Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Elméletben mutatós, gyakorlatban meg még önkori is volt ugye, ahonnan leb@szták...

Egyébként meg kérdés: többek közt nem azért van egyre kevesebb, mert egyszerűen nincs miből
fészket építeniük?
Lehet a védelemmel párhuzamosan erre is ki kéne találni valamit.
Nem. Azért van egyre kevesebb a nagyobb településeken, mert egyre kevesebb helyen tartanak már haszonállatot, így kevesebb rovar (praktikusan légy) repked. Na meg persze a deltamethrines szőnyegbombázás sem segíti őket, amiket a BM és az önkormányzatok “kémiai szúnyoggyérítés” címen végeznek. Tudniillik 1000 elpusztított rovarból mindössze átlagosan 1 csípőszúnyog.

Több fecskét szeretnél? Akkor szigorúbban kéne büntetni a természetkárosítást, több haszonállatot kéne a kertes házakban tartani és le kéne állni a múlt századi szintet képviselő kémiai szúnyoggyérítéssel, átállva helyette a szelektívebb Bt. toxinalapú biológiai gyérítésre.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem. Azért van egyre kevesebb a nagyobb településeken, mert egyre kevesebb helyen tartanak már haszonállatot, így kevesebb rovar (praktikusan légy) repked. Na meg persze a deltamethrines szőnyegbombázás sem segíti őket, amiket a BM és az önkormányzatok “kémiai szúnyoggyérítés” címen végeznek. Tudniillik 1000 elpusztított rovarból mindössze átlagosan 1 csípőszúnyog.

Több fecskét szeretnél? Akkor szigorúbban kéne büntetni a természetkárosítást, több haszonállatot kéne a kertes házakban tartani és le kéne állni a múlt századi szintet képviselő kémiai szúnyoggyérítéssel, átállva helyette a szelektívebb Bt. toxinalapú biológiai gyérítésre.
Meg a kevesebb állattartó miatt kevesebb a sár, amiből építkeznének.
Egyébként teljesen egyet értek.
*az antimacska behaviourral nem mondjuk :D
Ha rajtam múlna, nyugodj meg, akkor sokkal szigorúbban büntetném ezt is, de
az állatkínzást is. Sokkal, sokkal.

De viccen kívül a felelőtlen macskatartást egyáltalán nem pártolom.
Nekem tetemes időt 'elvesz' az életemből, hogy napi X órát kint vagyok vele a kertben,
foglalkozom vele, játszunk stb.
Aki nem képes erre a minimumra, az sztem ne tartsa.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Gyík már volt, de csak farokvesztéssel megúszták.
Madár az az enyémnek tuti nem volt még meg, anyámék macskájának már igen - kb 2-3 max.
Meg utcai kijárós macskák hoztak párat.
Bakker, te írtad pár hónapja hogy kinyírt pár madarat a macskád.
Te írtad ide, mint tényt.
Nekem is volt kerti macskám. szerettem, de mivel láttam mit művelt, többet nem lesz, mert környezetszennyezés. Pedig az utolsó 7-8 évében már békeharcos lett lumbágó miatt.
Nem vagyok megveszekedett környezetvédő, de a macskatartásról le tudok mondani.
Azóta van madáretető a kertben, tele van madárral a bokorsor. Nyilván az autóinkat telibe szarják folyamatosan. :)
Felelősségvállalás, az nincsen. Pedig teljesen tiszta válasz hogy a macskám fontosabb mint pát hülye madár. Tiszta sor, el tudom fogadni.
Én horgászom évente néhányszor, ez állatkínzás valahol, még ha vissza is engedem, de szeretem csinálni, kikapcsol. Mikor valaki elmondja miért nem ért egyet vele, okés, igazad van haver. Nem vagyok tökéletes.
A nem szemetelek, meg a kék kukába ez, sárgába az egy semmi, a valamiről lemondásnál kezdődik a környezetvédelem. Nekem megy? Alig-alig sajnos. de elismerem hogy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Bakker, te írtad pár hónapja hogy kinyírt pár madarat a macskád.
Te írtad ide, mint tényt.
Nekem is volt kerti macskám. szerettem, de mivel láttam mit művelt, többet nem lesz, mert környezetszennyezés. Pedig az utolsó 7-8 évében már békeharcos lett lumbágó miatt.
Nem vagyok megveszekedett környezetvédő, de a macskatartásról le tudok mondani.
Azóta van madáretető a kertben, tele van madárral a bokorsor. Nyilván az autóinkat telibe szarják folyamatosan. :)
Felelősségvállalás, az nincsen. Pedig teljesen tiszta válasz hogy a macskám fontosabb mint pát hülye madár. Tiszta sor, el tudom fogadni.
Én horgászom évente néhányszor, ez állatkínzás valahol, még ha vissza is engedem, de szeretem csinálni, kikapcsol. Mikor valaki elmondja miért nem ért egyet vele, okés, igazad van haver. Nem vagyok tökéletes.
A nem szemetelek, meg a kék kukába ez, sárgába az egy semmi, a valamiről lemondásnál kezdődik a környezetvédelem. Nekem megy? Alig-alig sajnos. de elismerem hogy nem.
Valsz nem akartam bővebben magyarázni, hogy melyik macska kié és személy szt lebontva, hogy
melyik, mit művelt eddig. Egyszerűbbnek tűnt.
Mint írtam, én hozok kompromisszumokat, hogy kint is lehessen, leginkább az időmből meg a vérnyomásomból
áldozok. De így legalább lehet kint is. Meg ráadásul kisebb az esélye, hogy elüti vmi fasz, mint az előzőt.
/az előző full kinti volt, de eredetileg a szomszédé, csak disszidált hozzám/
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Azok a régi szép idők, amikor még tudták az emberek, hogy a macska hasznos, és a legtutibb biológiai gyérítő a ház körül. De hát az ilyen vad "királyszittya" népségek nyilván nem tudják ezt, mert ahhoz letelepedett földművesnek kell lenni magtárral, hogy a macska hasznát értékelni tudjuk, vagy hajós (merthogy itt is létszükséglet volt a macska az egerek/patkányok miatt) nemzetnek... merthát a macska már 10-12 ezer éve védi az emberek magtárát, de ha egy nép csak alig 1000 éve telepedett le, mert lovas nemzet... na igen, így érthető sokak hozzáállása macskához, de máshol ez máshogy van...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 129
113
kb 4 milliárd éve történik a természetben az exkrementum vízbe ürítése. Ebben mi az új?
Ja, ha a hülyeséget elég régóta csináljuk, akkor abból okosság lesz... :confused:
A 4 milliárd évet azért tulzónak tartom. Esetleg az első komolyabb városállamok óta talán...

A korábbi farkas-vita margójára...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nem értem hogy nem megy a fejedben hogy a hazimacskanak semmi más dolga mint játékból vadászni a kertben nincsen. Gazditol kap kaját, ha fáj a labacskaja akkor irány a doki, predator a nincsen, kullancsot azonnal kiszedjuk, olyan sűrűségét érhet el a jelenléte a kertvarosokban mint a természetben sehol. Ellenben a vadmacskaval, aminek több négyzetkilométer kell az onfenntartashoz.
A sirály meg a mókus vadállatok, tudod, mint az oroszlán és az antilopok.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem értem hogy nem megy a fejedben hogy a hazimacskanak semmi más dolga mint játékból vadászni a kertben nincsen. Gazditol kap kaját, ha fáj a labacskaja akkor irány a doki, predator a nincsen, kullancsot azonnal kiszedjuk, olyan sűrűségét érhet el a jelenléte a kertvarosokban mint a természetben sehol. Ellenben a vadmacskaval, aminek több négyzetkilométer kell az onfenntartashoz.
A sirály meg a mókus vadállatok, tudod, mint az oroszlán és az antilopok.
Poén akart lenni
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha lenne rá lehetőségem - nem városban élnék, akkor csinálnék nekik dagonyát fészeképítéshez.
Ahogy egyébként volt is mindig, amikor anno tanyán bohóckodtam.
Le se szarják. Locsolok, van sár; van jószág és ami vele jár -ami hiányát sokszor indokként felhozzák; van rá alkalmas épület -néha becikáznak, ráülnek a csőre, de nem telepednek meg. Hiába kedvenc madaram, hiába volt már az oviban is a jelem a fecske, hiába tűrném meg; gondolkoztam műfészekben is; de basszus, azért panelprogramot ne indítsak már nekik?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem értem hogy nem megy a fejedben hogy a hazimacskanak semmi más dolga mint játékból vadászni a kertben nincsen.
Ez is érdekes, mert talán nem feltétlen igaz. Elég sok csirkével élnek együtt a macskák, nem mondom, lehet, hogy sok évi átlag 1-2%-át elkapják, de a lehetőségeikhez képest szinte nem is értékelhető arány. Töb pusztul el más okból. Ha annyira nagy játékos vadász és mindent kiirtó dög, mint azt annyiszor felvázoltad, akkor nem kellene életben lennie egy csirkének sem. És mennyivel több menekülési esélye van mondjuk egy rigónak, cinkének.
Ezzel nem azt mondom, hogy soha nem vadászik a macska, hanem, hogy mint első számú és legnagyobb házi kártevő sem feltétlen igaz állítás -saját tapasztalat alapján. Ha kevesebb macska lenne, akkor meg amúgy is átvenné (átveszi) más kisragadozó a szerepét, életterét -amire lehet mondani, hogy igen, de az természetes, azonban ez a cinkék, meg a rigók életén sokat nem segítene.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Le se szarják. Locsolok, van sár; van jószág és ami vele jár -ami hiányát sokszor indokként felhozzák; van rá alkalmas épület -néha becikáznak, ráülnek a csőre, de nem telepednek meg. Hiába kedvenc madaram, hiába volt már az oviban is a jelem a fecske, hiába tűrném meg; gondolkoztam műfészekben is; de basszus, azért panelprogramot ne indítsak már nekik?
Nevelj nekik szúnyogot például.
:D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 213
29 267
113
Le se szarják. Locsolok, van sár; van jószág és ami vele jár -ami hiányát sokszor indokként felhozzák; van rá alkalmas épület -néha becikáznak, ráülnek a csőre, de nem telepednek meg. Hiába kedvenc madaram, hiába volt már az oviban is a jelem a fecske, hiába tűrném meg; gondolkoztam műfészekben is; de basszus, azért panelprogramot ne indítsak már nekik?
Nálunk sokáig voltak, de aztán elpusztultak (10-15 év alatt), most szerintem a kuvikkal nem annyira kompatibilis, vadászni jönnek, de nem fészkelnek. Pedig szarfelfogó alkalmatosság is van. Az egyik fészket kitörte valami más madár, és úgy költött bele. A szúnyoggyérítést főleg a békák meg a denevérek végzik, bentlakó fecskék hiányában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby