[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 774
113
Csutortokig néztem visza az Orient news híreit és nem osztottak meg a napokban ilyen videót: https://twitter.com/OrientNews

Szoval szerintem valami régebbi felvételt felhasználó kamu.
A Guardian is írt róla.

Persze ott szokás szerint színezik.1 mérnökkel :D készítettek interjút, aki a karavannal akár Európába utazni
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem marha jó a Rendőrség új kommunikációs stílusa:

“Annyira jók ezek a szövegek, hogy biztos nem rendőrök írják” - kapaszkodjatok meg, de. Rendőrök írják. Például a fotón látható Szilágyi Attila r. százados, aki pár hete erősíti a csapatunkat, és az elmúlt napok (top)posztjai az ő tollából születtek. Attila az ORFK-ról igazolt át, és jó vásárt csináltunk vele. Remek kolléga és piszok jól ír. (én vagyok a góré, én ezt írhatom
1f603.png
)
Mellette persze a CSAPAT: Kata (r. százados) az ő írásait is szeretitek, nagyon, Erika (r. őrmester) aki most bontogatja nálunk a szárnyait, Ancsa (riaszos kolléga), aki mindenben a kezünk alá dolgozik, ő biztosítja nekünk a hátteret a sok-sok szervezéssel, Peti (riaszos kolléga) a vérprofi technikus, vágó, MINDENT meg tud csinálni, és végül, de nem utolsó sorban Viktor (r. főtörzszászlós) technikus, fotós, akit a BBO-tól csábítottunk el, és milyen jól tettük!!!!!!!!! Ja és én, a csapat vezetője (Charlie
1f600.png
1f603.png
1f602.png
)
Szóval így vagyunk mi heten, mint a gonoszok." -BRFK face'


"
Mondjuk gyorsan, hogy Swiper, ne lopkodj!
Ezt valószínűleg csak azok a szülők értik, akik a gyermeküknek köszönhetően láttak legalább egy részt a Dóra, a felfedező című meséből. Aki nem olyan szerencsés, hogy ismerje a rajzfilmet, azoknak elmondjuk, hogy Swiper egy róka, aki minden részben el akar lopni valamit. Ezért, ha meglátjuk valahol settenkedni, egyszerre mondjuk, hogy Swiper, ne lopkodj! Mire Swiper „Ó, a fenébe!” felkiáltással felhagy a szándékával és elkullog. Mindezt nem azért írtuk le, mert elindítottunk egy spoilerezős sorozatot az oldalunkon, hanem azért, hogy felhívjuk a figyelmet egy újfajta adatlopási módszerre. ...Közben egy chat-ablak is felugrik, hogy ha elakadunk, segítenek belépni a kóddal. Persze nem az igazi csomagküldő oldalára kerültünk, hanem Swiper fake-oldalára, aki ellopja az adatainkat és a pénzünket. ...

És most mondjuk együtt, hogy Swiper, ne lopkodj!!!" Rendőrség face'

"
Lábára lehajtja fejét,
alszik a tolvaj, mert piás,
velealszik a bűnözés -
álmából kelti az elfogás.

Belealudt bűncselekményébe, egyben a megszerezni tervezett zsákmányába a legálmodozóbb budapesti autótolvaj. A metálzöld Suzuki gazdája szeptember 16-án reggel szimultán tapasztalt hiátust, és többletet autója felé lépdelve: a jobb első ablak üvegének jelentős része hiányzott, hamiskás ellentételezés gyanánt azonban egy vadidegen férfi horpasztott az utastérben.
"
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
No, már a tv-ben reklámozzák, hogy szerelj fel határvadásznak.
Milyen 10.000? Milyen 4000? Milyen 2200?
Gondolom szokás szerint lesz 500 kiképzett, abból marad jó esetben 300.
A többit kiszórták, baszogatták.
Félelmetes mennyire nem tud lépést tartani a vezetői kar az új kihívásokkal. Fejben, vízfejben kellene először rendet tenni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nem tudja? Nem is akarja!

Tavaly az osztrákok 43 ezer migránst kaptak el Burgenlandban. A nagy többségük tőlünk jött.
Mit gondolsz, hány ember kéne 7/24-ben egy 180 km-es szakasz valódi védelméhez? Legalább 5 ezer fő! Plusz hozzá a felszerelés.
Amiből az EU nem fizet semmit. Fizeti viszont a Szerbiában lévő "menekültek" ellátását, közvetlenül is meg segélyszervezeteken keresztül is.
És ha tényleg megállítanánk a migránsokat, akkor az osztrákokat se érdekelné az ügy, mert nem lennének már érintve.
Szóval a migránsok továbbra is menni fognak, ez egy nyomásgyakorló eszköz a mélyen tisztelt NYUGAT felé. Ez meg törvényszerűen a határ közelében lévőket sújtja legjobban.
Rajtunk csak csak az segítene, ha a fő vonulási irány eltolódna Horvátország/Szlovénia felé.
2020ig utaltak 45 milliárdot.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 946
5 072
113
No, már a tv-ben reklámozzák, hogy szerelj fel határvadásznak.
Milyen 10.000? Milyen 4000? Milyen 2200?
Gondolom szokás szerint lesz 500 kiképzett, abból marad jó esetben 300.
A többit kiszórták, baszogatták.
Félelmetes mennyire nem tud lépést tartani a vezetői kar az új kihívásokkal. Fejben, vízfejben kellene először rendet tenni.
Ha a vezetői kar alatt a Rendőrség vezetését érted, na az teljesen tisztában volt vele, hogy a jelenlegi munkaerőpiaci körülmények között mennyi esélye van 4000 alkalmas jelentkező azonnali felvételének. Nagyobb esélyük van eljutni a Holdra, mint találni most azonnal 4000 alkalmas személyt határvadásznak. A probléma eggyel feljebb volt: a Kormány így döntött, az hogy a parancs tökéletesen végrehajthatatlan az senkit nem érdekelt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
Ha a vezetői kar alatt a Rendőrség vezetését érted, na az teljesen tisztában volt vele, hogy a jelenlegi munkaerőpiaci körülmények között mennyi esélye van 4000 alkalmas jelentkező azonnali felvételének. Nagyobb esélyük van eljutni a Holdra, mint találni most azonnal 4000 alkalmas személyt határvadásznak. A probléma eggyel feljebb volt: a Kormány így döntött, az hogy a parancs tökéletesen végrehajthatatlan az senkit nem érdekelt.
Egyetértve veled, de! Sajnos több ex kollégától hallottam, hogy milyen rostálást rendeztek a felvételin. Alapvetően egy határvadászt nem lehet kiszűrni a rendőrségi felvételivel. Teljesen más a kompetencia, teljesen más fizikumot és mentális felkészítést igényel. De a rendőri vezetők mikor szólaltak fel ezzel kapcsolatban? Soha, tudják persze, de a hatalmukat és a pénzüket féltik. Miért nincs közöttük egy tökös? Nem tudom, én annak idején beszéltem Pintérrel egyáltalán nem kakkantottam össze magam, ellenben a sokcsillagosokkal. Nevetséges volt. A probléma viszont itt marad a nyakunkon.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 946
5 072
113
Egyetértve veled, de! Sajnos több ex kollégától hallottam, hogy milyen rostálást rendeztek a felvételin. Alapvetően egy határvadászt nem lehet kiszűrni a rendőrségi felvételivel. Teljesen más a kompetencia, teljesen más fizikumot és mentális felkészítést igényel. De a rendőri vezetők mikor szólaltak fel ezzel kapcsolatban? Soha, tudják persze, de a hatalmukat és a pénzüket féltik. Miért nincs közöttük egy tökös? Nem tudom, én annak idején beszéltem Pintérrel egyáltalán nem kakkantottam össze magam, ellenben a sokcsillagosokkal. Nevetséges volt. A probléma viszont itt marad a nyakunkon.
Rendőri vezetők mikor szólaltak fel bármivel kapcsolatban? "Parancs, értettem." Pedig legalább a szakmai érveket el lehetne mondani pld a munkaerőgazdálkodás szorulna "némi" reformra, de 2 évtized késéssel éppen ideje volna már a digitális ujjnyomatrögzítésnek is (1 kézen meg tudod számolni hány RK-n van digitális ujjnyomatvétel), de lehetne még sorolni. Magasról lehet nagyot bukni, mindenki félti a pozícióját, ezért egyszerűbb hallgatni, mint elmondani, hogy amit a politika akar az kivitelezhetetlen.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
Rendőri vezetők mikor szólaltak fel bármivel kapcsolatban? "Parancs, értettem." Pedig legalább a szakmai érveket el lehetne mondani pld a munkaerőgazdálkodás szorulna "némi" reformra, de 2 évtized késéssel éppen ideje volna már a digitális ujjnyomatrögzítésnek is (1 kézen meg tudod számolni hány RK-n van digitális ujjnyomatvétel), de lehetne még sorolni. Magasról lehet nagyot bukni, mindenki félti a pozícióját, ezért egyszerűbb hallgatni, mint elmondani, hogy amit a politika akar az kivitelezhetetlen.
Akkor ne csodálkozzunk, hogy felfelé a "minden jó" megy és közben rohad az egész rendszer. Csak magamból tudok kiindulni, én vertem az asztalt, igaz már évek óta nem vagyok a cégnél :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
  • Vicces
Reactions: PFZ