1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Szeti által indítva @ 2011. szeptember 8..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Telak2

Telak2 Well-Known Member

A betűtípus? :D

3. borisz

borisz Well-Known Member

Hagyjad már, a MiG-21-sé is titok.

4. Terminator

Csak a témakörre/fejezetre lettem volna kíváncsi... gondoltam nyilvános, ha már így benne van a közlönyben.
    De közben én is rájöttem, hogy naiv voltam :)

5. Python

Python Well-Known Member

Elméletileg a felújított magyar Mi-17 -ek műszerfala:

6. Terminator

Szerintem ez már nem újdonság. Májusban a szolnoki nyílt napon bárki megnézhette és lefotózhatta.
    A felújított Mi-24-es műszerfaláról nem mert még senki képet kitenni.

7. ms07

ms07 Well-Known Member

Kivétel az Aeromagazin októberi száma. Mondjuk az nem teljes, és csak a hátsó fülke

borisz and Terminator like this.
  8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ahogy megláttam egyből a zsiguli kardánbox ugrott be. Az a tepsi ott mi lehet a műszerfalon?

yangwenli likes this.
  9. papajoe

papajoe Well-Known Member

A tepsiben volt a tepsiskrumpli ebédre,mi más?

10. tindalos

tindalos Well-Known Member

Az a fedes üléspárnája.

antigonosz and vilmoci like this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A kardánbox mellett az a kézifék ott?
    Amúgy teccik.:)

12. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

A baloldali ülés jobb oldalán a rotorfék van, a jobb oldali ülés bal oldalán a kollektív kar.

fip7, fishbed, arcas and 2 others like this.
  13. borisz

borisz Well-Known Member

Igazából ha úgy nézzük, kézifék... :D

14. arbalest

arbalest Well-Known Member

Volt egy kis hűtésigénye az elektronikának... :eek:

fip7, fishbed, Luthero and 3 others like this.
  15. Terminator

16. Terminator

"Afganisztán, Kabul, 2019. február: lezárult egy fejezet

A magyar szállítóhelikopteres mentorálás Shindandban kapott jelentős szerepet, ahol Légi Tanácsadó Csoport (Air Advisory Team, AAT) néven indult meg a képzés: kilenc váltásban - 2011 és 2014 között 4270 alkalommal szállt fel, hogy aztán 827 repült órával 45 gépszemélyzetet képezzen ki."

https://honvedelem.hu/cikk/114742_afganisztan_kabul_2019_februar-_lezarult_egy_fejezet

fishbed and borisz like this.
  17. Terminator

"A 2015. januárban Kabulban megalakított 311-es századot (Air Expeditionary Advisory Squadron, AEAS ) magyar, amerikai, horvát, cseh és szlovák mentorokból hozták létre azzal a céllal, hogy az afgán helikopteres társadalom - a Shindandban, Mazar-E-Sharifban, és Kabulban korábban sikeresen lezárult hajózó és műszaki képzés után - újabb szintre léphessen. Az afgán katonai felső vezetés a már kiképzett és a végrehajtó századokhoz kikerülő hajózók részére a szárazföldi csapatok hathatósabb támogatása érdekében ugyanis új képességek kialakítását tervezte: az UB-32 blokkokból kilőhető, nem irányított Sz-5 és Sz-8 típusú 57 mm-es rakétákkal, illetve az UB blokkok konzoljaira szerelhető GSH-23 gépágyúval történő lövészet készségszintű elsajátítását, valamint az afgán hajózók éjjellátó képességének létrehozását célozta meg. E képességek kialakítását az afgán légierőben rendszeresített MI-35 típusú harci helikopterek számának drasztikus csökkenése, illetve az Afgán Különleges Erők éjszakai bevethetőségének igénye tette szükségessé.
    ...
    Az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis hajózó és műszaki állományából kikerülő légi mentorok a koalíciós partnerekkel közösen több mint 500 fő hajózót, köztük helikopter gépparancsnokokat, másodpilótákat, fedélzeti technikusokat és ajtólövészeket képeztek ki 2019. februárig."

fishbed and antigonosz like this.
  18. Terminator

Legyen meg itt is, hátha valaki még nem látta.

Nagy András: "50 éves a Mi-8-as Magyarországon"

fishbed and tindalos like this.
  19. Ocses

Ocses Well-Known Member

Szomorú, hogy a honvédelem.hun nem tudok mostanában olyan cikket olvasni amiben ne lenne ténybeli tévedés. :(

20. Terminator

Mit irtak rosszul?

Ezen oldal megosztása