[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Meg gondolom baratnod sut foz sutemenyeket abba szoktak citrusfelek helyat tenni meg dzsemmet is szoktak a helybol csinalni. Ugyhogy gondolom tul eros permetszereket nem szivesen hasznalnal
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Citrusfelekhez nem ertek szerencsere nallam nincsenek pajzstetvek. De gazdaboltba biztos tudnak valami jo permetszert ajanlani. En nemszeretek permetelni de ha permeteltetek akkor vagy sima rezgaliccal /bordoile/ vel vagy egy mixel ami bordoi le aztatott dohamy le es aztatott diolevel lebol all. Modjuk nekem vannak meheim es a vele jaro furkeszdarazsak /amiket nem irtok mert tetvesedestol megvedik a meheket ha nimcsenek tulszaporodva/ es azok pusztitjak a pajzstetveket leveltetveket is


OKÉ, csak kérdeztem..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Otthon dísznek van, bármit rákennék, ami használ..
Ez esetbe mehet az actara /suhyd/ altal emlitett is. Mivel hogy a helya nincs vogyaztva /nikotinoidok ugye felszivodnak es ezek kicsit erosebbek masak a dohanyba talalhatoaknal es a citrusfelek nagymennyisegben taroljak a helyba/ de mivel apszolut nincs fogyasztva erosebbel is probalkozhatsz /egy tipp a komolyabb permetszerkhez amik etkezesi celu novemyekre valok engedely kozelesek /vizsga/ de a viragokra kis menmyisegbe megvasatolhato engedely nelkul is/ es mivel neked nem kell nagy mennyiseg szerintem teljesen jarhazo ut /de azert csak ovatosan/
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ugyan az a hatoanyag osszetevo csak kissebb kiszereles meg viragok vannaak a csomagolasukon
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Egyedul vadnarancsom van az eggyik erdobe par fa de az nem igazi cittprus ha jol tudom nem is olyan citrusos a fa maga de iszonyat jo faamyaga van kemeny de megis rugalmas a gallyaibol itelve iszonyat idojaras es rovarallo /gerendanak szeretnem majd felvagnimert butorfanak tul keskeny pedig iszonyu szep erdekes szine van
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Még hány oldalon keresztül megy a sírás Balázs befizetett magán nyugdíj pénze után. Olyan lett ebből mint ha asszony két gyerekkel most hagyta volna el.
Figyelő szemeiteket ez ügyben a demokrácia védelmezőjére vessétek ahol az emberek gazdasági válságkor nyugdíj alapok tűntek el !
Magán nyugdíj pénztárak is jó pofa dolgok amik szedik a pénz mutogatják a számládat, hogy nézd gyűlik az összeg meg ennyi a reál kamat. Mikor eljönne ki fizetés ize tudod ez mégse úgy volt és örülsz hogy tőkéd meg van! Ha előtte nem megy csődben a biztosító és volt nincs ! Ha nincs gyerek stb azok a szolgáltatások amelyekre akkor szükséged lesz kereslet kínálat alapon hatványozottan drágább lesz. Mert ha egy ápoló van és 100 idős akkor az ápoló azokkal foglalkozik akik a legtöbbet képesek fizetni.

Miközben havonta egyre Balázs és az egy gyűrűje elvesztésén vitáztok.

Szóba került rendszer változás és a gazdasági dolgok. Szerencsére erről van jó dokumentum film amit megosztottam.

- magyar növényolaj ipar szétverése például: IMF hitelen az elérhető legjobb technológiát beszerezte hozzá a párt állam. Volt rá 100 millió dolláros magyar ajánlat erre olaszok ingyen megkapták! Na ilyen ügyletek miatt tartunk itt kérem szépen. 1990-1998 a magyar társadalom széles rétegétől elzárták az állami céges vagyont. Minden a külföldi vitt, kis konc ként ex elvtársak is kaptak valamit.

Másik mítosz hogy IMF hitelek fogyasztásra mentek el! A fenét gazdasági fejlesztésekre gyárakra stb amiket utána gyorsan le is nulláztak. Fiume vagy másik horváth kikötőhöz kiépített kőolaj vezeték, akkor elképzelés szerint Közel-Keletről is jöhetett volna az olaj !
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Még hány oldalon keresztül megy a sírás Balázs befizetett magán nyugdíj pénze után. Olyan lett ebből mint ha asszony két gyerekkel most hagyta volna el.

