Közlemények

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
6 105
7 273
113
Legyen pdf is vagy elég a webes formátum is?
Holnap este kint lehet az anyag, képek és szöveg legyártva, a videón kell még egy final check, hogy biztosan nem toltam el-e semmit.
Ha éngem kérdel,legyen.Bár nembiztos,hogy túl sokan fogják elolvasni.Videóvilágban élünk.
Más.Szerintem kéne egy az újhullámos légvédelmi rendszereket összefoglaló,összevető szösszenet.Pl koreaiak is kijöttek egy ARH+IR hajólégvédelmi rendszerrel,aminek tervezik a csapatlégvédelmi változatát is.Kinaiak meg már lefőzik az oroszokat is lassan a rendszerek sokféleségével.De a nyugati rendszerek is úgy összevissza vannak legozva,hogy én már elvesztettem a fonalat.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
33 266
41 978
113
Ha éngem kérdel,legyen.Bár nembiztos,hogy túl sokan fogják elolvasni.Videóvilágban élünk.
Más.Szerintem kéne egy az újhullámos légvédelmi rendszereket összefoglaló,összevető szösszenet.Pl koreaiak is kijöttek egy ARH+IR hajólégvédelmi rendszerrel,aminek tervezik a csapatlégvédelmi változatát is.Kinaiak meg már lefőzik az oroszokat is lassan a rendszerek sokféleségével.De a nyugati rendszerek is úgy összevissza vannak legozva,hogy én már elvesztettem a fonalat.
Egyszer majd eljut oda is a sorozat.
A koreai cuccról meg nem is hallottam eddig...

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
6 105
7 273
113
Egyszer majd eljut oda is a sorozat.
A koreai cuccról meg nem is hallottam eddig...
Cheongung.Bár ez inkább egy légvédelmi család összefoglaló neve.A DA nagytestvér állitólag egy Patriot-S400 keverék.(koreaiak az Iszkander helyi változatát is gyártják,jó a haditechnikai kapcsolatuk az oroszokkal).K-VLS rendszer középhatótávolságú tagja az ARH+IR keresőfejű.De túl sokat nem tudtam kisilabizálni az amúgy is elég kevés anyagbol.(plusz netudmeg,időnként milyen szóösszetételeket tudnak összerakni a forditóprogramok...)

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
33 266
41 978
113
Hát, ma sem sikerült.
Holnapra marad.
Az anyag készen van, csak felrakni nem sikerült a pdf-eket, feltölteni és mindent helyre tenni. De amúgy kész.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
38 979
35 203
113
Dvina,ha jól értelmeztem az infókat?

fonak9

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
4 073
7 232
113
Ez a helyes megfejtés.
Az esemény 40. évfordulójára időzítettem.

"Szaúd-Arábia ekkor még nem rendelkezett E-3 Sentry AWACS légtér ellenőrző repülőgéppel, csak 1983-tól"

Azt olvastam egyszer régen, hogy az AWACS-ok amerikai-szaúdi vegyes személyzettel repültek akkor, ezek nem tudom, hogy hivatalosan melyik fél tulajdonában voltak, de gondolom amerikai. A szaúdiak figyelmeztetni akarták a feletteseiket, mert észlelték az izraeli köteléket, de az amerikaiak ezt megakadályozták. (Ha a szaúdi felettesek megkapják a hírt, bizonyára azonnal figyelmeztették volna Irakot is). Mindenesetre a szaúdi AWACS-beszerzés legfőbb oka ez volt.

• Tetszik
Reactions: Kim Philby