[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
vég nélkül tolhatod te is a de ha akkor mi lenne, meg elmult 8évet de ez a legkevésbé se mentesíti a jelenlegi vezetést.
A folyamatra utaltam, nem a jelenleg regnáló kormányra. Mindegyik ludas ebben a sztoriban.
És arra, hogy engedtek a liberális kupleráj szószólóinak, az első és legfontosabb kérdésben: a sorkötelezettség totális megszűntetésében, aminek egyenes következménye a védelmi képességek leépülése. Egy kicsi és pénztelen ország nem teheti meg ezt a luxust.
Emlékszem 93-94-ben milyen lendülettel zárták be a laktanyákat és szereltek le akit csak tudtak, minket is, azzal hogy nincs pénz, haderőreform etc ...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Semennyire, civil vagyok, de ti ezeket a terepruhába öltözött civileket simán megfognátok, mint ahogy megfogták őket az orosz nemzetiségű donbaszi katonaviselt felkelők is. Ezek az önkéntes bandák pont olyan képzettek mint a világ összes fegyveres konfliktusában lévő önkéntesek, szerepük főleg a békés lakosság terrorizálásában és egyéb emberiesség elleni bűncselekményekben merül ki.
Az előző posztommal azt akartam leírni, hogy egy katona (egy tiszt, tiszthelyettes) évekig tanulja hivatását, folyamatosan képzi magát, esetleg különféle missziókban tapasztalatot szerez, addig az önkéntes csapatok tagjai teljesen laikus módon állnak a háborúhoz.
Nem véletlen hogy Budapest ostromakor az amúgy sem túl nagy morállal bíró sima román gyalogos ezred simán megugrasztotta a városligetnél védelmi állásokat felvett magyar csendőralakulatot, mert a csendőrség nem katonaság, egyszerűen nem arra lettek kiképezve.

Én meg csak azt akartam kifejezni ezzel, hogy soha semmilyen körülmények között nem lehet alábecsülni az ellenséget. Főleg, évek óta harcban álló alakulatokat. Sajnos a magyar katonák missziós tapasztalata kevés egy reguláris hadviseléshez. A missziók kevés idő jut a harcászati kiképzésekre, tehát az ukránok sajnos kezdeti előnyben lennének.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az ukrán önkéntes csapatok szépen le is szerepeltek a harcokban, gyakorlatilag bedarálták őket, mert szép dolog az eszme, meg a militarista szemlélet, de a harctéren képzettség és tapasztalat nélkül nagyon gyorsan halott lesz az ember, mert az ott a valóság, nem a CoD, ahol majd visszatölt a játék, és nem is airsoft, ahol a csili-vili játékfelszereléssel lehet villogni, és ha eltalálnak max. 15 percre kiesel a játékból.
Én értem, hogy az itthoni militáns csapatokat jól le lehet degradálni airsoftosnak meg játékokon "felnőtt" tapasztalatlan embernek (nagyrészt igaz is), de ezt nem célszerű az ukránokra is ráhúzni mert baj lesz a vége.
A Jobb Szektort tönkreverték (illetve ha jól tudom főleg támadó műveletekben morzsolódtak fel szóval tönkreverették magukat). Cserébe ott van a kezdetektől amerikai támogatással működő, elitegységgé vált Azov, a börtöntöltelék de ezért nagyon adaptív Ajdar, az elméletileg feloszlatott Tornado, és még egyéb keleten felfejlődött egységek (pár szakaszól a többezres létszámig terjedő skálán) mellett a Nemzeti Gárda és Kárpátalján a Szics kb. 100 fővel, tippem szerint úgy 25 magyar papíros is lehet közte, legalábbis nagyon kézenfekvő lenne. Ezek azok akik Donbasszban már kipróbálták magukat (részben még mindig a fronton vannak), és akiknek kb. tökmindegy milyen szervezeti rendben vannak papír szerint mert megoldják a dolgot. A szomorú helyzet az, hogy az összesnek több harci tapasztalata van mint bármely honvédnek, talán a KMZ-ből van néhány ember aki látott olyan felkészült ellenséget mint az ukrán nackók az orosz önkéntesekkel szemben állva. Mert a szlavjanszki ostromnál már nem csak Babajék voltak a Föderációból. Ezek a szigorúan vett tények. Náluk ezek a nagyon mozgékony, elitnek nevezhető réteg több emberből áll mint nálunk a teljes végrehajtó állomány.
Ezek az önkéntes bandák pont olyan képzettek mint a világ összes fegyveres konfliktusában lévő önkéntesek, szerepük főleg a békés lakosság terrorizálásában és egyéb emberiesség elleni bűncselekményekben merül ki.
Keress Azovos harctéri videókat. A felkelők valahogy nem így látják a szerepüket.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 043
11 953
113
Semennyire, civil vagyok, de ti ezeket a terepruhába öltözött civileket simán megfognátok, mint ahogy megfogták őket az orosz nemzetiségű donbaszi katonaviselt felkelők is. Ezek az önkéntes bandák pont olyan képzettek mint a világ összes fegyveres konfliktusában lévő önkéntesek, szerepük főleg a békés lakosság terrorizálásában és egyéb emberiesség elleni bűncselekményekben merül ki.
Az előző posztommal azt akartam leírni, hogy egy katona (egy tiszt, tiszthelyettes) évekig tanulja hivatását, folyamatosan képzi magát, esetleg különféle missziókban tapasztalatot szerez, addig az önkéntes csapatok tagjai teljesen laikus módon állnak a háborúhoz.
Nem véletlen hogy Budapest ostromakor az amúgy sem túl nagy morállal bíró sima román gyalogos ezred simán megugrasztotta a városligetnél védelmi állásokat felvett magyar csendőralakulatot, mert a csendőrség nem katonaság, egyszerűen nem arra lettek kiképezve.
Egy gyalogezred vs. csendőrzászlóalj harcából már csak mennyiségi összevetésben sem nagyon kerülhet ki győztesen a kisebbik.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A folyamatra utaltam, nem a jelenleg regnáló kormányra. Mindegyik ludas ebben a sztoriban.
És arra, hogy engedtek a liberális kupleráj szószólóinak, az első és legfontosabb kérdésben: a sorkötelezettség totális megszűntetésében, aminek egyenes következménye a védelmi képességek leépülése. Egy kicsi és pénztelen ország nem teheti meg ezt a luxust.
Emlékszem 93-94-ben milyen lendülettel zárták be a laktanyákat és szereltek le akit csak tudtak, minket is, azzal hogy nincs pénz, haderőreform etc ...

