MBDA Sea Ceptor

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
1 535
3 257
113
Az MBDA fejlesztette CAMM rakétacsalád hadihajókra szánt tagja.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
5 481
5 182
113
"míg az ausztráloknál az eredetileg az arzenálban található RIM-7 Sea Sparrow váltótípusa a RIM-162 Evolved Sea Sparrow, addig az ausztrálok az európai MBDA CAMM rakétacsaládját választották."
Mintha túl sokszor szerepelne az "ausztrálok" szó, és egyel kevesebbszer az "újzélandiak".

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
17 382
10 209
113
A Raytheon teljesen felpörgette az SM-6 gyártását.
http://www.upi.com/Business_News/Security-Industry/2015/05/06/Raytheons-SM-6-missile-in-full-rate-production/5041430943864/

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 341
12 909
113
Érdekes ennek a CAMM rakétának (és szárazföldi megfelelőjének a Lan Ceptornak) a start rendszere.
Egy gázgenerátor egy dugattyú segítségével feldobja a rakétát 30 m magasra.
Közben beindul egy kisméretű szilárd hajtóanyagú rakéta ami kis fúvókákon keresztül hossz és kereszttengely irányban megforgatja a rakétát.
Ennek a folyamatnak a végén indul a főhajtómű ami M3-ra gyorsítja a rakétát.

Általános adatok:
http://www.mbda-systems.com/maritime-superiority/sea-ceptor/

A rakéta általános elrendezése:

A fúvókák a kis kerek nyílások a kormányok kilépőéle mögött (nem összekeverendő a csavarok fejével):

És egy videó a rendszer működéséről:

Az előnye ennek az elrendezésnek nyilvánvaló: a forduló manőverhez külön kisméretű hajtómű van, a főhajtómű teljes impulzusa a forduló manőver után a rakétát gyorsítja.

• Tetszik
Reactions: zsolti and fishbed

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 341
12 909
113
Néhány részlet jelent meg az új CAMM-ER rakétáról amit az MBDA Italia fejlesztett ès hajó fedélzeti változatát Albatros NG néven ptomótálják.
A lényeg hogy kicsit felhízlalták az eredeti CAMM rakétát.

A rakéta hossza 4.2 m re, az átmérője 190 mm re, a tömege 160 kg ra nőtt.
A nagyobb rakèta motornak köszönhetően a rakéta hatótávolsága +40km re nőtt.
A többi részegység ( RF Seeker, warhead, active laser proximity, actuators, inertial measurement unit, electronics and power unit, two-way datalink and programmable systems) maradt a régi.

• Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 645
28 901
113
MBDA has successfully completed a firing of the CAMM-ER air defence missile against a manoeuvring target, confirming the excellent capability of the CAMM family system.

The trial took place at an Italian firing range. CAMM-ER is the extended range member of the new-generation CAMM air defence family of systems.
All members of the CAMM family share the same cutting-edge active radar seeker and soft-launch system, with CAMM-ER featuring a larger rocket motor designed by AVIO to provide extended range out beyond 40 km.

CAMM-ER was designed to replace the Aspide munition in the Medium Advanced Air Defence System (MAADS) of the Italian Air Force and the GRIFO air defence system of the Italian Army. CAMM-ER is the missile that will be used in the Albatros NG system, which provides an optimized naval based air defence (NBAD) solution to enhance the defence capabilities of naval fleets.

• Tetszik
Reactions: megazez