[HUN] HX3 alapú önjáró löveg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
És ami nagyon lényeges, hogy ezt gyorsabban csinálja mint az ellen tuzbemerő radarja....
Miért,meghajlitja a teret,hogy gyorsabban menjenek a rádióhullámok?
Sebességben sok előnye biztosan nem lesz.A REH körülményeknek való megfelelése sokkal érdekesebb.Tudja e az ellen érzékelni,zavarni,bemérni?Viszont ez az a rész,amihez én nem értek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Sigma létezik,ki lehet próbálni,össze lehet hasonlitani más esetleg kipróbált rendszerekkel a teljesitményét.
Nem a gép ellen berzenkedek,hanem a lehetséges megrendelési módtol.Megvétel elött repűljön-megvétel elött bizonyitson.Mert utólag már csak sopánkodni lehet,meg költeni a hibákra.
Xpertnek abban igaza van még nem vettük meg. Csak lesz valami ,,próbalövés"
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Miért,meghajlitja a teret,hogy gyorsabban menjenek a rádióhullámok?
Sebességben sok előnye biztosan nem lesz.A REH körülményeknek való megfelelése sokkal érdekesebb.Tudja e az ellen érzékelni,zavarni,bemérni?Viszont ez az a rész,amihez én nem értek.
Nem hanem annyival több időd lesz tűzcsapást mérni, a gosztomeli repülőteret elfoglaló orosz ejtőernyős is erről beszélt az ukránok amerikai tűzbemerő radarjai nagyon jók, nagyon gyorsan képesek bemérni az orosz tüzérség helyzetét.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
2 emberrel jóformán nem tudsz semmit se kezdeni. Azért még nem annyira gépesített-digitalizált lehet az a löveg hogy önálló harctevékenységet folytasson. Értve ez alatt egy tűzcsapást.
Már hogy viharba nem?! :D
Rádiós adatkapcsolaton átjönnek a célkoordináták: a járgányba ülő tüzér kb. csak a lőszertípust, lövések számát kell megadja, meg hogy milyen mintázatban szeretné hogy becsapódjanak a lövedékek. Aztán tűz és pucolnak! Mindent a számítógép irányít - amúgy PZH-ban is. Ott mondjuk megvan a kézi töltés lehetősége - itt csak automata lesz.
Elég két ember is...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arcas

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Szerintem több lőszer volt ott. Elég nagy raktár volt. Egyszer pakoltam ott lőszert. Volt kb. tucatnyi épület. Amelyikben én voltam, ott volt szerintem pár száz teherautóra való 122 mm-es lőszer.

Igen a valóságot nem fogjuk megtudni, de hatalmas volt a lőszerraktára a dandárnak. Többször voltam felvezető ott, amikor külső őrséget adtunk. Talán fél óra is volt, még körbeértünk.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Igen a valóságot nem fogjuk megtudni, de hatalmas volt a lőszerraktára a dandárnak. Többször voltam felvezető ott, amikor külső őrséget adtunk. Talán fél óra is volt, még körbeértünk.
Ha már lőszerraktár. A publikusan elérhető információk szerint a MH-nak néhány nagy raktára van (ha jól tudom), aminek elhelyezkedését nyilván minden külföldi szolgálat ismeri, akinek ez a dolga. Hogy nem lesz a teljes honvédség lenullázva lőszer ügyileg pár óra alatt mondjuk ha Iskanderekkel, Kalibrekkel meglövöldözik őket?
Nem értek a katonai logisztikához, de nem kellene ezeket jobban szétszórni és bunkereket építeni nekik?
Pár éve volt egy riport hogy átadtak egy új MH logisztikai raktárat: kb. annyira volt masszív mint egy Tesco áruház...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Már hogy viharba nem?! :D
Rádiós adatkapcsolaton átjönnek a célkoordináták: a járgányba ülő tüzér kb. csak a lőszertípust, lövések számát kell megadja, meg hogy milyen mintázatban szeretné hogy becsapódjanak a lövedékek. Aztán tűz és pucolnak! Mindent a számítógép irányít - amúgy PZH-ban is. Ott mondjuk megvan a kézi töltés lehetősége - itt csak automata lesz.
Elég két ember is...
Nos ez szép is jó így elméletben. Valódi körülmények közt rohadtul nem így működne..... (Bocsi a fogalmazásért )
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 080
113
Ha már lőszerraktár. A publikusan elérhető információk szerint a MH-nak néhány nagy raktára van (ha jól tudom), aminek elhelyezkedését nyilván minden külföldi szolgálat ismeri, akinek ez a dolga. Hogy nem lesz a teljes honvédség lenullázva lőszer ügyileg pár óra alatt mondjuk ha Iskanderekkel, Kalibrekkel meglövöldözik őket?
Nem értek a katonai logisztikához, de nem kellene ezeket jobban szétszórni és bunkereket építeni nekik?
Pár éve volt egy riport hogy átadtak egy új MH logisztikai raktárat: kb. annyira volt masszív mint egy Tesco áruház...
Az nem szentkirályszabadjai logisztikai központ?
Tárolnak ott lőszert?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Ha már lőszerraktár. A publikusan elérhető információk szerint a MH-nak néhány nagy raktára van (ha jól tudom), aminek elhelyezkedését nyilván minden külföldi szolgálat ismeri, akinek ez a dolga. Hogy nem lesz a teljes honvédség lenullázva lőszer ügyileg pár óra alatt mondjuk ha Iskanderekkel, Kalibrekkel meglövöldözik őket?
Nem értek a katonai logisztikához, de nem kellene ezeket jobban szétszórni és bunkereket építeni nekik?
Pár éve volt egy riport hogy átadtak egy új MH logisztikai raktárat: kb. annyira volt masszív mint egy Tesco áruház...
mert vannak nem yilvános helyen is anyagok tárolva :)
az új logisztikai bázis egy mint a neve is adja logisztikai bázis nem egy tartós raktár.depo persze lehet depo része.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Nem hanem annyival több időd lesz tűzcsapást mérni, a gosztomeli repülőteret elfoglaló orosz ejtőernyős is erről beszélt az ukránok amerikai tűzbemerő radarjai nagyon jók, nagyon gyorsan képesek bemérni az orosz tüzérség helyzetét.
De ettől nem lesz gyorsabb,mint a másik tűzbemérő radar.És amit irsz,az már 14ben kiderült.
Ez egy összetett dolog.Önmagában a tüzbemérő radar sem csodaszer,kell hozzá egy adatfeldolgozó rendszer,harcvezető rendszer,kommunikációs hálózat,logisztika,REH rendszer,miegyébb.Ha az ellennek van radarja,akkor a célprioritási listán elöbbre kerül,mint a löveg.Észlelni,bemérni,zavarni,megsemmisiteni.És közben az ellen egyébb,és jó bőséges,tüzérségi felderitő-bemérő lehetőségeit is blokkolni kell tudni.
A lőtáv az egy dolog.Tűzgyorsaság?Tűzütemek tartósséga?MRSI képesség mértéke,tartománya?Megbizhatóság,üzembiztosság?Karbantartási igény?Sérülésállóság,javithatóság?Üzemeltetési jellemzők?
 
W

Wilson

Guest
De ettől nem lesz gyorsabb,mint a másik tűzbemérő radar.És amit irsz,az már 14ben kiderült.
Ez egy összetett dolog.Önmagában a tüzbemérő radar sem csodaszer,kell hozzá egy adatfeldolgozó rendszer,harcvezető rendszer,kommunikációs hálózat,logisztika,REH rendszer,miegyébb.Ha az ellennek van radarja,akkor a célprioritási listán elöbbre kerül,mint a löveg.Észlelni,bemérni,zavarni,megsemmisiteni.És közben az ellen egyébb,és jó bőséges,tüzérségi felderitő-bemérő lehetőségeit is blokkolni kell tudni.
A lőtáv az egy dolog.Tűzgyorsaság?Tűzütemek tartósséga?MRSI képesség mértéke,tartománya?Megbizhatóság,üzembiztosság?Karbantartási igény?Sérülésállóság,javithatóság?Üzemeltetési jellemzők?
Miért szerinted az adatfeldolgozó rendszer nem a tűzbemerő radarhoz tartozik? Pofonegyszerű a dolog szerintem ha jobb és ezáltal gyorsabb tűzbemerő radarral rendszerrel rendelkezem akkor előnyben vagyok az ellennek szemben hiszen gyorsabban tudom meghatározni a helyzetét ezáltal hamarabb tudok tüzet nyitni rá.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Miért szerinted az adatfeldolgozó rendszer nem a tűzbemerő radarhoz tartozik? Pofonegyszerű a dolog szerintem ha jobb és ezáltal gyorsabb tűzbemerő radarral rendszerrel rendelkezem akkor előnyben vagyok az ellennek szemben hiszen gyorsabban tudom meghatározni a helyzetét ezáltal hamarabb tudok tüzet nyitni rá.
Nem,mert az adatfeldolgozó rendszer nem csak a tűzbemérő radar adataival dolgozik.Mai radarok bemérés gyorsaságában már olyan jelentős különbséget nem hoznak,a REH jellemzőkben vannak inkább a nagyobb különbségek,meg az adatfeldolgozó és harcvezető rendszerekben.Egy orosz Zoopark ugyanolyan gyorsan be tud mérni egy tűzeszközt,mint egy nyugati társa.A radarhullám ugyanolyan gyorsan megy az oroszoknak is.A kunszt ott van,hogy közben a lokátort ne tudják bemérni,és zavarni se tudják.Majd az infót gyorsan lehessen tűzcsapásra váltani.
 
W

Wilson

Guest
Nem,mert az adatfeldolgozó rendszer nem csak a tűzbemérő radar adataival dolgozik.Mai radarok bemérés gyorsaságában már olyan jelentős különbséget nem hoznak,a REH jellemzőkben vannak inkább a nagyobb különbségek,meg az adatfeldolgozó és harcvezető rendszerekben.Egy orosz Zoopark ugyanolyan gyorsan be tud mérni egy tűzeszközt,mint egy nyugati társa.A radarhullám ugyanolyan gyorsan megy az oroszoknak is.A kunszt ott van,hogy közben a lokátort ne tudják bemérni,és zavarni se tudják.Majd az infót gyorsan lehessen tűzcsapásra váltani.
Negan nem véletlenül emeltem neked ki a rendszert feketével.....És bizony arról beszélt az orosz ejtőernyős ,hogy a saját tűzbemerő radar rendszereikkel szemben az ukránok amerikai tűzbemerő radar rendszerei gyorsabbak....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
3 napi lőszerkészlet volt, a szombathelyi dandár lőszerkészlete, kéznél, a dandár lőszerraktárában. Ez volt az alap. Ez nem a laktanyában volt, hanem a helyőrség közeli, az alakulat lőszerraktárban. Nem is lehetett annyi lőszert tárolni a laktanyában a biztonsági rendszabályok miatt.
például a tatai harckocsi ezrednek Környe település mellett volt a lőszer raktára...... a Környe-Oroszlány út mellett a mai napig látni a dupla kerítést, ami a MH lőszeres laktanyáinak az alap kelléke volt....