• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Egy érdekes videó egy brit önkéntesről aki 6 hónapot harcolt Ukrajnában. Alábbiakban elmondja milyen felszerelés volt hasznos és tök fölösleges. Pl. csomó önkéntes hozott magával pár száz fontos gyagyi éjjellátot, de semmi edényt, csajkát. Őt meg mindenki hülyének nézte, hogy ezekből többet is vitt. Aztán amikor szétrakétázták a Lvov közelében a fogadó bázisukat (ez nagy hír is volt akkor) és egész éjjel egy erdőben dekkoltak, mindenki nála ált sorba meleg teáért...

Szóval érdekes, érdekelne a katonák véleménye is erről...

 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
Egy érdekes videó egy brit önkéntesről aki 6 hónapot harcolt Ukrajnában. Alábbiakban elmondja milyen felszerelés volt hasznos és tök fölösleges. Pl. csomó önkéntes hozott magával pár száz fontos gyagyi éjjellátot, de semmi edényt, csajkát. Őt meg mindenki hülyének nézte, hogy ezekből többet is vitt. Aztán amikor szétrakétázták a Lvov közelében a fogadó bázisukat (ez nagy hír is volt akkor) és egész éjjel egy erdőben dekkoltak, mindenki nála ált sorba meleg teáért...

Szóval érdekes, érdekelne a katonák véleménye is erről...

Tehát szamovárt kell venni! :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kajacsomagból mi az, ami jó ízű és minőségű és az esetleges rossz tárolás miatt kisebb valószínűséggel lesz baja? Nálunk lehet kapni valószínűleg kilopott amerikai MRE (meal ready to eat) csomagokat, de nem tudom milyenek vagy hogy van-e jobb a piacon, amit inkább érdemes választani.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Kajacsomagból mi az, ami jó ízű és minőségű és az esetleges rossz tárolás miatt kisebb valószínűséggel lesz baja? Nálunk lehet kapni valószínűleg kilopott amerikai MRE (meal ready to eat) csomagokat, de nem tudom milyenek vagy hogy van-e jobb a piacon, amit inkább érdemes választani.
A spanyol jobb, az orosz is (utóbbiak általában 24 órás csomagok). Én ezeket próbáltam az amerikain kívül.
Még a franciáról is jókat hallottam, de sose próbáltam.

Eltarthatóság szempontjából a legtöbbet kvázi konzervként tartósítják (a főételeket tekintve), tehát csírátlanítják hőkezeléssel és légmentesen lezárják.
Annál sokkal jobb lenne, ha fagyasztva szárítanák, de az már nagyon ritka, ha létezik egyáltalán. Az amerikaiak csináltak ilyen long range patrol csomagokat, azok ilyenek voltak (merthogy a nulla víztartalom miatt könnyebb), nem tudom van-e még katonai csomagból ilyen.

Civilből létezik freeze-dried cucc, esetleg nézz körül ott. Az nagyon sokáig eltartható, a hőmérsékletre sem kényes.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A spanyol jobb, az orosz is (utóbbiak általában 24 órás csomagok). Én ezeket próbáltam az amerikain kívül.
Még a franciáról is jókat hallottam, de sose próbáltam.

Eltarthatóság szempontjából a legtöbbet kvázi konzervként tartósítják (a főételeket tekintve), tehát csírátlanítják hőkezeléssel és légmentesen lezárják.
Annál sokkal jobb lenne, ha fagyasztva szárítanák, de az már nagyon ritka, ha létezik egyáltalán. Az amerikaiak csináltak ilyen long range patrol csomagokat, azok ilyenek voltak (merthogy a nulla víztartalom miatt könnyebb), nem tudom van-e még katonai csomagból ilyen.

Civilből létezik freeze-dried cucc, esetleg nézz körül ott. Az nagyon sokáig eltartható, a hőmérsékletre sem kényes.
A spanyol meg az orosz az amerikainál jobb vagy csak úgy általánosan a jobb MRE csomagok közé tartoznak? A svéd még kurvajól nézett ki, amiről láttam videót, de itt az amerikait lopják és árulják neten, mert az van, mint a dízelt. A tárolás olyan szinten érdekes csak, hogy lehet-e baja mostantól 1-2 évig annak, amit 2022-ben csomagoltak és a doboz szerint 2025-ben kell lecsekkolni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
A spanyol meg az orosz az amerikainál jobb vagy csak úgy általánosan a jobb MRE csomagok közé tartoznak? A svéd még kurvajól nézett ki, amiről láttam videót, de itt az amerikait lopják és árulják neten, mert az van, mint a dízelt. A tárolás olyan szinten érdekes csak, hogy lehet-e baja mostantól 1-2 évig annak, amit 2022-ben csomagoltak és a doboz szerint 2025-ben kell lecsekkolni.
igazábó veszel sima bolti tésztaételt (valami minőségibbet) vagy gyorsrizst estleg gyorsrizst szószal 2 pástétomot puhadobozban egy kis zacskós azaltgyüölcsöt vagy lekvárt mézet pászkát vagy puffasztotr rizst instant kávét instant kakaot vagy instant teát elraksz 1-2 kiszacskó cukrot amikor kávét kapucsinót veszel valahol aztán meg is vagy.

az MRE sima boltban is megkapható tök általánós tartós élelmiszer barna zacskóba sokszoros áron árúlva. annyi hogy amit a bóltba kapsz még finomabb is (a piaci verseny miatt)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
az amcsik nagy hangsúlyt fektettek arra hogy az mre ük olyan remékekből álljon ami a piacon is elérhető és ismerjék a katonák. legyen olyan amit cívilbe megvesz a boltba. (csak más a zacskója meg van némi magnézium vagy oltatlan ész egy duplazacskóba ami melegít)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
A spanyol meg az orosz az amerikainál jobb vagy csak úgy általánosan a jobb MRE csomagok közé tartoznak?
Az amerikainál sokkal jobb, de tudtommal általában is jóknak számítanak.
Kifejezetten jó minőségű alapanyagok vannak mindkettőben, jó a menüválaszték is.
A svéd még kurvajól nézett ki, amiről láttam videót, de itt az amerikait lopják és árulják neten, mert az van, mint a dízelt.
Svéddel nem találkoztam még.
A tárolás olyan szinten érdekes csak, hogy lehet-e baja mostantól 1-2 évig annak, amit 2022-ben csomagoltak és a doboz szerint 2025-ben kell lecsekkolni.
Az sima szobahőmérsékleten elvan sokáig, de a lejárati idő végéig biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and joker

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
az amcsik nagy hangsúlyt fektettek arra hogy az mre ük olyan remékekből álljon ami a piacon is elérhető és ismerjék a katonák. legyen olyan amit cívilbe megvesz a boltba. (csak más a zacskója meg van némi magnézium vagy oltatlan ész egy duplazacskóba ami melegít)
Az amcsik nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy amit otthon tipikusan megvesz GI Joe a boltban, mint előre csomagolt mikrós kaja, azt adják ezekbe is. Lévén nem jellemző, hogy otthon főzőcskéznek, náluk a “házikoszt” is a boltban megvásárolt ipari cucc, amit felmelegítenek.
Egyébként náluk létezik pizzaszelet is MRE-ben…

Az FRH (a melegítőkomponens) viszont zseniális, az nem nagyon létezik más kajacsomagoknál. Az oroszok meg a spanyolok is Esbit tűzhelyet adnak üzemanyagkockákkal, a kajacsomagok meg rápakolhatók csomagolással együtt.

Egyébként az amcsi MRE-k közül vannak jobbak is, ennek érdemes fórumokon utánanézni, hogy mit ajánlanak az aktuális menülistából.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
Az amcsik nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy amit otthon tipikusan megvesz GI Joe a boltban, mint előre csomagolt mikrós kaja, azt adják ezekbe is. Lévén nem jellemző, hogy otthon főzőcskéznek, náluk a “házikoszt” is a boltban megvásárolt ipari cucc, amit felmelegítenek.
Egyébként náluk létezik pizzaszelet is MRE-ben…

Az FRH (a melegítőkomponens) viszont zseniális, az nem nagyon létezik más kajacsomagoknál. Az oroszok meg a spanyolok is Esbit tűzhelyet adnak üzemanyagkockákkal, a kajacsomagok meg rápakolhatók csomagolással együtt.

Egyébként az amcsi MRE-k közül vannak jobbak is, ennek érdemes fórumokon utánanézni, hogy mit ajánlanak az aktuális menülistából.
FRH t kínai kajához is kapsz indiaihz is. nem újdonság már a 2. vh ba is használták. külön is kapsz. a magyarba is van
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
FRH t kínai kajához is kapsz indiaihz is. nem újdonság már a 2. vh ba is használták. külön is kapsz. a magyarba is van
A kínai MRE-nek elég rossz a híre. De most hogy írod, igen, ők is használják az FRH-t.

A honvédségi csomagok most milyenek?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
A kínai MRE-nek elég rossz a híre. De most hogy írod, igen, ők is használják az FRH-t.

A honvédségi csomagok most milyenek?
nem csak az MRE simán vehetsz olyan kinai kaját amihez jár az FRH. vagy csak magába is vehetsz (túra szekciókba bármelyik netes árúházba van kínain fillérekért.)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
annyi hogy a kínai civil piacon nem a zacskó a menő hanem a könnyebben tálalható praktikusabb doboz. (de kapni zacskót is) a tasak meg oltatlanmész és magnézium keveréke vagy csak sima oltatlanmész.)

H578bd943989c445b9f4b42b15f61ab272.jpg_.webp
Mre-Food-Heater-for-Instant-Food-and-Rations.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
a pirotabletta egyébként azért nem árt a csomagba mert az másra is használható. pl segít tüzetgyújtani vagy lehet vele kávétfőzni. vagy nem mre s ételt melegíteni vagy vízet melegíteni más célokra. de pirotablettát nállunk pl bármilyen múveletbe lehet színte felvenni. a határon pl sokan szerették. sokan nem vették fel mert vólt gázfőzőjük vagy jó vólt nekik hidegen is a konzerv. amivel ha minőségí és nem ugyan azokat kapod nincs bajj egyébként. (konzervétel) abból is van jó. igaz általába nem azokat osztják (amit osztanak is jó csak az már meg van unva .) a jó persze túlzás de igen ...)

a nejlon zsatyros kaja csomag is lehet jó attól függ mi van benne. (egy nejlonszatyorba bármi belethető.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
szókták dícsérni az amcsi készletekbe a dzsemeket lekvárokatt. egy egy hülye megszokta jegyeni hogy ilyen dolgokat mi miért nem kapunk...
https://www.pacificocean.hu/index.php?l1=2&l2=12&l3=1 olyankor szoktam elgondolkozni azon hogy csak mert az amcsi zacskóba van akkor az jó és hatalmas ötlet ha a mienk műanyag dobozkába az nem is létezik efektus miért i van...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
szókták dícsérni az amcsi készletekbe a dzsemeket lekvárokatt. egy egy hülye megszokta jegyeni hogy ilyen dolgokat mi miért nem kapunk...
https://www.pacificocean.hu/index.php?l1=2&l2=12&l3=1 olyankor szoktam elgondolkozni azon hogy csak mert az amcsi zacskóba van akkor az jó és hatalmas ötlet ha a mienk műanyag dobozkába az nem is létezik efektus miért i van...
Mert bizonyos körökben szokás felszopni az amcsikat, így ha valami amcsi és egyszerű, akkor az zseniális, üzembiztos és költséghatékony, ha pl ugyanaz orosz, akkor meg primitív szar.
Közben meg rendeltem egy 12-es A csomagot amcsi MRE-ből, 2022/2025-öst. Volt B változat is, de húsevőként nagyon megijesztett, hogy az első két csomag abban vega. Más országok MRE-iből most nem volt lehetőségem válogatni.