Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Szerintem meg de, pont ezt a stílust kezdted el, és most megsértődsz, hogy visszakapod.
Én aztán nem sértődöm, ha nálatok úgy csinálják, hogy csuklóból minősítik a másikat, kedves egészségedre.
Ez remek, de azért felteszem a kérdést, ha a gyárak leállnak, mert nincs elég ember, akkor honnan lesz BÁRMI IS?
Nem mondta senki, hogy majd otthon esztergálnak a népek, de könnyebb lesz ha továbbra is mindenkinek otthon lesz a gyereke, mert kiesnek az iskolai dolgozók?:confused:
Ez így van. Szerencsére tancsinéni okos, és nem nyúl a szájához miután szétválasztotta őket. Vagy mégis?
Szerintem szövegértési problémáid vannak. A tancsinéni nem nyúl, de a rugdalózó gyerek se fogja se összekarmolni, se összekenni, se összetapizni? Vagy szerinted hogy választja szét őket, felszólítja őket, erre ők szétválnak, mintha mi se történt volna, vagy gyepálják egymást amíg fizikailag szét nem szedik őket? Vagy a tanárnál is legyen gumibot, hogy ne kelljen fizikailag hozzáérni senkihez, akihez nem akar, mert életre veszélyes fertőzést hordozhat?
A raktáros és a laboros amúgy szokott sírni és verekedni mostanában a munkahelyén, hogy ennyire nem érzed a különbséget?
Látom erre nem sikerült reagálni: Nincs több megbetegedés a tanárok között mint más szakmák esetén.
Valóban, mert be vannak zárva az iskolák. Sőt, azt is megkockáztatom, hogy a körükben alacsonyabb, mint más szakmák esetén, mert jelenleg nem igényel fizaikai jelenlétet.
Mondjuk amiért minden más szakmában is illik naprakésznek lenni?
Ja igen, mert a te munkahelyeden meg az enyémen meg mindenki másén mindenki szakmailag topon van, ugye? Annál az országosan legnagyobb, régi, magyar tulajdonú cégnél is, ahol 30 éves adatbázisrendszert görgetnek maguk előtt, és win98 van a kezelésre használva, mert az osztályvezető ragaszkodik hozzá? Tudsz vele kezdeni valamit, el lehet neki magyarázni szerinted, hogy semmivel sem kompatibilis már a rendszere, amit használni kell? Nagyon jól hangzik ez a naprakészség, csak nem tudom, hogy egyes szakmákban honnan, miből és mikor kellene kivitelezni.
Ja csak külön teszteket kaptak. Tényleg semmi prioritás...
Az elmúlt 11 évben nem olvastál híreket?
Mert minden más helyen a tudás naprakészen tartása kizárólag koktélpartikon, és munkaidőben történik...
Ezt nem mondta senki, csak lehet egyszerűbb naprakész maradni, ha naprakész eszközökkel dolgozol a munkád során. Az oktatás nem ilyen, mert a matematika és fizika alapjai nem változtak meg az elmúlt száz évben sem, és a tanításuk is ugyan úgy zajlik, mert semmi értelme először laplace transzformálni, aztán megtanítani a szorzótáblát. És aki tanítani tanult, bármilyen tantárgyat, az nem lesz egyik pillanatról a másikra emellé streamer és tech guru pénz és eszközök nélkül. Az egy dolog, hogy nekem, meg feltételezem neked is, az egyetemen megtanították, és van egy alap hozzá, de ez sajnos nem minden területen van így.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Én épp ezért örültem volna, ha a politika beavatkozott volna, és valami én szememmel értelmeset csinált volna, és az új generációs modern vakcinák egyikének a bérgyártására építettünk volna ki kapacitást. (azt az üzemet viszonylag egyszerűen más hasonló technológiájú vakcina gyártására is át lehet majd állítani a jövőben, bár a COVID vakcina még csak az első lett, szerintem lesz folytatása, az az üzem hasznos lett volna, élvonalbeli technológia, arra kiképzett emberekkel)
Épp most voltam bent a Debreceni Egyetemen és az ott dolgozó ismerősöm szerint az ott dolgozó a témában jártas egyetemi tanárok is értetlenkedtek egy sort, hogy ha már létrehozzuk ezt az oltóanyag gyárat Debrecenben akkor miért nem a jelenleg elérhető legújabb technológiát honosítjuk meg.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 385
113
Épp most voltam bent a Debreceni Egyetemen és az ott dolgozó ismerősöm szerint az ott dolgozó a témában jártas egyetemi tanárok is értetlenkedtek egy sort, hogy ha már létrehozzuk ezt az oltóanyag gyárat Debrecenben akkor miért nem a jelenleg elérhető legújabb technológiát honosítjuk meg.
Nekem is ez a bajom az egész beruházással. Majd 2022 -ben gyártunk vakcinát egy olyan technológiával, aminél már vannak jobbak. Kinek fogjuk eladni? Vagy majd akinek van pénze, az beoltatja magát valamilyen általa választott vakcinával, a többieknek meg majd ezt kapják.

