Iron Dome / Vaskupola (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
"Iron Dome: írtam, hogy a Hamasz hadgyakorlatot tartott a határ mellett. Az egyik, automatikus üzemmódban lévő ID üteg hirtelen tüzet nyitott,"


????

Akkor mégis csak olyan hülye a rendszer amit te nem tartasz valószínűnek.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Akkor mégis csak olyan hülye a rendszer amit te nem tartasz valószínűnek.


dudi

Megint olyanba utod az orrod amihez nemertesz. Jogod van hozza de ha mar ennyire okos vagy megtudod nekem mondani mit jelent a "target on bow" kifelyezes a legvedelmi rendszereknel ?

koszonom
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
dudi

Megint olyanba utod az orrod amihez nemertesz. Jogod van hozza de ha mar ennyire okos vagy megtudod nekem mondani mit jelent a "target on bow" kifelyezes a legvedelmi rendszereknel ?

koszonom


( Ez a szemet Dinamo mar megint jatsza az eszet. Meg veletlenul sem en voltam eloszor a hulye hogy olyan ologba tettem kategorikus kijelentest amihez nemertek masodszor meg ostoba mert ahelyett hogy megalltam volna inkabb tovabb astam a tudatlansagom godret..)

Szoval dudi akkor elmagyaraznad nekunk mirol van szo ? Tudom boszen googlizol de ez most nem fog menni. Ez SZAKMA speciofikus kifelyezes. Olyasmi mint mondjuk a kulso ballasztikaban az oldalgas. Mashol nemigen talalkozni vele.

Szoval ????
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
( Ez a szemet Dinamo mar megint jatsza az eszet. Meg veletlenul sem en voltam eloszor a hulye hogy olyan ologba tettem kategorikus kijelentest amihez nemertek masodszor meg ostoba mert ahelyett hogy megalltam volna inkabb tovabb astam a tudatlansagom godret..)

Szoval dudi akkor elmagyaraznad nekunk mirol van szo ? Tudom boszen googlizol de ez most nem fog menni. Ez SZAKMA speciofikus kifelyezes. Olyasmi mint mondjuk a kulso ballasztikaban az oldalgas. Mashol nemigen talalkozni vele.

Szoval ????
Tele van a piros mintás napozom az anglómánsággal.Éppenúgy rühellem mint anno a szovjet Nagytestvérezést.Az emberek döntő többsége nem ért angolul.Van majdnem mindenre magyar szakkifejezés.Rühellem a medicus team kifejezést is,miért nem lehet azt orvos csoportnak mondani?NYELVÉBEN ÉL A NEMZET
 
  • Tetszik
Reactions: oregbogaras

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Tele van a piros mintás napozom az anglómánsággal.Éppenúgy rühellem mint anno a szovjet Nagytestvérezést.Az emberek döntő többsége nem ért angolul.Van majdnem mindenre magyar szakkifejezés.Rühellem a medicus team kifejezést is,miért nem lehet azt orvos csoportnak mondani?NYELVÉBEN ÉL A NEMZET


Sajnos nem tudom magyarul hogyhivjak , de majd dudi megmondja nekunk. Bar kicsit mintha elhallgatott volna. Vajon mi lehet vele ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
( Ez a szemet Dinamo mar megint jatsza az eszet. Meg veletlenul sem en voltam eloszor a hulye hogy olyan ologba tettem kategorikus kijelentest amihez nemertek masodszor meg ostoba mert ahelyett hogy megalltam volna inkabb tovabb astam a tudatlansagom godret..)

Szoval dudi akkor elmagyaraznad nekunk mirol van szo ? Tudom boszen googlizol de ez most nem fog menni. Ez SZAKMA speciofikus kifelyezes. Olyasmi mint mondjuk a kulso ballasztikaban az oldalgas. Mashol nemigen talalkozni vele.

Szoval ????

