1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Könyvespolc

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - silurusglanis által indítva @ 2017. február 6..

1. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Etnopolitikai modellek Európában = Ethnopolitics in Europe: Modells and Challanges
    Balazs Vizi Zoltán Kántor Balázs Majtényi
    248 Views378 Pages
    1 File ▾
    A kisebbségi politikai mozgalmak esélyeinek és jogi-politikai intézményeinek összehasonlító európai vizsgálata segítheti térségünk országainak és Magyarország etnikai feszültségekkel is terhes társadalmainak jobb megismerését. A kutatás eredményként az európai országokban kialakult etnopolitikai modellek elemző bemutatása és a kutatás során megjelent két összefoglaló kötet (Nemzetfogalmak és etnopolitikai modellek Kelet-Közép-Európában, Bp. 2007, valamint Etnikai politika Európában, Bp. 2009) jelentős mértékben hozzájárul az etnikai, nemzeti kisebbségek társadalmi-politikai szerepének tanulmányozásához.
    https://www.academia.edu/16390401/E...?auto=download&email_work_card=download-paper

Littlejohn likes this.
  2. phaidros

phaidros Well-Known Member

Teng Hsziao-Ping és Kína megreformálása.
    Egy elég érdekes könyv, amely segíthet megérteni akár a magyar-kínai kapcsolatok "lelkivilágát" is, illetve Kína politikáját, az adott történelmi kort.
    Tulajdonképen eléggé egybecseng Kun Miklós ezen előadásával is, de nyilván sokkal részletesebben, árnyaltabban mutatja be Teng életét, tevékenységét, politikai karrierjét.

És most 50%-al olcsóbban. :)
    https://ajtk.hu/hu/konyvmuhely/teng-hsziao-ping-es-kina-megreformalasa

3. kacsacsor

NYELVPOLITIKA A HÁBORÚS UKRAJNÁBAN
    A kötet az ukrajnai nyelvpolitika eseményeit foglalja
    össze 2012-től 2015 végéig, bemutatva, hogyan vált a
    nyelvi kérdés a fegyveres konfliktus egyik ürügyévé. A
    kiadvány elemzi továbbá négy ukrajnai nyelvtörvény
    szövegét, és egy lehetséges nyelvpolitikai modellt ajánl
    Ukrajna számára.

https://www.academia.edu/30703099/N...?auto=download&email_work_card=download-paper

Littlejohn likes this.
  4. Negan

Negan Well-Known Member

5. Negan

Negan Well-Known Member

Littlejohn likes this.
  6. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

Legyen meg itt is...

Bleroka and gacsat like this.
  8. milagro

milagro Well-Known Member

9. kacsacsor

10. Negan

Negan Well-Known Member

11. Negan

Negan Well-Known Member

12. kacsacsor

13. boki

boki Well-Known Member

August von Mackensen
    Háborúja és békéje

LMzek 2.0, fonak9, emel and 2 others like this.
  14. Negan

Negan Well-Known Member

15. Negan

Negan Well-Known Member

16. Szittya

Szittya Well-Known Member

En csak leirom az utobbi idoben olvasott konyvek cimet es par szot rolla hatha valakinek kedve tamad hozzajuk.
    Marcus Aurelius tanitasok konyve /nem tul bo olvasmany van benne nehany szolaskent alkalmazhato gondolat./ Akit ertekel a sztoizmus gondolatai./
    Szintenten Marcus Aurelius elmelkedesek. /a tanitasok konyve kb 1\3 at tartalmazza ennek a konyvnek./
    Alexander Giese Marcus Aurelius. /utolso napjait irja le a caszar es az irnoka szemszogebol naprol napra./ nagyon jo konyv.
    Robert Graves én Claudius szinten jo konyv szinte palotai armany es intrika az egesz hatalmi gyilkossagokkal teli konyv.
    Harmat Endre Hoherok Hegeduvel. A naci titkosszolgalat es azoknak ket vezetoegyenisegenek egyvelege.
    Kenneth Roberts észak nyugati atjaro. Rangersek kezdeteirol szolo sztori /eleg hosszu konyv de megeri elolvasni./
    Josephus Flavius Zsido Haboruk. Az elejen sokat zsidoznak amiert nem szeretem a zsidos konyveket de szerencsere kesobb ez alabbhagy nagyon jo konyv es ami meg erdekesebbe tszi hogy tenyleg a korban irodott.
    Erdody Janos Kereszte Lobogok Alatt a keresztes haboruk osszefoglaloja inkabb politikai mint katonai szemmel nezve.
    Lengyel Balazs Torok magyarorszagon. Nem rossz konyv szamos korabeli feljegyzessel levellel mint a sorozat tobbi tagja.
    Erody Janos Bockorosok Hadinepe nem rossz konyv sok korabeli feljegyzessel foleg a Monopoliumok es a kamatos kamatok elleni lazadasokra vilagit ra./orok problemakra./
    Gyurko Laszlo Arcjepvazlat Tortenelmi hatterrel Kadar Janos Eleterol oneletrajzhoz hasonlo de nem az.
    Leo Kessler A Farkasfalka nem rossz konyv /pont egy nemet tengeralattjarokrol es hadviselesukrol szolo konyv olvasasa utan olvastam igy jobban megfogott 2 nap alatt elolvastam / ami hatasara elolvastam sajnos nemtudom a cimet de nem egy Kurt Majer volt...
    Szovjet leveltari dokumentumok ez egy nagyobb sorozat 1937 tol olvastam 1945 ig. Tobb gyujtemeny egy egy evre tobb temaba. Nagyon erdekes kony foleg kulugyesek levelezese es titkos targyalasok dokumemtumai. Nem ak szovjet hanem a megszerzett nemet leveltari iratokat is tartalmazza.
    Nagyjabol ennyi az utobbi par honap termese.

phaidros likes this.
  17. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Az Én, Claudius baromi jó könyv, azt hiszem beválasztották minden idők legjobb brit könyvei közé. Folytatása, a Claudius, az Isten talán már nem annyira jó, de olvasmányos az is. Ajánlom mindenkinek, mind a két kötetét.

Szittya likes this.
  18. Szittya

Claudius az Istent nem olvastam de tervben van. /igen nekem is tetszett sok mocsok van benne de az a kor marcsak ilyen volt... Egyebkent felbehagyhatatlan nem az a konyv amit az ember letesz hogy majd egyszer folytatja :D kb a 40 edik oldal utan mar rajottem /kicsit nehezen indul de amikor beindul... Annyi hogy egy nevjegyzek hiamyzik belolle mert tobbszor visszakellett lapoznom a sok latin nev miatt hogy ez most ki is vagy kinek a kije :)/

Schurrer likes this.
  19. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Néha kicsit tényleg sok volt a Drusus vagy az Agrippa, Caligula is ugye csak egy becenév, valójában Gaius Julius Drusus Gemanicus stb Caesar. Maga Claudius is hát elég sok nevű. :)

Szittya likes this.
  20. Szittya

Jelenleg Anthoni Shmith Testunk Titkait olvasom. Nem rossz kony ez sem mar a vege fele jarok. Bizonyos reszek igen erdekesek benne nemelyiket meg banom hogy nem ugrottam at /mikozbe gondoltam hogy at kellene./ egyszer olvashato a genetikai reszt valoszinuleg meg valamikor fel fogom csapni.

Ezen oldal megosztása