Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
... Mindenekelőtt szögezzük le a fontos tényt, hogy a Currus csak az összeszerelésre "készült fel". ...

Mint az autógyártásban 25 éve dolgozó ember, úgy gondolom, hogy ez egyszerűen nem igaz. Nem készülhettek fel semmire. Legfeljebb a szándék van meg rá, hogy szívesen összeszerelnék. Egy összeszereléshez is kell egy arra való csarnok, kiszolgáló létesítményekkel. a csarnokban a munkahelyek kialakítása és felszerszámozása, az adott termék gyártására. Üzleti megállapodások a fő és kis beszállítókkal az összeszereléshez szükséges alkatrészek határidőre történő leszállítására. Valamint, az eddig a cégről megjelent fotók, videók, katonáktól származó hírek tanúsága szerint, alkalmatlan a normális munkakultúrára és munkavégzésre a jelenlegi cégvezetéssel. Mellesleg, amit leírtam, mint szükséges felkészülés, sok milliárdos tétel, vagy tízmilliárdos is lehet. El tudja valaki képzelni, hogy egy üzleti vállalkozás sok milliárdot öl valamibe, amiről feltételezhető hogy nem is fog megvalósulni, vagy nem veszi meg tőlük senki, amit összeraknak ? Én el nem tudom képzelni ,hogy a Currus több milliárdot tolt bele hogy felkészüljön egy ilyen harcjármű összeszerelésére.

Namost az általad kiragadott mondatban az idézőjeles részt egészen pontosan úgy értettem, hogy: idézőjel . :)

A Currus "felkészülésére" nem is kívántam most egy mondatnál tovább megemlékezni, annál is inkább, mert korábban már hosszas ódákat is zengtem ezzel kapcsolatban - olyan dolgokat is pedzegetve, amiket írtál. Meg pláne mivel így is hosszabb lett az a hsz -em amiből az érintett mondat ki lett ragadva, mint amire eredetileg gondoltam ...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 388
31 713
113
Mint az autógyártásban 25 éve dolgozó ember, úgy gondolom, hogy ez egyszerűen nem igaz. Nem készülhettek fel semmire. Legfeljebb a szándék van meg rá, hogy szívesen összeszerelnék. Egy összeszereléshez is kell egy arra való csarnok, kiszolgáló létesítményekkel. a csarnokban a munkahelyek kialakítása és felszerszámozása, az adott termék gyártására. Üzleti megállapodások a fő és kis beszállítókkal az összeszereléshez szükséges alkatrészek határidőre történő leszállítására. Valamint, az eddig a cégről megjelent fotók, videók, katonáktól származó hírek tanúsága szerint, alkalmatlan a normális munkakultúrára és munkavégzésre a jelenlegi cégvezetéssel. Mellesleg, amit leírtam, mint szükséges felkészülés, sok milliárdos tétel, vagy tízmilliárdos is lehet. El tudja valaki képzelni, hogy egy üzleti vállalkozás sok milliárdot öl valamibe, amiről feltételezhető hogy nem is fog megvalósulni, vagy nem veszi meg tőlük senki, amit összeraknak ? Én el nem tudom képzelni ,hogy a Currus több milliárdot tolt bele hogy felkészüljön egy ilyen harcjármű összeszerelésére.
Valószinüleg csak egy esetleges összeszerelésre való partnerségi "együtműködés" volt.Papiron megtervezték,hogy mit csinálnának,HA megrendelést kapnának.Gyakorletban meg alighanem egy csavarhúzót sem tettek odébb.
@dkes viszont teljesen fals úton jár.Currus csak egy összeszereló üzem lenne,a gyártásszervezést,mérnöki munkát nem a magyar oldal csinálná.Azt sem érti meg,hogy egy önhordó karosszériának nincs alváza.Hogy a beszállitók felcserélhetők.Kiirják a pályázatot,hogy ki tudna ilyen paraméterekkel rendelkező páncélelemeket legyártani,kivállasztják a győztest,az meg legyártja.Elviszik az összeszerelő üzembe,és ott beszerelik.
Az meg teljesen megzavarta,hogy lehet úgy megtervezve egy járgány,hogy abba többféle motor,váltó,felfüggesztés,vagy éppen torony beilleszthető.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
Kb. 1-2 millió $ közé imádkozták be fórumtársak az árát, valós, hiteles adat/becslés híján.
A BTR-t 500e-$/db-ból szerintem kap német motort, magyar pót-páncélt, török tornyot és minden full NATO.
...és 8x8.
...és akár a (valamivel) nagyobb (mentős/betegszállító) "dobozt" is rálehet faragni(Currus...), ha valakinek a kényelem fontosabb, mint a kisebb célfelület biztonsága
... és sokkal gyorsabb, olcsóbb,
... és szintén jelentős "hazai-iparos" megoldás.

8*8 de szar.

Saját súlyát nem bírja. Nem, hogy pótpáncélt. Hogy akarsz rá rakni?

Cserélni kellene az egész felfüggesztést/motort/váltót/fékeket.
Mindent!

Aknavédelem/ied? Ezzel nem is nagyon tudsz mit kezdeni!

Ülések?
Nem fér be 3 normális robbanásálló ülés hátra egymás mellé. Max 2 ha egyáltalán belemenne a magassága miatt.
4 fő legyen a desszant???
Most még öv sincs benne!!!
A honvédok kézzel lábbal tartják magukat.
40km/h nál terepen már pattog mint a szar.
Benne az emberek is.

Cuccoknak minimális hely van. Ezen sem tudsz változtatni.

Motort beleszerkeszteni sem egyszerű.

Mentős betegszállító lett csinálva/currus/, használhatatlan volt.

https://images.app.goo.gl/WqHKeQKWBofpc4pw7

Ki volt víve Afgánba de inkább Toyota landcruiserbe raktak be hordágyat és azzal mentek.
Gondolhatod mi volt a katonák véleménye róla.

Gyors lenne megcsinálni?
Ha nincs rá kapacitás se terv miért?
Olcsóbb? Meg sokkal szarabb!

Hazai ipar támogatás ok, de a nulláról nehéz.


A btr80 egy szar konstrukció.
Minden téren.
Akik használták mint én is, nagyrészt így gondolják.
Akkor minek kellene eröltetni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 607
46 707
113
Amfetamin? Kokain?
Szándékosan áttettem Wordbe, hogy megtudjam 1022-szót hánytál ide nekünk össze.
Igen, tanúbizonyságát adtad, hogy Te aztán egy oldalt sem vagy hajlandó visszaolvasni (nemhogy többet), nem nyitsz meg semmilyen linket, nem olvasol utána vagy nem gondolsz bele semmibe. E helyett bekapcsolod a "Write-only" módot és "csörtetsz, mint egy vaddisznó a bozótban". Ugye a fölényeskedő személyeskedés e mellé ad egy fajta magabiztosságtudatot is.
Ez különösen annak tükrében érdekes, hogy én vagyok "Write-only" módban és én csörtetek, "mint egy vaddisznó a bozótban". :eek::D:D:D
(Bónusz: nincsen linkek a hozzászóláasidban!)

Azt tudjuk már, hogy mennyibe kerül az Mbombe 8x8/Barys? ;)

Mert ez így Chewbacca védelemnek kiválló (az 1022 szó még annak is tekintélyes!), de ragyogjon szemünk előtt e kérdés, mint vezérlőcsillagunk! :p
Ebből indultunk ki! Mert ugye - szerinted - a Barys másfélszer annyiba kerül, mint a Boxer. Ezt elkezdted okoskodva fejtegetni az árakat, pedig nagyon nem vagy képben.
@Negan - meg szerintem itt az értő olvasók között jópáran - sem értette, hogy hogy a tökbe hoztad a képbe a TITUS-t például, aminek semmi - de tényleg semmi - köze nincs az Mbombe-hoz. De ha már előhoztad, akkor megmutatja nekünk, hogy mekkora kavar van a fejedben.
Egy példa:
Szintén rongyosra volt elemezve itt a cseh 6x6 projekt (aminek köze van a Mbombe -hez) - ezt meg sikerült 1M USD/db -al drágábban megcsinálni, min t a Boxer 8x8 -at.
A TITUS ára valahol 4,3M USD magasságában volt a cseheknek.
Miközben a Boxer a legutolsó nagytételes megrendelés (UK- 500db) szerint 6M USD körül mozog.

Én azért szeretném, ha parttalan okoskodás helyett megmaradnánk a száraz tények mellett.

Az pedig hogy mennyire "Write only" módban tolod, mi sem bizonyítja jobban, hogy még mindig - és a topic megnyitása óta folyamatosan - azt hiszed, hogy én vagy @Negan, vagy bárki itt a fórumon itthonra ideálisnak gondolná a Baryst, mint lehetséges 8x8-as platformot.

Pedig csak el kellene olvasnod a hozzászólásainkat. o_O
Hogy most már ne eröltesd meg a derekadat: Mind a ketten Patria fanok vagyunk!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 607
46 707
113
Mint az autógyártásban 25 éve dolgozó ember, úgy gondolom, hogy ez egyszerűen nem igaz. Nem készülhettek fel semmire. Legfeljebb a szándék van meg rá, hogy szívesen összeszerelnék. Egy összeszereléshez is kell egy arra való csarnok, kiszolgáló létesítményekkel. a csarnokban a munkahelyek kialakítása és felszerszámozása, az adott termék gyártására. Üzleti megállapodások a fő és kis beszállítókkal az összeszereléshez szükséges alkatrészek határidőre történő leszállítására. Valamint, az eddig a cégről megjelent fotók, videók, katonáktól származó hírek tanúsága szerint, alkalmatlan a normális munkakultúrára és munkavégzésre a jelenlegi cégvezetéssel. Mellesleg, amit leírtam, mint szükséges felkészülés, sok milliárdos tétel, vagy tízmilliárdos is lehet. El tudja valaki képzelni, hogy egy üzleti vállalkozás sok milliárdot öl valamibe, amiről feltételezhető hogy nem is fog megvalósulni, vagy nem veszi meg tőlük senki, amit összeraknak ? Én el nem tudom képzelni ,hogy a Currus több milliárdot tolt bele hogy felkészüljön egy ilyen harcjármű összeszerelésére.
Nem tett bele semmit. Le is van írva a pdf-ben, hogy egy megrendelés esetén kapacitásbővítés, és jelentős töke bevonás esetén tudnák csinálni....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 732
6 584
113
amúgy meg mit csűrjük csavarjuk ezt a dolgot?? Ti mibe akarnátok beszállni? btr-be vagy mondjuk ebbe? nem úgy kell gondolkozni hogy mi lenne fasza hanem hogy mire marad majd pénz ami viszonylag nagyobb harcértékkel rendelkezik mint egy sima mostani btr, mondjuk annál nem nagy tudomány többet hozni bármelyik vasnak
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 986
91 902
113
A múltkor a döntés előtt egy picivel épp meggyőztem magam arról, hogy a Hiuz lenne a fasza döntés, pedig addig a Puma tetszett. Most meg annyit olvasok erről, hogy már elindultak a hangyák a fejemben pedig a Boxer tetszik még!!! ;)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Tatra (azaz itt is volt saját hadiipari hozzáadott érték igény) és Nexter korábbi sikeres projektek is voltak. A végeredmény 62 db olyan jármű amit sikerült drágábbra összefabrikálni, mint egy Boxer 8x8 ...

Vártam, hogy valaki elmagyarázza, de nem bírom tovább.
Azok a Titusok nem így fognak kinézni
zpfile002.jpg

hanem inkább valahogy így.
0107-drone-control-4-100636969-large.jpg


6 KOVVS ami Wheeled Armored Command Post Vehicle
36 KOVS ami Wheeled Armored Communications Vehicle
20 FEMP ami Fire Support Coordination Element

Szóval nagyon nem 62 APC-t vesznek, hanem 62 Titust plafonig pakolva elektronikus eszközökkel. Így kerül az egész cirka 6 milliárd koronába. A fullos gépek ára átlagolva olyan 5 millió dollár körül lehet. Most ebből vedd ki azt amit a hátuljába beraktak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 388
31 713
113
Én meg inkább Boxer párti mert a "klasszikus mindent visz":):)(Feláldozhatók)
Nehéz.Nagyon.És drága.
A múltkor a döntés előtt egy picivel épp meggyőztem magam arról, hogy a Hiuz lenne a fasza döntés, pedig addig a Puma tetszett. Most meg annyit olvasok erről, hogy már elindultak a hangyák a fejemben pedig a Boxer tetszik még!!! ;)
Pátria hivő vagyok.De van néhány dolog,amit átvennék a búr járműböl.Bár ami azt illeti,a Pátria XP pl az aknavédelmet a dél afrikai AMV változat aknavédelmét "örököklte".....
Ami még fontos,hogy nem csak megvenni kell a járgányokat,hanem üzemeltetni is.Boxernek meg az üzemeltetése se kétfilléres dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Ocses