Attól tartok hogy az egész dolog fordítva dőlt el. Először eldöntötték, hogy a kínaikkal kell együtt működni, és utána ehhez választottak technológiát.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem is ez a bajom az egész beruházással. Majd 2022 -ben gyártunk vakcinát egy olyan technológiával, aminél már vannak jobbak. Kinek fogjuk eladni? Vagy majd akinek van pénze, az beoltatja magát valamilyen általa választott vakcinával, a többieknek meg majd ezt kapják.

Attól tartok hogy az egész dolog fordítva dőlt el. Először eldöntötték, hogy a kínaikkal kell együtt működni, és utána ehhez választottak technológiát.

Kínaiak is gyártanak vektorvakcinát :/
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Hát az nagyon csúnya lenne, mert a tizenkét hetes kókányolásból én nem kérek! Be is megyek ma a háziorvosomhoz (telefonon nem lehet elérni), hogy mi van!
A (4-)12 hét konkrétan a gyártó javaslata, nem itthon találták ki.
Sőt a 12 hetes adagolással az AZ magasabb, 82%-os védettséget ad. Az AstraZeneca a betegség továbbadásának megakadályozásában 67%-os hatékonyságú, a súlyos megbetegedés és a halálozás megakadályozásában 100%-os védelmet nyújt az első dózist követő 22. nap után.
Egyáltalán nem olyan rossz, mint amilyennek beállítod. Sokat olvastam utána, így bízom benne, pont ezért fogadtam el, amikor felajánlották. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az AstraZeneca hatástalanságávan van egy másik következménye is: értéktelen papír vagy műanyagdarab lesz minden olyan vakcinaútlevél, ami nem tartalmazza az oltás típusát. Hiszen ettől a pillanattól kezdve az AstraZenecával oltottakat úgy kell kezelnünk, mint potenciális fertőzőket, mert védtelenek a délafrikai variánssal szemben, ezért hiába van beoltva, ugyanúgy megfertőződik, ugyanúgy fertőz másokat, ugyanúgy leterheli az egészségügyet, így ha külföldi nem engedhetjük be az országba, csak karantén után, ha pedig belföldi, akkor oltatlanként kell kezeljük.

Ki kell vonni az oltási programunkból azonnal az AstraZenecát egyrészt, másrészt betenni a vakcinaútlevelünkbe a vakcina típusát, hogy az érjen valamit. Az már biztos, hogy az AstraZeneca-kudarc után eleve nem fogják külföldön elfogadni a magyar ebben a formában, de lehet belföldön sem, mert oroszrulett lesz, hogy hatásos vagy hatástalan vakcinával beoltot van e mögötte!
Hát nem csak az AstraZenecával van probléma, hanem a Pfizer is hatástalan a délafrikaival szemben: az oltottak körében összesen nyolcszor olyan gyakran fordul elő a dél-afrikai variáns, mint azok között, akiket nem oltottak be!
Bejött a legrosszabb jóslatom, az oltottak lettek a melegágya az új mutánsok terjedésének, mert a régi változatokat az oltás kiszorította és ezzel helyet csinált az újaknak, pontosabban azok közül is az eddigi oltásokra ellenállóknak jött el igazán az idejük, mert az oltottak egyre nagyobb tömege a legideálisabb célpontja a vírusnak!

Lehet őszre, mire célt érne az egész oltási kampányunk megy a kukába az egész és kezdhetjük előről a brazil, délafrikai és annál újabb mutánsok ellen hatásos -most még nem létező- oltásokkal!
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 385
113
Telex cikk az adenovírus vakcinákkal kapcsolatos problémákról.

"Európában általában 5–15 százalék közé tehető az Ad5 elleni immunitás, míg az Ad26 elleni 5 százalék alatti"

"A Janssenél például vizsgálták is, hogyan hat az egydózisú vakcinájuk hatásosságára az Ad26 hordozóvírus elleni immunitás. A brazíliai klinikai tesztek során az adenovírus ellen kimutatható mennyiségű antitesttel rendelkező résztvevők 85,2 százalékánál kiváltotta a megfelelő immunválaszt a vakcina."

 
M

molnibalage

Guest
Akkor nem tudom. Itt nálunk is volt egy kis gubanc de miután tisztáztuk már hívtak is be... Flottul ment utána és nem tünt káosznak...
Az, hogy káosz van a behívásban annak semmi köze ahhoz, hogy a helyszínen mi van.
Hívd fel a haziorvosodat... Csodákra képeseegy telefon, azonnal behivnanak ez tuti, neked valami felrement a regednél ez tuti...
Mi tud félre menni a regben? Vissza vagyok igazolva, ott vagyok a listán, kapom a mailt központtól, csak éppen oltani nem hívnak be...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Hát nem csak az AstraZenecával van probléma, hanem a Pfizer is hatástalan a délafrikaival szemben: az oltottak körében összesen nyolcszor olyan gyakran fordul elő a dél-afrikai variáns, mint azok között, akiket nem oltottak be!
Bejött a legrosszabb jóslatom, az oltottak lettek a melegágya az új mutánsok terjedésének, mert a régi változatokat az oltás kiszorította és ezzel helyet csinált az újaknak, pontosabban azok közül is az eddigi oltásokra ellenállóknak jött el igazán az idejük, mert az oltottak egyre nagyobb tömege a legideálisabb célpontja a vírusnak!

Lehet őszre, mire célt érne az egész oltási kampányunk megy a kukába az egész és kezdhetjük előről a brazil, délafrikai és annál újabb mutánsok ellen hatásos -most még nem létező- oltásokkal!
Az, hogy terjed az oltottak körében, nem jelenti azt, hogy kórházba is fog kerülni és bele fog halni a fertőzésbe. Az oltás nem feltétlen véd meg a megfertőződéstől, éppen elég, ha a közepes-súlyos lefolyást elkerüljük általa. Akkor kezd el temetni a jelenlegi oltásokat, ha az oltottak körében is hasonló arányban kerülnek kórházba és halnak meg emberek, mint a nem vakcinázottak esetében.
Egyébiránt meglehetősen gyorsan át lehet állítani a gyártást minden cégnél egy olyan "koktélra", ami nem csak az eredeti, hanem a jelenleg ismert mutánsok ellen is alakít ki védelmet. Ezt bőven elég egy dózisban, ismétlő oltásként bevinni egyszer a jövőben.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Az, hogy káosz van a behívásban annak semmi köze ahhoz, hogy a helyszínen mi van.

Mi tud félre menni a regben? Vissza vagyok igazolva, ott vagyok a listán, kapom a mailt központtól, csak éppen oltani nem hívnak be...
Én is azon aggódtam, hogy esetleg elírtam a telszámot. A reg jó, de nem tudnak értesíteni, és még csak megnézni vagy javítani sem tudom, mert egy nyomorult webes felületet sem sikerül csinálniuk ehhez 1 év alatt.
De aztán mégiscsak hívtak és beoltottak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az, hogy terjed az oltottak körében, nem jelenti azt, hogy kórházba is fog kerülni és bele fog halni a fertőzésbe. Az oltás nem feltétlen véd meg a megfertőződéstől, éppen elég, ha a közepes-súlyos lefolyást elkerüljük általa. Akkor kezd el temetni a jelenlegi oltásokat, ha az oltottak körében is hasonló arányban kerülnek kórházba és halnak meg emberek, mint a nem vakcinázottak esetében.
Egyébiránt meglehetősen gyorsan át lehet állítani a gyártást minden cégnél egy olyan "koktélra", ami nem csak az eredeti, hanem a jelenleg ismert mutánsok ellen is alakít ki védelmet. Ezt bőven elég egy dózisban, ismétlő oltásként bevinni egyszer a jövőben.
Nem az a gond, hogy az oltott kórházba kerül e, hanem az, hogy négy-ötmillió oltatlan, de nagyon optimistán három-négymillió is olyan járványt csinál itt negyedik hullámnak az oltottak által is terjesztett mutánsokkal, hogy ez a mostani harmadik hullám békés nosztalgia tárgya lesz!
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Hát nem csak az AstraZenecával van probléma, hanem a Pfizer is hatástalan a délafrikaival szemben: az oltottak körében összesen nyolcszor olyan gyakran fordul elő a dél-afrikai variáns, mint azok között, akiket nem oltottak be!
Bejött a legrosszabb jóslatom, az oltottak lettek a melegágya az új mutánsok terjedésének, mert a régi változatokat az oltás kiszorította és ezzel helyet csinált az újaknak, pontosabban azok közül is az eddigi oltásokra ellenállóknak jött el igazán az idejük, mert az oltottak egyre nagyobb tömege a legideálisabb célpontja a vírusnak!

Lehet őszre, mire célt érne az egész oltási kampányunk megy a kukába az egész és kezdhetjük előről a brazil, délafrikai és annál újabb mutánsok ellen hatásos -most még nem létező- oltásokkal!
"Hát nem csak az AstraZenecával van probléma, hanem a Pfizer is hatástalan a délafrikaival szemben"

Ahogy az összes többi is.
Az, hogy a Szputnyikról meg a kínairól semmi infónk nincs nem azt jelenti, hogy minden rendben van velük.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem az a gond, hogy az oltott kórházba kerül e, hanem az, hogy négy-ötmillió oltatlan, de nagyon optimistán három-négymillió is olyan járványt csinál itt negyedik hullámnak az oltottak által is terjesztett mutánsokkal, hogy ez a mostani harmadik hullám békés nosztalgia tárgya lesz!
Igazából a brit mutánssal is meg tudják fertőzni az oltottak a nem oltottakat, amiből szintén lehet negyedik hullám.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igazából a brit mutánssal is meg tudják fertőzni az oltottak a nem oltottakat, amiből szintén lehet negyedik hullám.
Igen, de igazából csak teoretikusan, mert van egy kilencven százalék körüli hatékonyság az oltottaknál, így csak tíz százaléka az oltottaknak lehet potenciális terjesztő!
 
  • Tetszik
Reactions: bel

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Nem az a gond, hogy az oltott kórházba kerül e, hanem az, hogy négy-ötmillió oltatlan, de nagyon optimistán három-négymillió is olyan járványt csinál itt negyedik hullámnak az oltottak által is terjesztett mutánsokkal, hogy ez a mostani harmadik hullám békés nosztalgia tárgya lesz!

Túl sok itt a hullám... nem a negyedik, hanem a negatív.

Vessük tekintetünk Izraelre. Ott úgy tűnik megfogták a dolgot, és egész normális életet kezdenek élni, mutánsok ide vagy oda.
Nekik most 57% körül van az átoltottságuk. Ez számunkra sem elérhetetlen. Én idén nyárra megelégednék a jelenlegi Izraeli helyzettel idehaza.
Napi max párszáz fertőzött, összvissz 3500 aktív, napi 10 körüli halott. Ez kb. mint a mi tavalyi első hullámunk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Jó volt a tippem, Tel-Aviv lett belőle.
Ez különben egy igazán érdekes fordulat. Mit keres ott az állami szállítógép (A330).
Ugyebár Orbán és Babis nemrég közösen voltak Izraelben. De hivatalosan csak az oltási stratégiákról tárgyaltak.
Ha viszont azt vesszük, hogy ebbe a tárgyalásba az is belefér, hogy Izrael lepasszol nekünk némi kurv@drágán megvett vakcinát. Akkor már értelmet nyerhet az is, hogy miért volt fizetési összekülönbözés a Pfizer és az Izraeliek között.
Gondolom, hogy rájöttek, hogy nem is kell nekik már annyira az a dupla áras vakcina, ha mostanra majdnem teljesen át vannak oltva, a maradékot meg máshonnan olcsóbban beszerezhetik. Mi (és a csehek) meg lecsaptunk a dologra, mert nekünk mindegy mennyiért, csak gyorsan jöjjön!
Előnye lenne még, hogy az onnan behozott vakcinák azonnal kerülhetnének oltási központokba, mivel a Pfizer már az EU-ban engedélyezve van, még ha nem is közvetlenül az EU-tól kapjuk.
Érdekes lenne ez a fordulat, meg még inkább, hogy nagyon nem reklámoznák.