Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Ezt amit leirsz egy ideális világban talán még lehetne oldani. A milyenk nem az.
Javíthatatlan idealista vagyok: szeretem hinni, hogy közösen jobbá tudjuk tenni a világunkat, ha igazán akarjuk... :)
Innen marad az hogy meg kell keresni az oblozeteket a folyók mellett ahová ki lehet engedni az áradó vizet, és duzzasztokat kell építeni. A patakoknak több hely kell hogy kanyaroghassanak. Igen ahol lehet szélesíteni kell az artereket.
Ma 9,5 millióan lakunk ott ahol ezer éve csak pár százezren laktak, nem lehet több száz falut és udulotelepet, allattelepet és miegymast pillanatok alatt attelepiteni.
És a Duna nem úszhatja meg a duzzasztatast. Sajnos szegenybol csatorna lesz Ausztriatol Romaniaig ha nem találjuk fel az ingyen áramot.
Nyilván én sem várom el, hogy minden ártérre (!?) épült házból kilakoltassák a tulajdonosát. De ahol csak lehet az emberi vagyon- és életbiztonság fenntartása mellett, szerintem szükséges a régi gátak lebontása (és esetleg szükség szerint távolabbi felépítése). Most Európában elindult egy irányzat, amelynek értelmében a Benelux államokban, Svéd- és Finnországban elkezdik a gátakat, duzzasztóműveket a kisebb-nagyobb folyókon, patakokon (!) felszámolni. Mindig szomorúsággal tölt el, amikor látom, hogy itthon valahol még mindig abban látják a patakok "rehabilitációjának" módját, hogy kiegyenesítik, 5 méterrel lejjebb kotorják és kibetonozzák a medret.. Első körben már az is nagy segítség lenne regionális szinten, ha ezeket a múlt századi módszereket felszámolnák. A nemzeti építőipari képesség is megrendeléshez jutna a folyók visszavadításával ( = betonmedrek, mesterséges duzzasztók felszámolása, mesterséges kanyarulatok kialakítása).
Azon kívül, hogy vizet tartana meg a tájban, növelné a helyi biodiverzitást is. És bizony a vízmegtartás témakörénél nem lehet megkerülni az őshonos ökoszisztéma-mérnök fajunkat, az eurázsiai hódot. Tájátalakító munkája során nagy mennyiségű vizet vezet ki a földekre.

1677486580-temp-pKnHLO_cikktorzs@2x.jpg


Megoldási lehetőségek vannak, csak élni kell(ene) velük. :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
Kenneth Darlington, 77 éves amerikai - panamai állampolgár, egyetemi jogászprofesszor a campuson kívüli nyílt vitára és társadalmi diskurzusra hívott Panamában szélsőbaloldali értelmiségieket, amikor azok ‘klímaváltozás’ és ‘környezetvédelem’ felkiáltással társadalmi felhatalmazást érezték magukban arra, hogy utakat zárjának le, tüntessenek, és úgy általában a társadalmi rend felbontására agitáljanak.

A jogászprofesszor kiváló retorikai érzékkel és meggyőző erővel előadott érvei hamar megtalálta velük a közös nyelvet, érvei megérintették hallgatósága a szívét, így mára kettővel kevesebb zöldkommunista van Panamában, hiszen ott helyben lelőtte őket a g*cibe amikor megunta ezt az egész nárcisztikus szarkeverést ami miatt a normális ember nem tud menni a dolgára.


 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Javíthatatlan idealista vagyok: szeretem hinni, hogy közösen jobbá tudjuk tenni a világunkat, ha igazán akarjuk... :)

Nyilván én sem várom el, hogy minden ártérre (!?) épült házból kilakoltassák a tulajdonosát. De ahol csak lehet az emberi vagyon- és életbiztonság fenntartása mellett, szerintem szükséges a régi gátak lebontása (és esetleg szükség szerint távolabbi felépítése). Most Európában elindult egy irányzat, amelynek értelmében a Benelux államokban, Svéd- és Finnországban elkezdik a gátakat, duzzasztóműveket a kisebb-nagyobb folyókon, patakokon (!) felszámolni. Mindig szomorúsággal tölt el, amikor látom, hogy itthon valahol még mindig abban látják a patakok "rehabilitációjának" módját, hogy kiegyenesítik, 5 méterrel lejjebb kotorják és kibetonozzák a medret.. Első körben már az is nagy segítség lenne regionális szinten, ha ezeket a múlt századi módszereket felszámolnák. A nemzeti építőipari képesség is megrendeléshez jutna a folyók visszavadításával ( = betonmedrek, mesterséges duzzasztók felszámolása, mesterséges kanyarulatok kialakítása).
Azon kívül, hogy vizet tartana meg a tájban, növelné a helyi biodiverzitást is. És bizony a vízmegtartás témakörénél nem lehet megkerülni az őshonos ökoszisztéma-mérnök fajunkat, az eurázsiai hódot. Tájátalakító munkája során nagy mennyiségű vizet vezet ki a földekre.

1677486580-temp-pKnHLO_cikktorzs@2x.jpg


Megoldási lehetőségek vannak, csak élni kell(ene) velük. :)
A gátakon kívüli területekre gondoltam, amik ma nem árterek de a folyószabályozás előtt azok voltak.
A hódokat is addig szereted míg nem a te kerted/földed/horgásznyaralód kerül víz alá. Amíg nem a te házad előtt tűnnek el a nagy fák. Mert ahol a hód él, ott nem lesznek a vízparton nagy fák...
De nyilván, a patakok rehabilitációját meg kellene szépen lassan kezdeni. Szerintem vannak lassú változások. Én például új mocsár létesítését fogom tervezni, ha végre az állam aláírja a szerződést. Ilyet el sem tudtam képzelni tíz éve.

Ezek nagyon nehéz és bonyolult kérdések. Szendőfi Balázs filmjeit szeretem, egyre jobbak, de ő nem halbiológus, hanem halkutató, a végzettsége talán zenész, nincsen tudományos végzettsége, ezt a címet a Haltani társaság adhatja neki. Ő egy teljesen elvadult zöld, ha rajta múlna nem lehetne még turistáskodni sem az erdőkben mert az káros.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Kenneth Darlington, 77 éves amerikai - panamai állampolgár, egyetemi jogászprofesszor a campuson kívüli nyílt vitára és társadalmi diskurzusra hívott Panamában szélsőbaloldali értelmiségieket, amikor azok ‘klímaváltozás’ és ‘környezetvédelem’ felkiáltással társadalmi felhatalmazást érezték magukban arra, hogy utakat zárjának le, tüntessenek, és úgy általában a társadalmi rend felbontására agitáljanak.

A jogászprofesszor kiváló retorikai érzékkel és meggyőző erővel előadott érvei hamar megtalálta velük a közös nyelvet, érvei megérintették hallgatósága a szívét, így mára kettővel kevesebb zöldkommunista van Panamában, hiszen ott helyben lelőtte őket a g*cibe amikor megunta ezt az egész nárcisztikus szarkeverést ami miatt a normális ember nem tud menni a dolgára.


Büdös vén fasz, remélem a börtönben rothad el. Ha nem lennének környezetvédők még mindig szívhatná a kölköd az ólmozott benzint és DDT-vel irtanák az óvodában a fejtetűt.
A más ember halálán gúnyolódás meg nagyon szép szokás, gratulálok.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 644
32 234
113
Ha nem lennének környezetvédők még mindig szívhatná a kölköd az ólmozott benzint és DDT-vel irtanák az óvodában a fejtetűt.

Ja most még zabálhatjuk a Monsato/Bayer génkezelt szarjait, meg szórhatjuk tonnaszám a glifozát tartalmú vegyszereket, gyomirtókat.
Még a naptejjel bekent habtesünkkel tesszük tönkre a vizeinket, mer' az UV! Nyilván vízbemenetel előtt kell lekenni magunkat, ja meg az antibiotikumot a vízbe, állatemberbe...meg a hormonokat azért szedjük rendesen, hogy legalább a vizeink is telelegyenek...
Az Agent Orange idején ezek a ződfülűek merre voltak? Éppen a nagymamájuk szedte marékszámra a Postinort a Flower Power fesztivál után?
A ződség egy pozőrség...meg jól jövedelmező foglalkozás...ráadásul legtöbbjük nem járt soha a természetben, ha elhagyja az épített világot, a Katasztrófavédelemnek kell kihoznia egy parkból is....
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
A gátakon kívüli területekre gondoltam, amik ma nem árterek de a folyószabályozás előtt azok voltak.
A hódokat is addig szereted míg nem a te kerted/földed/horgásznyaralód kerül víz alá. Amíg nem a te házad előtt tűnnek el a nagy fák. Mert ahol a hód él, ott nem lesznek a vízparton nagy fák...
A tájkarakter szempontjából jelentős fákat meg lehet védeni fizikai eszközökkel. Az ártéri erdők bírják a vizet, az elöntött mezőgazdasági terület pedig hosszú távon meghálálja a többletvizet.
De nyilván, a patakok rehabilitációját meg kellene szépen lassan kezdeni. Szerintem vannak lassú változások. Én például új mocsár létesítését fogom tervezni, ha végre az állam aláírja a szerződést. Ilyet el sem tudtam képzelni tíz éve.
Van köze az RSD rehabilitációjához?
Ezek nagyon nehéz és bonyolult kérdések. Szendőfi Balázs filmjeit szeretem, egyre jobbak, de ő nem halbiológus, hanem halkutató, a végzettsége talán zenész, nincsen tudományos végzettsége, ezt a címet a Haltani társaság adhatja neki. Ő egy teljesen elvadult zöld, ha rajta múlna nem lehetne még turistáskodni sem az erdőkben mert az káros.
Az, hogy kinek miről van papírja, nem sokban befolyásolja, hogy mihez is ért. (Én biomérnök vagyok, most mégis orvos szakértő a besorolásom..)
Én osztom azt a véleményét, hogy a természet leuralása helyett törekedni kéne az együttélésre. Magyarul nincs szükség duzzasztókra, a kisvízfolyásokat helyre kell állítani, törekedni kell a víz tájban történő megőrzésére, a folyókba, tavakba nem kéne idegenhonos fajokat telepíteni, tenni kéne ezek szelektív irtása érdekében..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Ramzana

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
ott helyben lelőtte őket a g*cibe amikor megunta ezt az egész nárcisztikus szarkeverést ami miatt a normális ember nem tud menni a dolgára.
Ilyen lenne a normális ember értékrendje? Hidegvérrel kivégezni tüntetőket? Arányos erőszak mi? Szép emberi portrét festesz magadról, ügyvédúr.
Ja most még zabálhatjuk a Monsato/Bayer génkezelt szarjait, meg szórhatjuk tonnaszám a glifozát tartalmú vegyszereket, gyomirtókat.
Még a naptejjel bekent habtesünkkel tesszük tönkre a vizeinket, mer' az UV! Nyilván vízbemenetel előtt kell lekenni magunkat, ja meg az antibiotikumot a vízbe, állatemberbe...meg a hormonokat azért szedjük rendesen, hogy legalább a vizeink is telelegyenek...
Az Agent Orange idején ezek a ződfülűek merre voltak? Éppen a nagymamájuk szedte marékszámra a Postinort a Flower Power fesztivál után?
A ződség egy pozőrség...meg jól jövedelmező foglalkozás...ráadásul legtöbbjük nem járt soha a természetben, ha elhagyja az épített világot, a Katasztrófavédelemnek kell kihoznia egy parkból is....
Ez kocsmai hőbörgés, nem érvelés.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 306
113
Kenneth Darlington, 77 éves amerikai - panamai állampolgár, egyetemi jogászprofesszor a campuson kívüli nyílt vitára és társadalmi diskurzusra hívott Panamában szélsőbaloldali értelmiségieket, amikor azok ‘klímaváltozás’ és ‘környezetvédelem’ felkiáltással társadalmi felhatalmazást érezték magukban arra, hogy utakat zárjának le, tüntessenek, és úgy általában a társadalmi rend felbontására agitáljanak.

A jogászprofesszor kiváló retorikai érzékkel és meggyőző erővel előadott érvei hamar megtalálta velük a közös nyelvet, érvei megérintették hallgatósága a szívét, így mára kettővel kevesebb zöldkommunista van Panamában, hiszen ott helyben lelőtte őket a g*cibe amikor megunta ezt az egész nárcisztikus szarkeverést ami miatt a normális ember nem tud menni a dolgára.


Biztos én vagyok a hülye, de szerintem garantálható volt, h előbb-utóbb eldurran valakinek az agya. Lepődjek meg, egy civilizálatlan, ázsiai, végtelenül primitív oro.., ja, nem.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 941
7 830
113
Kenneth Darlington, 77 éves amerikai - panamai állampolgár, egyetemi jogászprofesszor a campuson kívüli nyílt vitára és társadalmi diskurzusra hívott Panamában szélsőbaloldali értelmiségieket, amikor azok ‘klímaváltozás’ és ‘környezetvédelem’ felkiáltással társadalmi felhatalmazást érezték magukban arra, hogy utakat zárjának le, tüntessenek, és úgy általában a társadalmi rend felbontására agitáljanak.

A jogászprofesszor kiváló retorikai érzékkel és meggyőző erővel előadott érvei hamar megtalálta velük a közös nyelvet, érvei megérintették hallgatósága a szívét, így mára kettővel kevesebb zöldkommunista van Panamában, hiszen ott helyben lelőtte őket a g*cibe amikor megunta ezt az egész nárcisztikus szarkeverést ami miatt a normális ember nem tud menni a dolgára.


image.png
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
Ja most még zabálhatjuk a Monsato/Bayer génkezelt szarjait, meg szórhatjuk tonnaszám a glifozát tartalmú vegyszereket, gyomirtókat.
Még a naptejjel bekent habtesünkkel tesszük tönkre a vizeinket, mer' az UV! Nyilván vízbemenetel előtt kell lekenni magunkat, ja meg az antibiotikumot a vízbe, állatemberbe...meg a hormonokat azért szedjük rendesen, hogy legalább a vizeink is telelegyenek...
Az Agent Orange idején ezek a ződfülűek merre voltak? Éppen a nagymamájuk szedte marékszámra a Postinort a Flower Power fesztivál után?
A ződség egy pozőrség...meg jól jövedelmező foglalkozás...ráadásul legtöbbjük nem járt soha a természetben, ha elhagyja az épített világot, a Katasztrófavédelemnek kell kihoznia egy parkból is....

A magyar kormánya az egyik legnagyobb kerékkötője a glizofát EU-s szintű betiltásának.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Ugyan uraim, nem kell bántani semmit. Itt vannak a napkollektorok, szélturbinák lehet termelni a feszültséget s lehet szivattyút üzemeltetni. S a földekhez öntöző csatornákon lehetne juttatni a vizet ahonnan a mezőgazdasági gazdák ingyen öntözhetnék a földjeiket. Nem fúratnának kutakat, nem rombolnák az ivóvízrégiót. A Duna - Tisza közét paradicsommá lehetne tenni, illetve az alföldet. Na de ehez akarat is kellene. A vízügynek meg nem horribilis áron adni az öntöző vizet. Amikor meg árvízveszély van meg itt van csesd meg, vagy hívjuk a katonaságot. Ezek az öntöző hálózatok rengeteg vizet felvennének párolognának el, főleg ha engednék a locsolást ingyen. Sokkal több lenne az esős időszak ami meg hűtené a légkört. Ezt már régen az Inkák kitalálták, ők a hegyeken is öntöztek!
Ugye meg fákat kellene ültetni mindenhova. Nem tarra vágni az erdőket stb, stb....!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Miközben a szomszédban (Szlovénia) dolgoznak a békés együttélésen és hasznosítják a hódok ökoszisztéma mérnök képességeit, addig nálunk a kormány hivatal észak-nyugat Magyarországon (Fertő-Hanság NPI területén) 600 hód kilövését/csapdázását engedélyezte jövő márciusig.


Jógyakorlat példák: