1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonai járművek páncélteste, páncélzata.

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - GrGLy által indítva @ 2013. október 21..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

A BMPnek nem ilyen egy darabból álló alja volt?

3. jancsiga

jancsiga New Member

Csak az nem aluminium!?

4. doberamann

doberamann Member

Gondolom az acél, csak nekem tűnik kevésnek ez az aluból készült páncélos cucc?

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Lehet mégsem mondtam hülyeséget az Open ISV topikban az alumínium páncélzattal. Bár ők csak a jármű alját készítenék belőle.

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

A BMPnek alu páncélzata van.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem acél.Nem hiszem,hogy a 60-as évek közepén aluból bárki tudott volna páncélt csinálni.

8. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

BMP-1 wiki cikk: "A páncéltest hengerelt acéllemezből készült hegesztett konstrukció."
    Angol cikkben kicsit bővebben: "The vehicle's armor is welded rolled steel varying in thickness between 6 millimetres (0.24 in) thick on the top of the hull and 33 millimetres (1.3 in) on the mantlet of the main gun."

9. dudi

dudi Well-Known Member

Már linkeltem párszor,attól eltekintve,hogy honnan van VALÓBAN SZÍNVONALAS írás!
    http://www.jovonk.info/2010/11/04/bmp-1-es-loveszszallito
    http://www.jovonk.info/2010/11/10/masodik-generacio-bmp-2

10. desertfox

desertfox New Member

Én emlékszek a felvetésedre @fip7 :)) És ez rendelkezésre álló alapanyag még számunkra is.

11. hangtompito

hangtompito New Member

A páncéltest manapság hardox néven futó felületedzett acéllemez....rendszeresen dolgozom vele...rendelni lehet hozzá fúrót de vízzel vagy lézerrel vágást javasolnak hozzá....

12. hangtompito

hangtompito New Member

Az alumíniumötvözeteket az 50-es évek közepe óta használják páncélként,főleg úszóképes vagy légideszant járművek részére...1mm acél páncéllemez kb.5mm alumínium páncélzattal egyenértékű.

13. wolfram

wolfram Well-Known Member

Csakazértsem akarom a Kína-topikba tenni! :D És fogalmam nincs, hogy akkor hová tehetném...
    http://www.hwsw.hu/hirek/51137/3d-nyomtatas-esa-nasa-lezer-urkutatas-tudomany.html

14. Fennek

Fennek Well-Known Member

Nem tudom, hogy az alu es pancel szavakat hogy lehet egyaltalan egy mondatba leirni :)

15. telak

telak New Member

Ha jól emlékszem ezt az öntészeti dolgot a 30-as években próbálgatták acéllal is. Kicsit ismerem a nyomásos alumínium öntészetet, de az öntött termék, bármiből is legyen sosem lesz olyan erős mint a hengerelt/sajtolt. Tele van légzárványokkal, és elég rideg, törékeny. Harckocsi tornyoknál is csak azért maradt fent sokáig, mert ballisztikailag előnyösebb forma hozható ki belőle.
    Kísérletnek jó, de kétlem, hogy az elkövetkező harjármű generáció ebből készülne.

16. telak

telak New Member

Ja és a hegesztett elemeket könyeb javítani is mint egy öntvényt.

17. telak

telak New Member

Tudott! Sőt akkoriban nagy divatja volt. Pl az amcsi M-113 as csapatszállító javarészt hengerelt alulemezből készült, vagy az angol FV101-es könnyű felderítő jármű, és az amcsik Sheridan légiszállítású harckocsija. De a divatot leszámítva, nem lett életképes a dolog.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ja. A BMPnél vas-magnézium ötvözettel kisérleteztek, de gyúlékonynak bizonyult.

19. Danger

Danger New Member

A duraluminium egy igen kemény és szívós ötvözet. Repülögép alunak is hívják a szakik, mivel évtizedeken keresztül ebből készült a repcsik szerkezete. Az M 113-as lövész szállító is ebből készült. Bevált. Ma már az A5-ös modifikációnál tartanak. A páncélzatot RPG rács is kiegésziti.
    A duralu nem egy olcsó anyag, mivel ötvözői sem azok (főként réz és nikkel).

20. doberamann

doberamann Member

Az M113-as, mint jármű az okés, de a páncélvédettsége már Vietnámban is kevés volt...

Ezen oldal megosztása