A hírven kerek perec leírták,hogy mi történt erre te előállsz azzal hogy hát az nem lehet merrt olyat modern légvédelmi rendszer nem csinál.A fura nekem az,hogy azt a részét hiszed el a hórnek ami téged támaszt alá ami meg nem azt simán ignorálod.
Akkr döntsük el:vagy elhiszünk mindent a hírnek vagy semmit de azt ne csináljuk,hogy a teóriánkhoz igazítjuk a dolgokat!
A hír azt állítja,hogy automata módban olyan célra lőtt amire nem szabadott volna.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A hírven kerek perec leírták,hogy mi történt erre te előállsz azzal hogy hát az nem lehet merrt olyat modern légvédelmi rendszer nem csinál.A fura nekem az,hogy azt a részét hiszed el a hórnek ami téged támaszt alá ami meg nem azt simán ignorálod.
Akkr döntsük el:vagy elhiszünk mindent a hírnek vagy semmit de azt ne csináljuk,hogy a teóriánkhoz igazítjuk a dolgokat!
A hír azt állítja,hogy automata módban olyan célra lőtt amire nem szabadott volna.


dudi

Tudod olvastam egy hirt amihez meg ertek is. Ezzel kapcsolatban megfogalmaztam egy VELEMENYT "szerintem" amit meg ala is tudok tamasztani szakmai ervekkel. Erre te jottel a kategorikus tgadasoddal es a nulla szakmai vagy akarmilyen ervelessel, majd mos josz ezzel a felremagyarazassal terelessel..

dudi tisztelettel de nem csak tudatlan vagy a temeban de sajnos tisztessegtelen is mert ahelyett hogy bevallanad hogy SEMMIT ertesz a temahoz es csak a vagyaidat irtad le inkabb felrebeszelsz. Semmi gond nincs ezzel ( de van ) mert madzsarisztanban sajnos altalanos. Mindenki ert a focihoz meg a legvedelmi rendszerekhez csak hat Malta Izland Kazahsztan veri a valogatottat neked meg a valos tudasod legvedelmi rendszerek teruleten meg.....

Ismet kerdezem egy automata rendszernel miert is nem lehetseges hogy tavolodo celra lojon a rendszer ? Mi az a "target on bow" ( ez igazabol segitseg akart lenni ) ?

Tudod mit. En meguntam a tisztessegtelen ( ostoba) viselkedesedet. Reszemrol mesz a masik ket "nagytudasu" melle ignorba. Tolem lokheted a suket dumat. Madzsarisztan ruleeeeez !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
dudi

Tudod olvastam egy hirt amihez meg ertek is. Ezzel kapcsolatban megfogalmaztam egy VELEMENYT "szerintem" amit meg ala is tudok tamasztani szakmai ervekkel. Erre te jottel a kategorikus tgadasoddal es a nulla szakmai vagy akarmilyen ervelessel, majd mos josz ezzel a felremagyarazassal terelessel..

dudi tisztelettel de nem csak tudatlan vagy a temeban de sajnos tisztessegtelen is mert ahelyett hogy bevallanad hogy SEMMIT ertesz a temahoz es csak a vagyaidat irtad le inkabb felrebeszelsz. Semmi gond nincs ezzel ( de van ) mert madzsarisztanban sajnos altalanos. Mindenki ert a focihoz meg a legvedelmi rendszerekhez csak hat Malta Izland Kazahsztan veri a valogatottat neked meg a valos tudasod legvedelmi rendszerek teruleten meg.....

Ismet kerdezem egy automata rendszernel miert is nem lehetseges hogy tavolodo celra lojon a rendszer ? Mi az a "target on bow" ( ez igazabol segitseg akart lenni ) ?

Tudod mit. En meguntam a tisztessegtelen ( ostoba) viselkedesedet. Reszemrol mesz a masik ket "nagytudasu" melle ignorba. Tolem lokheted a suket dumat. Madzsarisztan ruleeeeez !

