[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 859
113
Bentlakásos. De ebben még volt géppuska lövészet és anyagismeret mert harckocsi elleni közelharc. Ezek mondjuk nem feltétlen kellenek.
De 10-12 hét szükséges, mind a katonai szocializáció mind pedig a fizikai fejlesztés miatt.
Ez az 5 hetes fos ami volt itt pár évig még viccnek is rossz...
egy vagy több hetes beszoktatás van (részvétel a tvz k életében.) ez papír szerint nem az alapkik része gyakorlatba meg már igen .
erre jön az 5 hét alapkik. (ez a valódi egységes alapkik) majd egy hét zakalapozó (nem szakalap csak alapozó) ez egy tág fogalom aki amilyen helyre kerül tervezet beosztásba oda készíthető fel. adminisztrátorációra tervezettekenek nem lessz géppuska lövészet pl. de lessz helyette más ami fontos lessz neki késöbb.

ha valaki csapathoz megy vidéki kisebb megyeszékhelyből akkor 3 helyen minimum megfordúl ahol képeznek rajta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Bentlakásos. De ebben még volt géppuska lövészet és anyagismeret mert harckocsi elleni közelharc. Ezek mondjuk nem feltétlen kellenek.
De 10-12 hét szükséges, mind a katonai szocializáció mind pedig a fizikai fejlesztés miatt.
Ez az 5 hetes fos ami volt itt pár évig még viccnek is rossz...
Amiket írtál, az már nálunk a szakalapon volt. De egyrészt ez régen volt, másrészt speciális képzés is volt. Így már értem a 14 hetet.
A sima lövész képzésen vannak kötéltechnikai képzések?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 859
113
tehát volt egy középfokú harckocsi fegyvernemi szakirányom.
volt egy középfokú lövész fegyvernemi szakirányom.
több kiegészítő végzettséggel. okleveles kiképzésekkel.kitüntetéssel.
egy alapfokú felderítő szakcsapati vizsgám (ez kiemeléssel)akár amerikába is mehettem vólna színtü NATO valami)
alapszintű logisztikai ismeretek és gyakorlat vizsga lőszer és robbanoszer raktározási részképzéssel (átadás átvételi engedéllyel) (ide civílből extrapapÍrral boltvezető kereskedő raktáros raktárvezetői tapasztalatokkal)
és ha egyesítenék egy középfokú műszaki képzettségem (amire a HK is dob egy + ost (ide is a hídvetőnek hála és az önbeásónak a folyami átkelés és vízi vizsga a 3 hónapos alapkiképzés többlettartama az egy hónapos robbanó műszaki zárás és átjáró nyítási részképzettség az egy hónapos nem robbanó müszaki zárási részképzettség +2 hetes éles feladatvégrehajtással. egy egy hetes lövész védműrendszer építési képzéssel )
objektum védelmi éles bevethetőségi színtig/éles bevetés. (ez ma már alap de akkor tétel vólt)én ezt élessel zártam vizsgáztam (kihasználva az alkalmat)
század szintig vezettem embereket megbízottan többször szakaszszintet számtalanszor rajszíntet nem többször tűzcsoport színtet. Kiképzői engedélyekkel (tanzászlóalj besorolás révén elengedhetetlen vólt. valós kiképzési tapasztalattal kis és közzepes méretű csoportal és egyéni képzések lefojtatás tapasztalatával.


így jár akinek későn nől be a feje lágya.

Most járhatok tartalékosként iskolába .
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 505
14 669
113
Támadást és védelmet gyakoroltak...

Az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred négy alegységétől érkezett az az önkéntes tartalékos állomány, amely tábori körülmények között frissítette és mélyítette el tudását december első hetében a táborfalvai kiképző bázison.

Szóval.

4 tartalèkos zászlóaljból 43! ember vett rèszt a harcászati kikèpzèsen.
Amiről elmondja az úriember, hogy nagyon ritka alkalom.

13 kikèpzővel.
Akik szerintem kb csak azèrt voltak ennyien, hogy egy èpkèzláb szakaszszintű mozzanatot vègre lehessen hajtani.
Hisz a számuk amúgy feleslegesen sok egy ekkora állományra.

Na jólállunk?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 095
36 575
113
Szóval.

4 tartalèkos zászlóaljból 43! ember vett rèszt a harcászati kikèpzèsen.
Amiről elmondja az úriember, hogy nagyon ritka alkalom.

13 kikèpzővel.
Akik szerintem kb csak azèrt voltak ennyien, hogy egy èpkèzláb szakaszszintű mozzanatot vègre lehessen hajtani.
Hisz a számuk amúgy feleslegesen sok egy ekkora állományra.

Na jólállunk?
Nem láttam géppuskást, nem láttam RPG-t vagy Carl Gustavot, nem láttam aknavetőt, mi akar ez lenni?
 

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 859
113
Ez a 13 kiképzőnek a vizsgálya valójában. 1-1 rajjal vettek részt a területvédelmi alakulatok.
Ritka nagyjból havonta 2 havonta van olyan gyakorlat ahol több ött s alakulat résztvesz.
a múltkori a novemberi vólt a túléléses helikopterrel kiemelős. előtte a sárgarigók vonulása oktoberbe elötte a moonstar szeptemberbe.

De a missziókat adják egyre nagyobb számba a tartalékosok már Irak is meg lett nyerve...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 859
113
mindettől függetlenűl égető probléma a megyei gyakorlóterek hiánya. ahol minden területvédelmi alakulat tudna rendezni gyakorlatot és vendégűl láthatná a többi alegységet.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 095
36 575
113
Ez a 13 kiképzőnek a vizsgálya valójában. 1-1 rajjal vettek részt a területvédelmi alakulatok.
Ritka nagyjból havonta 2 havonta van olyan gyakorlat ahol több ött s alakulat résztvesz.
a múltkori a novemberi vólt a túléléses helikopterrel kiemelős. előtte a sárgarigók vonulása oktoberbe elötte a moonstar szeptemberbe.

De a missziókat adják egyre nagyobb számba a tartalékosok már Irak is meg lett nyerve...
Mit csinálnak Irakban?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 505
14 669
113
Szóval.

4 tartalèkos zászlóaljból 43! ember vett rèszt a harcászati kikèpzèsen.
Amiről elmondja az úriember, hogy nagyon ritka alkalom.

13 kikèpzővel.
Akik szerintem kb csak azèrt voltak ennyien, hogy egy èpkèzláb szakaszszintű mozzanatot vègre lehessen hajtani.
Hisz a számuk amúgy feleslegesen sok egy ekkora állományra.

Na jólállunk?
@Terminator
Azèrt nem ide írtam, mert ezt szerintem kevesebben olvassák.

Úgyhogy megkèrnèlek ragd vissza a haderőfejlesztèsbe.

Főleg mert a lètszám,annak hiánya,a kikèpzett állomány minősège szervesen kapcsolódik oda.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 859
113
@Terminator
Azèrt nem ide írtam, mert ezt szerintem kevesebben olvassák.

Úgyhogy megkèrnèlek ragd vissza a haderőfejlesztèsbe.

Főleg mert a lètszám,annak hiánya,a kikèpzett állomány minősège szervesen kapcsolódik oda.
vannak hiányosságok a kiképzésbe ez tény.
de az a baj hogy te erre a tábori kihelyezésre azthiszed hogy ez egy bemutató esemény. miközbe azért vettek ennyien rész mert ennyire vólt igény.