1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Meko osztályú fregattok

Diskurzus a(z) 'Fregattok' témában - szegcsab által indítva @ 2017. szeptember 9..

1. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Nem találtam még topicot erről az igencsak elterjedt és az alkalmazók körében közkedvelt fregatt-osztályról, ezért ezt a hiányosságot orvosolom.

2. szegcsab

2 db Meko 911 Algériának :

3. szegcsab

4. szegcsab

A Meko 911 hivatalos megnevezése Meko A-200, a korábbi Meko 200 sorozatú hajóktól már jelentősen eltér .

5. szegcsab

6. dudi

dudi Well-Known Member

Azt árulja már el nekem valaki,hogy a németek miért egy kiherélt változatot rendszeresítettek?

7. szegcsab

Mehetne az RBS-15 topicba is (ha van olyan) :

8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

(nincs rajt Kalibr, sokat nem ér. :) )

vilmoci likes this.
  9. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

"Csak" komoly légvédelmi képessége van, van nem alap taj vadász fegyverzete, s még hajó elleni rakétái is. Szezon-fazon..... Az újabb ruszki fregattok továbbra is a hagyományos üss és fuss felhasználású támadó hajók, a Meko osztály meg egy általános célú komplex fegyverzetű fregatt osztály (a rendeléstől függően)....

10. dudi

dudi Well-Known Member

Lehet,hogy van olyan MEKO aminek komoly a légvédelmed de nem a németekbek.Ahogy néztem csak RIM-166 van ami jó dolog de közel sem komoly.

Nagy Csaba likes this.
  11. Roni

Roni Well-Known Member

Miylen fajta hajó elleni rakéta mehet abba a vetőcsőbe?

12. Nagy Csaba

Ezért is írtam, hogy a rendeléstől függően. A rendelő szabja meg hogy milyen fegyverzeti konfig-ot kér. Lásd Németek, akik "lespóroltak" jó pár cuccot.....

13. Nagy Csaba

A rendeléstől függően 8db Harpoon rakéta van, de ahogy a fényképeket néztem, ezek nem a VLS cellába vannak telepítve, hanem a hajóközépen ferde töbcellás indítókban.

Roni likes this.
  14. wankel

wankel Well-Known Member

A Szaud-Arábiának irányuló fegyverszállítások felfüggesztése végett, a szaudiak próbálnak visszavágni a németeknek. Első lépcsőben blokkolják annak a négy Meko osztályú fregattnak a kifizetését, melyet Egyiptom kapott volna szaudi forrásokból.

antigonosz and arbalest like this.
  15. Cifu

Cifu Well-Known Member

Itt valami zavart érzek az erőben. Egyptom két MEKO A200 osztályú egység iránt valóban érdeklődött nyáron, de tudtom szerint azok megrendelése még tárgyalás alatt van (legalábbis arról, hogy véglegesítették volna, sehol sem írtak).

Egyiptom négy Gowind 2500 osztályú egységet rendelt meg a francia Naval Group-tól (ex-DCNS) 2014-ben, az elsőt tavaly adták át, azon a tenderen futott a MEKO A200 is, de ott alul maradt.

16. wankel

wankel Well-Known Member

Pontosan az általad említett MEKO A200-asokról van szó. Egy francia cikkről volt pár soros angol fordítás, valószínüleg rosszul fordították a darabszámot:
    https://www.latribune.fr/entreprise...des-corvettes-meko-a200-en-egypte-796222.html
    Ez a cikk szintén csak a vásárlás szándékát említi:
    http://www.defenseworld.net/news/23...ThyssenKrupp_MEKO_A200_corvettes#.W-AgkKOZ2Uk

17. Cifu

Cifu Well-Known Member

Ez a francia cikk furi.

Én sehol sem olvastam, hogy szeptemberben aláírtak volna négy MEKO A200 egységről szóló megrendelést, pláne, hogy a korábbi hírek szerint elégé extra kívánalmaik voltak (pl. Aster-30 rakétarendszerrel kívánták a hajóegységeket). Ha a B+V hirtelen kapott volna egy 2 milliárd euros megrendelést, azt ennyire fű alatt intézték volna? Azért ez hatalmas megrendelés a B+V-nek, de ehhez képest még német nyelven sem találok semmi alátámasztást...

18. wankel

wankel Well-Known Member

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása