• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Ez még a pénteki szakmai napon készült, ott a tribünre tereltek fel. Maga a program is érdekelt, mert nem láttam még ilyet korábban, így eszembe sem jutott felmászni a felüljáróra. Talán a perspektíva miatt jobb is lett így, nem biztos, hogy felülről sikerült volna hasonlót készíteni. Arról nem is beszélve, hogy közben azért eleredt az eső is, állva nem biztos, hogy ki tudtam volna tartani 1/60 sec-et.
Jó lett így is persze, csak nagyon szemeztem a felüljáróval :) de esélytelen volt hogy beleférjen a statik, program, tank részleg is 2 napba, főleg hogy a 21-est meg akartam csinálni mindkét nap
 
  • Tetszik
Reactions: T.Tom

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
51409826627_eb87d4c61a_4k.jpg

51411331749_014494ae48_4k.jpg
Ez a fekete füst nagyon durva - ez a passzív védelmi rendszer része?! :D

A Leopard kép nagyon faszán néz ki! Mint egy modern lovassági roham! :)
Erőt, bizalmat sugároz, a T-72 meg ennek az ellentétét - remélem mielőbb kivonják...
 
  • Tetszik
Reactions: T.Tom

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 703
93
Jó lett így is persze, csak nagyon szemeztem a felüljáróval :) de esélytelen volt hogy beleférjen a statik, program, tank részleg is 2 napba, főleg hogy a 21-est meg akartam csinálni mindkét nap
Köszi !
Én a mai napot végül elengedtem, korán reggel eljöttem haza Budapestre. Fotós szempontból milyen volt a mai időjárás?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
A repülőgépes felhozatal meg olyan, amilyet a lehetőségek engedtek.
Ekkora betonon ilyen keves gépet így szetszorni... valoszinuleg a tomeget akartak vele szethuzni. En meg gyalogoltam miatta a ket nap alatt 32 km-t o_O

Az osszes helikopter elfert volna ott, ahol a mentohelikopter allt. A magyar gepeket (An-26,MiG-29) meg be lehetett volna hozni a kulfoldiek melle, mert ott is elfertek volna.

Es ha mar keves gep volt, lehetett volna magyarokat kiallitani. Pl. H145M-et minden lehetseges konfiguracioban.

Kinek tunt fel hogy nem volt H225M?
Es az Airbus sem mint kiallito...

Vagy csak en nem talaltam meg? Annyi beton lett Kecskemeten, hogy RIAT-ot itt lehetne rendezni...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 162
60 902
113
Ekkora betonon ilyen keves gépet így szetszorni... valoszinuleg a tomeget akartak vele szethuzni. En meg gyalogoltam miatta a ket nap alatt 32 km-t o_O

Az osszes helikopter elfert volna ott, ahol a mentohelikopter allt. A magyar gepeket (An-26,MiG-29) meg be lehetett volna hozni a kulfoldiek melle, mert ott is elfertek volna.

Es ha mar keves gep volt, lehetett volna magyarokat kiallitani. Pl. H145M-et minden lehetseges konfiguracioban.

Kinek tunt fel hogy nem volt H225M?
Es az Airbus sem mint kiallito...

Vagy csak en nem talaltam meg? Annyi beton lett Kecskemeten, hogy RIAT-ot itt lehetne rendezni...
Szerintem jobb, hogy széthúzták a tömeget sokfelé.
Vityazi nem jött, nekik is volt hely fenntartva, bár sanszos, hogy csak a dinamikushoz az állóhelyek.
MBDA volt, Airbus csak a 319-es.
H225M a kezdetek óta se volt meghírdetve.
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
H225M a kezdetek óta se volt meghírdetve.

De meg volt, csak kb. 2 hete kikerült a listáról, amikor az amerikaiak. Akik végül jöttek...
12-ig kb teljesen napos, utána elég csúnyán felhősödött, a képességbemutató alatt mi is elindultunk haza.

Megérte a spotter regisztráció? Adott valamivel többet, mint egy normál jegy? Beengedtek olyan helyekre ahová a halandót nem?
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Megérte a spotter regisztráció? Adott valamivel többet, mint egy normál jegy? Beengedtek olyan helyekre ahová a halandót nem?
Megérte mert ingyen volt :) Egyébként a sajtó részlegre lehetett volna menni vele (semmi funkciója számomra), meg talán arra a tribünre ami kerítésen belül volt, plusz ma vizsgálat nélkül mehettünk, ennyit megért az a 10 perc amíg regisztráltam. De egyébként marhára semmi infó nem volt, pedig azzal reklámozták hogy olyan helyek és szögek ami alapból nem lenne...
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Megérte mert ingyen volt :) Egyébként a sajtó részlegre lehetett volna menni vele (semmi funkciója számomra), meg talán arra a tribünre ami kerítésen belül volt, plusz ma vizsgálat nélkül mehettünk, ennyit megért az a 10 perc amíg regisztráltam. De egyébként marhára semmi infó nem volt, pedig azzal reklámozták hogy olyan helyek és szögek ami alapból nem lenne...
Igen, ezért kérdeztem.
Ha a pálya mellé vagya zónába kijelölt helyekre lehetett volna menni megértem. NEm volt ez igazán kitalálva. A 2013-as megoldás értelmesebb volt.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
De meg volt, csak kb. 2 hete kikerült a listáról, amikor az amerikaiak. Akik végül jöttek...


Megérte a spotter regisztráció? Adott valamivel többet, mint egy normál jegy? Beengedtek olyan helyekre ahová a halandót nem?
Mi kell ahhoz, hogy spotter lehessek? Vigyek magammal egy jobb gépet és elég is?:)
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
547
1 367
93
Beszámolnék akkor én is, ha szabad. :)

Volt kollégákkal mentünk kora reggel, végig jó volt a forgalom csak a parkoló előtti jó pár kilométer dugó összejött. Komótósan, de lehetett haladni. Kék parkoló, 7-es kapu. Buszok pikk pakk jöttek megállás nélkül. Haza felé is egész jó tempóban lehetett jönni. Kifelé jövet a katonák irányították a tömeget melyik parkoló merre mennyen. Pár katona használta rendesen is ekkor a hangját, mindjárt egy tengerészgyalogos kiképző őrmester jutott róluk eszembe. :)

Érzésre legalább 100.000-es tömeg volt, ha nem több. Amúgy jól eloszlott a tömeg, kivéve ha taprolható-bemászható dolog volt a közelben, olyankor inkább be sem álltam a sorba. A Gripen E-nél, mikor arra jártam, legalább 20 méteres volt a sor. A CZ stand eleset a gyerekek és pár felnőt miatt. :(:hadonaszos:

A Leok festése nagyon jó, nekem tetszik. A Gidrán és Nomád festése is jó, de lehetne egységes a Leóékkal. A Nomád kifejezetten pofás kis dög benyomását kelti. Sajna Lemaradtam a Leó bemutatóról a légishow javára. :(

A nehéz gépek statikus sora kifejezetten élvezetes volt számomra, főleg a KC-135 miatt. Évek óta nem láttam ezt a típust.
A KC-390 meglepett a méreteivel, bazi nagy dög. Már várom mikor jön meg belőle a miénk. :)

A Török drón tényleg olyan mint egy tetejét vesztett Cessna. :D
Mikor fotóztam azonnal elugrott előle egy csinos török leányzó, mire egy kolléganője hozzám miközben rá mutatott és vigyorgot. Gondoltam eladásra kínálta. :rolleyes:

A Török bemutató csapat hozta az örült formáját, bár mikor a török kommentátor beszélt az elején csalódott voltam. Mert mikor utoljára láttam őket akkor magyarul beszélt, de szerencsére most is így volt. :)

A MI-2 bemutató alatti kommentátor haláli volt, inkább azt figyeltem mit mond semmit a gépet. :D

Az összfegyvernemi bemutató zseniális volt, csak sajna alig láttam belőle valamit a kerítéstől 1 méterre mert elvesztem a pici 178 cm-el a tömegben ami hirtelen megjelent akkor és ott.

Összességében jó volt, én élveztem. Ami gond, hogy ez sajna kétnapos esemény. Egyik nap csak a légishow része, másik nap pedig a statikus rész. Úgy látsz mindent, és nem maradsz le semmiről.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Inkább egy köztes megoldást választottam, kevésbé hivalkodót, de nehezebben kiradírhozhatót. Elvileg jobb klikkel mentve 4K-ban tölti le.
51409826627_eb87d4c61a_4k.jpg

51411331749_014494ae48_4k.jpg



Ez még a pénteki szakmai napon készült, ott a tribünre tereltek fel. Maga a program is érdekelt, mert nem láttam még ilyet korábban, így eszembe sem jutott felmászni a felüljáróra. Talán a perspektíva miatt jobb is lett így, nem biztos, hogy felülről sikerült volna hasonlót készíteni. Arról nem is beszélve, hogy közben azért eleredt az eső is, állva nem biztos, hogy ki tudtam volna tartani 1/60 sec-et.
Köszönöm! Ment is háttérnek a 72-es. :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 618
5 333
113
Ekkora betonon ilyen keves gépet így szetszorni... valoszinuleg a tomeget akartak vele szethuzni. En meg gyalogoltam miatta a ket nap alatt 32 km-t o_O

Az osszes helikopter elfert volna ott, ahol a mentohelikopter allt. A magyar gepeket (An-26,MiG-29) meg be lehetett volna hozni a kulfoldiek melle, mert ott is elfertek volna.

Es ha mar keves gep volt, lehetett volna magyarokat kiallitani. Pl. H145M-et minden lehetseges konfiguracioban.

Kinek tunt fel hogy nem volt H225M?
Es az Airbus sem mint kiallito...

Vagy csak en nem talaltam meg? Annyi beton lett Kecskemeten, hogy RIAT-ot itt lehetne rendezni...
.. és még úgy nézett ki, hogy építenek még valamit. (Tank pálya mellett eltakarva a terület, 7-es kapunál egy rakat civil munkagép, a bázis másik sarkában is folyt valami földtúrás)

Román Puma volt, az egy fél H225M :D Az orrába szerelt, minden irányba néző "diszkógömb" az mi lehetett?
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator