[HUN] Huszár, díszelgő, hagyományörző egységek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Ne nekem mond, a kormánynak s a főnöködnek! Lovas századot készít! :rolleyes: Díszhuszárokat!
Század? Osztály már ha jól tudom.
Bár huszarosztalyrol meg oregapam se hallott, legalább ezred lenne akkor vagy banderium. Mi visszamegyunk a középkorban a lovakkal más meg már robotokkal meg drónokkal vívja a háborút hamarosan.
 
  • Imádom
Reactions: fip7 and Törppapa

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Valaki szóljon már neki, hogy sokkal menőbb lenne, ha felállítanak újra a Nádasdy-huszarezredet - nem atnevezes, új legyen! - mondjuk Pécsett, de nem lovuk lenne, hanem lynxuk.
Mivel Londonban szocializálódott - angol nagykövetként - így elég egyszerűen levezethető az, hogy honnan vette ezeket a hagyományépítős, lovassági alakulatokat.
Reméljük, hogy teljesen át lesz véve idővel a rendszer, mert ott a lovassági alegységeknek tényleges harci feladataik vannak. A lovak csak díszelgésre vannak. Pl.: az Angol hadseregben a lovassági ezredek alkotják a felderítő, páncélozott, vagy kimondottan páncélos (tankok) erőket.
A magukra maradó idős öttusa lovak (idén az Olimpián lesznek utoljára az öttusában lovak) használata észszerű dolog. Nem feltétlen küldeném őket kolbásznak. Ennyi feleslegessé vált lónak valószínűleg ez lenne a sorsa.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Ez netto hülyeség. A lovas nemzet nem arraáutal, hogy MOST mindenki lovon jár, hanem, hogy a ló az teljesen mást jelent Magyarországon, mint mondjuk Németországban. Azt, hogy a huszár (amilyen alakulat elnevezés van pl. a franciáknál, vagy az angoloknál) az mindenhol "A magyar" eredetű fegyvernem. (Aki meg most elkezd okoskodni, hogy de a lovas hadviselés azon formája nem is magyar, az beszélgessen el ezen országok embereivel. Tök mindegy, hogy mit mond a profi hadtörténész, ha az emberekebn ez él.) Ehez képest pont, hogy nálunk nincs normális lovas díszelgő alakulata a honvédségnek. DÍSZELGŐ, próbálja meg mindenki ÉRTELMEZNI ezt a szót. Azon miért nem megy a vita ezerrel, hogy a díszszázad miér olyan puskát használ, ami ma már alkalmatlan egy háborúban, vagy, hogy hülye franciák, a díszelgő alakulatuk mág mindig KARDDAL díszeleg, mit akarnak azok, kardrohamot?
Épp erről beszélek. A magyar társadalom jelentős részének már semmit nem jelent a ló, sőt tovább megyek, semmikyen kapcsolata nincs a lovakkal. Itthon a katonai hagyományok a béka segge alatt vannak. Egy huszár még annyira sem érdekel senkit mint a ló.
Ami pedig a díszelgőket illeti. Amíg nincs minden magyar katonának 21. századi harcászati felszerelése tokkal vonóval, addig, a díszelgés ezredleges.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vasszekely