Véleményem szerint Magyarország mind területileg, mind ideológiailag, mind pedig gazdaságát tekintve nem engedhette meg magának a sorkatonaság kivezetését.
Ideológiailag: egyrészt mi nem vagyunk Amerika, hogy minden gimis hülyegyerek bekajálja, a jó ügyért, meg jófiu maszlagot, másrészt még mindíg nem nőttünk fel teljesen az iagzi demokráciához, értékrendileg, politikailag, társadalmilag. A sorkötelességnek /megfelelő keretek között/ lehetett volna társadalom erősítő szerepe is.
Területileg: Olyan kicsik vagyunk, hogy a böjti szél is pillanatok alatt keresztül fúj az országon. Ilyen kis terület védelmét csak profi seregre bízni, aminek ráadásul előre látható volt, hogy komoly létszámhiánya lesz. Hiszen eddigi formáiban sem megtartó, sem pedig vonzalmi ereje nincs.
Gazdaságilag: A profi seregek nagyon drágák, mert a profik, csak profi felszereléssel tudnak profin dolgozni. A jelenlegi MH felszerelése max. sorkatonáknál lenne elfogadható. A sorkatonaságnak sok olyan pozitív oldala van ami gazdaságilag is kiaknázható. Ma egy a munkaerő piacra kikerülő fiatalnak sajnos a munkahelyen kell fegyelmet, türelmet, álhatatosságot tanulnia. A legtöbb munkáltató nem szereti a pályakezdőket, és nem csak azért mert nincs szakmai tapasztalatuk, hanem mert nem elég kitartóak, és nem elég jó a "tűrőképességük". Persze értem én hogy sokba kerül, de inkább ésszerűsíteni kellett volna. Sajnos ez a hajó már el ment, s valószínűleg jéghegynek ütközött
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 125
113
Véleményem szerint Magyarország mind területileg, mind ideológiailag, mind pedig gazdaságát tekintve nem engedhette meg magának a sorkatonaság kivezetését.
Ideológiailag: egyrészt mi nem vagyunk Amerika, hogy minden gimis hülyegyerek bekajálja, a jó ügyért, meg jófiu maszlagot, másrészt még mindíg nem nőttünk fel teljesen az iagzi demokráciához, értékrendileg, politikailag, társadalmilag. A sorkötelességnek /megfelelő keretek között/ lehetett volna társadalom erősítő szerepe is.
Területileg: Olyan kicsik vagyunk, hogy a böjti szél is pillanatok alatt keresztül fúj az országon. Ilyen kis terület védelmét csak profi seregre bízni, aminek ráadásul előre látható volt, hogy komoly létszámhiánya lesz. Hiszen eddigi formáiban sem megtartó, sem pedig vonzalmi ereje nincs.
Gazdaságilag: A profi seregek nagyon drágák, mert a profik, csak profi felszereléssel tudnak profin dolgozni. A jelenlegi MH felszerelése max. sorkatonáknál lenne elfogadható. A sorkatonaságnak sok olyan pozitív oldala van ami gazdaságilag is kiaknázható. Ma egy a munkaerő piacra kikerülő fiatalnak sajnos a munkahelyen kell fegyelmet, türelmet, álhatatosságot tanulnia. A legtöbb munkáltató nem szereti a pályakezdőket, és nem csak azért mert nincs szakmai tapasztalatuk, hanem mert nem elég kitartóak, és nem elég jó a "tűrőképességük". Persze értem én hogy sokba kerül, de inkább ésszerűsíteni kellett volna. Sajnos ez a hajó már el ment, s valószínűleg jéghegynek ütközött

