[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 880
15 324
113
Sziasztok!
Lehet rossz helyre írok, légy szíves ne kövezzetek meg nagyon. Olyan kérdésem lenne, hogy a Honvédségben a tartalékosok rendfokozatai mi alapján differenciálódnak? Sehol sem találtam róla épkézláb információt. Hogyan történik a beosztás, illetve alapkiképzés után mindenki egy bizonyos rendfokozattal kezd (legénységi) vagy hogyan?

Tudtommal a diplomások hadnagyként kezdenek a seregben és néhány más erőszakszervezetekben. Értem a logikát, de attól meg egyben hülyeség is, hiszen sanszosan egy pár éve szolgáló őrmester jobban tudja, merre van az arra...
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 552
113
Tudtommal a diplomások hadnagyként kezdenek a seregben és néhány más erőszakszervezetekben. Értem a logikát, de attól meg egyben hülyeség is, hiszen sanszosan egy pár éve szolgáló őrmester jobban tudja, merre van az arra...
Én úgy emlékszem még 10-20 évvel ezelőttről hogy valami űberzászlósi rangban voltak míg le nem tették az átképző sulit.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Sziasztok!
Lehet rossz helyre írok, légy szíves ne kövezzetek meg nagyon. Olyan kérdésem lenne, hogy a Honvédségben a tartalékosok rendfokozatai mi alapján differenciálódnak? Sehol sem találtam róla épkézláb információt. Hogyan történik a beosztás, illetve alapkiképzés után mindenki egy bizonyos rendfokozattal kezd (legénységi) vagy hogyan?


Valamilyen szinten igen, de a diploma nem feltétlen jelent tiszti rendfokozatot, tudomásom szerint aki előbb jelentkezett az magasabbat kapott.
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sziasztok!
Lehet rossz helyre írok, légy szíves ne kövezzetek meg nagyon. Olyan kérdésem lenne, hogy a Honvédségben a tartalékosok rendfokozatai mi alapján differenciálódnak? Sehol sem találtam róla épkézláb információt. Hogyan történik a beosztás, illetve alapkiképzés után mindenki egy bizonyos rendfokozattal kezd (legénységi) vagy hogyan?


Valamilyen szinten igen, de a diploma nem feltétlen jelent tiszti rendfokozatot, tudomásom szerint aki előbb jelentkezett az magasabbat kapott.
Vagyyis a jol értesültség és a kapcsolatok számitanak,és nem a rátermettség vagy a hozzáértés........Nabravó.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Vagyyis a jol értesültség és a kapcsolatok számitanak,és nem a rátermettség vagy a hozzáértés........Nabravó.


Meg a hosszú nyelv, és kinek a kije. De ez szerintem nem meglepő.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Vagyyis a jol értesültség és a kapcsolatok számitanak,és nem a rátermettség vagy a hozzáértés........Nabravó.


Meg a hosszú nyelv, és kinek a kije. De ez szerintem nem meglepő.
Urambátyám ország voltunk,vagyunk,és leszünk a szomoru végig....Nem kell már sokat várni.Az ország következő cimere egy sötét mezőben fehér libáért nyúló barna kéz
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Vagyyis a jol értesültség és a kapcsolatok számitanak,és nem a rátermettség vagy a hozzáértés........Nabravó.


Meg a hosszú nyelv, és kinek a kije. De ez szerintem nem meglepő.

Ahogy hallottam aki tudta vállalni (volt rá ideje) a tartalékos tiszt képzést. Még biztos sok tiszti hely lesz, lehet jelentkezni, aki tud.
 
M

molnibalage

Guest
Kis életkép Észak-Koreából. Oh wait...

9nhd00hie45np9au6tuz.jpg
Sajnos ez nem vicctopikban való.

Ha ezt 10 éve mondják nem hiszem el. Gyakorlatilag fake news megy a közpénzből fizetett médiában. Mondjon valaki egy jó érvet, hogy miért csapja pofán ezeket az ember. De tényleg...

Gyakorlatilag ez tényleg állampárti rendszer híradása... Kurva jó...
És akkor csodálkoznak, hogy egyesek menekülnek ebből az országból...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Miért? A linkelt kép az PS munka? Ha nem, akkor meg cáfolnád, hogy az M1 nem adóforintokból megy?
Nem tudom PS-e, de a weboldalukon picit más a szöveg.
https://www.hirado.hu/belfold/kozel...k-akkor-lehetseges-ha-a-dolgozok-beleegyeznek
A híradót spec ma pont nem láttam, de kb hetente 3 nap el szoktam kapni és fake newst nem igazán szoktam találni, leginkább azért mert nagyrészt hivatalos hírforrásból dolgoznak.
Amire te gondolsz az az egyoldalú tájékoztatás. Na az van. :)
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 746
4 496
113
BRUTÁLISAN BELEHÚZ AZ AUDI GYŐRBEN! Hol fognak építeni 5000 lakást?

Hivatalosan meg nem erősített információk szerint az Audi mintegy 5000 szolgálati lakás építésére szánta el magát.

Lépésük ésszerű reakció arra, hogy Győrben az utóbbi időszakban a lakásárak és a bérleti díjak már olyan magasak, hogy azokat már az audis munkabérből sem lehet kigazdálkodni.

Ráadásul ezenkívül több nagy autógyár is komoly elszívó hatással is rendelkezik. A Pozsony mellett működő házonbelüli VW gyár munkaerő elszívása is jelentős, de még nagyobb veszély a kecskeméti Mercedes és a most épülő debreceni BMW gyár, ahol a mérnököknek, technikusoknak már nagyon komoly bért ajánlanak és bizony sokan igazoltak át hozzájuk Győrből.

Győr önkormányzata, bármilyen komoly bevételei vannak, az elmúlt években ebben a témában semmilyen lépést nem tett, mintha a lakásínség megoldása náluk süket fülekre talált volna. Helyette úgy tűnik, az Audi fogja elvégezni ezt a feladatot.

Már keresik az új városrész helyét. Igen, ez egy új városrész lesz, hiszen 5000 lakás minimum 15.000 új lakót is jelent. Ehhez már nem csupán lakások, de egyéb infrastruktúra is szükséges.

És milyen helyszínek jönnek szóba?

Lehetséges helyszín a banai úti hétvégi telkes övezet, a telkek tömeges felvásárlásával (meg is indult a telkek felvásárlása befektetők részéről). Szóba került régebben Győrszentiván déli terjeszkedése is, de oda valószínűleg nem fognak építkezni, mert az ipari légszennyezés ártalmainak nem akarják kitenni az audis dolgozókat és családjaikat. Logisztikailag akár Töltéstava és Pér is alkalmas helyszín lehet, persze a nagy kérdés, hogy ezen falvak mennyire fogadnák tárt karokkal a tömeges építkezést, a betelepülőket.

Információink szerint az Audi a lakásokkal, sőt gépkocsikkal támogatja a velük szerződő családokat. Nem kérdés, hogy ezért cserébe nagyon szigorú feltételeket, szinte nyugdíjig tartó elkötelezettséget kérhetnek.

Mielőtt azt hinnénk, hogy ezt ők találták fel, gondoljunk arra, hogy ez nem új dolog. Elég csak itt a győri, 1915-17 között épült gyárvárosi házakra gondolni. Azokat az akkori ágyúgyár mérnökei, munkásai számára építették. Éppen az a furcsa, hogy a rendszerváltást követően majdnem 30 év kellett ahhoz, hogy a munkaadók újra felfedezzék ezt a fontos, a munkaerő megtartásában kiemelkedően fontos lehetőséget.

Az biztos, hogy a győri családoknak, a pályakezdő fiataloknak jól jön ez az építkezés. Talán csökkennek az ingatlan árak és a bérleti díjak is.

És arról sincs kétségünk, hogy városunk “remek” vezetői a közelgő önkormányzati választásra időzítve bőven ki fogják használni a lehetőséget és naponta fognak átadni, alapkövet letenni. Bizonyosan látjuk majd Borkait és társait ezer fotón, ahogy méregdrága öltönyben imitálják a faültetést, lapátolást.

Ne dőljenek be nekik kedves olvasók! A beruházást az Audi fogja finanszírozni és éppen azt a munkát végzi el, amit az elmúlt 12 évben Borkainak és csapatának kellett volna elvégeznie.

...De azért örülünk így is......

https://boldoguljgyorben.blog.hu/20...z_audi_gyorben_hol_fognak_epiteni_5000_lakast
 
Status
Not open for further replies.