KM-SAM (Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ez egy állókép a továbbfejlesztett dél-koreai Cheongung (KM-SAM) Block 2 SAM (a 9M96 sorozatból származó) légvédelmi irányított rakéta kilövéséről. Elődjéhez képest a Dél-koreai gyártású Cheongung (KM-SAM) Block 1 változathoz képest hatótávolsága 50 km-re, magassága pedig 20 km-re nőtt. Meg kell jegyezni, hogy a Cheongung (KM-SAM) Block 2-t az orosz JSC Almaz-Antey Konszern aktív közreműködésével fejlesztették ki.

4676471_1000.jpg

4676751_1000.jpg

4676878_1000.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 357
113

Mid-range Surface-to-Air Missile (M-SAM) - Mid-range Surface-to-air weapon to intercept Medium-Altitude Aerial threats

Mid-range Surface-to-Air Missile block-II (M-SAM II) - HIMAD (High to Medium Altitude Air Defense) SAM – Improved M-SAM with upgraded engagement and anti-ballistic capabilities
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 449
113

Cheongung (rakéta)


A Koreai Védelmi Fejlesztési Ügynökség által kifejlesztett közepes hatótávolságú föld-levegő rakéta . A Koreai Köztársaság légiereje működteti. Koreai Patriotának hívják .


Történelem​

  • 1992-ben a Samsung C&T szerződést írt alá az S-300 Oroszországból történő importálására. A SAM-X része volt , a Roh Tae-woo adminisztráció által elindított „új generációs föld-levegő rakétabevezetési projektnek”.

  • 1998: A Kim Dae-jung kormány előmozdította saját fejlődését.[1] A légierő 96,9 milliárd wont fektetett be a koreai közepes hatótávolságú légvédelmi irányított fegyver (KM-SAM) projektbe (a projekt neve Cheolmae-II).Megkezdődött a [2] fogalmi kutatása és feltáró fejlesztése

  • 1999. szeptember 29.: 2,8 millió dolláros jogdíjat fizettek Oroszországnak a koreai közepes hatótávolságú légvédelmi rakétáért (KM-SAM). Bár néhány technológia átkerült, a rakéta részletes teljesítményét és működési módját a koreai helyzetnek megfelelően fejlesztették ki.

  • 2000. október 17.: A katonaságból néhányan a Patriot rakéták bevezetése mellett érveltek, de a Koreai-félszigeten, ahol a csatatér szűk, az észak-koreai Scud B/C rakéták repülési ideje mindössze 6-8 perc, így az elfogás nagyon jó nehéz volt, és Patriot rakétákat használtak az Öböl-háború idején. Az elfogási arány nagyon alacsony volt, és az érvelés szerint nem kell hatalmas összeget költeni a Patriot megvásárlására, mert saját, hazai gyártású, közepes hatótávolságú rakétát fejleszt. légvédelmi rakéta (KM-SAM) rakétaelfogási képességekkel, ami vitákat váltott ki az üzlet megvalósíthatóságáról.

  • 2001. február 23.: A Nemzetvédelmi Minisztérium (NVM) úgy döntött, hogy magát a projektet teljesen felülvizsgálja, ha a Raytheon, a 2 billió nyereményű, következő generációs irányított fegyver (SAM-X) projekt egyetlen résztvevője a jövőbeni tárgyalások során nem mutat be ésszerű árfeltételeket. A Honvédelmi Minisztérium 22-én jelentette be, hogy ha ezt a projektet határozatlan időre elhalasztják, fontolóra veszi a funkciónak a jelenleg fejlesztés alatt álló koreai közepes hatótávolságú légvédelmi rakétával (KM-SAM) való helyettesítését és egy színházi rakétavédelmi rendszer (TMD) létrehozását. ). Ezt megelőzően a Raytheon, a Patriot rakétákat gyártó amerikai egyesült államokbeli rakétagyártó cég 20-30 százalékkal magasabb árat javasolt a Görögország által 1999-ben bevezetett árnál

  • 2002. november: A KSR-Ⅲ, egy folyékony hajtóanyagú tudományos rakéta repülési helyzetszabályozó egységének (tolóerővektor-meghajtó eszköz, repülési helyzetszabályozó rendszer űrviszonyok között) fő eleme hazai gyártásra került, és első alkalommal sikeresen indításra került. Koreában.

  • 2003: Hat évnyi erőfeszítés után olyan intelligens közelítési biztosíték felszerelésére szolgáló technológia kifejlesztése, amely optimalizálja a robbanófej robbanását és irányát a robbanófej és a cél közötti relatív sebesség, a metszéstávolság és a robbanófej alakja szerint. célpontja elkészült, és a „rendszer" megérkezett a NVM. „Alkalmazandó" ítélet született.

  • 2004. április: Oroszországot követően a világon második alkalommal bejelentette a gázbefecskendező/dugattyús hidegindító/függőleges indítórendszer kifejlesztésének sikerét.

  • 2005. január 6.: A NVM bejelentette, hogy a légvédelmi hálózat kiépítéséhez nélkülözhetetlen, új generációs irányított fegyver (SAM-X) projektet közép- és hosszú távon folytatja a nehézségek ellenére. a költségvetés biztosítása.

  • 2005. április 20.: 2004 decemberében a NVM következő generációs irányított fegyver (SAM-X) projektjét törölték, és a hadsereg bejelentette, hogy jelenleg egy légvédelmi rakétát fejleszt a Hawk rakéta 40 hatótávolságú helyettesítésére. km és a Nike rakéta 180 km-es hatótávolsággal.

  • 2005. október 6.: Korea és Oroszország 6-án Moszkvában aláírta a „Kölcsönös együttműködési megállapodást a közepes hatótávolságú föld-levegő irányított fegyverrendszerek terén”. A hírek szerint a megállapodás 2005-ben lép életbe, miután mindkét ország hazai jóváhagyási folyamatán átesett.

  • Miután 2005-ben megvizsgálták Németország használt PAC-2-ek eladására vonatkozó ajánlatát, a PAC-2-ket megerősítették Németországban, ami újraindította a SAM-X üzletágat. Sok kritika érte, hogy PAC-2 helyett PAC-3, de Korea, amely csak 2,5 billió von-os költségvetést tudott előteremteni, mivel 2007-ben 1,05 billió vonra szóló bevezetési szerződést írtak alá Németországgal, képes volt vásárolni egy új PAC-2-t közel 4 billió vont értékben. Végül a 3-hoz képest nagyon olcsón vettem meg. Ezt a PAC-2-t is 760 milliárd won költséggel frissítik, mielőtt Koreába vinnék, és PAC-3 conf-2 képességekkel is bekerülne. A projekt előrehaladásának eredményeként kétvágányú politikát alakítottak ki, amelyben a Nike rakétákat Patriot rakétákkal, a Hawk rakétákat pedig Cheongung rakétákkal helyettesítették.

  • 2006. április: Sikeresen befejeződött a Cheolmae-II projekt koncepcionális kutatása és feltáró fejlesztése. Ezzel bejelentették, hogy szerződést írtak alá a Koreai Repülési Kutatóintézettel, egy korszerű, többfunkciós radarral a kulcsfontosságú alkatrésznek számító kisméretű műholdhordozó rakéta felső tolóerő-helyzet-szabályozó rendszerének fejlesztésére. a repülés.
    • A név 2010-ben „Cheongung” lett[3]
    • A Cheongung sikeres fejlesztése 2011-ben
    • 2013 ~ 2015 A továbbfejlesztett Cheongung fejlesztése
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 449
113

  • Műszaki adatok​



    Cheongung
    Cheongung Block-I
    osztályozás közepes hatótávolságú föld-levegő rakéta
    gyártó cég
    LIG Nex1 rendszerű
    robbanófej/hajtóanyag

    Hanwha Group
    Csatatér 4,61 m
    átmérő 275 mm
    súly 400 kg
    sebesség mach 4
    robbanófej Irányított robbanófej
    hajtóanyag Oldalirányú tolóerő a szilárd
    rakétahelyzet szabályozásához
    frekvencia X-band
    Cselgáncs Kezdeti
    INS
    közbenső
    parancsvezetési
    terminál
    aktív radarirányítás
    hatótávolság 40 km
    intercept magasság 15 km
    Elfogási módszer Robbanótöredék módszer
    hordozó K-917 mobil hordozórakéta
A Cheolmae 2 egy hadosztály szintű közepes hatótávolságú föld-levegő rakéta 40 km-es effektív hatótávolsággal és 15 km-es elfogási magassággal. A fejlesztési projekt neve Cheolmae 2 Project volt. Ennek az az oka, hogy felváltotta a Hawk légvédelmi rakétát (=Cheolmae 1) , egy amerikai föld-levegő rakétát . Más szóval, nincs külön Cheolmae 1 fejlesztési projekt.

A rendszer konfigurációja nagyrészt rakétával felszerelt járművekre, radarjárművekre és beavatkozó járművekre oszlik. Amikor a radar észleli a célpontot, a bevetést irányító jármű elemzi azt, beavatkozási parancsot ad, és elindítja a rakétát.

A Cheongung többfunkciós keresőradar egy űrből táplált PESA típusú. Keressen ellenséges repülőgépeket a földön, vagy irányítson rakétákat félúton. A PESA radar képes eltéríteni a sugarat, de az eltérítési szög korlátozott. Ezért mindenirányú keresési módban az antenna forog.

Amikor a kezelő kiadja az indítóparancsot, a rakétát függőlegesen indítják az indítócsőbe.A [4] -ben kiugrik . A hidegindítási módszernél az indítócső befecskendező motorja tolja a rakétát, és amikor elér egy bizonyos magasságot, az oldalirányú tolóerő-helyzetet vezérlő motor a megfelelő irányba fordítja az orrot. Közvetlenül ezután működésbe lép a fő tolóerő, és amikor az emelés létrehozásához szükséges sebességet elérjük, a vezérlő farokrotor megmozdul és az ellenséges repülőgép felé indul.

Az alapvető navigációt az INS (Inerciális Navigációs Rendszer) végzi . Egy gyorsan repülő ellenséges repülőgép helyét a földön lévő keresőradar folyamatosan rögzíti, a koordinátákat pedig adatkapcsolaton keresztül frissíti a rakéta. Amikor elég közel kerül az ellenséges repülőgéphez, aktívan irányítja a rakétakereső. Ha nem találja el közvetlenül az ellenséges gépet, és nem halad el mellette, a közelségi biztosíték működésbe lép. A robbanófej irányított, és nem egyszerűen felrobban, ha a közeli biztosítékot aktiválják. A robbanóerő koncentrálásához először egy kis robbanóanyag robban fel, amitől a robbanófej alakja megváltozik, mintha egy irányba torzulna. Ezt követően egy másodlagos robbanás jön létre, és a célirányba koncentrálódik. Ez a folyamat egy pillanat alatt lezajlik.

A Cheongung sok új technológiával rendelkezik, és nagy lehetőségeket rejt magában a jövőbeni fejlődésre. A platformon bőven van hely, így egy magaslati változat fejlesztésére is lehet számítani.

A Cheongung akkumulátoronként 4 kilövőből (6 volt a tervben, de költségvetési problémák miatt csökkent a szám), 1 radarból, 1 beavatkozó központból és 1 radargenerátorból áll.


A járművet a Kia Motors gyártotta . Összesen 5 típusú járműből áll: ① egy többfunkciós radarral felszerelt jármű, ② egy indítószerkezettel felszerelt jármű, ③ egy rakodóberendezéssel felszerelt jármű, ④ egy tápegységgel felszerelt jármű, és ⑤ lő- és harcirányító központtal felszerelt jármű. Jellemzője, hogy minden Cheongung rendszer szétválasztható és kombinálható, így egy moduláris rendszerről van szó, amely minden járműre felszerelhető. A szerelők mobil karbantartó furgonjával felszerelt jármű a K-511A1 , a külső generátorral felszerelt jármű pedig a K-711A1 . További információkért tekintse meg a videóanyagot.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 449
113

Kapcsolatok az Oroszországgal​


Az Almaz Antei Integrált Tervező Iroda nehéz helyzetbe került a Szovjetunió összeomlása és Oroszország megalakulása után bekövetkezett gyors leszerelés miatt. 1998-tól 1999-ig Korea kérésére fejlesztést végeztek Koreával, fejlesztési díj fizetésének feltételével. Ennek alapján Korea kifejlesztette a Cheongungot, Oroszország pedig az S-350 Vityazt az Almaz Antey Integrated Design Bureau és az ADD (Agency for Defense Development) közös fejlesztésével. Ennek köszönhetően a Cheongung hidegindítás, akkumulátor konfiguráció és működési doktrína tekintetében nagyon hasonlít az orosz terepi légvédelmi rakétához. Az alaprendszer az orosz mintát követi, de a rendkívül kiforrott amerikai technológiát is átvették. Más szóval, ez az orosz és az amerikai technológiák kombinációja.

