[HUN] Páncéltörő rakéták (Metisz, Konkursz, Fagot, Spike...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 577
113
Pedig de
" Az MDF információi szerint egy közeli országnak eladták a határőrség által használt páncéltörő rakétákat, amelyek az orosz államadósság ellentételezéseként az 1990-es években érkeztek az országba, ezért szeretnék megtudni, hogy hol vannak ezek az eszközök - mondta kedden Karsai Péter, az MDF országgyűlési képviselője.
Ismertetése szerint mintegy száz darab METIS-M típusú páncéltörő rakétát kapott Magyarország, ebből körülbelül húsz eszközt használ a honvédség szolnoki alakulata, a többi a határőrség határvadász egységeihez került. Közölte, hogy információik szerint ezeket az eszközöket eladták egy közeli országnak. "Ez a közeli ország lehet Szlovákia is akár" - mondta.

Karsai Péter az MTI kérdésére azt válaszolta, az információjuk arról szól, hogy egy-két hónappal ezelőtt adták el ezeket az ÁPV Rt. kezelésébe került eszközöket. Az ellenzéki politikus közölte: erősíti gyanújukat az is, hogy a Magyar Honvédség az elmúlt hónapokban azt tervezte, hogy ezeket az eszközöket rendszerbe állítja, megkezdték a felkészülést az átvételre, "azonban ez a folyamat egyszer csak megszakadt". Arra a kérdésre, hogy honnan származik az információjuk, közölte: "erre szokták azt mondani, hogy bedobták a postaládába"."

Csak hogy meg legyen a parlamenti vita többi része is:

2005.05.09.
KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! Tudomásom szerint az 1990-es évek derekán közel száz darab páncéltörő rakétakomplexum, katonai megnevezése szerint METIS-M érkezett az orosz államadósság ellentételezéseként a Belügyminisztérium alárendeltségébe tartozó határvadász alegységek részére, valamint jutott a fegyverekből egy tucatnyi a szolnoki katonai alakulathoz is. Ezeket a fegyvereket még a Keleti György miniszter úr részvételével megtartott rendszerbe állító lövészet keretében ismerhette meg a hazai közvélemény - olvasható a Magyar Honvéd 1998. május 9-ei számában. Ezek a fegyverek páncéltörő képességük alapján még ma is az egyik leghatékonyabb eszköznek számítanak ezen a piacon. Most mégis arról kaptam információt, hogy a Belügyminisztérium kezelésében lévő rakétákat eladtuk valamely szomszédos országnak, annak ellenére, hogy ezen eszközök valóban szolgálták volna az immár könnyűgyalogsági dandárrá sorvasztott hadseregünk csökkentett tűzerejét is. Hiszen ezek a fegyverek alapvetően védelmi fegyverek. Államtitkár Úr! Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy hadseregünk egyik legtöbbször hivatkozott és sztárolt képessége a víztisztítás, és hogy ezen a téren topon vagyunk. Mégis kérdezem önt: kinek az ötlete volt, hogy e fegyverektől, következésképpen az egyik hatásos védelmi képességünktől megfosszák országunkat? Várom megtisztelő válaszát.

IVÁNCSIK IMRE honvédelmi minisztériumi államtitkár: Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Köszönöm a kérdést. Képviselő úr, jól van tájékoztatva abban az értelemben, hogy rendszerben vannak a fegyverek, és valóban az egyik szolnoki alakulatunknál, illetve a központi raktárunkban tároljuk ezeket a fegyvereket. Nem is akarjuk a rendszerből kivonni, a későbbiekben is rendszerben tartjuk, használni fogjuk, szolgálja a Magyar Honvédség képességeit.
A Magyar Honvédségnek nincs tudomása ilyen jellegű fegyverek eladásáról, képviselő úr. Úgyhogy nagyon röviden igennel és nemmel tudok válaszolni: megtartjuk a fegyvereket, és nem is tudunk eladásról, nem is szándékozunk ilyen fegyvereket eladni másoknak.

