eredeti:
5XrSTcS.png

Csak a sárga manipulálva:
ieEMOun.png

A sárga és az antracit is manipulálva:
16Z3FIv.png

+1 Bónusz (nem kisebbítve a megérkezése felett érzett örömöt):
6K3xWml.png
Nézegettem ezeket a képeket. Ha már így az okker kicsit sötétítve lenne, akkor meg kellene fontolni, hogy a zöld vagy a barna legyen egy picit világosabb. Túl homogénnek tűnik a 3 sötétebb szín, és világos fényviszonyok között (mezőn például, nappal) így feltűnő a jármű. A Lynx fotóiról beszélek, az utolsó képen a Leopárd jónak tűnik, de lehet az egy kissé túlexponált fotó.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 697
5 175
113
Nézegettem ezeket a képeket. Ha már így az okker kicsit sötétítve lenne, akkor meg kellene fontolni, hogy a zöld vagy a barna legyen egy picit világosabb. Túl homogénnek tűnik a 3 sötétebb szín, és világos fényviszonyok között (mezőn például, nappal) így feltűnő a jármű. A Lynx fotóiról beszélek, az utolsó képen a Leopárd jónak tűnik, de lehet az egy kissé túlexponált fotó.
A szükséges legkissebb változtatással elérhető javulás bemutatása volt vele a célom.
Az antracitból azért csináltam feketét, mert túl világos lett a német gépeken, a gidráné elfogadható, de a fekete jobban harmonizál a többi színnel és nem természetidegen.
A barna és zöld alaphoz nem nyúlnék hozzá. Ha igen, akkor legyen az egész gép adaptive green, ahogyan azt a honvédség eredetileg kérte is.

Egyébként, ha hunyorítva, vagy messzebbről ránézel a lynxes képemre, akkor teljesen szétesik a gép, de nem üt el a természetes környezettől.
Ez volna egy jó camo rendeltetése.