A szilárd meghajtású oldaltológép technológiai transzfert kapott Oroszországtól, de egyedülálló módon a Patriot PAC-3 rakéta módszerét választotta. Az orosz S-300-as és S-400-as sorozat egyetlen rakéta-égetőcsővel rendelkezik az oldaltolómotorokhoz. Ez egy olyan módszer, amellyel oldalirányú tolóerőt lehet elérni a permetezést igénylő fúvókát blokkoló dugó pillanatnyi leválasztásával. Másrészt a Cheongung hasonló a PAC-3-hoz, mivel oldaltolót használ, egyenként több kis égéscsővel.

A Cheongungot oroszországi technológiatranszferrel hozták létre. A kettő azonban meglehetősen eltérő megjelenésű.A Cheongung egy olyan típus, aminek csak farokszárnyai vannak, hasonlóan a PAC-2-hez, míg a 9M96E egy olyan típus, amelyik kanardokkal és farokszárnyakkal is rendelkezik.

A gyors manőverezéshez a kezdeti kanyarban és a végfokozatban közvetlenül a Cheongung kilövése utáni gyors manőverező oldalhajtómű a PAC-3-hoz hasonló többimpulzusos típus. Vagyis több kis rakétát helyeznek el minden irányba, és ezek szükség szerinti felrobbantásával szabályozzák az irányt.[5] A 9M96E-ben egy nagy hajtóanyag-tartály van a törzs belsejében, és amikor felrobban, egy kis gázlyukat lövell ki a tartály felé. Ha a kanár semleges állapotban van, a gáz egyenletesen eloszlik a kannán lévő kis lyukon keresztül a kanár elejére és hátuljára, azonban ha a kanárt meghatározott szögben helyezzük el, a gáz csak az egyik oldalra áramlik ki. A 9M96E azonnali indítás után képes irányítani. Ez hatékonyabb, mint Cheongung módszere, amellyel rakétákat ültetnek olyan irányokba, amelyek használhatók vagy nem, de ha a sebességet növeljük, akkor a kormány által létrehozott kormányerő és az oldalsó tolóerő gáz kilökődése által létrehozott kormányerő. kezdeti szakaszban egymással szemben.Ezt követően már nem használható. Ehelyett a 9M96E egy további oldalsó tolóerővel rendelkezik a derék közelében, a terminálfázisban való használatra.

A Cheongung egy töredezettségre fókuszált robbanófej, és amikor a közelségi biztosítékot aktiválják, a robbanóanyag nem csak felrobban, hanem az elsődleges robbanóanyag belülről, majd a másodlagos robbanóanyag felrobban. Ekkor az elsődleges robbanóanyag szándékosan egy irányba torzítja a robbanófejet, és amikor a másodlagos robbanóanyag felrobban, a robbanóerő a formált töltethatás miatt egy irányba koncentrálódik. Tehát a módszer a robbanóerőt a lehető legnagyobb mértékben a közelségi biztosíték által elfogott cél felé fókuszálja. A 9M96E olyan módszert alkalmaz, amely több detonátort helyez el a robbanófej minden oldalára, és úgy változtatja a detonáció időzítését, hogy a lökéshullám egy adott irányba sugározzon, és a robbanóerőt egy irányba koncentrálja.

A 9M96E és a Cheongung csak az oroszországi technológiatranszfer révén létezett, de messze nem engedélyezett gyártás. Ez egy KM-SAM projekt Korea és Oroszország között, amely közel áll a technikai együttműködéshez és az egymás technológiáján alapuló közös gyártáshoz. Ez jól látható a Cheongunggal egy időben megjelent S-350E Vityaz légvédelmi rakétán. A Cheongung specifikációit tekintve szinte megegyezik az S-350-el, az S-350 és a 9M96E technológiája pedig más. ( Vityaz Missile (Wikipédia angol változat) )

A Nike-kal és a Hawkkal ellentétben az ára drága. Ha elfogja az észak-koreai MiG-21 vagy MiG-19 vadászgépeket, akkor felmerülhet a kérdés, hogy kell-e ezzel lelőni egy ilyen régi gépet, de bármennyire is elavultak az észak-koreai vadászgépek, sokkal drágább, mint a rakéták. Ezenkívül a harci pilóta értéke magasabb, mint egy vadászrepülőgépé, és nem hasonlítható össze egy elfogó fegyverrel.[6] Sőt, bármilyen régi vagy múzeumi értékű modell legyen is, ha minden ellenőrzés nélkül a földre bocsátják, az nagy veszélyt jelent a reagálási eszközökkel nem rendelkező szárazföldi erőkre. Figyelembe véve a szóban forgó repülőgép támadása által elszenvedett kár mértékét, nehéz megengedni azt, hogy a rakéták drágák.

A fejlesztés gyakorlatilag 2011. augusztus 5- én befejeződött . Augusztus végén készül el teljesen, vagyis szokatlanul gyors idő alatt készült el a fejlesztés. 2011. december 15- én pedig a Honvédelmi Fejlesztési Ügynökségben tartottak egy fejlesztési befejezési jelentést. Ezt követően 2015. október 14-én került megrendezésre az első sorozatgyártású termékek villamosítása. Állítólag 2016 márciusában telepítették az északnyugati szigetekre. Úgy tűnik, hogy az északnyugati szigetek nemcsak az észak-koreai, hanem a kínai légierőt is kordában tudják tartani. Emellett várható volt, hogy a légvédelmi képességek javulnak, ha az észak-koreai hadsereg a Kh-35 alapú Geumseong-3 hajóelhárító rakétát és a Koreai Néphadsereg nagy hatótávolságú, A típusú cirkálórakétáját használja szárazföldi támadásokra. 2020-ig 18 Cheongung 1 üteg került bevetésre, és 7 Cheongung 2 üteg sorozatgyártását tervezik.

A Védelmi Felvásárlási Program Igazgatósága 2020 áprilisának végén tervezi a repülőgépek és cirkálórakéták bevetését.[7] Bejelentették, hogy az 1. blokk, egy elfogó típus szállítása befejeződött. Öt év telt el a telepítés kezdete óta, és teljesen felváltotta a meglévő Hawk közepes hatótávolságú föld-levegő rakétát.

A Defence Science and Technology Plus 248. számú, 2020-ban közzétett, a koreai közepes hatótávolságú levegő-levegő irányított rakétáról szóló bekezdésben röviden kijelenti, hogy „a meglévő légvédelmi rakéták, a Cheongung és a Haegung túl nehezek vagy túlságosan nehézkesek. kicsi, hogy a jelenlegi állapotú KF-X- re felszereljék ", és megemlítik Cheongung levegő-levegő rakétáinak alkalmatlanságát. Megtörtént.

 
  • Tetszik
Reactions: Negan

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 449
113

Cheongung II


A Cheongung-II egy dél-koreai föld-levegő rakéta , és a Cheongung utódja . A Koreai Köztársaság Légierejének Rakétavédelmi Parancsnoksága üzemelteti . Koreai Patriotnak hívják .

A Cheongung-Ⅱ egy olyan fegyverrendszer, amely javítja a közepes hatótávolságú, föld-levegő irányított Cheongung (天弓) fegyver teljesítményét, és biztosítja a ballisztikus rakéták elleni alsó réteg védelmi képességeit.
A Cheongung-II nagyon könnyen kezelhető, telepíthető és működtethető, és világszínvonalú pontossággal büszkélkedhet, köszönhetően a függőleges indításon keresztüli mindenirányú felvételi képességének, a nagy sebességű repülőgépekre való reagálásnak, a nagy mobilitásnak és a precíziós irányítási teljesítménynek.

Műszaki adatok​

Cheon03.png

(jobbról balra: Cheongung Block-I, Cheongung Block-II, L-SAM, SAAR)

Cheongung-II
Cheongung Block-II
osztályozás közepes hatótávolságú föld-levegő rakéta
gyártó cég
LIG Nex1 rendszerű
robbanófej/hajtóanyag

Hanwha Group
Csatatér 4,8 m
átmérő 275-300 mm
súly 413 kg
sebesség Mach 4,5
robbanófej Robbanófej a háború hatókörének kiterjesztéséhez
hajtóanyag Oldalirányú tolóerő a szilárd
rakétahelyzet szabályozásához
Redőnyvezérlésű oldalhajtómű a pálya korrekciójához[Egy]
radar föld Égi többfunkciós PESA radar
frekvencia X-band
Cselgáncs Kezdeti
INS
közbenső
parancsvezetési
terminál
aktív radarirányítás
Repülőgép elfogási hatótávolság 50 km #
repülőgép elfogó magasság 20 km #
Elfogható ballisztikus rakéta sebesség 5 Mach alatt
Elfogási módszer Közvetlen találati típus[2]
A ballisztikus rakéták elfogásának hatótávolsága 20 km #
Ballisztikus rakéta elfogási magasság 15 km #
hordozó K-917 mobil hordozórakéta