KARSAI PÉTER (MDF): Tisztelt Államtitkár Úr! Azért kérdeztem volna egyébként a miniszter urat, mert ő a nemzetbiztonsági kabinet vezetőjeként hátha tudja azt, hogy a Belügyminisztérium állományában vagy raktárában lévő fegyverekkel egyébként mi a helyzet. Tehát én azt kérdeztem, hogy ezeket a fegyvereket, nem a honvédség állományába tartozókat, hanem a BM állományába tartozókat, vajon igaz-e, hogy eladták, mert arról igenis van tudomásom, hogy megtörténtek azok a felkészítő és rendszerbe állító gyakorlatok a Magyar Honvédség keretében, amelyek ezeket befogadták volna. Tudomásom szerint ezek nem történtek meg, pontosabban ezeket keressük, hogy ez a viszonylag nagy számú rakétaeszköz hova és merre került. Erre lettem volna kíváncsi, de akkor ezek szerint ezt most ön sem tudja, mint ahogy most az ország közvéleménye sem tudja meg. Köszönöm szépen.

IVÁNCSIK IMRE honvédelmi minisztériumi államtitkár: Csak azt tudom megerősíteni, tisztelt képviselő úr, hogy a Honvédelmi Minisztériumnak nincsen tudomása ilyen fegyverek eladásáról. Mi megtartjuk ezeket a fegyvereinket, sőt, ha lehetőségünk van rá, további fegyvereket is rendszerbe tudunk állítani. Köszönöm szépen.


2005. 05.23.
KARSAI PÉTER (MDF): Tisztelt Miniszter Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Pontosan két hete tettem fel ezt a kérdést a METIS-M típusú rakéták vonatkozásában, akkor Iváncsik államtitkár úr válaszolt kérdésemre, illetve annak egyik felére. A honvédségnél rendszeresített rakéták dolgában korrekt, kielégítő választ kaptam, azonban a nagyobb részére, a közel 80 darab rakétára, rakétakomplexumra vonatkozóan és a határőrség állományába tartozó rakétákra bizony nem kaptam kielégítő választ, ezért írásban fordultam a miniszter úrhoz, aki május 18-án kelt levelében a következőt írja nekem: “A páncélelhárító rakétákat a határőrséggel történt megállapodás alapján a Magyar Honvédség raktáraiban tárolják, és azokat a honvédség állománya őrzi.” Szeretném megkérdezni a miniszter urat, hogy hozzásegít-e ahhoz, támogat-e abban az igyekezetemben, hogy ezeket a rakétákat a raktárakban megtekintsem, úgy is, mint a honvédelmi bizottság ellenőrzési albizottságának tagja, illetve, hogy a hivatkozott megállapodást is megtekintsem.

JUHÁSZ FERENC honvédelmi miniszter: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Teljesen természetesen ma délután a kérdése kézhez kapásakor intézkedtem, a vezérkari főnök úr áll rendelkezésére. Egy kelet-magyarországi raktárbázisban az ön által egyeztetett időpontban a rakéták bármikor megtekinthetőek.

KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm szépen. Igazán örülök ennek a válasznak, és élni is fogok a lehetőséggel. Igazából tényleg arra vagyok kíváncsi, úgy vélem, hogy ez a rakétarendszer egy olyanfajta védelmi képessége lehet az országnak, amelynek megléte, megtartása szerintem elemi érdek, és igazából ezt a kérdést talán ma már föl sem kellett volna tennem, ha nem olvasom el a HM mai sajtótájékoztató anyagát, amely pont arra vonatkozik, hogy itt tervezik sok-sok rakéta megsemmisítését. Szeretném, ha ezek nem lennének benne, ezért tartanék igényt erre a lehetőségre.

------


Nekem az az érdekes hogy kb. 100 db rakétáról beszélgetnek, amikor az orosz államadósság terhére beszerzett Metis-M-ek számáról a különböző források 400 - 2100 db-ot írnak.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
522
1 014
93
Csak hogy meg legyen a parlamenti vita többi része is:

2005.05.09.
KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! Tudomásom szerint az 1990-es évek derekán közel száz darab páncéltörő rakétakomplexum, katonai megnevezése szerint METIS-M érkezett az orosz államadósság ellentételezéseként a Belügyminisztérium alárendeltségébe tartozó határvadász alegységek részére, valamint jutott a fegyverekből egy tucatnyi a szolnoki katonai alakulathoz is. Ezeket a fegyvereket még a Keleti György miniszter úr részvételével megtartott rendszerbe állító lövészet keretében ismerhette meg a hazai közvélemény - olvasható a Magyar Honvéd 1998. május 9-ei számában. Ezek a fegyverek páncéltörő képességük alapján még ma is az egyik leghatékonyabb eszköznek számítanak ezen a piacon. Most mégis arról kaptam információt, hogy a Belügyminisztérium kezelésében lévő rakétákat eladtuk valamely szomszédos országnak, annak ellenére, hogy ezen eszközök valóban szolgálták volna az immár könnyűgyalogsági dandárrá sorvasztott hadseregünk csökkentett tűzerejét is. Hiszen ezek a fegyverek alapvetően védelmi fegyverek. Államtitkár Úr! Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy hadseregünk egyik legtöbbször hivatkozott és sztárolt képessége a víztisztítás, és hogy ezen a téren topon vagyunk. Mégis kérdezem önt: kinek az ötlete volt, hogy e fegyverektől, következésképpen az egyik hatásos védelmi képességünktől megfosszák országunkat? Várom megtisztelő válaszát.

IVÁNCSIK IMRE honvédelmi minisztériumi államtitkár: Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Köszönöm a kérdést. Képviselő úr, jól van tájékoztatva abban az értelemben, hogy rendszerben vannak a fegyverek, és valóban az egyik szolnoki alakulatunknál, illetve a központi raktárunkban tároljuk ezeket a fegyvereket. Nem is akarjuk a rendszerből kivonni, a későbbiekben is rendszerben tartjuk, használni fogjuk, szolgálja a Magyar Honvédség képességeit.
A Magyar Honvédségnek nincs tudomása ilyen jellegű fegyverek eladásáról, képviselő úr. Úgyhogy nagyon röviden igennel és nemmel tudok válaszolni: megtartjuk a fegyvereket, és nem is tudunk eladásról, nem is szándékozunk ilyen fegyvereket eladni másoknak.

KARSAI PÉTER (MDF): Tisztelt Államtitkár Úr! Azért kérdeztem volna egyébként a miniszter urat, mert ő a nemzetbiztonsági kabinet vezetőjeként hátha tudja azt, hogy a Belügyminisztérium állományában vagy raktárában lévő fegyverekkel egyébként mi a helyzet. Tehát én azt kérdeztem, hogy ezeket a fegyvereket, nem a honvédség állományába tartozókat, hanem a BM állományába tartozókat, vajon igaz-e, hogy eladták, mert arról igenis van tudomásom, hogy megtörténtek azok a felkészítő és rendszerbe állító gyakorlatok a Magyar Honvédség keretében, amelyek ezeket befogadták volna. Tudomásom szerint ezek nem történtek meg, pontosabban ezeket keressük, hogy ez a viszonylag nagy számú rakétaeszköz hova és merre került. Erre lettem volna kíváncsi, de akkor ezek szerint ezt most ön sem tudja, mint ahogy most az ország közvéleménye sem tudja meg. Köszönöm szépen.

IVÁNCSIK IMRE honvédelmi minisztériumi államtitkár: Csak azt tudom megerősíteni, tisztelt képviselő úr, hogy a Honvédelmi Minisztériumnak nincsen tudomása ilyen fegyverek eladásáról. Mi megtartjuk ezeket a fegyvereinket, sőt, ha lehetőségünk van rá, további fegyvereket is rendszerbe tudunk állítani. Köszönöm szépen.


2005. 05.23.
KARSAI PÉTER (MDF): Tisztelt Miniszter Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Pontosan két hete tettem fel ezt a kérdést a METIS-M típusú rakéták vonatkozásában, akkor Iváncsik államtitkár úr válaszolt kérdésemre, illetve annak egyik felére. A honvédségnél rendszeresített rakéták dolgában korrekt, kielégítő választ kaptam, azonban a nagyobb részére, a közel 80 darab rakétára, rakétakomplexumra vonatkozóan és a határőrség állományába tartozó rakétákra bizony nem kaptam kielégítő választ, ezért írásban fordultam a miniszter úrhoz, aki május 18-án kelt levelében a következőt írja nekem: “A páncélelhárító rakétákat a határőrséggel történt megállapodás alapján a Magyar Honvédség raktáraiban tárolják, és azokat a honvédség állománya őrzi.” Szeretném megkérdezni a miniszter urat, hogy hozzásegít-e ahhoz, támogat-e abban az igyekezetemben, hogy ezeket a rakétákat a raktárakban megtekintsem, úgy is, mint a honvédelmi bizottság ellenőrzési albizottságának tagja, illetve, hogy a hivatkozott megállapodást is megtekintsem.

JUHÁSZ FERENC honvédelmi miniszter: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Teljesen természetesen ma délután a kérdése kézhez kapásakor intézkedtem, a vezérkari főnök úr áll rendelkezésére. Egy kelet-magyarországi raktárbázisban az ön által egyeztetett időpontban a rakéták bármikor megtekinthetőek.

KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm szépen. Igazán örülök ennek a válasznak, és élni is fogok a lehetőséggel. Igazából tényleg arra vagyok kíváncsi, úgy vélem, hogy ez a rakétarendszer egy olyanfajta védelmi képessége lehet az országnak, amelynek megléte, megtartása szerintem elemi érdek, és igazából ezt a kérdést talán ma már föl sem kellett volna tennem, ha nem olvasom el a HM mai sajtótájékoztató anyagát, amely pont arra vonatkozik, hogy itt tervezik sok-sok rakéta megsemmisítését. Szeretném, ha ezek nem lennének benne, ezért tartanék igényt erre a lehetőségre.

------


Nekem az az érdekes hogy kb. 100 db rakétáról beszélgetnek, amikor az orosz államadósság terhére beszerzett Metis-M-ek számáról a különböző források 400 - 2100 db-ot írnak.
2500db érkezett.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 048
113
Van ott a képeken m113 konkursz tubus is

Nem akarlak megsérteni de ezt egyszerűen nem tudom elhinni! Rpg oké, pkm is (nagybátyám adyligetes volt, lőtt is vele) de basszus Metyisz az kizárt, így görbüljek meg. Főleg hogy a szolnokiak kapták eredetileg az szpg-9esek helyére. De mit is keresett volna méregdrága irányított pctörő rakéta a hör nél
Bár milyen hihetetlen, de személy szerint én voltam az egyik, aki nyilvántartásban tartotta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 429
46 312
113
Csak hogy meg legyen a parlamenti vita többi része is:

2005.05.09.
KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! Tudomásom szerint az 1990-es évek derekán közel száz darab páncéltörő rakétakomplexum, katonai megnevezése szerint METIS-M érkezett az orosz államadósság ellentételezéseként a Belügyminisztérium alárendeltségébe tartozó határvadász alegységek részére, valamint jutott a fegyverekből egy tucatnyi a szolnoki katonai alakulathoz is. Ezeket a fegyvereket még a Keleti György miniszter úr részvételével megtartott rendszerbe állító lövészet keretében ismerhette meg a hazai közvélemény - olvasható a Magyar Honvéd 1998. május 9-ei számában. Ezek a fegyverek páncéltörő képességük alapján még ma is az egyik leghatékonyabb eszköznek számítanak ezen a piacon. Most mégis arról kaptam információt, hogy a Belügyminisztérium kezelésében lévő rakétákat eladtuk valamely szomszédos országnak, annak ellenére, hogy ezen eszközök valóban szolgálták volna az immár könnyűgyalogsági dandárrá sorvasztott hadseregünk csökkentett tűzerejét is. Hiszen ezek a fegyverek alapvetően védelmi fegyverek. Államtitkár Úr! Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy hadseregünk egyik legtöbbször hivatkozott és sztárolt képessége a víztisztítás, és hogy ezen a téren topon vagyunk. Mégis kérdezem önt: kinek az ötlete volt, hogy e fegyverektől, következésképpen az egyik hatásos védelmi képességünktől megfosszák országunkat? Várom megtisztelő válaszát.

IVÁNCSIK IMRE honvédelmi minisztériumi államtitkár: Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Köszönöm a kérdést. Képviselő úr, jól van tájékoztatva abban az értelemben, hogy rendszerben vannak a fegyverek, és valóban az egyik szolnoki alakulatunknál, illetve a központi raktárunkban tároljuk ezeket a fegyvereket. Nem is akarjuk a rendszerből kivonni, a későbbiekben is rendszerben tartjuk, használni fogjuk, szolgálja a Magyar Honvédség képességeit.
A Magyar Honvédségnek nincs tudomása ilyen jellegű fegyverek eladásáról, képviselő úr. Úgyhogy nagyon röviden igennel és nemmel tudok válaszolni: megtartjuk a fegyvereket, és nem is tudunk eladásról, nem is szándékozunk ilyen fegyvereket eladni másoknak.

KARSAI PÉTER (MDF): Tisztelt Államtitkár Úr! Azért kérdeztem volna egyébként a miniszter urat, mert ő a nemzetbiztonsági kabinet vezetőjeként hátha tudja azt, hogy a Belügyminisztérium állományában vagy raktárában lévő fegyverekkel egyébként mi a helyzet. Tehát én azt kérdeztem, hogy ezeket a fegyvereket, nem a honvédség állományába tartozókat, hanem a BM állományába tartozókat, vajon igaz-e, hogy eladták, mert arról igenis van tudomásom, hogy megtörténtek azok a felkészítő és rendszerbe állító gyakorlatok a Magyar Honvédség keretében, amelyek ezeket befogadták volna. Tudomásom szerint ezek nem történtek meg, pontosabban ezeket keressük, hogy ez a viszonylag nagy számú rakétaeszköz hova és merre került. Erre lettem volna kíváncsi, de akkor ezek szerint ezt most ön sem tudja, mint ahogy most az ország közvéleménye sem tudja meg. Köszönöm szépen.

IVÁNCSIK IMRE honvédelmi minisztériumi államtitkár: Csak azt tudom megerősíteni, tisztelt képviselő úr, hogy a Honvédelmi Minisztériumnak nincsen tudomása ilyen fegyverek eladásáról. Mi megtartjuk ezeket a fegyvereinket, sőt, ha lehetőségünk van rá, további fegyvereket is rendszerbe tudunk állítani. Köszönöm szépen.


2005. 05.23.
KARSAI PÉTER (MDF): Tisztelt Miniszter Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Pontosan két hete tettem fel ezt a kérdést a METIS-M típusú rakéták vonatkozásában, akkor Iváncsik államtitkár úr válaszolt kérdésemre, illetve annak egyik felére. A honvédségnél rendszeresített rakéták dolgában korrekt, kielégítő választ kaptam, azonban a nagyobb részére, a közel 80 darab rakétára, rakétakomplexumra vonatkozóan és a határőrség állományába tartozó rakétákra bizony nem kaptam kielégítő választ, ezért írásban fordultam a miniszter úrhoz, aki május 18-án kelt levelében a következőt írja nekem: “A páncélelhárító rakétákat a határőrséggel történt megállapodás alapján a Magyar Honvédség raktáraiban tárolják, és azokat a honvédség állománya őrzi.” Szeretném megkérdezni a miniszter urat, hogy hozzásegít-e ahhoz, támogat-e abban az igyekezetemben, hogy ezeket a rakétákat a raktárakban megtekintsem, úgy is, mint a honvédelmi bizottság ellenőrzési albizottságának tagja, illetve, hogy a hivatkozott megállapodást is megtekintsem.

JUHÁSZ FERENC honvédelmi miniszter: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Teljesen természetesen ma délután a kérdése kézhez kapásakor intézkedtem, a vezérkari főnök úr áll rendelkezésére. Egy kelet-magyarországi raktárbázisban az ön által egyeztetett időpontban a rakéták bármikor megtekinthetőek.

KARSAI PÉTER (MDF): Köszönöm szépen. Igazán örülök ennek a válasznak, és élni is fogok a lehetőséggel. Igazából tényleg arra vagyok kíváncsi, úgy vélem, hogy ez a rakétarendszer egy olyanfajta védelmi képessége lehet az országnak, amelynek megléte, megtartása szerintem elemi érdek, és igazából ezt a kérdést talán ma már föl sem kellett volna tennem, ha nem olvasom el a HM mai sajtótájékoztató anyagát, amely pont arra vonatkozik, hogy itt tervezik sok-sok rakéta megsemmisítését. Szeretném, ha ezek nem lennének benne, ezért tartanék igényt erre a lehetőségre.

------


Nekem az az érdekes hogy kb. 100 db rakétáról beszélgetnek, amikor az orosz államadósság terhére beszerzett Metis-M-ek számáról a különböző források 400 - 2100 db-ot írnak.
A szövegben ott a válasz, csak persze te megint abból indulsz ki, hogy már megint minden IS szar.
Nem veszed figyelembe, hogy egy nyomorult képviselő okoskodik, akinek mindegy, hogy éppen rakétáról, vagy rakétaKOMPLEXUMRÓL beszél.
Nyilván sokkal több rakéta érkezett, mint indító. Előbbi fogyóeszköz, utóbbi nem az!
Másrészt, konzekvensen a BM-hez tartozó Határőrséghez került mennyiségről beszél.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 633
3 913
113
Van ott a képeken m113 konkursz tubus is

Nem akarlak megsérteni de ezt egyszerűen nem tudom elhinni! Rpg oké, pkm is (nagybátyám adyligetes volt, lőtt is vele) de basszus Metyisz az kizárt, így görbüljek meg. Főleg hogy a szolnokiak kapták eredetileg az szpg-9esek helyére. De mit is keresett volna méregdrága irányított pctörő rakéta a hör nél
Szia,

Alapvetoen azert, mert katonasagot nem illik a hatarra vezenyelni (talan volt errol allamkozi szerzodes is), mikozben valos szukseg volt arra, hogy az esetlegesen betoro pancelosokat a leheto leghamarabb megallitsak.
Erre nyilvan az a legjobb megoldas, hogy parolit cserelnek a katonak, es innentol kezdve ok hatarorok (nyilvan T-72-esnel, Akacija-nal, Szu-22-nel mar kilogna a lolab, de a panceltoro raketa vedekezo fegyver).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Ez a katonaságot nem illik a határra vezényelni vmi régi reflex. Belföldön sem illik járőrözni, külföldre ne küldjük. Akkor? Üljenek a laktanyában???

Közben Olaszországban, Franciaországban, Brüsszelben fegyveresen járőröznek, őrzik a főbb látványosságokat a városban.

Simán lehet a határon a helyük ha kell.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 986
113
Ez a katonaságot nem illik a határra vezényelni vmi régi reflex. Belföldön sem illik járőrözni, külföldre ne küldjük. Akkor? Üljenek a laktanyában???

Közben Olaszországban, Franciaországban, Brüsszelben fegyveresen járőröznek, őrzik a főbb látványosságokat a városban.

Simán lehet a határon a helyük ha kell.
Ez pontosan olyan szocialista beidegződés mint nagyon sok minden amit nem tud levetkőzni a cég. Nem csak a társadalomra telepszik még ma is rá mint valami rákos daganat a 40 év szocializmus, hanem bizony a Honvédségre és a róla való gondolkodásra is.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: tomcat1 and borisz

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 045
113
Ez a katonaságot nem illik a határra vezényelni vmi régi reflex. Belföldön sem illik járőrözni, külföldre ne küldjük. Akkor? Üljenek a laktanyában???

Közben Olaszországban, Franciaországban, Brüsszelben fegyveresen járőröznek, őrzik a főbb látványosságokat a városban.

Simán lehet a határon a helyük ha kell.
Szerintem inkább az volt az ok, hogy nem voltak erre alkalmas alakulatok. Ilyen feladatra a könnyűlövészek lennének az alkalmasak, a Magyar honvédségben viszont a nehéz fegyverzetű alakulatok kapták a normális felszerelést, kiképzést, figyelmet.

Én Szombathelyen voltam lövész, először el sem akartam hinni amit a barátom mesélt Nagyatádról. Század rádiós volt, és nem tudta kezelni a rádiót. :( 1 évig nem akadt aki megmutatta volna, vagy megkérdezte volna tőle hogy miért nem működik. Nem volt normális felszerelés, kiképzés sem.
Szombathelyen ha valami nem működött, legkésőbb másnap már a szervízben volt. Az meg hogy nem tudod kezelni a saját felszerelésed, fel sem merült.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 633
3 913
113
Szerintem inkább az volt az ok, hogy nem voltak erre alkalmas alakulatok. Ilyen feladatra a könnyűlövészek lennének az alkalmasak, a Magyar honvédségben viszont a nehéz fegyverzetű alakulatok kapták a normális felszerelést, kiképzést, figyelmet.
Szia,

Hat, szerintem pl. a melysegi felderitok boven kaptak "normális felszerelést, kiképzést, figyelmet".
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66