• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nekünk nem hitték el a kocsikulcsunkról, hogy az kocsikulcs. Le kellett töltenem a netről “ami nem volt” róla képet! :) De ettől függetlenül a katonák hozzáállása nagyon pozitív volt! Köszönjük!!!!!
Milyen kulcs az, ami nem lehet kulcsnak nézni? Oké, hogy van bicskakulcs, de hát na...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 195
113
Az Embraer még dolgozhatna a víz szigetelésen, úgy néz ki, beázik a KC a szárnybekötésnél felül, végig van ragasztva ezüst ragasztó szalaggal... :D ezen kívül pöpecül néz ki
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
M

molnibalage

Guest
Gyakorlatilag kizarom. Értelme zéró, különösen anyagilag. Nulla logika lenne benne
Nem, mert az új méregdrága E/F platforma ÉS a rá váltásra nincs pénz.
Mivel a SVÉDEK is üzemben tartanak még C/D gépeket, akkor miért is zéró értelme van a kb. 1/3-ad összegből történtő brutális korszerűsítésnek?

Valahol pislogok rajtad, hogy fikázod az F-35A-ra váltást, amikor az brutális ugrás lenne, de az, hogy költsünk el valag pénzt, hogy váltsunk E-re, amikor a C/D Gripen elég durván felhúzható és a Gripen E képességeinek kb. 70%-át tudná kevés pénzen, na, azt leszarozod.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 750
113
Én a bicskám felejtettem a hátizsákban, kuka lett a vége :( Sajnáltam, már csak az ára miatt is, meg szülinapomra kaptam. Kifele jövet hallom mondja a bemondó, hogy a sátornál az elhelyezett tárgyakat fel lehet venni. Kár hogy nem mondták, hogy van ilyen sátor ahol le lehet tenni(befele menet).Vagy csak én maradtam le róla...
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Én a bicskám felejtettem a hátizsákban, kuka lett a vége :( Sajnáltam, már csak az ára miatt is, meg szülinapomra kaptam. Kifele jövet hallom mondja a bemondó, hogy a sátornál az elhelyezett tárgyakat fel lehet venni. Kár hogy nem mondták, hogy van ilyen sátor ahol le lehet tenni(befele menet).Vagy csak én maradtam le róla...
Ha elmondod otthon is a sztorit, akkor egy tök jó ajándékot fogsz kapni a következő szülinapodon, de nem árulom el mi lesz az. ;)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Valahol pislogok rajtad, hogy fikázod az F-35A-ra váltást, amikor az brutális ugrás lenne, de az, hogy költsünk el valag pénzt, hogy váltsunk E-re, amikor a C/D Gripen elég durván felhúzható és a Gripen E képességeinek kb. 70%-át tudná kevés pénzen, na, azt leszarozod.
Abból a pénzből amiből vennél 1 század F35 öst, vehetsz még egy század C/D t és felújithatod mind a két századot.
Üzemeltetésben a Gripen sokkal olcsóbb mint az F35. U.annyi pénzből a Gripenek minimum +2x több órát repülnek.
Az F35 ből a magyar iparnak semmi haszna nem lenne. A Gripen felújítást ha ügyesen kavarják akkor lehet hozadéka hosszabb távon
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 980
113
Én a bicskám felejtettem a hátizsákban, kuka lett a vége :( Sajnáltam, már csak az ára miatt is, meg szülinapomra kaptam. Kifele jövet hallom mondja a bemondó, hogy a sátornál az elhelyezett tárgyakat fel lehet venni. Kár hogy nem mondták, hogy van ilyen sátor ahol le lehet tenni(befele menet).Vagy csak én maradtam le róla...
A 7-es kapunál volt ilyen sátor. A katonák még szóltak is hogy ott add le amit nem lehet bevinni.
 
M

molnibalage

Guest
Abból a pénzből amiből vennél 1 század F35 öst, vehetsz még egy század C/D t és felújithatod mind a két századot.
Üzemeltetésben a Gripen sokkal olcsóbb mint az F35. U.annyi pénzből a Gripenek minimum +2x több órát repülnek.
Nem tudom, hogy ez a kijelentés min alapszik.
Mert az USAF-os repóra költséget nézve ordító eltérés nincs az árban, csak az F-35A túlélőképessége "picit" más...
Az F35 ből a magyar iparnak semmi haszna nem lenne.
Ez tény, de akkor döntsük már el, hogy ipart vagy haderőt építünk...?
Az AD SAM-et nem hatja meg, hogy "de jó, hogy a magyar ipar fejett", majd elcsapja a nem stealth gépet 100 km felett is akár.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 750
113
A 7-es kapunál volt ilyen sátor. A katonák még szóltak is hogy ott add le amit nem lehet bevinni.
Ott voltam a 7-es kapunál, de a kukába dobatta, vagy el is mehettem volna... Ha tudom hogy ott van az a nyomorult sátor leadtam volna. De az én hibám. Ki kellet volna kotorjak mindent a hátizsákból otthon...
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Gyakorlatilag kizarom. Értelme zéró, különösen anyagilag. Nulla logika lenne benne
Miért, szerinted oda kellene tolni a
MIG-29-ek mellé?
Mert arról nem kell álmodozni, hogy a svédek majd jó áron beszámítják az E-be!
Hozzuk ki végre belőlük a maximumot, és talán még bővíteni is lehetne pár géppel a flottát! Szerintem nem vagyunk olyan gazdagok, hogy 15 évenként cseréljük a vadászainkat!
 
  • Tetszik
Reactions: bel

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
652
1 814
93
Milyen kulcs az, ami nem lehet kulcsnak nézni? Oké, hogy van bicskakulcs, de hát na
Milyen kulcs az, ami nem lehet kulcsnak nézni? Oké, hogy van bicskakulcs, de hát
Milyen kulcs az, ami nem lehet kulcsnak nézni? Oké, hogy van bicskakulcs, de hát na...
 

Denomation

Well-Known Member
2019. január 27.
80
390
53
Az én kedvenc képem a tegnapi napról.
Szerettem volna kérni tőle egy közös fotót(az avatarom kimaxolnám 10/10-re), de szigorú őrmester azt monda, hogy feszített a programja, nem lehet :(

BRIWqgx.png
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem tudom, hogy ez a kijelentés min alapszik.
Mert az USAF-os repóra költséget nézve ordító eltérés nincs az árban, csak az F-35A túlélőképessége "picit" más...
A repóra a Janes repóra becslést javaslom, de igazàból mindegy mit olvasol. Minden forrás azt hozza ki végeredménynek hogy az F35 repóra költsége jelenleg sokkal magasabb mint az előd 4 gen. tipusoké.
A vételárnál a Lengyel F35 beszerzésből indulj ki. $4.6 milliárd, 32 F-35A = $143.75 / gép.

Ez tény, de akkor döntsük már el, hogy ipart vagy haderőt építünk...?
Ha van rá lehetőség akkor célszerű mindkettőt...
 
M

molnibalage

Guest
A repóra a Janes repóra becslést javaslom, de igazàból mindegy mit olvasol. Minden forrás azt hozza ki végeredménynek hogy az F35 repóra költsége jelenleg sokkal magasabb mint az előd 4 gen. tipusoké.
Azoknál hova számítják az n+1 kontnénert, amit visznek, ami viszont az F-35A része?
Alma és körte, nem ugyanazon műszaki tartalmat mérik össze. Szerintem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
A törökök sajnos az eső miatt rövidebb és a rosszidős programot repülték, de a török fickó aki folyamatosan mondta mi lesz, majdnem mindent magyarul mondott, érthető jó kiejtéssel, sőt amikor bekapcsolták a parancsnokot, az is magyarul mondta hogy "milyen jó újra itt lenni nálatok magyaroknál", persze a végén szintén magyarul éltette a török magyar barátságot.
@Vlad volt az? :D
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: enzo and éber