Részletek​


Ahogy az Észak-Koreából származó ballisztikus rakéták fenyegetettsége nő, a ballisztikus rakéták elfogásának jobb teljesítményének fejlesztése is szóba került. A pontos specifikációkat 2015 februárjáig nem hozták nyilvánosságra, és több médiától is vannak becslések, de ha ezeket a becsléseket összesítjük, akkor egy furcsa rakétává válik rövid hatótávolsággal és túlzottan nagy magassággal. Ez azonban előfordulhat a ballisztikus rakétákat elfogó hatótávolság/magasság és a repülőgépek elfogására alkalmas hatótávolság/magasság keveréke miatt.[3] Számos publikációt összefoglalva, a PIP a ballisztikus rakéták elfogásának egyik formája a gyorsulás és reakcióképesség növelésével, nem pedig a hatótávolság kiterjesztésével, és várhatóan sok tekintetben hasonló lesz az amerikai PAC-3 ERINT-hez, például kihagyva. a közelségi biztosíték.

Az elfogás koncepciója hasonló a PAC-3- hoz , és alapvetően a célponttal való közvetlen ütközés (hit-to-kill). Vannak azonban szakértők, akik úgy vélik, hogy szigorúan véve nem HTK-ról van szó, mert tartalmaz egy kis robbanófejet a robbanófejek kiterjesztésére, hanem ahelyett, hogy közvetlenül felrobbanna, hogy sebzést okozzon, felrobban, mielőtt eltalálná a célpontot, és szétszórja a töredékeket a célba ütközéskor. tanfolyam. Természetesen a magok vastagabbak, mint a repülőgép-elfogó bombák töredékei. A koncepció az, hogy a töredékeket egy bizonyos tartományon belül szórják szét, ahelyett, hogy robbanóerőt használnának a cél megtámadására és megsemmisítésére, így maga a robbanóanyag mennyisége kicsi. A PAC3, más néven közvetlen találati módszer, hasonló módon működik repülőgépes célpontok ellen. Az azonban nem világos, hogy a Cheolmae 2 javított teljesítménye csak repülőgépes célpontok célzásánál működik-e így, vagy ballisztikus rakéták célba vételekor is így működik.

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 449
113
Összességében nézve a Cheongung PIP csak egy teljesítményjavítás, de a rakéta az alapoktól kezdve egy teljesen más rakéta lett, és tényleg pontosan úgy néz ki, mint a 9M96E. Összegezve a publikált közleményeket, a reagálóképesség javítása érdekében egy canard-t telepítettek, és a helyzetszabályozásra szolgáló meglévő oldaltoló berendezés mellett a súlypont közelébe egy nagy oldaltoló berendezést is telepítettek a pálya korrekciója érdekében a gyorsabb reakció elérése érdekében a terminál szakaszban. közvetlenül a célponttal való ütközés előtt.Menj be. Az oldalsó tolóerő redőny alakú, és minden irányban szabályozhatja a tolóerőt. A PIP redőnyvezérlő oldali tolóműve eltér az orosz gyártmányú S-400 9M96E-ben használt ütközőtípustól és a francia gyártmányú ASTER sorozat korai modelljeiben használt poppet típusú on/off típusú oldalhajtóműtől, amely redőnynyitást biztosít. /zárási pontosság négy irányban.Mivel egyenként is vezérelhetők, így sokkal pontosabb tolóerő szabályozás is lehetséges. Jelenleg ezt a módszert alkalmazza az ASTER legújabb modellje is, amely képet ad arról, hogy honnan érkezett a technikai együttműködés.[4]

Ha már a tolóerő szabályozásról beszélünk, a 9M96E-n több lyuk van a törzs közepén, amelyek ütközőkkel vannak lezárva. A végfokozatban pedig, amikor a belső oldalsó tolóerő hajtóanyag meggyullad, a dugót a kívánt irányba leválasztják, és a röppályát gyorsan korrigálják a hajtóanyag permetezésével a leválasztott oldalon lévő lyukon keresztül. Előnye, hogy egyszerű, de a pontos irányítás nehézkes. Tehát a Védelmi Fejlesztési Ügynökség és a Hanwha előzetes kutatást végzett ezen a területen, az orosz módszerrel és az ASTER-15 módszerrel.[5] Állítólag tanulmányozták a jelenlegi redőnymódszert stb. Ha megnézi a fotót, láthatja, hogy a meglévő Cheongung és az elülső rész közel azonos golyóátmérőjű, de a meghajtó rész átmérője megnőtt. . Ennek célja a repülési sebesség növelése és végső soron a magasság növelése, valamint a ballisztikus rakétákra adott gyors reakcióidő. A hatótávot azonban technikailag nehéz megháromszorozni 120 km-re, ahogy egyes katonai folyóiratok izgatottan mondják.[6] Az sem valószínű, hogy az indítócsövet új szabvány szerint alakítják át, ahogy egyes katonai folyóiratok mondják. Hiába növelték a golyó átmérőjét, mindenesetre összecsukható szárnyakat használnak majd, és a hideg kilövési módszer jellegéből adódóan amúgy is sok üres hely lesz az indítócső belsejében.

A Cheongung Block II a rakétákon kívül a hadműveleti irányító központot és a bevetési irányító központot is továbbfejleszti, különösen, hogy a hadműveleti irányító központ nem csak a Link 16 taktikai adatkapcsolatokat, hanem olyan taktikai adatkapcsolatokat is képes összekapcsolni, mint az ATDL-1 és az MDIL. , és legfeljebb O bevonási vezérlőközponttal és O Hawk rendszerrel rendelkezik. Legfeljebb O sávot lehet feldolgozni egy adatkapcsolaton keresztüli összekapcsolással.


2015. június 3-án megjelent a Cheongung PIP tesztindítás.


2016. március 18-án kiderült, hogy a Cheongung PIP-nek sikerült elfognia egy tényleges ballisztikus rakéta célpontot. A ballisztikus rakéta célpontja hasonló megjelenésű volt, mint a villámprojekt taktikai föld-föld ballisztikus rakétája, és közvetlen elfogási módszerrel (Hit-To-Kill) elfogták viszonylag alacsony magasságban. A videó megjelenésének dátuma és a National Defense NEWS által feltöltött Cheongung II szállítási videó alapján,[7] Látható, hogy a fenti videó egy rövid hatótávolságú lehallgatási kísérlet volt, és ezen kívül láthatja, hogy 2016 májusa és augusztusa között végeztek közép- és hosszú távú elfogási kísérleteket.

2017. április 16-án arról számoltak be, hogy a Cheongung ballisztikus rakéták elfogására alkalmas, továbbfejlesztett változatát úgy értékelték, hogy elegendő műszaki megbízhatóságot biztosít a harcban való bevetéshez, és 2018-tól kerül bevetésre. Azt is közölték, hogy a repülőgép-elfogó típust a Cheongung Block 1-be, a ballisztikus rakéták elfogására szolgáló továbbfejlesztett változatot pedig a Cheongung Block 2-be sorolják.

A Cheongung PIP pontos specifikációit nem hozták nyilvánosságra, de a katonai vonatkozású forrásokról tudósító sajtóorgánumok információi alapján 50 km-es találati hatótávolság, légvédelmi elfogók esetében 20 km-es magasság, hatótávolsága pedig 20 km. és 15 km-es tengerszint feletti magasság az antiballisztikus rakéták esetében.A specifikációk becslésével kapcsolatos vélemények gyűlnek a -kill módszer körül. Bár ez a teljesítmény egyértelműen hiányzik a közelmúltbeli közepes hatótávolságú elfogó rakétákhoz, például a legújabb PAC-3 modellhez képest, a vételárhoz képest tekintélyes teljesítménynek értékelik.

Egyes sajtóorgánumok aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy a Cheongung PIP-et semlegesíthetik Észak-Korea új, rövid hatótávolságú ballisztikus rakétái, például a KN-23 továbbfejlesztett változata. A KN-23 esetében azonban eleve elhasználja az összes hajtóanyagát, és utána jelentősen lelassul a sebessége, így Cheongung PIP-vel is gond nélkül legyőzhető.[forrás][9]

A 2022-es védelmi fehér könyvben a Koreai Köztársaság fegyveres erőinek jelentős légvédelmi eszközeként is szerepel. Ezenkívül ismét megerősítést nyert, hogy a „Cheongung-II” a hivatalos jelölés, amely nagy római számokat használ a nagy I betű helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: Faboo78