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 388
7 904
113
amúgy meg mit csűrjük csavarjuk ezt a dolgot?? Ti mibe akarnátok beszállni? btr-be vagy mondjuk ebbe? nem úgy kell gondolkozni hogy mi lenne fasza hanem hogy mire marad majd pénz ami viszonylag nagyobb harcértékkel rendelkezik mint egy sima mostani btr, mondjuk annál nem nagy tudomány többet hozni bármelyik vasnak
Hát ha jövőre is 8-10% körül lesz a hiány akkor szerintem a Lynx is necces lesz az ép hogy elég db számhoz nem hogy még Boxer. Válságban ami sajnos elhúzodhat a btr től minden jobb alapon, ami elérhető lenne számunkra is. Egyébként is necces lesz itt európában a válság miatt a biztonsági helyzet. Pláne ha beütne egy görög-török mecs. Mert akkor biztosan nem dölhetünk majd hátra nyugisan, hogy nyugi ami késik nem múlik pár évet.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 388
31 713
113
Hálistennek az édes magyar anyaföld elbírja:Drága?Valamit valamiért ebben a buliban megkérik az árát a minőségnek.Amúgy én ebben a kérdésben Penge Borisszal értek egyet "a súly a megbízhatóság jele":):).
Hát a Királytigris nagy volt,drága,erős-és megbizhatatlan,és elsűllyedt a sárba...
 
W

Wilson

Guest
A Boxer nem a királytigris kategória.A német katonák dícsérik a terepjáró képességét és egyáltalán nem megbízhatatlan.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Valószinüleg csak egy esetleges összeszerelésre való partnerségi "együtműködés" volt.Papiron megtervezték,hogy mit csinálnának,HA megrendelést kapnának.Gyakorletban meg alighanem egy csavarhúzót sem tettek odébb.
@dkes viszont teljesen fals úton jár.Currus csak egy összeszereló üzem lenne,a gyártásszervezést,mérnöki munkát nem a magyar oldal csinálná.Azt sem érti meg,hogy egy önhordó karosszériának nincs alváza.Hogy a beszállitók felcserélhetők.Kiirják a pályázatot,hogy ki tudna ilyen paraméterekkel rendelkező páncélelemeket legyártani,kivállasztják a győztest,az meg legyártja.Elviszik az összeszerelő üzembe,és ott beszerelik.
Az meg teljesen megzavarta,hogy lehet úgy megtervezve egy járgány,hogy abba többféle motor,váltó,felfüggesztés,vagy éppen torony beilleszthető.

Hol is járok "teljesen fals úton"? Lássuk:

- "Currus csak egy összeszereló üzem lenne,a gyártásszervezést,mérnöki munkát nem a magyar oldal csinálná" - Ezt hányszor is írtam le? Másra vagy az ellenkezőjére még csak véletlenül sem utaltam ...
- "Azt sem érti meg,hogy egy önhordó karosszériának nincs alváza" - Erre hol is utaltam, hogy nem így lenne? Meg ennek hol is van relevanciája az általam leírtakhoz (egyszerűen fogalmazva hogy kerül a csizma az asztalra)?
- meg ez a beszállító cserélgetős meg tervezési alapelves kérdések - ezek honnan jönnek, hogy ezek engem "megzavartak volna" ?

Fogalmazzunk úgy diplomatikusan, hogy ezek a "nem is annyira kis csúsztatás" kategória.

Amfetamin? Kokain?
Szándékosan áttettem Wordbe, hogy megtudjam 1022-szót hánytál ide nekünk össze.

...

Igen? Egészségedre.

Az idézett megjegyzéseddel kapcsolatban igazat adok Neked abban, hogy túl hosszúak általánosságban is a hsz -eim. Ezen valóban még dolgoznom kellene.

Úgy egyébként általánosságban rakjál ignore -ra. Nem kell nekünk feltétlenül csevegni sem ...
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Arra jó sztem az Mbombe üzlet, hogy a megállapodással, a szerződések megkötésével, az üzem fejlesztésével, gyártás előkészítéssel, stb., stb. hosszú-hosszú évekre el lehet tolni az egyébként hatalmas kiadást.
Szóval akár tetszik nekünk az Mbombe, akár nem, esélyes.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 447
120 988
113
Arra jó sztem az Mbombe üzlet, hogy a megállapodással, a szerződések megkötésével, az üzem fejlesztésével, gyártás előkészítéssel, stb., stb. hosszú-hosszú évekre el lehet tolni az egyébként hatalmas kiadást.
Szóval akár tetszik nekünk az Mbombe, akár nem, esélyes.
Ezt bármelyik típussal meg lehet csinálni. De az Mbombe-ról szó sincs szakmai körökben, míg a lynx már keringett a rendszerben jóó hosszú ideje. (mint ahogy az összes többi lehetőség is)