Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113

Szabolcs DobsonKoronavírus vakcináció - szakirodalmi tallózó

4tSr Sópt.onosoreieedr ·

Izrael: a Pfizer/BioNTech vakcina hatásossága a SARS-CoV-2 fertőzésekre és a COVID-19 esetekre, kórházba kerülésekre és halálozásokra a nemzeti oltási kampány következtében
A Lancet című szaklap május 5-i számában megjelentek egy, az izraeli oltási kampány eredményeit ismertető megfigyeléses vizsgálat eredményei. Elöljáróan meg kell jegyeznem, Csoportunk számos kedves tagja politikailag egyre frusztráltabb és átfűtöttebb kommentjeit olvasgatván az az érzésem, hogy az olykor már barbár, stupid hitvita és düh, amivel a keleti vakcinákat gondolják védelmezni vagy támadni, abból ered, hogy míg a nyugati vakcinákkal immár sorozatban jelennek meg tudományos eredmények, a keletiekkel kapcsolatban kevés kivétellel marad a pártpolitikai-törzsi hovatartozás és az ezzel rokon vakhit. Viszont ezek egyike sem alkalmas a valóság kiderítésére, csak a nekünk nem tetsző vélemények, szervezetek, személyek, sőt, a valóság elleni impotens acsarkodásra. A valóság felderítésére ugyanis csak és kizárólag a klinikai vizsgálati és egyéb tudományos adatok alkalmasak. Hát nézzük ezeket.
A tanulmány szerzői a Pfizer/BioNTech vakcina két adagjának való világbeli eredményeit ertékelték a nemzeti oltási kampány első 4 hónapjának (2021 január 24 – április 3) adatai alapján. Ebben a periódusban 232.268 SARS-CoV-2 fertőzés és 7694 COVID-19 miatti, illetve 4481 súlyos vagy kritikus állapotban végzett kórházi kezelés törétnt és 1113 16 éves vagy idősebb beteg vesztette életét. Április 3-ig 4.714.932 16 éves vag yidősebb személyt oltottak be (72,1%) a 6.538.911-ből a Pfizer/BioNTech két adagjával.
A vakcina korrigált hatásossága a SARS-CoV-2 fertőzés ellen a második oltást követő 7-ik naptól kezdve 95,3% volt (95% CI 94,9-95,7; incidencia ráta 91,5/100.000 személy-év a be nem oltott és 3,1/100.000 személy év a teljes oltási sort kapók körében).
A tünetmentes SARS-CoV-2 fertőzés elleni hatásosság 91,5% volt (95% CI 90,7-92,2 incidencia ráta 40,9/100.000 személy-év a be nem oltott és 1,8/100.000 személy év a teljes oltási sort kapók körében).
A tünetes COVID-19 betegség elleni védőhatás 97,0% volt (95% CI 96,7-97,2; incidencia ráta 32,5/100.000 személy-év a be nem oltott és 0,8/100.000 személy év a teljes oltási sort kapók körében).
A COVID-19-cel kapcsolatos kórházi kezelések megelőzésében nyújtott hatásosság 97,2% volt (95% CI 96,8-97,5; incidencia ráta 4,6/100.000 személy-év a be nem oltott és 0,3/100.000 személy év a teljes oltási sort kapók körében).
A súlyos, illetve kritikus állapot miatti kórházi kezelések megelőzésében kimutatott hatásosság 97,5% volt (95% CI 97,1-97,8; incidencia ráta 2,7/100.000 személy-év a be nem oltott és 0,2/100.000 személy év a teljes oltási sort kapók körében).
A COVID-19-cel kapcsolatos halálesetek megelőzésében mutatott hatásosság 96,7% volt (95% CI 96,0-97,3; incidencia ráta 0,6/100.000 személy-év a be nem oltott és 0,1/100.000 személy év a teljes oltási sort kapók körében).
Mindegyik korcsoportban az átoltotság növekedésével csökkent a fertőzések előfordulási gyakorisága és a kimenetelek súlyossága.
A B.1.17 vírus variáns gyakorisága a mintákban 94,5% volt.
A fenti adatok alapján a Pfizer/BioNTech vakcinával végzett oltási kampány nagyon hatásos volt a 16 éves vagy idősebb korcsoportokban, beleértve a 85 éveseket és idősebbeket is, minden vizsgált paraméter esetén (a tünetes és tünetmentes fertőzések, a COVID-19 miattó kórházi kezelések, a súlyos kimenetelek és halálozások megelőzése).
Hivatkozás: Haas EJ.; Angulo FJ.; McLaughin JM: Impact and effectiveness of mRNA BNT162b2 vaccine against SARS-CoV-2 infections and COVID-19 cases, hospitalisations, and deaths following a nationwide vaccination campaign in Israel: an observational study using national surveillance data. Lancet. Published Online May 5, 2021 https://doi.org/10.1016/ S0140-6736(21)00947-8 See Online/Comment https://doi.org/10.1016/ S0140-6736(21)01018-7
https://www.thelancet.com/action/showPdf...
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, ülő és álló




A Covid19-vakcinák számos vizsgálaton mennek keresztül biztonság és hatékonyság tekintetében, majd szigorúan figyelemmel követik őket.
Forrás: Egészségügyi Világszervezet (WHO)
Vakcinainfók keresése

 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Azért arra kíváncsi vagyok hogy egy hónappal ezelőtt is ezt "gondoltad" volna. Attól hogy egy hagyományos vakcinárol van szó aminek a hatásfoka 60-70% körüli lehet az még korántsem szar lehet. Tavaly ép arról cikkeztek nyáron hogy bármilyen vakcina jó lehet ami már eléri az 50-60% os Hatékonyságot. Valahogy a nagy vakcinadömpingben ezt elfelejtették.
Senki sem tudja hogy még a mutációk miatt hogy nem e lesz szükség a nyár végén plusz oltásokra. Szinte de biztosan szükség lesz rá. Akkor meg ismét egy-két hónapig bármi szar jó lesz? Egyébként a beszerzés átláthatóságát én is vitatom. Viszont ha szükséges lesz a nyár végén az ősszel új vakcina variánsokra akkor ismét jó lesz majd a keleti "kapcsolat" kicsit visszább vett lenézésel egyes oldalakon talán egy hónapig visszább vesznek.
Megj: az asszony meg a sógornőm is a kínait szedték fel április végén. Sőt a szomszédaim is. Azt nézték hogy van és végre sorra kerültek. Nem válogattak. Pedig az egyiknek a felesége dajkaként dolgozik.
Igen lehet mérlegelni hogy később talán lesz nyugati pfizer-moderna meg minden. De mi van ha addig valaki valamit haza nem visz valahonnét és bukta két hétig vagy rosszabb esetben kórházban utánna meg több hétig lábadozás. 30 as 40 es korosztály.
azt.
leírtam 25x itt is, május április közepe, május eleje lesz az, amikor ömleni kezd a nyugati vakcina. igazam volt.

Az hogy tavaly, kb amikor lekapkodták a WCpapírt a polcokró,l pánikban mit cikkeztek, akkor sem érdekelt,
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ladagrant

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
És vagy vagyis tehát?
Amúgy az ömléstől még mocsok messze van, és na szóval érted...
Basszus, az egész orosz vakcinaxport nem volt a Pfizer heti termelése, átoltottságuk tizenegykét százalék, Kína is messze lemaradva, ... Egyedül a Pfizer által legyártott 430 millió adag felett van, és gyorsul.... ez több lehet mint amit egész Kína legyártott.. 275 millióan kaptak ott legalább egy oltást, év végére ígérnek 3 milliárd adagot, pont annyit mint a Pfizer...
"Sinovac Biotech said early this week that annual production capacity of the firm’s two-dose vaccine CoronaVac could hit 2 billion doses by June."
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Basszus, az egész orosz vakcinaxport nem volt a Pfizer heti termelése, átoltottságuk tizenegykét százalék, Kína is messze lemaradva, ... Egyedül a Pfizer által legyártott 430 millió adag felett van, és gyorsul.... ez több lehet mint amit egész Kína legyártott.. 275 millióan kaptak ott legalább egy oltást, év végére ígérnek 3 milliárd adagot, pont annyit mint a Pfizer...
"Sinovac Biotech said early this week that annual production capacity of the firm’s two-dose vaccine CoronaVac could hit 2 billion doses by June."
Jó érzés fullban nyomni a kretént?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 731
3 842
113
Szerintem felesleges számolgatni. Amíg a kormány azzal kampányol, hogy a "kínai vakcina 600 ezer ember életét mentette meg, az EU vakcina hiánya pedig 20 ezer ember halálát okozta" addig azt sem hiszem el a Kínai vakcináról, amit kérdeznek. Soha nem fognak olyan adatot publikálni, ami nem jó fényben tünteti fel a kínai vakcinát.

Az 50 másodperc körül mondja ezt Lázár János.

Süket vagy ? Azt mondta, hogy keleti vakcinák. A bemondónő is azt mondta. Cirka négyszer hangzik el, hogy keleti vakcina a felvételen. Rodolfó után szabadon: csak a rám figyeljenek, mert csalók!;)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Süket vagy ? Azt mondta, hogy keleti vakcinák. A bemondónő is azt mondta. Cirka négyszer hangzik el, hogy keleti vakcina a felvételen. Rodolfó után szabadon: csak a rám figyeljenek, mert csalók!;)
A lényegen nem változtat. Az hogy jó a kínai vakcina vagy sem, az Magyarországon már nem szakmai kérdés, hanem politikai. A kormány ezerrel azt nyomja hogy jó, az ellenzék azt hogy szar. Az igazság legfeljebb majd évek mulva derül ki, amikor már senkit nem érdekel. :(
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Süket vagy ? Azt mondta, hogy keleti vakcinák. A bemondónő is azt mondta. Cirka négyszer hangzik el, hogy keleti vakcina a felvételen. Rodolfó után szabadon: csak a rám figyeljenek, mert csalók!;)
A lényegen nem változtat. Az hogy jó a kínai vakcina vagy sem, az Magyarországon márnem szakmai kérdés, hanem politikai. A kormány ezerrel azt nyomja hogy jó, az ellenzék azt hogy szar. Az igazság legfeljebb majd évek mulva derül ki, amikor már senkit nem érdekel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 913
91 537
113
Ajajj....

 
G

Galthran

Guest
team szputnyik :cool::cool::cool:

kc9gck4pipetq53rg8iw.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Loptam, kiteszem, fekszem a röhögéstől már reggel óta !

"Na, ezen biztos még az oltottak és nem oltottak is nevetni fognak...
Fontos a ismerősöm barátsága ezért megváltoztattam a keresztnevét Gézára.. ( Bocs, Laci... )
Délután írt egy üzenetet, beugrik hozzám és elmeséli, hogyan kapta meg a Szputnyikot.
Na, több sem kellett, azonnal ráírtam az állatorvos közös barátnőnkre Bettire és megkértem pár apróságra...
Megbeszélt időben meg is jött Betti és beavattam...
Kértem, hozzon egy chipet, amit kedves kutya társaink kapnak....kicsit értelmetlenül nézet rám miközben egy cellux ragasztószalagra ráztam a műanyag kémcsőből...( Ezzel szokta a gazdikat megnyugtatni milyen kicsi is a mikró chip... semmit nem fognak érezni a kedvencek a szurin kívül...)
Közben Géza már kopogtat az ablakon, én meg kiadtam neki a kapukulcsot...természetesen hülyeségből oroszul köszöntem neki,...itt már Bettinek összeállt a kép és elkezdett nevetni... így kértem hogy, menjen a műhelyembe és varázsoljon komoly arcot magára...
Ahogy Géza belépett már mondta is hogy, hasonló vérszívásra számított...( Na, várjál csak... )
Jó házigazda módjára megkínáltam kávéval.. legközelebb vodkát is beszerzek....
Érdeklődtem, hogy érzi magát, fáj-e az oltás... Nagy büszkén hajtotta fel a pólóját és mutatja a oltási kis pirosodását...( Közben én meg fogtam a pólóját a cellux ragasztószalaggal, rácsempészve a chipet....) mondva óvatosan, nehogy megsérüljön a chip...mérgesen mondta, hogy ne bas$@sam a összeesküvés elméletemmel..így is be van s@# a....
Betti itt jött vissza a műhelyemből. Üdvözölte Gézát és kért is egy kávét...
Elújságoltam neki az oltást és rátettem még egy lapáttal hogy, én nem mertem volna a chip miatt...vártam a reakciót a kávés bögrémbe vigyorogva...
Géza azonnal erősködött, hogy nincs a oltásban semmi..
Itt kérdeztem Bettinától, hogy a orvosi cuccai között van-e chip olvasója. Természetesen van és már ment is ki a kocsijához...
Nem kicsi hátizsákot hozott be magával... Volt benne minden..kötszer, injekció és a chip olvasó...
Géza vigyorogva már tartotta is oda a karját...
- Neked agyadra ment a sok kémes film...
Naná, hogy becsippant...itt szegénynek olyan döbbenetes arcváltozása történt, már féltem, hogy besza..k....
- Persze az agyamra ment..Mi? Akkor ez mi?
Betti még egyszer át húzta a felkarja felett...És ismét bejelzett....
Gáza teljes színváltozáson ment át... végül kifehéredett...olyan tágra nyílt szemekkel meredt a olvasóra, mintha most kapna beöntést.. majd Bettire...aki ismét megmozgatja a olvasót és mindig csippant...
Leraktam a bögrét...és átvettem a chipolvasót...én is áthúztam a karján..és megint jelzett...Itt a kávés bögre kiesett a kezéből...még jó hogy, nem a kedvencem volt..
  • A q...pi..ba!!! Tényleg chip van bennem!?!? Tudni fogják hol vagyok?! És bármikor megnyomhatják a piros gombot?!!? -ezt már nagyon vékony hangon kérdezte...
  • Nagyon úgy néz ki koma.. Űdv a új világban - nyomtam rá a választ...
Rémület árnyéka az arcán, szinte remegő egyre vékonyodó hangon kérdezte -
-Mit írt ki a chip olvasó?
Betti felolvasta.
-Morzsi ivartalanított kan..német juhász, született 2009,09,12, kimúlt..202,,,
Itt Géza a olvasót átvette...majd a saját karján végig húzva ismét felolvasta...
Az ivartalanításnál már-már a hangja is elcsuklott...
-Csesszétek meg... ezek egy kutya chipet raktak belém...
Nem bírtuk tovább, kitört belőlünk a nevetés...Géza kiakadva ránk szólt...
-Ne röhögjetek! Bechipeltek engem...
-Nyugi majd a oltási igazolványodon is biztos Morzsi név lesz...de biztos beengednek majd koncertre... szájkosárban...frissen féregtelenítve...
Kicsit még hagytuk csipogni... aztán levettük a pólóról a chipet és megmutattuk neki...
Biztos ami, biztos utána még négyszer áthúzta magán az olvasót...mindenhol..
Azt hiszem, születésnapjára kap majd egy gumi csontot....chip menteset... "
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 027
83 162
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 469
113
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 359
113