A felszerelés még egy modern sorozott hadseregnek sem jó.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 632
113
A profi seregek nagyon drágák, mert a profik, csak profi felszereléssel tudnak profin dolgozni. A jelenlegi MH felszerelése max. sorkatonáknál lenne elfogadható.

Ha engem be akarnának sorozni ezzel a felszereléssel ágyútölteléknek, még azt is megfontolnám, hogy nemhogy dezertáljak, de át e álljak az ellenség oldalára egyenesen, mert az engem használhatatlan felszereléssel, fizetetlenül halálba küldeni akaró magyar állam lenne a legveszélyesebb ellenségem! Pusztuljon az ilyen gondolkodásmód, mert ez a nemzet legnagyobb ellensége!
 
  • Tetszik
Reactions: Fade

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Tény, hogy a felszerelésen változtatni kellene, de én a sorozást bevezetném, és nőkre is kiterjeszteném. Úgy vélem, hogy a szolidaritás kifejlesztése szempontjból nagyon fontos lenne. Megérné az árát, bár a pozitív externáliáit nehéz lenne számszerűsíteni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A folyamatra utaltam, nem a jelenleg regnáló kormányra. Mindegyik ludas ebben a sztoriban.
És arra, hogy engedtek a liberális kupleráj szószólóinak, az első és legfontosabb kérdésben: a sorkötelezettség totális megszűntetésében, aminek egyenes következménye a védelmi képességek leépülése. Egy kicsi és pénztelen ország nem teheti meg ezt a luxust.
Emlékszem 93-94-ben milyen lendülettel zárták be a laktanyákat és szereltek le akit csak tudtak, minket is, azzal hogy nincs pénz, haderőreform etc ...

Sorkötelezettség: Ez egy végtelen vita lehet prokkal és kontrákkal az mindenesetre biztos, hogy ahogy MOon volt a 90es évek végén, 2000es évek elején sorkötelezettség úgy semmi értelme nem volt max időelb*ásnak. Amikor 1év alatt konkrétan egy lövészet volt ahol !egy tárat! löttél el... de 1 évig nem tanultál, dolgoztál, fizettél adót, miközben azért költség bőven voltak.
Lehetne a mai napig sorkötelezettség de a fenti mellett ma se lenne semmi értelme és nem növelné MO védelmi képességeit. Nem a megszüntetése volt a luxus hanem ebben a formában való további fentartása.

2010ben nagyon be lett nyalva a nemzeti duma honvédelmi szempontból is. Azt vártuk, hogy a vízfej csökkenni fog, kevésbé fognak mindent szétlopni és lesz egy koncepció és vmi ha lassan is de elindul.
Ehez képest úgy indítottak, hogy a MH költségvetését 320,6milliárd FT 2012re 233,7 milliárd Ftre csökkentették.
Eközben pedig a vízfej emhogy csökkent volna de növekedett, mégdurvábban lopnak.

Nemzetki együtműködés mi...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezt kérdezem én is. Elég szokatlan dolog egy ország vezetőjét "elkapni", még akkor is, ha az egy fiktív országé. A NATO már országok elnökeit akarja elrabolni?

Hopp. Ez nem is NATO, hanem az Európai Védelmi Ügynökség (European Defence Agency – EDA) szervezésében rendezett hadgyakorlat. Na, akkor az EDA ezek szerint országok elnökeit akarja elrabolni?
 
Status
Not open for further replies.