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Nem csak lovas nemzet voltunk? A lakosság hány százalékának van lova? Háby százaléka tud lovagolni?
Nagyobb százalékának mint 89-ben.
Viszont hogy ló kevesebb van mint a huszárok korában az biztos. De akkoriban sem a hataslovak voltak elterjedve, hanem az igas és kocsislovak, főleg hidegvérű és sodrottak. 1930 korulrol tudok nézni darabszámot ha érdekel, az meg eléggé a lovas korban van.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
798
1 559
93
Század? Osztály már ha jól tudom.
Bár huszárosztalyról meg oregapam se hallott, legalább ezred lenne akkor vagy banderium. Mi visszamegyunk a középkorban a lovakkal más meg már robotokkal meg drónokkal vívja a háborút hamarosan.
Igen, pontosan ezért pedzegettem a dolgot! Az istállókból kiöregedett lovakat fogja a hadsereg felvásárolni, horribilis árakon, amit nem tudnak eladni! Az öreg lovak már nem ugrálnak, kezesek a díszegység katonái alatt! Nem is kell képezni! Nem gépeket, hanem lovakat vesz majd a sereg, horribilis árakon!
- Az hogy osztály, :p csak hogy milyen: , 1- osztályú, 2-d osztályú, 3-d osztályú! :cool: Virsli?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Igen, pontosan ezért pedzegettem a dolgot! Az istállókból kiöregedett lovakat fogja a hadsereg felvásárolni, horribilis árakon, amit nem tudnak eladni! Az öreg lovak már nem ugrálnak, kezesek a díszegység katonái alatt! Nem is kell képezni! Nem gépeket, hanem lovakat vesz majd a sereg, horribilis árakon!
- Az hogy osztály, :p csak hogy milyen: , 1- osztályú, 2-d osztályú, 3-d osztályú! :cool: Virsli?
Nem vesz lovakat. Ha minden igaz a sport lovak kerülnek át öttusa hasonlók. Nem kiöregedett ék azok csak a kövi olimpiára lennének azok olimpiai szempontból.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 437
5 153
113
Épp erről beszélek. A magyar társadalom jelentős részének már semmit nem jelent a ló, sőt tovább megyek, semmikyen kapcsolata nincs a lovakkal. Itthon a katonai hagyományok a béka segge alatt vannak. Egy huszár még annyira sem érdekel senkit mint a ló.
Ami pedig a díszelgőket illeti. Amíg nincs minden magyar katonának 21. századi harcászati felszerelése tokkal vonóval, addig, a díszelgés ezredleges.
Ja tényleg, neṁis értem minek mennek ki az emberek megnézni egy amatőr huszár bemutatót, meg minek is volt a Tordy temetésén huszár díszelgés. Az olyan szar. Most tényleg azon megy a vita itt, hogy pár átadott öttusa ló, amit különben levágnának átmegy honvádsági tulajdonba? Margit nóóórmális?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 437
5 153
113
Igen, pontosan ezért pedzegettem a dolgot! Az istállókból kiöregedett lovakat fogja a hadsereg felvásárolni, horribilis árakon, amit nem tudnak eladni! Az öreg lovak már nem ugrálnak, kezesek a díszegység katonái alatt! Nem is kell képezni! Nem gépeket, hanem lovakat vesz majd a sereg, horribilis árakon!
- Az hogy osztály, :p csak hogy milyen: , 1- osztályú, 2-d osztályú, 3-d osztályú! :cool: Virsli?
A mindenszaron kívül van valami értelmes és VALÓS mondanód is. Itt hazudozol össze vissza, terjeszted ezt a jó kis Vadais propagandád és baromira veregeted a saját vállad, hogy most jól odamondtál? Minden egyes hozzűszóláűsod minimum csúsztatás, persze szólásszabadság van, mindenki azt ír amit akar.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Ja tényleg, neṁis értem minek mennek ki az emberek megnézni egy amatőr huszár bemutatót, meg minek is volt a Tordy temetésén huszár díszelgés. Az olyan szar. Most tényleg azon megy a vita itt, hogy pár átadott öttusa ló, amit különben levágnának átmegy honvádsági tulajdonba? Margit nóóórmális?
Nem ez történik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Igen, pontosan ezért pedzegettem a dolgot! Az istállókból kiöregedett lovakat fogja a hadsereg felvásárolni, horribilis árakon, amit nem tudnak eladni! Az öreg lovak már nem ugrálnak, kezesek a díszegység katonái alatt! Nem is kell képezni! Nem gépeket, hanem lovakat vesz majd a sereg, horribilis árakon!
- Az hogy osztály, :p csak hogy milyen: , 1- osztályú, 2-d osztályú, 3-d osztályú! :cool: Virsli?
Én nagyon szeretem a lokobaszt, főként úgy is tekintek rájuk. Meg a bőre is szép. 100-150 éve sok recept és étel volt még lobol, nekem is van otthon pár, igaz akkor medvébol és teknosbekabol is volt bőven. Lehet hogy valamelyik laktanya konyhajara kerülnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
Igaz. Milyen jo, hogy a britek meg a franciát, meg a hollandok is mar letettek erről a lovas diszelgesrol. Ja nem. Europa úgy is ismer minket mint A loves nemzet, ehhez képest meg egy diszelgo lovas alakulatunk sincs. Na az a szegyen.

Ami meg az olyan hulyesegeket illetve, hogy az urak lovas vadaszatot akarnak, aki ennyire hülye az se a nemzethez nem tartozik, se a vadaszatot nem ismert. Lovas nemzet, bazdmeg.
Majd akkor veszek lovat ha van kiképzéshez elég kézifegyver lőszer meg kezifegyver, addig szerintem nem ez kéne legyen a prioritás...

Van és volt ilyen alakulatunk (nemzeti lovas díszegység) ez most be lett integrálva a nádasdy huszár osztályba és fel is lett duzzasztva. ( és még akarják nagyobbra is)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 117
113
Majd akkor veszek lovat ha van kiképzéshez elég kézifegyver lőszer meg kezifegyver, addig szerintem nem ez kéne legyen a prioritás...

Van és volt ilyen alakulatunk (nemzeti lovas díszegység) ez most be lett integrálva a nádasdy huszár osztályba és fel is lett duzzasztva. ( és még akarják nagyobbra is)

Szerintem mindent elmond a honvédség aktuális vezetéséről, hogy háborús vészhelyzetben tucatszám adja el a BTR-eket, és szerzi be a lovakat.... Ez annyira abszurd, hogy már Kafkai magaslat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Azt is imádom, amikor minden szentnek maga felé hajlik a keze.
Épp erről beszélek. A magyar társadalom jelentős részének már semmit nem jelent a , sőt tovább megyek, semmikyen kapcsolata nincs a lovakkal.
Akkor cseréld ki "ló" és a "lovakkal" szavakat ""katonaság" "és a "Honvédség" szavakra. Na mi jött ki?

Itthon a katonai hagyományok a béka segge alatt vannak.
Mitádisten?!? Pont erről beszélek.
Ami pedig a díszelgőket illeti. Amíg nincs minden magyar katonának 21. századi harcászati felszerelése tokkal vonóval, addig, a díszelgés ezredleges.
A díszelgés a jelenlegi Magyar Honvédség egyik olyan része, amit aktívan használnak. Mint a KRD. Akkor meg csinálják rendesen!
Van némi keserű szájízem a más területi lemaradás miatt, de ha minden díszelgő alakulat kap harci specifikációt is idővel, akkor üsse kavics. Így is megy a kínlódás a feltöltéssel. Ha emiatt 50-100 lovaglásban jártas katona felszerel, akkor legyen a miniszternek bolondériája.
Engem jobban zavar a minden helyőrségben fellelhető zenekar.... :oops: