1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyar atombomba?

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - atuti által indítva @ 2013. február 13..

1. atuti

atuti New Member

Az origo foglalkozott a magyar atombomba lehetseges eloallitasaval.Mit gondoltok rola?

http://www.origo.hu/itthon/20130213-lehete-magyar-atombomba.html

2. desertfox

desertfox New Member

Nem hiszem sok esély lenne rá, de az tény hogy a Szürkeállományban képesek lehetnénk rá , de rengeteg lové kéne.

3. nani1980

nani1980 Member

Lebombáznák a gyárat mielőtt elkészülnénk vele... Egyszerűbb Paksra egy jó  nagy mellényt aggatni, tele TNT-vel, és fenyegetőzni mint az öngyiterik ! 

4. nyugger

nyugger Well-Known Member

Van már magyar atombomba: Kiszel Tündének hívják! [​IMG]

5. Pela

Pela New Member

Mivel juttatnánk célba ?:D

6. nani1980

nani1980 Member

7. danielblack

danielblack Guest

8. Pela

Pela New Member

danielblack: Hát majdnem igazad lett, képzeljétek el már folyik a fejlesztés, az Alstom szerelvény fogja szállítani,múlthéten láttam Kelenföldön, ott állt a kb 10. vágányon. Megpróbálták vonatnak álcázni, de nem jártak túl az eszemen, a 6 lábú emberek gyanúsak voltak.

Amúgy simán árulhatnánk uránt is... :)

9. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

10. tallking

tallking New Member

Hidrogént lehetne fúzióra késztetni elsődleges A-bomba nélkül is és  ekkor nem lenne szükség fegyverminőségű  hasadóanyagra ami az egész dolog legdrágább része.

11. panoz

panoz Well-Known Member

Moderálva a Fórumszabályzat megsértése miatt törölt hozzászólás hivatkozása miatt.

12. gaborv

gaborv Member

Szerintem a BME és az SZTE képes lenne atombombát gyártani, talán még az Elte is. A kérdés hogy minek? Kire dobnád? Szlotára? Dákorománékra? Az ottani magyarok és kicsiny hazánk is kapna épp eleget a sugárzásból.
    Köszi de inkább ne.

13. joker

joker Well-Known Member

Ha szerinted 2-3 belföldi egyetem is képes lenne rá, akkor nagyobb gazdaságoknak miért olyan körülményes, drága és nehéz összehozni?
    Na persze lenne egy ici-pici nemzetközi visszhangja is.

14. hiryu

hiryu New Member

hát...az egyetlen atombomba lenne ami nem hasítaná az atommagot, hanem jobban összetapasztaná...

15. desertfox

desertfox New Member

szerintem tényleg tudásilag képesek lennénk rá ,de mikor kezdenéd beszerzni vagy dusitani az uránt az kezdene gyanus lenni :D

16. joker

joker Well-Known Member

Először kellene egy sort sírni mindenfele külföldre, hogy milyen drágák a fűtőelemek. Utána egy megvalósíthatósági tanulmányt kidolgoztatni, hogy mibe kerülne a saját fűtőelemgyártás felépítése és mibe kerülne ha exportra is gyártanánk és az mennyire lenne jövedelmező. Utána átrugdosni a tervet a parlamenten és ha megvan akkor belefogni a dúsító + fűtőelemgyártó megépítésébe. Ez minimum pár éves terv meg színjáték, de ha elég kevesen tudnak róla és megvan az akarat hozza akkor kivitelezhető.

A fűtőelemgyártás nem is lenne rossz üzlet, még alapanyag is van Magyarországon.

17. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Ajánlom mindenkinek... Moldova György: Magyar atom... :) :)

18. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Hááát, nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lenne... Az atomfegyvereket az emberi butaság kollektív megnyilvánulásának tekintem... Másrészt azt valahogy célba is kellene juttatni. Próbarobbantásokat se ártana csinálni - jó, oké sokan csinálták, de ezt valószínűleg nem fogjak mindenkinek odaadni. Ha meg mindenképpen kell, akkor egyszerűbb venni...

Ne atomfegyverre költsünk, vannak ésszerűbb területek, célok - még a honvédelem területén is.

19. hiryu

hiryu New Member

na és szintén tőle a Lakinger Béla zsebcirkáló :)

20. borisz

borisz Well-Known Member

Urán nincs itthon?
    Erőforrás is van itthon a bányászathoz, csak még rejtőzködik :D
    Ha a pakis erőművwt bővítik/fejlesztik, akkor suttyomban elég kicsit megszalajsztani a mennyiséget, kinek tűnhet az fel? :D

Ezen oldal megosztása