[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Az NGO-kat kellene először kivágni az országból.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lenne, ha tüzet nyitna a GSG 9-re? Vagy a GIGN-re? A helszinkis kavarógépek akkor is ott okoskodnának?

és akkor meg vannak sértődve amikor az ember mondani meri hogy egy katonai különleges alakulat katonái bármilyen szituba bármilyen környezetbe szétkapnák őket mint a rongyot...

A Jászságba --is-- nyugodtan mehetnének nyugdíjas-védelmi vizsgafeladattal !!!
Minden héten, egy kis fedett telefonos adatgyűjtéssel előkészítve!!!

Egyrèszt igazad van.

Masrèszt adrenalin akármilyen profi vagy, akármennyiszer csinálod azèrt van.

Sporthasonlattal èlva, 11est is hagynak ki nagy nevek mèg a vb-n is.


Igazad van mert ők a dárda hegye, ehhezkèpest olyan izgatottak mint ha most csinálnák először.

Főleg a mindenki egyszerre beszèlre gondolok.

Parancsnoki munka nem igazán felismerhető.

Van, hogy a pajzsos nem hatrál, hanem megfordul úgy jön vissza.
Többször nem biztosítják az ablakot.

Tènyleg nem tudják eldönteni mit csináljanak.

Van mondja valaki menjen a gránát, utána rögtön másik hogy ne menjen.

Küldjèk a kutyát, ne küldjèk.

Az elejèn nem tudják, hogy gázriasztó van nála.
Amikor rájönnek, van aki mutatja a gázmaszkját. De vègül nem veszik fel.

Többször alig fèrnek el egymástól. Zavarják egymást, a feladat közben.


Tènyleg fura.
Nem tudom milyen hívasra mentek ki.
Mit tudtak.


De azèrt írtam vègsősoron 10 perc alatt megoldották.


Ha jól tudom minden akciót kielemeznek utána.
Nem hibásokat, hanem hibákat keresve.
Hogy azokat javítsák.

Hát itt mazsolázhatnak. :D

A vadászpuska feelinget nem teljesen èrtettem.:D

Akkor nézzük, hogy egy lelkes --más területen ezt művelő általános-- LM-ző miket javasolna:

  1. A pajzsok nem védik csak az azt tartó személyt, azt is csak combközép felet!!! Mi van, ha a pszichó vmi sörétest használ ? :oops: Az első sörétes-(lábon)lövés után a pajzs a földön van, pajzs kiiktatva, (jogos) TEK-pánik indul. Hmmm... Phalanx üzemmód ???

  2. Legalább három Főnök van a hangok --csoport-pszihó-s és egyéb ide vágó-- értékelése alapján. Miért is???

  3. Nincs hangosbeszélő!!! 50 évvel ezelőtti --filmes és valódi-- eseteknél van! Legyen!

  4. ..."csak" azért is fontos lenne, hogy: 1, a "páciens" ne hallja a TEK-eseket(ne legyenek "ellen-ötletei"), le van fedve a TEK-es kommunikáció, 2, Alapvető: addig is el van foglalva a "páciens".

  5. Hol van a 2-3 lebegő drón szembe az ablakkal??? (...akár vmi fegyverrel, további funkcióval!!!)

  6. Hol van a gránát/csőbomba/házi-könygáz/savas-lúgos küldemény megfogó, (kicsit visszadobó gyors-rögzítésű/-oldható) háló...

Van még mit javítani! :hadonaszos:


.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and PFZ

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Volt már csatolva más alfórumban:


...csak azért teszem be ismét, mert ide is illeszkedő nem-vidám anyag, két érdekességgel.

A harmadik kitakart arcú személy a részben sejthető hajviselet miatt valószínűleg egy nő, és a negyedik a "finomnak tűnő" kéz alapján is ugyenez valószínűsíthető, vagy: egy irodai munkát végző személy, fizikai erőkifejtést/terhelést=> kiképzést nem nagyon látott kézzel, bőrfelülettel.
...ha jól láttam!

Ugyan nem a terület szakértőjeként mondva, de ha ezeket a részleteket jól láttam, akkor érthetetlen egy ilyen műveletben --a látottak alapján--, elsőre alkalmatlannak tűnő személy részvétele.
Szerencsére nem tudok mögöttes infókat, csak szomorú érdekessége, --ha jól vettem észre ? !-- a betett videónak .

.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
A Jászságba --is-- nyugodtan mehetnének nyugdíjas-védelmi vizsgafeladattal !!!
Minden héten, egy kis fedett telefonos adatgyűjtéssel előkészítve!!!



Akkor nézzük, hogy egy lelkes --más területen ezt művelő általános-- LM-ző miket javasolna:

  1. A pajzsok nem védik csak az azt tartó személyt, azt is csak combközép felet!!! Mi van, ha a pszichó vmi sörétest használ ? :oops: Az első sörétes-(lábon)lövés után a pajzs a földön van, pajzs kiiktatva, (jogos) TEK-pánik indul. Hmmm... Phalanx üzemmód ???


.
Hi.
Bocsi.
Minden második ponthoz direkt nem írtál?

A pajzs az kompromisszum.

Az èletfontosságú szerveket vèdi.

Èn boszniában CRCz-tam.
Sokkal könnyebb,könnyű pajzsal. Ott összezárva vonultunk.

Ott sem tartottam jónak. Az ember kb semmit nem tud csinálni csak gubbaszta a pajzs mögött.
Szemből meg püfölik.

Vannak talán ruszkiknál láttam földigèrős gurulós pajzsot.
Retek macerának tűnik.

Ezek a rendőri egysègek a gyorsaságra alapoznak.
Ahhoz mozgèkonysag kell. Az phallanxban nincs meg.

Ha megnèzed,miután bemennek! 10 másodperc ès le van rendezveaz ürge!

Ha phallanxban botorkálnak egy szűk bútorokkal téli folyosós, a csókának van ideje ellentevèkenysègre.


Szóval a világ legtöbb taján így csinálják.
Nem hiszem, hogy mi innen a fetelből jobban meg tudjuk ítèlni.


Hogy mennyire indulna a pánik ha ellövik a lábat?
Szerintem 2-3 ember rögtön viszonozza a tüzet,ès vège a törtènetnek. Ha 1 elkövető van.


Szittya itt írta egy katonai kommandó kenterbe veri a rendőrit.
Igaz. Nem is arra vannak kitalálva.

Èn összesen 4 tekest "ismerek".
Láttam őket lőni.

Na ők meg az átlag/jóllövő katonát alázzák le lőkèszsègben.

Volt a csóka bemutatta mi a feladat, közben akadája volt a HK usp-n.
Mire felfogtuk mi van,
1.arrèbb lèpett oldalra
2. rácsapott a tár aljára(azt mondta utánna ezzel van rendeződnek a lőszerek)
3. fölhúzta a fegyvert újból(a beakadt hüvely távozott,új a csőben)
4. lőtt 2 10-est.

Mi meg csak pislogtunk.

Ugyanilyen szinten lőtt karabèlyal. Nem a Simonyi.


Amúgy náluk 9esnèl rosszabbat nem nagyon lőnek.

Igen kisebb táv.

De láttam karabèlyal is lőni,ott is villantott.

Ès mind a 4 akit láttam kb ilyen szinten nyomta.

Ha nem egy olyan helyzet van mint franciában(több karabèlyos elkövető),akkor nagy problèma nincs.
De gondolom az meg már át van èrtèkelve.
Nem vèletlen mindenkol a karabèly elterjedèse,a gèppisztoly helyett.


Legalább három Főnök van a hangok --csoport-pszihó-s és egyéb ide vágó-- értékelése alapján. Miért is???
Igen. Ez nekem is felettèbb fura,èrthetetlen.

  1. Nincs hangosbeszélő!!! 50 évvel ezelőtti --filmes és valódi-- eseteknél van! Legyen!
Hát egy lakáshoz bekiabálásra a folyosórol szerintem nem kell.

De igazad van,lehetnek nagyobb távok.
Gondolom azèrt valamelyik csomagtartóban hever egy. :D

csak" azért is fontos lenne, hogy: 1, a "páciens" ne hallja a TEK-eseket(ne legyenek "ellen-ötletei"), le van fedve a TEK-es kommunikáció, 2, Alapvető: addig is el van foglalva a "páciens".
Igaz.
Jóval kevesebb komunikációval a páciens Is kevèsbè van kèpben.

Bar itt úgysem tudhatta mi van.
Mert 5 másodpercenkènt változott.:D

Hol van a 2-3 lebegő drón szembe az ablakkal??? (...akár vmi fegyverrel, további funkcióval!!!)
Na mèg az is.
Nincs elèg kavar.:D
Mèg azok is ott zümmögnènek.

Esetleg valami nagyon kicsit be a lakásba.

Hol van a gránát/csőbomba/házi-könygáz/savas-lúgos küldemény megfogó, (kicsit visszadobó gyors-rögzítésű/-oldható) háló
Na ilyet nem láttam.

Szóval megfogja a háló a csőbombát,pl 1.5 mètermagasban ès ott robban?
Beterítve mindenkit?
Mint egy ugróakna?

Hát?o_O

Elvileg amikor látják lövik gumival.
Nem könnyű úgy kidobni bármit.



De!
Minden ellen nincs is vèdelem.

Fura volt ez a felvètel. Szerintem is sok "hibával".

Ès amennyit èn tudom ők minden ilyet kielemeznek.
Nem egymást leszólva, hogy te basztad el, hanem hogy ez így nem jó.
Ezen változtassunk.

Ès akikkel találkoztam nem is nagyarcúak.
Persze van egy egèszsèges egó, de az meg ilyen munkához kell is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
A rendőrök kihallgattak és őrizetbe vették a bódvalenkei emberölés gyanúsítottját, akit a bíróság letartóztatásba helyezett. Az ügy vizsgálata folyamatban van - olvasható a rendőrség honlapján, amely beszámol a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság megbízott bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettesének szerdai sajtótájékoztatójáról.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/253236/
 
  • Dühítő
Reactions: LMzek 2.0

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
616
2 108
93
Tegnap de. többször elrepült felettünk (Baja) egy Mi-17, nem megszokott errefelé a típus látványa, nem találtam róla semmi infót a neten, lehet valamit tudni, ami publikus?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 108
113
Tegnap de. többször elrepült felettünk (Baja) egy Mi-17, nem megszokott errefelé a típus látványa, nem találtam róla semmi infót a neten, lehet valamit tudni, ami publikus?
Nem megszokott? Baja körül? A határon bőven szokott pedig repülést csinálni.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
616
2 108
93
Nem megszokott? Baja körül? A határon bőven szokott pedig repülést csinálni.
Benn a város felett még nem láttam, és legalább háromszor elment a közelünkben, és elég alacsonyan. Vagy csak melóban nem vettem észre korábban, lehet... :) Bár a hangja volt ismeretlen, arra figyeltem fel, mentő- vagy rendőrhelikopterre már fel sem kapom a fejem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 108
113
Benn a város felett még nem láttam, és legalább háromszor elment a közelünkben, és elég alacsonyan. Vagy csak melóban nem vettem észre korábban, lehet... :) Bár a hangja volt ismeretlen, arra figyeltem fel, mentő- vagy rendőrhelikopterre már fel sem kapom a fejem.
Lehet búcsúkört ment a honvédség kivonása miatt.