Értem amit írsz de ennyi erővel az is lehet hülyeség,hogy automatán volt végig.
Ha átolvasod amit írtam nem vontam kétségbe a szakmai érved,végig azt nehezményeztem,hogy a hír egyik felét elfogadod a másikat nem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sajnos nem tudom magyarul hogyhivjak , de majd dudi megmondja nekunk. Bar kicsit mintha elhallgatott volna. Vajon mi lehet vele ?
Ha nem tudod magyarul megfogalmazni,akkor az elég gázos...
Kapásbol 4féle dolgot tartok elkézelhetőnek külnben.1,hibás működés2,hibás beállitás3,olyan távolságra történt a lövés,hogy a rendszer azelött automatikus beavatkozást végzett,mielött megállaitotta volna a lőirányt,hogy ne csusszon ki a beavatkozási ablakidőböl 4,olyan közel és irányba történt a lövészet,hogy reális veszélye volt az izraeli felségterületen való károkozásnak.Az első kettő hiba,a második kettő biztos ami biztos alapú közbeavatkozás.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha nem tudod magyarul megfogalmazni,akkor az elég gázos...
Kapásbol 4féle dolgot tartok elkézelhetőnek külnben.1,hibás működés2,hibás beállitás3,olyan távolságra történt a lövés,hogy a rendszer azelött automatikus beavatkozást végzett,mielött megállaitotta volna a lőirányt,hogy ne csusszon ki a beavatkozási ablakidőböl 4,olyan közel és irányba történt a lövészet,hogy reális veszélye volt az izraeli felségterületen való károkozásnak.Az első kettő hiba,a második kettő biztos ami biztos alapú közbeavatkozás.

"
Ha nem tudod magyarul megfogalmazni,akkor az elég gázos..."

A szakmat angolul tanultam nem magyarul , amugy korszeru automata lerak rendszere a magyar honvedsegnek sosem volt. Most sincs . Te tudod ? Mert h nem az eleg gaz!

"1,hibás működés"
BITE system.

"2,hibás beállitás"

Minden korszeru lerak rendszer igyekszik az emberi bevatkozast minimalisra korlatozni mert csak lassitja ( drasztikusan ) a folyamatot es egyben sokkal tobb hibat is okoz. Itt amugy mire gondolsz pontosan ? Milyen ? Minek a beallitasara?

"3,olyan távolságra történt a lövés,hogy a rendszer azelött automatikus beavatkozást végzett,mielött megállaitotta volna a lőirányt,hogy ne csusszon ki a beavatkozási ablakidőböl"

No ez az amit az automata rendszer nem csinal.

"4,olyan közel és irányba történt a lövészet,hogy reális veszélye volt az izraeli felségterületen való károkozásnak.Az első kettő hiba,a második kettő biztos ami biztos alapú közbeavatkozás."

Az Iron Dome ( is) meri a es kalkulalja a celpont becsapodasi helyet ha az nem veszelyeztet semilyen vedendo teruletet akkor meg akkor is elengedi ha izrael teruletere csapodna. Itt viszont a celok meg csak nem is ertek el izraelt !!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113

Az utolsóban teljesen biztos vagy?
Azért kérdezem mert Izrael területén szabadon járkálhatnak az izraeliek tehát elméletileg az ország bármely pontján lehet egy bármit csináló család így az ország teljes terület potenciálisan védendő terület.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hibás működés akármilen rendszerben előfordulhat.2,ha simán azt adták meg inditási kritériumank a paramétermeghatározáskor,hogy lőjön le mindent,ami a hatótávolságon belül van,akkor a rendszer technikailag jol működött.3,már hogyne lenne,csak beállitás kérdése.4,libanoni határvidék meglehetősen hegyes,és neméppen nyilegyenes a határ.
Te villogsz az angoltudásoddal,én nem beszélek angolul.De ha nem tudsz valamit józan paraszti ésszel megfogalmazni az anyanyelveden,az nem éppen jópont
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
"Hibás működés akármilen rendszerben előfordulhat."

Ez igy van de manapsag meg mar egy joideje a rendszerek FOLYAMATOSAN tesztelik onmagukat es hiba eseten vagy lekapcsolnak (standby) vagy pedig csokkentett uzemmodba allnak at. Itt ilyenrol nem hallani csak hogy a rendszer automatikusan TOBBSZOR tuzelt valamire.

"2,ha simán azt adták meg inditási kritériumank a paramétermeghatározáskor,hogy lőjön le mindent,ami a hatótávolságon belül van,akkor a rendszer technikailag jol működött."

Ez igy keves egy korszeru legvedelemnek. Ennek tobb oka is van. draga a raketa, a celpont nem fenyegt senkit, a kicsi az elfogasi valoszinuseg stb stb. Eppen ezert letezik egy celparameter ertekeles amibe nem fer bele a loj barmire amit csak latsz.

"Te villogsz az angoltudásoddal,én nem beszélek angolul.De ha nem tudsz valamit józan paraszti ésszel megfogalmazni az anyanyelveden,az nem éppen jópont"

Figyelj ! Nem a angol nyelvtudasommal villogok hanem arra proballak teged is raezetni hogy olyan lemaradasban van a magyar honvedseg es vele a katonai magyar nyelv hogy egy csomo fogalom nem letzik ISMERETLEN. Ahoz hogy ilyen fogalmakkal talalkozz napi szinten es ne csak szakkonyvekben ahoz az kellene hogy legyen ilyen rendszerekhez hozzaferese rendszeres hozzaferese a magyar honvedsegnek. Erted? Sajnos a realitas az hogy a magyar legvedelem egy 50 EVES legvedelmi rendszerrel rendelkezik es vele egyutt az 50 eves szakmai , tervezesi, uzemeltetesi es nyelveszeti kulturaval. Nem a kut mely hanem a kotel rovid !!! ( Patented by Hofi ) Tudom hogy ez neked "villogasnak" tunik de igazabol e megint a " mi ertunk a focihoz" madzsar mentalitas.

Pontosan az ilyen mentalitas miatt nem sikeresek a magyarok kulfoldon ha egyuttmaradnak. Egymast tamogatva folytatjak ezt a fajta korlatolt hozzaalast. Ha viszont egyedul marad akkor meg a kreativitasaval motivaltsagaval azonnal kitunik nem is akarhogyan. Meg az alap szakmai kepzesem alatt a kozponti nagy oktatokozpontban mondtak hogy a magyarok mind zsenik. Nincs igazuk termesztsen de aki odakerult hozzajuk azok ezt a kepet rajzoltak rolunk.

Es pontosan emiatt a korlatolt mentalitas miatt ( mi azt jobban tudjuk akkor is ) tart ott az orszag ahol. Ha ti jobban tudjatok hat jo nektek. Elottetek a vilag lehet bizonyitani.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hibás működés akármilen rendszerben előfordulhat.2,ha simán azt adták meg inditási kritériumank a paramétermeghatározáskor,hogy lőjön le mindent,ami a hatótávolságon belül van,akkor a rendszer technikailag jol működött.3,már hogyne lenne,csak beállitás kérdése.4,libanoni határvidék meglehetősen hegyes,és neméppen nyilegyenes a határ.
Te villogsz az angoltudásoddal,én nem beszélek angolul.De ha nem tudsz valamit józan paraszti ésszel megfogalmazni az anyanyelveden,az nem éppen jópont


Engedelmeddel a tobbire nem valaszolok mert csak neked lenne ciki szembenezni a temaban eloadott tudatlansagodra. Csak egy szosszenet. Azt mondod csak beallitas kerdese hogy a raketat akar hatotavolsagon kivulre 9inditsak. Ez nem egy loveg vagy puska hogy kilovod es lesz ami lesz. Plane nem egy 50 Ft os loszer. Itt milliokba faj egy egy raketa es dollarban igy ilyet nem enged meg a rendszer. Ha nincs hatotavolsagban akkor a rendszer LETILTJA az inditast. Sot ! Ezt mar a 70 es evek vegi orosz rendszerek kozzul is tudta neheany. 70 es evek vege !!!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Engedelmeddel a tobbire nem valaszolok mert csak neked lenne ciki szembenezni a temaban eloadott tudatlansagodra. Csak egy szosszenet. Azt mondod csak beallitas kerdese hogy a raketat akar hatotavolsagon kivulre 9inditsak. Ez nem egy loveg vagy puska hogy kilovod es lesz ami lesz. Plane nem egy 50 Ft os loszer. Itt milliokba faj egy egy raketa es dollarban igy ilyet nem enged meg a rendszer. Ha nincs hatotavolsagban akkor a rendszer LETILTJA az inditast. Sot ! Ezt mar a 70 es evek vegi orosz rendszerek kozzul is tudta neheany. 70 es evek vege !!!
Engedelmeddel,de nyugodtan megcáfolhatsz,vagy felvilágosithatsz,ha valamit valóban jobban tudsz.Vitafórum volna ez,nem isteni kinyilatkoztatások helye.És engedelmeddel,de hol a francban irtam én olyat,hogy hatótávon kivűlre indittanának?És bármennyire okos,és inteligens rendszereknek hivják is ezeket a rendszereket,nincs emberi értelemben vett inteligenciájuk.Csak azt teszik,amit a programjuk előir.Ha a kezelő azt állitotta be inditási kritériumként,hogy az megadott irányban mindenre lőjjön,ami nem azonositja magát sajátnak,és hatótávon belül van,akkor azt fogja tenni.És bármilyen fogalmat le lehet irni józan paraszti ésszel,csak legfeljebb 2szó helyett 2 mondat lesz.Lehet próbálkozni-márha megvan a józan paraszti ész hozzá.Mert szövegértelmezéssel gondba vagy azt látom.Ami meg rendszerhiba.Ami bizony adott estben eredményezhet ismétlődő hibás működést.-De valószinübb,hogy a kezelő kissé slendriánul adta meg az inditási kritériumokat.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Engedelmeddel,de nyugodtan megcáfolhatsz,vagy felvilágosithatsz,ha valamit valóban jobban tudsz.Vitafórum volna ez,nem isteni kinyilatkoztatások helye.És engedelmeddel,de hol a francban irtam én olyat,hogy hatótávon kivűlre indittanának?És bármennyire okos,és inteligens rendszereknek hivják is ezeket a rendszereket,nincs emberi értelemben vett inteligenciájuk.Csak azt teszik,amit a programjuk előir.Ha a kezelő azt állitotta be inditási kritériumként,hogy az megadott irányban mindenre lőjjön,ami nem azonositja magát sajátnak,és hatótávon belül van,akkor azt fogja tenni.És bármilyen fogalmat le lehet irni józan paraszti ésszel,csak legfeljebb 2szó helyett 2 mondat lesz.Lehet próbálkozni-márha megvan a józan paraszti ész hozzá.Mert szövegértelmezéssel gondba vagy azt látom.Ami meg rendszerhiba.Ami bizony adott estben eredményezhet ismétlődő hibás működést.-De valószinübb,hogy a kezelő kissé slendriánul adta meg az inditási kritériumokat.
Még eszebe jutott nagyhirtelen 5. lehetőségként,hogy a zsidók direkt csinálták.Jelezték vele,hogy jobb lenne nem lövöldözni a határaik mellet,mert morcossak lesznek érte.Vagy hogy jelezzék,nem érdemes izraeli területre lőni,mert úgyis kivédik.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Engedelmeddel,de nyugodtan megcáfolhatsz,vagy felvilágosithatsz,ha valamit valóban jobban tudsz.Vitafórum volna ez,nem isteni kinyilatkoztatások helye.És engedelmeddel,de hol a francban irtam én olyat,hogy hatótávon kivűlre indittanának?És bármennyire okos,és inteligens rendszereknek hivják is ezeket a rendszereket,nincs emberi értelemben vett inteligenciájuk.Csak azt teszik,amit a programjuk előir.Ha a kezelő azt állitotta be inditási kritériumként,hogy az megadott irányban mindenre lőjjön,ami nem azonositja magát sajátnak,és hatótávon belül van,akkor azt fogja tenni.És bármilyen fogalmat le lehet irni józan paraszti ésszel,csak legfeljebb 2szó helyett 2 mondat lesz.Lehet próbálkozni-márha megvan a józan paraszti ész hozzá.Mert szövegértelmezéssel gondba vagy azt látom.Ami meg rendszerhiba.Ami bizony adott estben eredményezhet ismétlődő hibás működést.-De valószinübb,hogy a kezelő kissé slendriánul adta meg az inditási kritériumokat.

Ismetlem

A kezelo nem tud, nem kepes olyan inditasi parametert megadni ami kivul esik a gyari beallitason. Hogy mik ezek a gyari beallitasok opciok? No e a szakma amit egyreszt tanulni kellene hogy valamit erts belole masreszt meg mar surolja a minositett infok kategoriajat. A lenyeg hogy az a fajta uzemeltetes es harcimod amit leirsz meg a 60 as evek analog rendszereinel volt altalanos. Azota ezt mar regen evtizedek ota meghaladta a technika. Plane egy olyan automata technika ami nagysebessegu hirtelen felbukkani kismeretu celokra van optimalizalva mint az Iron Dome. Az ilyen nem fog tuzelni hatotavon kivuli, vagy fenyegetest nem jelento celokra . Erre meg nyilvanos forrast is talalsz a YouTube tol a wikin kerestul a Global Security-ig sok helyen.

Ismet leirom hogy szerintem ( elentetben a te elkepzeleseddel allitasoddal ) mi tortent.

Vagy kikepzesi vagy tesztelesi celbol ( szerintem az utobbi ) a Hezbolah aknaveto loveszetet rendezet a Izraeli hatarhoz kozel ugy hogy a loves iranya izrael fele mutatott. Az AV granat kiloveskor pont olyan sebessegu es iranyu palyat ( vektort) mutat mint egy BM-21 es vagy Kasszam raketa. A Iron Dome erzekelte es a celparameterek alapjan fenyegetettsegi lista tetejere rakta ezt , ezeket a trackeket majd automatikusan inditott rajuk. Ez a folyamat cca 5-10 masodperc alatt jatszodott le. A raketak elindultak a samolt celpontok talalkozasi pontja fele azonban azok mivel nem raketak voltak hanem csak AV granatok szimplan visszapotyogtak gondosan az izraeli hatar elott ( nehogy az izraeliek visszalojenek mert az fajni szokott ). A raketak ezek utan mivel celt nem talaltak talalatot nem ertek el megsemmisitettek magukat .

Ez tobbszor is elofordult a cikk alapjan ezert gondolom hogy tudatos tesztrol volt szo. Innen ujra az izraelieknel a labda hogy a szoftveren vagy a taktikan valtoztassanak hogy az ilyen loszerpocsekolast es celcsatorna pocsekolast elkeruljek mert ezeek szerint a Hezbolah ara keszul hogy a tenyleges kasszam BM-21 stb raketainditas elott AV granatok kilovesevel terheli tul az Iron Dome rendszert vagy uriti ki annak loszerkeszletet.

Tehat szerintem nincs szo rossz manualis beallitasrol vagy inditasrol szimplan a kard es pajzs folyamat ujabb epizodjat latjuk ahogy probalnak az Iron Dome ellen tenni valamit.

Egy kerdes ( ami ketto ) Milyen iranyitasa van mondjuk a Patriot PAC1 nek illetve Molni meg a szaksajto ( magyar) milyen kifelyezest hasznal ra ???
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Még eszebe jutott nagyhirtelen 5. lehetőségként,hogy a zsidók direkt csinálták.Jelezték vele,hogy jobb lenne nem lövöldözni a határaik mellet,mert morcossak lesznek érte.Vagy hogy jelezzék,nem érdemes izraeli területre lőni,mert úgyis kivédik.


Ez igy draga jelzes lenne es arra fele nem ennyire udvariasak . Altalaban odakuldenek egy Spike ot vagy egy salvo 155 ost.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Ismetlem

A kezelo nem tud, nem kepes olyan inditasi parametert megadni ami kivul esik a gyari beallitason. Hogy mik ezek a gyari beallitasok opciok? No e a szakma amit egyreszt tanulni kellene hogy valamit erts belole masreszt meg mar surolja a minositett infok kategoriajat. A lenyeg hogy az a fajta uzemeltetes es harcimod amit leirsz meg a 60 as evek analog rendszereinel volt altalanos. Azota ezt mar regen evtizedek ota meghaladta a technika. Plane egy olyan automata technika ami nagysebessegu hirtelen felbukkani kismeretu celokra van optimalizalva mint az Iron Dome. Az ilyen nem fog tuzelni hatotavon kivuli, vagy fenyegetest nem jelento celokra . Erre meg nyilvanos forrast is talalsz a YouTube tol a wikin kerestul a Global Security-ig sok helyen.

Ismet leirom hogy szerintem ( elentetben a te elkepzeleseddel allitasoddal ) mi tortent.

Vagy kikepzesi vagy tesztelesi celbol ( szerintem az utobbi ) a Hezbolah aknaveto loveszetet rendezet a Izraeli hatarhoz kozel ugy hogy a loves iranya izrael fele mutatott. Az AV granat kiloveskor pont olyan sebessegu es iranyu palyat ( vektort) mutat mint egy BM-21 es vagy Kasszam raketa. A Iron Dome erzekelte es a celparameterek alapjan fenyegetettsegi lista tetejere rakta ezt , ezeket a trackeket majd automatikusan inditott rajuk. Ez a folyamat cca 5-10 masodperc alatt jatszodott le. A raketak elindultak a samolt celpontok talalkozasi pontja fele azonban azok mivel nem raketak voltak hanem csak AV granatok szimplan visszapotyogtak gondosan az izraeli hatar elott ( nehogy az izraeliek visszalojenek mert az fajni szokott ). A raketak ezek utan mivel celt nem talaltak talalatot nem ertek el megsemmisitettek magukat .

Ez tobbszor is elofordult a cikk alapjan ezert gondolom hogy tudatos tesztrol volt szo. Innen ujra az izraelieknel a labda hogy a szoftveren vagy a taktikan valtoztassanak hogy az ilyen loszerpocsekolast es celcsatorna pocsekolast elkeruljek mert ezeek szerint a Hezbolah ara keszul hogy a tenyleges kasszam BM-21 stb raketainditas elott AV granatok kilovesevel terheli tul az Iron Dome rendszert vagy uriti ki annak loszerkeszletet.

Tehat szerintem nincs szo rossz manualis beallitasrol vagy inditasrol szimplan a kard es pajzs folyamat ujabb epizodjat latjuk ahogy probalnak az Iron Dome ellen tenni valamit.

Egy kerdes ( ami ketto ) Milyen iranyitasa van mondjuk a Patriot PAC1 nek illetve Molni meg a szaksajto ( magyar) milyen kifelyezest hasznal ra ???

Ha ezt megengedi a rendszer akkor izraelt péntekig csődbe lehetne vinni pusztán azzal,hogy óránként különböző pontokon aknavetővel lövöldözöl úgy,hogy nem veszélyeztetsz izraeli területet.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ismetlem

A kezelo nem tud, nem kepes olyan inditasi parametert megadni ami kivul esik a gyari beallitason. Hogy mik ezek a gyari beallitasok opciok? No e a szakma amit egyreszt tanulni kellene hogy valamit erts belole masreszt meg mar surolja a minositett infok kategoriajat. A lenyeg hogy az a fajta uzemeltetes es harcimod amit leirsz meg a 60 as evek analog rendszereinel volt altalanos. Azota ezt mar regen evtizedek ota meghaladta a technika. Plane egy olyan automata technika ami nagysebessegu hirtelen felbukkani kismeretu celokra van optimalizalva mint az Iron Dome. Az ilyen nem fog tuzelni hatotavon kivuli, vagy fenyegetest nem jelento celokra . Erre meg nyilvanos forrast is talalsz a YouTube tol a wikin kerestul a Global Security-ig sok helyen.

Ismet leirom hogy szerintem ( elentetben a te elkepzeleseddel allitasoddal ) mi tortent.

Vagy kikepzesi vagy tesztelesi celbol ( szerintem az utobbi ) a Hezbolah aknaveto loveszetet rendezet a Izraeli hatarhoz kozel ugy hogy a loves iranya izrael fele mutatott. Az AV granat kiloveskor pont olyan sebessegu es iranyu palyat ( vektort) mutat mint egy BM-21 es vagy Kasszam raketa. A Iron Dome erzekelte es a celparameterek alapjan fenyegetettsegi lista tetejere rakta ezt , ezeket a trackeket majd automatikusan inditott rajuk. Ez a folyamat cca 5-10 masodperc alatt jatszodott le. A raketak elindultak a samolt celpontok talalkozasi pontja fele azonban azok mivel nem raketak voltak hanem csak AV granatok szimplan visszapotyogtak gondosan az izraeli hatar elott ( nehogy az izraeliek visszalojenek mert az fajni szokott ). A raketak ezek utan mivel celt nem talaltak talalatot nem ertek el megsemmisitettek magukat .

Ez tobbszor is elofordult a cikk alapjan ezert gondolom hogy tudatos tesztrol volt szo. Innen ujra az izraelieknel a labda hogy a szoftveren vagy a taktikan valtoztassanak hogy az ilyen loszerpocsekolast es celcsatorna pocsekolast elkeruljek mert ezeek szerint a Hezbolah ara keszul hogy a tenyleges kasszam BM-21 stb raketainditas elott AV granatok kilovesevel terheli tul az Iron Dome rendszert vagy uriti ki annak loszerkeszletet.

Tehat szerintem nincs szo rossz manualis beallitasrol vagy inditasrol szimplan a kard es pajzs folyamat ujabb epizodjat latjuk ahogy probalnak az Iron Dome ellen tenni valamit.

Egy kerdes ( ami ketto ) Milyen iranyitasa van mondjuk a Patriot PAC1 nek illetve Molni meg a szaksajto ( magyar) milyen kifelyezest hasznal ra ???
Meglehet.6. lehetőség.Bár közben elvesztettem a fonalat,nem lelőték az av gránátokat?Azt viszont kötve hiszem,hogy nincs manuális beavatkozási lehetőség.És azt sem nagyon hiszem,hogy az automatikus tüzvezető rendszer célosztálozási kritériumai között ne szerepelt volna a fejlesztési szemppontok között az aknagránát és sorozatvető rakéta közötti külöönbbségtétel igénye.Ballisztikai pályaadatok alapjám.De ha jol emlékszem,nagyhatósugarú IR kereső is kapcsolható a rendszerhez,ami alkalmazásával a beérkező adatok összesitett feldolgozásával a célosztályózó alrendszer valószinüleg jó hatékonysággal meg tudja különböztetni a különféle célokat.És diplomáciailag jobb ppár rakétát kifizetni,mint válalni egy több kárt okozó nemzetkzi bonyodalmat.És eggyuttal megvolt az üteg ehavi éleslvészete iis.Ha meg hibázott a rendszer,zsidó szempontból jobb,ha most derült ki a hibalehetőség,mint éles helyzetben