Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Kalasnyikobv Konszern már az új (500-as széria) AK-521 prototípusát teszteli (5,45х39 мм)
3u_NLzh9ByE.jpg

VbuHeHn5VDU.jpg

HH8PnOwGRx0.jpg
Csak sikerült ide is eljutni....
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and papi

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Sajnos nem találom a posztot róla sehol, de volt róla szó,hogy a Kalasnyikov csinált egy új géppisztolyt,ami 1kg-al nehezebb, mint a cseh Bren. Mindenki szidta is rendesen,hogy milyen szar attól,hogy nehéz.Ehhez annyit tudnék mondani,hogy van egy személyes megfigyelésem,ami, nem tudom mennyire releváns, mert sörétes puska,de azért leírom. Szoktam járni társas vadászatokra,mert a szüleim vadásznak, én nem, viszont szeretek kint sétálni, meg valamennyire a sűrűbe is belemenni. A Gorka-3-as ruha meg jól bírja :D A lényeg a következő: egyik haver egy Baikal IZS-27-essel vadászott. 12/70-es kaliber. Még szovjet gyártmányú volt. Utána eladta, aztán vett egy 1kg-al könnyebb olasz sörétest,ugyanazzal a kaliberrel. Amikor nagyon jöttek a fácánok akkor a nap végén panaszkodott, hogy az IZS bizony nem verte így szét a vállát. Mert nehezebb volt, így kisebbnek érezte a hátralökő erejét. Utána több emberrel is beszéltem erről, és ők is ezt erősítették meg,hogy cipelésnél hátrány,ha nehezebb,de ha sokat lősz vele, akkor nem feltétlenül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Sajnos nem találom a posztot róla sehol, de volt róla szó,hogy a Kalasnyikov csinált egy új géppisztolyt,ami 1kg-al nehezebb, mint a cseh Bren. Mindenki szidta is rendesen,hogy milyen szar attól,hogy nehéz.Ehhez annyit tudnék mondani,hogy van egy személyes megfigyelésem,ami, nem tudom mennyire releváns, mert sörétes puska,de azért leírom. Szoktam járni társas vadászatokra,mert a szüleim vadásznak, én nem, viszont szeretek kint sétálni, meg valamennyire a sűrűbe is belemenni. A Gorka-3-as ruha meg jól bírja :D A lényeg a következő: egyik haver egy Baikal IZS-27-essel vadászott. 12/70-es kaliber. Még szovjet gyártmányú volt. Utána eladta, aztán vett egy 1kg-al könnyebb olasz sörétest,ugyanazzal a kaliberrel. Amikor nagyon jöttek a fácánok akkor a nap végén panaszkodott, hogy az IZS bizony nem verte így szét a vállát. Mert nehezebb volt, így kisebbnek érezte a hátralökő erejét. Utána több emberrel is beszéltem erről, és ők is ezt erősítették meg,hogy cipelésnél hátrány,ha nehezebb,de ha sokat lősz vele, akkor nem feltétlenül.
Egy köztest lőszert tüzelő karabélynál amiben visszarúgást csökkentő megoldások vannak, meg eleve töredéke a sörétesének nemigen érzed meg. Viszont katonai alkalamzásban milliószor annyit tartasz célre mint vadászként, meg hurcolod kézben a fegyvert és nem a válladon, illetve van rajta még egy jó huszonkiló cucc is.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Sajnos nem találom a posztot róla sehol, de volt róla szó,hogy a Kalasnyikov csinált egy új géppisztolyt,ami 1kg-al nehezebb, mint a cseh Bren.
A PPK-20-ra gondolhattál, ami 3,65 kilójával egészen húsos versenyzőnek számít. Nem is értem én se a tömeg okát, az új AK-12 3,5 kiló míg az 5,56-os AK-19 csak 3,35. Kommentek közt olyannal találgatnak, hogy valszeg még a 100-as széria alapjaira épül és azért is nehezebb. Én valamilyen tömegzárat tippelek a háttérben az dobhatja meg igazán a súlyt.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
A PPK-20-ra gondolhattál, ami 3,65 kilójával egészen húsos versenyzőnek számít. Nem is értem én se a tömeg okát, az új AK-12 3,5 kiló míg az 5,56-os AK-19 csak 3,35. Kommentek közt olyannal találgatnak, hogy valszeg még a 100-as széria alapjaira épül és azért is nehezebb. Én valamilyen tömegzárat tippelek a háttérben az dobhatja meg igazán a súlyt.

