[HUN] PTSZ-M

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Biztosan van vagy 40 - 50 darabunk. Reméljük szerzünk rá meg pályázati pénzeket. A 8 db ot teljesen felújították új motorokkal és hajtással, át lettek vezetek elve és a tomitesek is cserélve lettek 70 millió Ft bol. Tényleg csak a váz maradt a régi. Ennyiből az életben nem tudnánk venni hasonló tudású valamit csak valami minimum 10 szerés szorzokbol esetleg.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 444
113
Bocs, elfelejtettem napközben.

Indonéziában jogos a dolog, mert szinte több víz van, mint szárazföld. Nekünk ha valóban meg van a 40-50 darab még elég. (szerintem)
Inkább az alapjain lehetne fejleszteni a Lynx alapú hasonló képességű járművet, a jövőre gondolva. Esetleg a világpiacra is sandítva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Catles

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Indonéziában jogos a dolog, mert szinte több víz van, mint szárazföld. Nekünk ha valóban meg van a 40-50 darab még elég. (szerintem)
Inkább az alapjain lehetne fejleszteni a Lynx alapú hasonló képességű járművet, a jövőre gondolva. Esetleg a világpiacra is sandítva.
Még Benkővel volt egy Hvg s cikk abban azt mondta, hogy az árvíz-védelemnél 30 db-t használtak, ebből saccoltam.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 905
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Tudom, hogy nincsenek kivonva, de az angol nyelvű Wiki oldalon ezt írják.




Biztos van valami erre vonatkozó Szomszédok záró monológ.
Ahogy kinéz némelyik szerintem a kivonás elrohasztás állapotában lehettek, aztán visszarántották őket, legalább ennyit. Sajnos nem vagyok jó Szomszédokból igazán, elfelejtettem a nagy életbölcsességeket amiket hordozott.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 112
2 296
113
Valahogy ezek nem tűnnek megugorhatatlannak. Még a szofisztikált elektronikája sem. :)
Nem megugorhatatlan egyik sem, de nem csak annyi, hogy Béla bátyám, lakatolja már meg.
Elektromos rendszernelnis arra gondolj, hogy az első vízbe menetelnel ne azon be a.fenyszoro és nenszovjanle az aksit pl.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 626
113
Nincsenek kivonva, de köszi akkor tudjuk, hogy 51 db lehet. Akkor jól becsültem. Ezek felújítva elegék lesznek nekünk sokáig.
A fegyverexport jelentések szerint Magyarországra érkezett PTSZ
2003 Szovákiából 3 db
2004 Szovákiából 1 db
2013 Szlovákiából 2 db
2017 Csehországból 57 db
2018 Szovákiából 3 db
2019 Bulgáriából 1 db

Hogy ez mennyire valós, azt nem tudom, néha nagyon vad dolgok vannak a jelentésekben. (pl. elírások, és a legtöbb esetben csak az exportáló ország jelentésében jelenik meg, stb.)
Hogy mennyi lett rendszeresítve 2003 előtt, arról nem találtam adatot.
Azt sem tudom, hogy 2017-ben a Currus által felújított 8 db PTSZ az honnan származott.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 112
2 296
113
A fegyverexport jelentések szerint Magyarországra érkezett PTSZ
2003 Szovákiából 3 db
2004 Szovákiából 1 db
2013 Szlovákiából 2 db
2017 Csehországból 57 db
2018 Szovákiából 3 db
2019 Bulgáriából 1 db

Hogy ez mennyire valós, azt nem tudom, néha nagyon vad dolgok vannak a jelentésekben. (pl. elírások, és a legtöbb esetben csak az exportáló ország jelentésében jelenik meg, stb.)
Hogy mennyi lett rendszeresítve 2003 előtt, arról nem találtam adatot.
Azt sem tudom, hogy 2017-ben a Currus által felújított 8 db PTSZ az honnan származott.
Hát, 57 db azért bejelenteserett lett volna szerintem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
A fegyverexport jelentések szerint Magyarországra érkezett PTSZ
2003 Szovákiából 3 db
2004 Szovákiából 1 db
2013 Szlovákiából 2 db
2017 Csehországból 57 db
2018 Szovákiából 3 db
2019 Bulgáriából 1 db

Hogy ez mennyire valós, azt nem tudom, néha nagyon vad dolgok vannak a jelentésekben. (pl. elírások, és a legtöbb esetben csak az exportáló ország jelentésében jelenik meg, stb.)
Hogy mennyi lett rendszeresítve 2003 előtt, arról nem találtam adatot.
Azt sem tudom, hogy 2017-ben a Currus által felújított 8 db PTSZ az honnan származott.
Hat ha ez igaz akkor akar 100 db ptsz is lehet itthon. De csodálkoznék ha a csehek tol tényleg érkezett volna ennyi, bar ki tudja hátha ezzel fizettek a le vedlett t72esekert vagy más alkatrészekeRt. De BLG 60 asokat is szervezhetnénk még meg egy pár hasznos holmit amik nem látványosak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 626
113
Hat ha ez igaz akkor akar 100 db ptsz is lehet itthon. De csodálkoznék ha a csehek tol tényleg érkezett volna ennyi, bar ki tudja hátha ezzel fizettek a le vedlett t72esekert vagy más alkatrészekeRt. De BLG 60 asokat is szervezhetnénk még meg egy pár hasznos holmit amik nem látványosak.
Nézegettem egy kicsit a képeket a honvedelem.hu-n: 1-től 85-ig vannak számozva a PTSZ-ek és legalább harminc PTSZ-ről van kép az elmúlt 10 évből. Úgy tűnik, hogy minden szárazföldi alakulatnál van néhány, Szentesen pedig elég sok van.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 112
2 296
113
Nézegettem egy kicsit a képeket a honvedelem.hu-n: 1-től 85-ig vannak számozva a PTSZ-ek és legalább harminc PTSZ-ről van kép az elmúlt 10 évből. Úgy tűnik, hogy minden szárazföldi alakulatnál van néhány, Szentesen pedig elég sok van.
Azt a kimaxolt perverz, monomanias türelmes mindenedet.
Szép munka.
Ebben a 85ben gondolom benne vannak az igencsak lelakott, de még úszó és működőképesek is, amikrol volt itt korábban kép.
Erre a mennyiségre meg azt is mondanám, hogy teljesen jó.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 626
113
Tudtad, hogy a közel 18 tonnás PTSZ-M közepes lánctalpas úszógépkocsi akár 10 tonna terhet vagy 70 főt is képes szállítani vízen?

434838910_817090020457134_7014254807331329745_n.jpg
435900603_817090023790467_3363494345298156110_n.jpg
434760912_817090133790456_5008036968586342326_n.jpg