[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
És abban a 7misiben benne van az örkölt ingatlanvagyon.Sőt lényegében az alkotja.Dehát aki nem tudja milen szomjazni,nem értékeli semmire a pohár vizet....

Nálunk legalább van mit örökölni.
Vannak nálunk sokkal gazdagabbnak tartott országok, ahol az emberek után szó szerint semmi sem marad. Hiába van nagy fizetés, életük végére a nagy semmit hagyják a gyerekeikre.
Prioritások kérdése az egész. Akinek az a fontos, hogy legyen stabil családi fészke, az nagyobb valószínűséggel fog itthon találni. Akinek meg a legújabb divat, elektrónikai termékek a fontosak, az meg nyugaton éri el az álmait.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_home_ownership_rate
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Definiáljuk a dolgokat...
  • Hol kezdődik neked a belváros?
  • Az elővárosban sokszor egyáltalán nem olcsóbb, cserébe ingázhatsz is... Adsz a szarnak egy jó nagy pofont, mert az utazással még drágább is lehet.

Ez tök jó, csak ehhez először kéne egy sikeres párkapcsolat...
Háziállatom sincs, mert nem minden bérletben lehet és, ha költözni kell...

(Ezen felül elég epic volt kommented, amiben szépen benne van, hogy alád toltak egy telket... Ja, bocs, nálam ilyen nincs. Én piaci alapon élek és oldok meg mindent...)

Nem rád gondoltam a háziállatos példát, csak leírtam, hogy sokszor tapasztalom ezt.

A telket Antigonosz kapta. :)
Nekem meg kellett venni saját (meg persze feleség) pénzen.
Minden ember más-más életutat jár be, nincs egy tuti recept. Én hamarabb találtam feleséget, neked jobb a fizud. Én is éltem albérletben, még úgy is, hogy hónap végén már az aprót számolgattuk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nálunk legalább van mit örökölni.
Vannak nálunk sokkal gazdagabbnak tartott országok, ahol az emberek után szó szerint semmi sem marad. Hiába van nagy fizetés, életük végére a nagy semmit hagyják a gyerekeikre.
Prioritások kérdése az egész. Akinek az a fontos, hogy legyen stabil családi fészke, az nagyobb valószínűséggel fog itthon találni. Akinek meg a legújabb divat, elektrónikai termékek a fontosak, az meg nyugaton éri el az álmait.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_home_ownership_rate
Nahát ez igy nagyon nem igaz.Jártam olan bajor tanyaházban,amit 1700as években épült,és ugyanaz a parasztcsalád lakja.Viszont a munkások költöznek a jobb munkaalkalom szerint.nekik a bérlakás a kézenfekvőbb.A fogyasztói társadalom problémái meg mindenüt jelentkeznek.Kultúraerzios pprobléma
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nahát ez igy nagyon nem igaz.Jártam olan bajor tanyaházban,amit 1700as években épült,és ugyanaz a parasztcsalád lakja.Viszont a munkások költöznek a jobb munkaalkalom szerint.nekik a bérlakás a kézenfekvőbb.A fogyasztói társadalom problémái meg mindenüt jelentkeznek.Kultúraerzios pprobléma

Mi nem igaz? Hogy a németek felének nincs ingatlana?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 1711

Guest
27867790_1556005624452818_1020106226185828838_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Gondolom nehéz lenne a kép készítőjének elmagyarázni, hogy a gáz ára nem a teljes fogyasztói ár, mert annak ide kell jönnie, szét kell osztani, szállítani, adminisztráni és az emberek nem fognak olcsóbban dolgozni, meg a gázcső se lesz olcsóbb.
Nehéz szembesülni,hogy a rezsicsökkentés korántsem volt akkora mint a világpiaci árcsökkenés lehetővé tenne.Nehéz az igazság ugy általában,de attol még igazság marad.Sajnálom,de üres hazug propagandában hiszel.Mondjuk az"ellenzék"se nagyon más.Nem akarnak változást,csak ők akarnak a szemétdomb tetején lenni.Ezért nincsennek szavazóik.Én a kutyapárta fogok szavazni.Ha gyöznének,felérne egy vértelen forradalommal.Nemtudnának kormányozni,de talán megbukna végre ez a tohonya,mindent agyonnyomó,tolvaj elnyomó államrend.Magyarország legnagyobb baja ez a korrupt,monolit mindent agyonnyomó állam
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nehéz szembesülni,hogy a rezsicsökkentés korántsem volt akkora mint a világpiaci árcsökkenés lehetővé tenne.Nehéz az igazság ugy általában,de attol még igazság marad.Sajnálom,de üres hazug propagandában hiszel.....
Nem, csak van egy "nemsorosegyetemes" közgazdász diplomám és nem nyalom be a libsi szart. Te meg menjél csak kétfarkúzni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem, csak van egy "nemsorosegyetemes" közgazdász diplomám és nem nyalom be a libsi szart. Te meg menjél csak kétfarkúzni.
Ja,hogy érdekelt vagy ebben a szarban.Az mástészta.Ha a "fiuk"fizetnek rögtön érthető az álláspontod.De ez az országon nem segit.Apropó,Adam Shmit nem volt tananyag?Pedig skót volt,nem lipsi
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 291
68 359
113
Definiáljuk a dolgokat...
  • Hol kezdődik neked a belváros?
  • Az elővárosban sokszor egyáltalán nem olcsóbb, cserébe ingázhatsz is... Adsz a szarnak egy jó nagy pofont, mert az utazással még drágább is lehet.

Ez tök jó, csak ehhez először kéne egy sikeres párkapcsolat...
Háziállatom sincs, mert nem minden bérletben lehet és, ha költözni kell...

(Ezen felül elég epic volt kommented, amiben szépen benne van, hogy alád toltak egy telket... Ja, bocs, nálam ilyen nincs. Én piaci alapon élek és oldok meg mindent...)
Molni, ne vedd magadra, nem kimondottan a te irányodba célzott mondatok voltak, csupán jelezni akartam hogy van rá lehetőség, számodra ez már úgysem járható út negyvenhez közel. Ha nekem egyszeri falusi gyereknek milkós szülők nélkül sikerült talán sikerülhet másnak is. Ha csak 100 mai 20 éveshez jut el ez a történet és csak kettő okul belőle az is valami. Jah, xar volt, nem volt kocsim, fateréval jártam, Trabant, Lada 1200, Opel Astra. Mégis jópár csaj megfordult a hátsó ülésen, mondjuk ebből az 1200-es messze a legkényelmesebb volt. Az a telek 93-ban 60000-ft-ért jutott az öregem tulajdonába, az akkoriban 3-4 havi fizetés volt, cigányok árulták, kegyetlen állapotok uralkodtak, a rajta levő házat széthordták, a mocskot otthagyták. Xar volt az a 10 év, de most én itt vagyok hitel nélkül (soha nem volt hitelem) míg a többiek akik akkor játszottak a keresetükkel most nyögik a lakáshiteleket, még mindig. 2008-2010 között gyakorlatilag két végén égettem a gyertyát, elég jól belemerültem az akkori cégemnél a raklapozásba, olyan évi 12000-et adtunk el/írtunk be amin 3-an osztoztunk. Pechemre épp egy táncoslánnyal jártam, akire amolyan felvigyázó is voltam éjjel,portás egy night clubban pár napot egy héten, szóval alig aludtam, hogy bírod ki? Hát cuccal. Szóval szépen elúszott ám az a pénz úgy szépen ahogy jött úgy ment, benzinre, kaja rendelésre,kólára, gyorsra,ruhákra. Mikor vége lett ott álltam fizetés után 3 nappal 0 ft-al, rá két hétre bebuktunk telhetetlen gyerekes munkatársam miatt, kirúgtak. Egy hónapig vajas kenyéren meg tojáson éltem, a csekkjeim se adtam fel. Rá két hónappal nullába jöttem, és harmadik hónapban már megtakarítottam. Munkanélkülin voltam,de mellette ugyanannyit kerestem feketén, ablakokat építettünk be, akinél dolgoztam meg örült nekem hogy olcsón jól jár. Egy valamit megtanultam, spórolni, meg racionálisan gondolkodni. Persze tudnék még jobban is de 4 nő vesz körül, tudod pl mennyi víz és wc papír pocsékolás ez? Már kutat markoltattam inkább hogy tavasztól őszig ne legyen vízdíjam. De apósomékat nem tudnám űberelni, ők tényleg állatok, a fürdőkád vizével mosogatnak, és a wc-t is azzal öblítik le. cserébe 2500 ft körül a vízszámlájuk. Igaz mellette havi egyszer wellneszeznek, de mindketten rokkant nyugdíjasok, szóval őket se veti fel a havi kereset.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 291
68 359
113
És ezzel én mit kezdjek, ha fővárosban élek...? Burkina Fasoban is biztosan olcsók a telkek. Pont annyira releváns, mint ez..
Tudod hogy innét osztrákba napi 2-3 órát autóznak nagyon sokan 1300 euróért? Mikor határőr voltam volt hogy másfél óra alatt értem haza a 20km-re levő Kőszegről tömegközlekedéssel. Na az volt egy halál, 1 óra be, 12 órás szoli nappal, meg másfél óra haza, nagyon cuki volt. Errefelé 15-20km kb 1 óra út tömegközlekedéssel az átszállások,meg jobbra balra kitérők miatt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Valahol elképesztően zseniális, hogy sorosozni sikerült, de érvelni semmivel. Ja, lisbizés is volt.
Az is elképesztő, hogy mérnök létedre nem tudsz fejben 3 kommentet összefűzni és a kohéziót megtalálni.

Segítek:
Gondolom nehéz lenne a kép készítőjének elmagyarázni, hogy a gáz ára nem a teljes fogyasztói ár, mert annak ide kell jönnie, szét kell osztani, szállítani, adminisztráni és az emberek nem fognak olcsóbban dolgozni, meg a gázcső se lesz olcsóbb.

Erre kaptam egy 0 tartalmú választ és te nekem szólsz be, nem az elvtársadnak. Pont tőled vártam volna el, hogy kijön belőled az áramlástanos és elmagyarázod neki, hogy a nyersanyag ára mennyire kis százalékot tesz ki a fogyasztói árban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 291
68 359
113
Nehéz szembesülni,hogy a rezsicsökkentés korántsem volt akkora mint a világpiaci árcsökkenés lehetővé tenne.Nehéz az igazság ugy általában,de attol még igazság marad.Sajnálom,de üres hazug propagandában hiszel.Mondjuk az"ellenzék"se nagyon más.Nem akarnak változást,csak ők akarnak a szemétdomb tetején lenni.Ezért nincsennek szavazóik.Én a kutyapárta fogok szavazni.Ha gyöznének,felérne egy vértelen forradalommal.Nemtudnának kormányozni,de talán megbukna végre ez a tohonya,mindent agyonnyomó,tolvaj elnyomó államrend.Magyarország legnagyobb baja ez a korrupt,monolit mindent agyonnyomó állam
Az egykor Gyurcsányra szavazók és abban csalódottak szavaznak rájuk egyedül, nagy bölcsesség, tiszta anarchia, nulla elképzelés, álomvilág.
 
M

molnibalage

Guest
Tudod hogy innét osztrákba napi 2-3 órát autóznak nagyon sokan 1300 euróért? Mikor határőr voltam volt hogy másfél óra alatt értem haza a 20km-re levő Kőszegről tömegközlekedéssel. Na az volt egy halál, 1 óra be, 12 órás szoli nappal, meg másfél óra haza, nagyon cuki volt. Errefelé 15-20km kb 1 óra út tömegközlekedéssel az átszállások,meg jobbra balra kitérők miatt.
Nem értem, hogy a wall of text történeteddel és ezzel mit akarsz mondani... Én is utaztam napi 3,5-4 órát meló és tanulás alatt is...

. Xar volt az a 10 év, de most én itt vagyok hitel nélkül (soha nem volt hitelem)
Aham. A mai lakásárak mellett ki tud hitel nélkül megmoccani? 38 nm-es félkülvárosi lakások fájnak 25-28 misibe...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Az egykor Gyurcsányra szavazók és abban csalódottak szavaznak rájuk egyedül, nagy bölcsesség, tiszta anarchia, nulla elképzelés, álomvilág.
Kikre?A kétfarkuakra?Éppugy viccből indulnak,ahogy Ciccolina hüleségböl indult anno olaszban.És sosem szavaztam Gyurcsányra.Sőt,ha kiváncsi vagy 94ben a FIDESZre szavaztam.De az egy teljessen más párt volt.Akkor az volt a bajom velük,hogy lehetnének kicsit nemzetibb elkötelezetségüek.Most meg az,hogy szégyent hoznak a Nemzeti Zászlóra,mert a lopás leplezésére használják.És magasrol sz.arnak a Nemzetre.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
Status
Not open for further replies.