[HUN] Unique Alpine TPG-3 mesterlövész fegyver

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Roviden: egy amerikai design. Az Armalite AR-10 utodja, az amerikaiaknal rendszeresitett gyalogsagi fegyverek (M16, M4) ose lassan 70 eve (ha jol remlik, akkor az otvenes evektol kezdtek levaltani a garand utodjat, az M14et ezekkel.)

A típust ismerem, csak nem értettem a kontextus, hogy mit keres a képen.
De köszönöm, hogy le írtad. Félreérthető tettem fel a kérdést.
 
H

Hummen23

Guest
Stefan Holme, az Unique Alpine AG igazgatója (b) és Zaja Gábor, a HM Arzenál Elektromechanikai Zrt. Fegyvergyártási Divíziójának az igazgatója együttműködési megállapodást ír alá a HM Arzenál Elektromechanikai Zrt. kiskunfélegyházi gyárában
droti20201106012.jpg



Maróth Gáspár AR-15-MX gépkarabéllyal
droti20201106002.jpg



Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársa AR-15-MX gépkarabéllyal
droti20201106004.jpg

Egyébként ugye-ugye? Legalább egy éve mondogatom.
 
H

Hummen23

Guest
Aminek cserelhető a csöve az nem preciziós puska.

Dehogynem az.
Kevés olyan gyári fegyver van a piacon, ami precíziós. Ez is az. Egyébként a "precíziós" lövés múlik a szereléken, az optikán, a hozzáférhető lő adatokon, azoknak a feldolgozásának a képességén, a Lőszer én, és persze a lövészen is.
 
H

Hummen23

Guest
Mesterlövészben is a CZ volt tervben nem? És logikusabb is lett volna nem?

Félautomatának hadi fegyverként van létjogosultsága?
Vagyis itthon kinek lenne ez indokolt?
Vagy Usa típusú fegyvertartás lesz itthon is.... mert akkor én is kérnék par darabot....

Nem és nem.
Globalizált gazdaságban nem csak azt gyártanak a gyárak, amin k itthon is van létjogosultsága. Egyébként ha sportlövő vagy, akkor vásárolhatsz ilyet.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
H

Hummen23

Guest
Hidd el,ennél jobb puskáik vannak.És még véletlen sem cserélhető csövűek.

Ha pontosak akarunk lenni, akkor Accuracy International fegyverek vannak. Annak az "olcsóbb" verziója az AT, az fix csövű. De a prémium kategóriás fegyvere az AXMC az bizony cserélhető csövű.
Szerinted attól hogy cserélhető a cső, az azt jelenti, hogy lötyög?
Kérdezz meg egy tekest, ha nekem nem hiszel.
 
K

kamm

Guest
Dehogynem az.
Kevés olyan gyári fegyver van a piacon, ami precíziós. Ez is az. Egyébként a "precíziós" lövés múlik a szereléken, az optikán, a hozzáférhető lő adatokon, azoknak a feldolgozásának a képességén, a Lőszer én, és persze a lövészen is.

Igen, erre külön ki is térnek a termekleirasban (pl az opcionalis "progressziv huzagemelkedes" a Magnum kaliberhez): https://www.unique-alpine.com/hu/termekek/katonai-hatosagi/tpg-3-a4/attekintes
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 122
119 459
113
Ha pontosak akarunk lenni, akkor Accuracy International fegyverek vannak. Annak az "olcsóbb" verziója az AT, az fix csövű. De a prémium kategóriás fegyvere az AXMC az bizony cserélhető csövű.
Szerinted attól hogy cserélhető a cső, az azt jelenti, hogy lötyög?
Kérdezz meg egy tekest, ha nekem nem hiszel.
Hát nekem anno azt tanították, hogy fix cső és a lehető legkevesebb mozgó alkatrész a pontosság kulcsa, aki meg tanította többek közt a tek-nek is lőkiképzője.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 795
113
Dehogynem az.
Kevés olyan gyári fegyver van a piacon, ami precíziós. Ez is az. Egyébként a "precíziós" lövés múlik a szereléken, az optikán, a hozzáférhető lő adatokon, azoknak a feldolgozásának a képességén, a Lőszer én, és persze a lövészen is.

Rendben,akkor vegyél egy ilyet magadnak és megtudod.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Számomra is talány, hogy a siroki RUAG miért nincs még HM kézben - adná magát.
Arra tudok gondolni, hogy elöbb ki akarják véreztetni Bigét a Nitrogénmüvekböl, aztán, ha már baráti kezekbe kerül a kóceráj, egyszercsak becsap a nagy biznic.

Oké. tehát ha jól értem az a terv hogy AR-platform gyártásával - EU-ban nem fogod eladni, máshol finoman szólva telítve a piac- törünk be a világpiacra?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Oké. tehát ha jól értem az a terv hogy AR-platform gyártásával - EU-ban nem fogod eladni, máshol finoman szólva telítve a piac- törünk be a világpiacra?
Nem. Ne essünk abba a hibába hogy a jelenlegi piaci trendeket nézzük. Van és lesz piaca és sajnos a trendek (nem megyek bele mert az már politika) a kereslet várható növekedése felé húznak.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nem. Ne essünk abba a hibába hogy a jelenlegi piaci trendeket nézzük. Van és lesz piaca és sajnos a trendek (nem megyek bele mert az már politika) a kereslet várható növekedése felé húznak.
Bocs, Eu és magyar szabályozás pont nem ez irányba mutat,sőt(akármennyire nem értek vele egyet) -Ámerikában az óccsó változat akár 900 dollár alatt amit kb ha veszel egy karton sört, minőségibb emlékeim szerint 1700-2000 dollár, gyártókat nem is tudnám összeszámolni, . Fegyverekből ott is feltankolt a jónép, az utóbbi időszakban -COVID, BLM, választási hiszti...++ nem tudom, ha innen importálja a cuccot oda valamelyik gyártó, mi lesz az árral- mi rakódik rá. Ergo részemről vastagon kérdőjel. Minden bizbaszt el szoktam menteni a gépemre, kicsit túrtam, és találtam egy öt évvel ezelőtti írást, az AR/M4 család piacáról az USA-ban, sajnos ebből eredően 2014-es a legutolsó adata, de földrengésszerű változásról nem tudok: https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/1008889.pdf

(van valamelyik gépen frissebb anyag is, de hogy melyik gépen a 4+telefon küzól:( )
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 549
113
Mondjuk nagy valószínűséggel a demokrata adminisztráció betilt mindenféle félautomata karabélyt, úgyhogy itt nem lesz semmiféle AR export.