Másik mítosz hogy IMF hitelek fogyasztásra mentek el! A fenét gazdasági fejlesztésekre gyárakra stb amiket utána gyorsan le is nulláztak. Fiume vagy másik horváth kikötőhöz kiépített kőolaj vezeték, akkor elképzelés szerint Közel-Keletről is jöhetett volna az olaj !


Igen, ebben igazad van. Csak hát volt olyan is, mint az eocén program is, aminek csak kiadás oldala volt, bevétele semmi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 007
113
Nem is saját lakásban lakom, mert tudom meddig ér a takaró. Ellenben az én pénzemből is húzták ki azt, aki nem tudja. Ez hol fair...?
Én meg annak örülök hogy kb tíz százalékát visszakaptam. Volt olyan év mikor még működött hogy egy év alatt kb 25%-ot tozsdeztek el belőle. Par hete láttam az öoregem önkéntes mny pénztári éves osszesitojet, befizetett tavaly kb 120-at, de az év végi egyenleg mégis csak kb 90_el nőtt. Én speciel jobban bizok az államiban, a nyugdíjasok jó szavazó bázis, és akikkel mostanában beszélek mind elégedettek a nyugdíjjal amit negyven akárhány év munkaviszony után kapnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 007
113
Otthon dísznek van, bármit rákennék, ami használ..
Én mindig leszedem a fertőzött leveleket, vagy hajtásokat. Legyen leveltetu, vagy gombás betegség. Kisebb gyumolcsfaknal és eddig a szőlő nél bevált. Szőlőt még sosem permeteztem, jó nincs is sok csak 50 tő. Permetezni a gyerekek miatt nem lehet , megesznek zölden is mindent nem néznek semmit. Atteleltettem egy eros paprika tovet, ahogy bekerült ősszel a lakásba megtetvesedett, torolgettem, mosogattam, szedegettem a leveleket egész télen. Kb három hete kitettem az udvaron a tűző napra, a tervek eltűntek, a régi levelek is, de tele van új hajtasokkal és már virágzik is.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Én meg annak örülök hogy kb tíz százalékát visszakaptam. Volt olyan év mikor még működött hogy egy év alatt kb 25%-ot tozsdeztek el belőle. Par hete láttam az öoregem önkéntes mny pénztári éves osszesitojet, befizetett tavaly kb 120-at, de az év végi egyenleg mégis csak kb 90_el nőtt. Én speciel jobban bizok az államiban, a nyugdíjasok jó szavazó bázis, és akikkel mostanában beszélek mind elégedettek a nyugdíjjal amit negyven akárhány év munkaviszony után kapnak.
Erre jön hogy kezelési költségek stb minden szépen levonogatnak. wall street farkasa kicsit szélsőségesen de bemutatja a rendszert.
Megjegyzem semmire sincs garancia szélsőséges esetekben egy állam egy nemzet végérvényesen össze omolhat. Pl migrációs folyamatok, és vagy demográfia helyzet miatt!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 708
17 011
113
Erre jön hogy kezelési költségek stb minden szépen levonogatnak. wall street farkasa kicsit szélsőségesen de bemutatja a rendszert.
Megjegyzem semmire sincs garancia szélsőséges esetekben egy állam egy nemzet végérvényesen össze omolhat. Pl migrációs folyamatok, és vagy demográfia helyzet miatt!
Igen. Sokan miért gondolják, h a nehezen megkeresett pénzével egy vadidegen jól fog sáfárkodni. 2005 körül konkrétan lehülyézett egy befektetési tanácsadó, amiért nem akartam a pénzt rábízni. Kérdi mibe rakom? Hát vennék szántót, vagy aranyat. A föld árán röhögött, meg, h az arany padlón van. A picike föld azóta dupláját éri, az arany is jócskán drágult...az istenített ble-chipek meg azóta is az akkori ár alatt, vagy névérték körül. Persze a jattot leszedi, meg a tőzsdealkusz is.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Remélem magán nyugdíj miatt már senki nem fog újra itt bánkódni. Mivel 10 éves távlatban is nehéz tervezni. Akkor ki meri azt mondani, hogy piaci alapú magán nyugdíj befizetése 40 év elteltével rendelkezésére fogják bocsájtani. Menet közben a felhalmozott tökét nem fogják eltüntetni.

Legutolsó általam ismert befektetési botrány a Quaestor esete ahol minisztériumok is tartottak pénzt. Kicsiben ott volt Broker Marcsika stb

Deviza hitelesek esete ami Balázsnak nagyon fájt őket mért mentik! Először is nem mindenkit mentettek meg! Másik a magán nyugdíj(ami eddigi állami rendszerben hiányként szerepelt) és e deviza adósság között van egy dimenzió beli különbség.
Utóbbi a kormány tagokat is érintette meg a 2-3 vonalbeli FIDESZ vezetőket, állam és közigazgatás vezetőit is. Erre első lépcsőben kitalálták a végtörlesztés ezen emberek megkapták rá a pénz, civilek mint keresztapám rokonságtól ha tudta össze szedte. Második körben jött a forintosítás amely egy selyem zsinór 1/3 növelheti a futam időt tudtommal. De ez se mentett meg mindenkit. Viszont az emberek nagy része annyira forrás hiányos( és volt is), hogy a fél országnak ilyen hitele volt. Nekünk is apámék 3 évre vették új autót svájci frankra például ők akkor nyertek rajta! Mivel akkor is liberális volt a jegybank elnök és 10% körüli volt az alapkamat ezért, banki THM forintban 30-45% között mozgott!

Balázs ez esetben azért kellett menteni stb mert gazdaságot és fogyasztás is drasztikusan megfogta, és egy nagy töke szívagyú ként működött. Társadalmi hatásai drasztikusak volt ez magában egy migrációs hullámot indított nyugatra.


Vissza térve egy érdekesebb témához véglegesen
1990-2010 tartó időszak amiben nagy rész Ballibek uralkodtak. A töketlen MDF kormány alatt is BALLIBEK uralták a privatizációs és MNB-t. Eredmény jegybanki alap kamatok 10-12% körül 50-60% állam adósságnál ami garantált forrás kivonás jelentett az országból. Google szerint jelenleg 0,9% ez a Matolcsi egy zseni? Google Magyar államadósságot 74% mutatja!

Másik a külföldiekkel szemben az állam előnytelen privatizációs szerződéseket köt. Lásd filmben bemutatott állami biztosító állam eladás előtt bele pakol 50 milliárdot eladja 5 milliárdért! Magyar növényolaj feldolgozó ipar olaszoknak ingyen miközben a magyar 100 millió dollár fizetett volna. Fordított esetben megértettem volna, hogy a kormány termelőkből álló gazdasági társaságnak adja oda ingyen vagy késleltet fizetéssel. De hogy olaszoknak???? Előtte IMF hitelből újították fel a gyárakat. Amit az olaszok ha már ingyen kapták el is vitték az országból. Mi maradt üres üzemek és az AMF hitel utána, sok tönkretett gazda mellett.

Ilyen dolgok miatt tartunk ott ahol. Ordas nagy mítosz, hogy Kádár rendszerben a hitelek jóléti kiadásokra mentek!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Boca De e ék se füle se farka.

A KOMMENT színvonalát pedig bőven jellemzi az Antall idején ballibsik uralkodtak szösszenet....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Boca De e ék se füle se farka.

A KOMMENT színvonalát pedig bőven jellemzi az Antall idején ballibsik uralkodtak szösszenet....
Valóban?
Reggel kávé mellett írtam, és most is még egyszer elolvastam. Szerintem érthető.
Tartalmi gondolati fejezetek hozzá szólásomban:
-Magán nyugdíj és rendszer pénzügyi eszközök közép és hosszú távú magas kockázatáról szól.
-Deviza hitel probléma ami társadalmi és gazdasági súlya ennél sokkal nagyobb.
- Jegybanki kamat politika érintése érthetetlenűl magas jegybanki alapkamatok!
- Privatizációs eljárások irracionálisa, két példa megemlítése, ami jól mutatja, hogy hogyan zajlott ez? Az államnak és országnak ezen ügyletekből mekkora kára lett. Hivatkozási alap már megosztott dokumentum film.

Még valamit? De neked az jön le ebből, hogy balliberális szót használtam??? Mért mond meg szerinte mi indokolta az, hogy magyar gazdák helyett olaszok kapták meg a magyar növényolaj ipari vállalatot ingyen !!! Piac gazdaságnak és a józan ész szabályaival össze nem egyeztető módon ??!! Vagy a biztosítók 50 milliárdot bele nyomok eladom 5 milliárdért! A különbözet és a cégek piaci értéke ?? Az a vevőnek ajándék?? Mért is ? Ezzel az erővel magyar emberek által birtokolt gazdasági társaságok is megkaphatták volna ez ilyen állami tulajdonokat! 3-4 éven belül majd fizették rendezték volna a vételárat!

Demokrácia szépsége, hogy ezen folyamatokat levezénylő emberek esetében a számonkérés elmaradt!
 
Status
Not open for further replies.