Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Jah, hát kérem, ha a gazdasági csoda abból áll, hogy valami félreértett szittyáskodásból a fekete foglalkoztatók nem kufsteinben rohadnak el, hanem a gazdaság motorjának lesznek kikiáltva akkor igen.
...és még a járvány alatt is fehéredett a gazdaság és egyre több kuruc dolgozik bejelentve. Ha így megy tovább még a végén munka nélkül maradnak Kufsteinben.
De a lezárásra semmi szükség nem lenne még így sem, ha nem 1 hétig van szükség a védettségi igazolványra (na jó, esőben 2 hétig is jól jött) és most 80+ százalékos az átoltottság.
Nem hiszem. Mindenki hozott anyaggal dolgozik. Itt még őfelsége parancsára sem lenne 80+-os az átoltottság.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez igaz, de az is, ha kontrollálatlanul, védekezési előírások nélkül, tömegrendezvényekkel súlyosbítva ráeresztik a járványt a jónépre. Azt ne mondja senki, hogy nem létezik egy optimális középút.
Létezett, voltak különböző szintű korlátozások, de amióta van oltás, az "optimális középút" is teljesen mást jelent.

Én inkább az idős és beteg emberek beoltására koncentráltam volna a dolgozók helyett. Tudom, megpróbálták, és a háziorvosi kampány alig hozott eredményt, de talán ott még ott egy kis pénzzel motiváltam volna az embereket és a körzeti orvosokat... Vagy nem tudom. Passzolok.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
talán ott még ott egy kis pénzzel motiváltam volna az embereket
Vakcinalottó (lehetne pénzt/autót,lakást/házat nyerni) vagy ha felveszed mindkét oltást, akkor kapsz 10-20.000 Ft-ot/rezsiutalványt/élelmiszer jegyet/mittudomén... tódultak volna az emberek. Nyilván így sem lett volna 100%-os átoltottság, de talán a jelenleginél magasabb lenne.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Vakcinalottó vagy ha felveszed mindkét oltást, akkor kapsz 10-20.000 Ft-ot/rezsiutalványt/élelmiszer jegyet/mittudomén... tódultak volna az emberek. Nyilván így sem lett volna 100%-os átoltottság, de talán a jelenleginél magasabb lenne.
Magyarországon? Alkohol csökkenti a szervezet védekezési képességét. Alkoholt csak védettségi igazolvánnyal lehet kiadni. Ma már a 10 évesek is követelnék, hogy olthassák őket. Helyette a sorosista elhajló fesztiválok és könnyűzenei koncertek az egyetlen hely, ahol kell védettségi. Amúgy helyesen. De valahogy több falunapot, és kevesebb Iron Maiden koncertet látok az országban.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Vakcinalottó (lehetne pénzt/autót,lakást/házat nyerni) vagy ha felveszed mindkét oltást, akkor kapsz 10-20.000 Ft-ot/rezsiutalványt/élelmiszer jegyet/mittudomén... tódultak volna az emberek. Nyilván így sem lett volna 100%-os átoltottság, de talán a jelenleginél magasabb lenne.
Gondolkoztam rajta mi lenne jó, de ez az amit nem tudok. Első körben a körzeti orvosoknak ajánlottam volna fel minden beoltott után egy kis pluszt. Magas átoltottság esetén még többet. Persze már sose fogjuk megtudni.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Én arra tippelek, hogy ezzel a hullámmal (az oltások és az átfertőződő oltatlanok magas száma miatt) le fog csengeni a járvány és majd megy az élet tovább.
Ja, addig, amíg nem jön a következő hullám.
Most már látjuk, hogy az oltóanyagok jók, de csak max 6 hónapra elég jók, utána új oltás kell. A védettségi igazolványokat érvényteleníteni kellene azoknál, akik nem kapják meg a booster oltást 6 hónaponként. Akinek nem érvényes a védettségi igazolványa az mind esélyes arra, hogy részt vegyen az EÜ rendszer elleni következő túlterheléses bioterror támadásban. Hanyagságból elkövetett bioterrorizmus. Lehet nyöszörögni oltásfóbiások, de ez van. Mindenkinek időben emlékeztetőt kellene kiküldeni, hogy lejár a védettségi igazolványa ha nem oltatja be magát. Mint a diákigazolványokra, erre is lehetne ragasztgatni a hathónapos boostermatricákat... addig amíg nem jön ki egy olyan oltás, ami tovább is hatékony... esetleg ellenanyagvizsgálattal lehetne egyénileg változtatni a kötelező beadási időintervallumon, külön kérésre - ahány ember annyi immunrendszer...
Most már elég nyilvánvaló kellene legyen, hogy azoknak volt igazuk, akik szerint mint az influenza ez itt fog maradni a nyakunkon, sosem lesz vége, a kérdés az, hogy hogyan sikerül a halálozást és az EÜ elleni DDoS támadást úgy visszaszorítani, hogy élhető maradjon az ország... majd választások után talán kötelezővé merik tenni az oltást... előtte biztos nem... mert a bársonyszék újratermelése fontosabb...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nincs köze a választásokhoz. Láthatod, hogy egyetlen országban sem teszik kötelezővé ezt az oltást.
Fentebb linkeltem, Costa Rica az első.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Csak azzal nem számoltok a császári udvarban, hogy a lezárás is ártatlan áldozatokkal jár.
Én is nehezen viseltem idegileg a zárást tavaly ilyenkor-tavasszal (mint ahogy egy-két kommentemen látszott), de momentán még mindig jobban jártam, mint azon pár haverom, akik szabályosan depressziót kaptak a bezártságtól és a személyes szociális interakciók hiányától. Pedig 20-as éveik elején, full karbantarva, nem voltak problémáik. Lehet itt totál zárást emlegetni, de az hosszú távon beláthatatlan mentális gixereket fog okozni társadalmi szinten
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and zeal

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Én is nehezen viseltem idegileg a zárást tavaly ilyenkor-tavasszal (mint ahogy egy-két kommentemen látszott), de momentán még mindig jobban jártam, mint azon pár haverom, akik szabályosan depressziót kaptak a bezártságtól és a személyes szociális interakciók hiányától. Pedig 20-as éveik elején, full karbantarva, nem voltak problémáik. Lehet itt totál zárást emlegetni, de az hosszú távon beláthatatlan mentális gixereket fog okozni társadalmi szinten
Akit zavar a bezártság, az oltakozzon. Ennyi.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Akit zavar a bezártság, az oltakozzon. Ennyi.
Az nem is volt kérdés, mindegyikőnk be lett oltva amint lehetett, tutti-fruttiban van aki Astrát, van aki kínait kapott, én meg naná, hogy Szputnyikoztam. Ha kell a harmadikat is simán felvesszük, csak olyan mindenre kiterjedő lezárást (aminél nem számít, hogy oltva vagy-e vagy sem) nem akarok, mint ami tavasszal volt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Az nem is volt kérdés, mindegyikőnk be lett oltva amint lehetett, tutti-fruttiban van aki Astrát, van aki kínait kapott, én meg naná, hogy Szputnyikoztam. Ha kell a harmadikat is simán felvesszük, csak olyan mindenre kiterjedő lezárást (aminél nem számít, hogy oltva vagy-e vagy sem) nem akarok, mint ami tavasszal volt.
Ez ma már nem kifejezetten akarás kérdése. Hétfőn megkapjuk a szerda csütörtök péntek összegét, szerdán a hétfőét, lehet majd nézni a növekedést. Ha 10 k körül lesznek a heti számok, akkor esszük, nem esszük teljeskörű lezárás, vagy eü összeomlás. És mindegy, hogy ki mit szeret.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Örökké? Beleértve a különleges jogrendeket stb is?
A különleges jogrendhez nem értek. De ha egy (akármilyen, akármikor) védekezést igénylő járvány jön (legyen az ebola vagy COVID vagy valami más) az kérem közösségi probléma. Ha van egy járvány, amit az emberiség egy része terjeszt, másik meg belehal, azt nem lehet csak a "belehalók"-nál kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Ha 10 k körül lesznek a heti számok, akkor esszük, nem esszük teljeskörű lezárás, vagy eü összeomlás. És mindegy, hogy ki mit szeret.
Egyelőre nem látom ennek a realitását itthon. Itt csak akkor lesz lezárás, ha elérkezik a világvége...
Előbb be fogják vezetni szerintem a zárt terekben az általános maszkhasználatot, lesz megint ingyenes parkolás, vissza lehet hozni a védettségi igazolványt és meg lehet tölteni tartalommal, szélsőséges esetben valamely oktatási szint visszaáll távoktatásra, be lehet zárni a szórakozóhelyeket. És csak a legeslegutolsó lépés lesz a kereskedelem és szolgáltatások zárása.
Ha még kibírják a kórházak kb. egy hónapig, amikorra a többség a csúcsot várja, akkor nem fognak itt lezárni semmit.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Komolyan, a portugálokkal ne gyertek. Ma is agyfasz.. Ismerős magyar nő, munka Angliában, portugál pasi, gyerek, covid kellős közepén ovi drága, megyünk lakni Portugália. Beoltva még nincsenek, mert ejj, ráérünk arra még, a gyereknek még csak portugál papírja van, az is csak a költözés miatt, egyébként ejj, ráérünk arra még, tesztre a gyors hazalátogatás miatt nincs idő, majd otthon, 10 nap karantén, a látogatás maradék 10 napja alatt meg majd intézni kéne a gyereknek személyit, állampolgárságot, anyunak a papírjait megújítani, ez az alap portugál hozzáállás, így nekem picit hihetetlen a 88%, persze lehet, h az összes többi luzitán precíz, csak pont ők nem, de inkább kételkedek ebben. Amanha.