Ezt találtam róla:

"Az orosz Kalasnyikov Konszern bejelentette, hogy a legfrissebb kalasnyikov-bázisú géppisztolyuk, a 9×19 mm-es PPK-20 átment a kormányzati teszteken, így elvileg rendszeresítésre alkalmas minősítést kapott. A korábbi Vityaz géppisztoly továbbfejlesztésének tekinthető PPK-20 (Пистолет-Пулемет Калашникова – nevét nem Mihailról, hanem annak fiáról, a fegyver főtervezőjéről a 2018-ban elhunyt Viktor Kalasnyikovról kapta) elsősorban ergonómiájában javult. Az új géppisztoly 6 fokozatban állítható, a fegyver bal oldala mellé visszahajtható műanyag válltámaszt kapott, pisztolymarkolata az AK-12-ről származik, tokfedele és előagya is szereléksínekkel ellátott.

A géppisztoly szabad tömegzáras, csukott zárpozícióból tüzel, tárkapacitása 30 db lőszer, 700-750 lövés/perc a tűzgyorsasága, csőhossza 237 mm."

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalasnyikov-ppk-20-tovabbfejlesztett-vityaz-geppisztoly/
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Egy köztest lőszert tüzelő karabélynál amiben visszarúgást csökkentő megoldások vannak, meg eleve töredéke a sörétesének nemigen érzed meg. Viszont katonai alkalamzásban milliószor annyit tartasz célre mint vadászként, meg hurcolod kézben a fegyvert és nem a válladon, illetve van rajta még egy jó huszonkiló cucc is.

Igen,a visszarúgást csökkentő megoldások sokat számítanak,meg a plusz cuccok is.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 713
113
A lényeg a következő: egyik haver egy Baikal IZS-27-essel vadászott. 12/70-es kaliber. Még szovjet gyártmányú volt. Utána eladta, aztán vett egy 1kg-al könnyebb olasz sörétest,ugyanazzal a kaliberrel. Amikor nagyon jöttek a fácánok akkor a nap végén panaszkodott, hogy az IZS bizony nem verte így szét a vállát. Mert nehezebb volt, így kisebbnek érezte a hátralökő erejét. Utána több emberrel is beszéltem erről, és ők is ezt erősítették meg,hogy cipelésnél hátrány,ha nehezebb,de ha sokat lősz vele, akkor nem feltétlenül.

Ez egyszerű fizika - amikor kilövöd a lövedéket, a hatás - ellenhatás elve alapján ugyanannyi energia hat majd hátrafelé, mint amennyit a lövedék is kap, a különbség az hogy ugyanaz az energia máshogy hat rájuk - a lövedék pár grammos, de nagyon nagy sebességgel halad előre, a puska pedig több ezer grammos és ezért lassan halad hatra. Ha csökkented a tömegét a puskának, úgy fogod érezni jobban visszarúg mert nagyobb sebességgel fog hátra mozogni. De ugyanabból a fegyverből kilőtt nehezebb lövedéknél is érezni az erősen hátrarúgást.

A vadászfegyverekre ez azért is igaz, mert a nagy teljesítményű lőszerekhez képest nagyon könnyűek (cipelni kell egész nap) és a zárszerkezet sem mozogja ki, emészti fel a hátraható energiát, ellentétben a hadi fegyverekkel.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Sajnos nem találom a posztot róla sehol, de volt róla szó,hogy a Kalasnyikov csinált egy új géppisztolyt,ami 1kg-al nehezebb, mint a cseh Bren. Mindenki szidta is rendesen,hogy milyen szar attól,hogy nehéz.Ehhez annyit tudnék mondani,hogy van egy személyes megfigyelésem,ami, nem tudom mennyire releváns, mert sörétes puska,de azért leírom. Szoktam járni társas vadászatokra,mert a szüleim vadásznak, én nem, viszont szeretek kint sétálni, meg valamennyire a sűrűbe is belemenni. A Gorka-3-as ruha meg jól bírja :D A lényeg a következő: egyik haver egy Baikal IZS-27-essel vadászott. 12/70-es kaliber. Még szovjet gyártmányú volt. Utána eladta, aztán vett egy 1kg-al könnyebb olasz sörétest,ugyanazzal a kaliberrel. Amikor nagyon jöttek a fácánok akkor a nap végén panaszkodott, hogy az IZS bizony nem verte így szét a vállát. Mert nehezebb volt, így kisebbnek érezte a hátralökő erejét. Utána több emberrel is beszéltem erről, és ők is ezt erősítették meg,hogy cipelésnél hátrány,ha nehezebb,de ha sokat lősz vele, akkor nem feltétlenül.

Az Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük topikban volt róla szó:

https://forum.htka.hu/threads/orosz-szárazföldi-erők-és-fegyverzetük.1745/page-10#post-755019

https://forum.htka.hu/threads/orosz-szárazföldi-erők-és-fegyverzetük.1745/page-10#post-755108

A visszarúgásnál nemcsak a kaliber számít. A katonai fegyvereknél az alábbi kettő dolog is elő szokott fordulni, mely jelentősen csökkenti a visszarúgást és a civil sörétes vadászfegyvereknél nem annyira:

- csőszájfék/lángrejtő (pl. AMD-65),
- lőporgázok hátravezetése öntöltő illetve automata tűzkiváltás elősegítésére. Az AK variánsoknál ráadásul jókora tömegzárat is kell mozgatnia egy aránylag erős rugó ellenében.

Persze vannak egyebek is, mint pl. speciális töltény segítségével a lőporgázok egy része tervszerűen hátrafelé távozik, de ez már nem a gépkarabélyok területe ...

Ugye annál a "modern" vadonatúj fejlesztés Kalasnyikov géppisztolynál nem csak az a "truváj", hogy a Bren -nél mennyivel nehezebb, hanem pl. az is, hogy az AK-63D -nél sem bír könnyebb lenni. Az ami 7,62×39 -vel meg hosszabb csővel. Nomeg a fegyver nevében az a '63' -as az nem a "szilvásgombócok száma" -ra szeretne utalni azért ... :)

Miért számít egy kézi lőfegyvernél a tömeg? A fentebb linkelt második hozzászólásomnak a legelső mondatát citálnám ide: "Legyen akármekkora egy ember vagy akármilyen erős azért rá is igaz lesz, hogy kisebb tömegű fegyverrel könnyebben/gyorsabban fog forgolódni ..."

Ugye ez kicsit fizika is - ez esetben legyen az "egy kép (pontosabban kettő) többet mond ezer szónál" esete:

330px-ThirdClassLever.svg.png

Torque_animation.gif
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Az Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük topikban volt róla szó:

https://forum.htka.hu/threads/orosz-szárazföldi-erők-és-fegyverzetük.1745/page-10#post-755019

https://forum.htka.hu/threads/orosz-szárazföldi-erők-és-fegyverzetük.1745/page-10#post-755108

A visszarúgásnál nemcsak a kaliber számít. A katonai fegyvereknél az alábbi kettő dolog is elő szokott fordulni, mely jelentősen csökkenti a visszarúgást és a civil sörétes vadászfegyvereknél nem annyira:

- csőszájfék/lángrejtő (pl. AMD-65),
- lőporgázok hátravezetése öntöltő illetve automata tűzkiváltás elősegítésére. Az AK variánsoknál ráadásul jókora tömegzárat is kell mozgatnia egy aránylag erős rugó ellenében.

Persze vannak egyebek is, mint pl. speciális töltény segítségével a lőporgázok egy része tervszerűen hátrafelé távozik, de ez már nem a gépkarabélyok területe ...

Ugye annál a "modern" vadonatúj fejlesztés Kalasnyikov géppisztolynál nem csak az a "truváj", hogy a Bren -nél mennyivel nehezebb, hanem pl. az is, hogy az AK-63D -nél sem bír könnyebb lenni. Az ami 7,62×39 -vel meg hosszabb csővel. Nomeg a fegyver nevében az a '63' -as az nem a "szilvásgombócok száma" -ra szeretne utalni azért ... :)

Miért számít egy kézi lőfegyvernél a tömeg? A fentebb linkelt második hozzászólásomnak a legelső mondatát citálnám ide: "Legyen akármekkora egy ember vagy akármilyen erős azért rá is igaz lesz, hogy kisebb tömegű fegyverrel könnyebben/gyorsabban fog forgolódni ..."

Ugye ez kicsit fizika is - ez esetben legyen az "egy kép (pontosabban kettő) többet mond ezer szónál" esete:

330px-ThirdClassLever.svg.png

Torque_animation.gif

Az AK-ban egy deka tömegzár sincs és úgy általaban a zár sem nehéz.Ami nagy tömegű és amire te gondoltál az a zárkeret és avele egyebeépített gázdugattyú.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Ocses

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Az Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük topikban volt róla szó:

https://forum.htka.hu/threads/orosz-szárazföldi-erők-és-fegyverzetük.1745/page-10#post-755019

https://forum.htka.hu/threads/orosz-szárazföldi-erők-és-fegyverzetük.1745/page-10#post-755108

A visszarúgásnál nemcsak a kaliber számít. A katonai fegyvereknél az alábbi kettő dolog is elő szokott fordulni, mely jelentősen csökkenti a visszarúgást és a civil sörétes vadászfegyvereknél nem annyira:

- csőszájfék/lángrejtő (pl. AMD-65),
- lőporgázok hátravezetése öntöltő illetve automata tűzkiváltás elősegítésére. Az AK variánsoknál ráadásul jókora tömegzárat is kell mozgatnia egy aránylag erős rugó ellenében.

Persze vannak egyebek is, mint pl. speciális töltény segítségével a lőporgázok egy része tervszerűen hátrafelé távozik, de ez már nem a gépkarabélyok területe ...

Ugye annál a "modern" vadonatúj fejlesztés Kalasnyikov géppisztolynál nem csak az a "truváj", hogy a Bren -nél mennyivel nehezebb, hanem pl. az is, hogy az AK-63D -nél sem bír könnyebb lenni. Az ami 7,62×39 -vel meg hosszabb csővel. Nomeg a fegyver nevében az a '63' -as az nem a "szilvásgombócok száma" -ra szeretne utalni azért ... :)

Miért számít egy kézi lőfegyvernél a tömeg? A fentebb linkelt második hozzászólásomnak a legelső mondatát citálnám ide: "Legyen akármekkora egy ember vagy akármilyen erős azért rá is igaz lesz, hogy kisebb tömegű fegyverrel könnyebben/gyorsabban fog forgolódni ..."

Ugye ez kicsit fizika is - ez esetben legyen az "egy kép (pontosabban kettő) többet mond ezer szónál" esete:

330px-ThirdClassLever.svg.png

Torque_animation.gif

Köszönöm a kiegészítést, a csőszájféket azt én is ismertem ezek közül, a lőporgáz elvezetésnél őszintén szólva nem tudtam,hogy van ilyen "mellékhatás",hogy egyben a hátrarúgást is csökkenti.Arra lennék még kíváncsi,hogy ezen a fegyveren van e olyan kiegyenlítő automatika,amit a Degtyarjev A-545-ösön is, vagy az egyik AK-100 variánson?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Ez egyszerű fizika - amikor kilövöd a lövedéket, a hatás - ellenhatás elve alapján ugyanannyi energia hat majd hátrafelé, mint amennyit a lövedék is kap, a különbség az hogy ugyanaz az energia máshogy hat rájuk - a lövedék pár grammos, de nagyon nagy sebességgel halad előre, a puska pedig több ezer grammos és ezért lassan halad hatra. Ha csökkented a tömegét a puskának, úgy fogod érezni jobban visszarúg mert nagyobb sebességgel fog hátra mozogni. De ugyanabból a fegyverből kilőtt nehezebb lövedéknél is érezni az erősen hátrarúgást.

A vadászfegyverekre ez azért is igaz, mert a nagy teljesítményű lőszerekhez képest nagyon könnyűek (cipelni kell egész nap) és a zárszerkezet sem mozogja ki, emészti fel a hátraható energiát, ellentétben a hadi fegyverekkel.

Igen,ez logikus csak a vadászok közt van aki nem látta ezt az összefüggést.A legbrutálisabb amit láttam sörétes vadászfegyverben,az egy vadőr ismerősömnek volt. Baikal IZS MR-153 félautamata sörétes 12x89-es kaliberrel. Azt mondta,hogy általában 12x76-os lőszerrel használta mert azzal kényelmes, de a 89-esnek brutális visszarúgása van. Főleg vadliba vadászatra használta a 89-es lőszert. Egyébként pedig elképesztő ahogy bánt azzal a puskával, és itt nem arra gondolok,hogy nagyon jól lőtt,mert egyébként nagyon jól lőtt vele, hanem arra,hogy nem takarította, volt olyan,hogy a pickup platójáról leszedve, megtörölve a sárdaraboktól,a vizslák alól szedtem ki a fegyvert az utolsó hosszabb két terület közti "áttelepülés" után. Ő csak annyit mondott: "hagyjad csak, jó helyen lett volna az ott". Sajnos egyébként a vadászok többsége ilyen,ahogy látom,nem divat a fegyvertakarítás sem. Csak amikor vesznek valami drága nyugati "csúzlit",hogy menőzzenek vele,és az nem viseli el ezt a bánásmódot amit egy TOZ vagy egy IZS kibír, akkor nézelődnek,hogy mi a picsáért nem működik a fegyver. Csak úgy nem tudom mit várnak, ha a például a nyereményként kapott tisztítókészlet a jó nagy flakon Ballistolal egyetemben 3 év múlva is bontatlanul ott figyel a polcon. A szüleim rendszeresen takarítják a fegyvereiket vadászat után, az IZS-től a Merkelig mindet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 713
113
A régi Merkelnek kell is a törődés, szeret rozsdásodni, gondolom nincsen annyi króm felületkezelés rajta, mint az oroszokon. A Bajkál úgy tudom jól bírja, egyébként is a kedvenc viccem egy angol sörétescsatornán volt. Ott sincs most divatja van a klasszikus dupláknak, pláne annak ami nem angol gyártás, úgyhogy az ilyen használt IZS-ek vicc áron, 50 meg 100 fontokért mennek. Mondja is az angol faszi, mindenképpen vegyél egyet, for shits and giggles, mert emlékezni fog mindenki ahogyan a sárban húztad magad után a bajkált egy madzagon, mint hogy kinek milyen fancy puskája van. :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 566
113
Igen,ez logikus csak a vadászok közt van aki nem látta ezt az összefüggést.A legbrutálisabb amit láttam sörétes vadászfegyverben,az egy vadőr ismerősömnek volt. Baikal IZS MR-153 félautamata sörétes 12x89-es kaliberrel. Azt mondta,hogy általában 12x76-os lőszerrel használta mert azzal kényelmes, de a 89-esnek brutális visszarúgása van. Főleg vadliba vadászatra használta a 89-es lőszert. Egyébként pedig elképesztő ahogy bánt azzal a puskával, és itt nem arra gondolok,hogy nagyon jól lőtt,mert egyébként nagyon jól lőtt vele, hanem arra,hogy nem takarította, volt olyan,hogy a pickup platójáról leszedve, megtörölve a sárdaraboktól,a vizslák alól szedtem ki a fegyvert az utolsó hosszabb két terület közti "áttelepülés" után. Ő csak annyit mondott: "hagyjad csak, jó helyen lett volna az ott". Sajnos egyébként a vadászok többsége ilyen,ahogy látom,nem divat a fegyvertakarítás sem. Csak amikor vesznek valami drága nyugati "csúzlit",hogy menőzzenek vele,és az nem viseli el ezt a bánásmódot amit egy TOZ vagy egy IZS kibír, akkor nézelődnek,hogy mi a picsáért nem működik a fegyver. Csak úgy nem tudom mit várnak, ha a például a nyereményként kapott tisztítókészlet a jó nagy flakon Ballistolal egyetemben 3 év múlva is bontatlanul ott figyel a polcon. A szüleim rendszeresen takarítják a fegyvereiket vadászat után, az IZS-től a Merkelig mindet.
Baikal mindent kibir.Tocsogjon az olajban,és még a zombiapokalipszisben is számithatsz rá.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113