1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Középkori hadtörténelem

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - Kurfürst által indítva @ 2019. szeptember 8..

1. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Nem láttam még ilyen topicot, csak a magyar szekcióban, úgyhogy indítok egyet neki.

Ain Jalut-i csata, a Mamlukok megállítják a mongol terjeszkedést a Közel-Keleten 1260-ban

2. jani22

jani22 Well-Known Member

Hegylakó likes this.
  3. Érdekes kézi ágyú/buzogány kombó a 15.szd-i Angliából.

Rotten878 and migfun like this.
  4. fip7

fip7 Well-Known Member

Ebbe az érdekes kis videóba most futottam bele:

Érdekes, hogy akkoriban is, hogy terjedtek az innovációk.
    Meg számomra az is érdekes, hogy a középkori Japánban, Európától függetlenül, szintén megjelent a nyakvédős sisak.

Szerintem nagyon hasonlít az Európai megoldásra!

jani22 and Hegylakó like this.
  5. Kurfürst

Igazából nincs új a nap alatt, csak egy hatalmas kört tett meg az egész sisak sztori.

Az arabok római, illetve kelet római (bizánci) közvetítéssel átvették a gall típusú legionárius sisakmintát, amit a rómaiak maguk is a keltáktól (galloktól) vettek át sok más felszerelési tárgyakkal együtt. Nagy kerülő után így került a törökökhöz és tőlük hozzánk, mi pedig továbbítottuk Európa többi részébe, miközben mindenki hozzáidomította a saját megszokott megoldásait, stílusjegyeit.

endre likes this.
  6. rudi

rudi Well-Known Member

Én szívesen hinném hogy ezt is mi találtuk fel, de ahogy én látom az ilyen nyakvédő elemek a 15.század közepétől a német sallet sisakokon terjedtek el.
    A korai példányokon még csak egy fix nyakvédő lemez volt
    De a 15 sz. második felében pedig már megjelent a rákfarok.

endre likes this.
  7. Szittya

Szittya Well-Known Member

A rakfarkazast a borpancelok ota ismerik es hasznaljak./borpancel jellegzetes tipusai.keszultek szabaskonnyito technikakkal/ hogy a nemetek talaltak vilna fel a fem kivitelet es sisakon torteno alkalmazasat a kozepkorba erosen ketlem.../lasd romai pl aminek eredetet adott meg./

8. Szittya

Hogy van e kozunk a modern repeszallokhoz? /hogy jelenkori hasonlosagot mutassak./ a kevlar elterjedesekor a textil vertekre hivatkoztak a japan selyemvertek mellett a magyar neheztextil vertek elemzeset hivtak segitsegul.

A durva hogy itthob senki szinte semmit nem tud a neheztextil vertrol. /valojaban a korba is nagy titoknak szamitott./ azsiabol hoztuk...
    Az ellenseg tobbszor hitte hogy a magyar diszruhaban harcol... /ezert is voltunk csinosak./ egyebkemt egy komplett textil vert tobb elembol allt tartalmazott marhabormellenyt. Vagy lobort./ nadrag szint ugy./nem motoros gatyeszra gondolni. De hasonlot./

9. Szittya

A huszarok sulytasa is egy testpancel reszevolt sulytas ellen vedett a kotel.

Kurfürst likes this.
  10. Kurfürst

Nekem mondjuk személyes kedvencem a japán selyemlufis energiapajzs, a horo.

Igazi japán baromságnak tűnik, de működik, megfogja a rálőtt nyilak nagy részét.

11. Szittya

Egyebkent a nehezebb fuggony is. /ezert volt fuggonyozve a hinto a gyalogszeker a kocsi amin jartak /aki tehette persze./nem voltak olyan butak regen. Tudtak olni es tudtak hogy vedekezzenek az ellen hogy megolettesenek :D a sotetito fuggonyok se veletlen voltak nehezek mint a dog...es nem veletlen diszitettek azokat.../

Veér István and Kurfürst like this.
  12. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

13. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

14. fip7

fip7 Well-Known Member

szablya harc:

15. fip7

fip7 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása